Kometa Brno – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Jihlava – HC Plzeň 1:4 (kon.) | Zlín – K. Vary 4:1 (kon.)
Liberec – Sparta 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.)
Třinec – Chomutov 3:4 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 19.01.2018, 12:30 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den z Brna. Juniorská extraliga dnes pokračuje 33. kolem, ve kterém se domácí Kometa Brno postaví českobudějovickému Motoru. Oba celky sice v tabulce dělí deset bodů, ale to v juniorském hokeji není vůbec podstatné. České Budějovice disponují skvělou obranou, Kometa zase útočnou aktivitou.

HC Motor České Budějovice:

Jihočeši odehráli v novém kalendářním roce čtyři utkání a ve třech z nich se radovali z plného bodového zisku. Českým Budějovicím se dařilo ve Slezsku, kde porazili Třinec 3:1. Hned poté dokázali vynulovat ostravské Vítkovice 3:0. O uplynulém víkendu se sice v domácím prostředí museli Jihočeši sklonit Zlín (2:3), ale chuť si spravili hned následující den, když porazili Olomouc 4:2. Aktuálně patří Českým Budějovicím 7. místo tabulky, v nabitém středu tabulky se ovšem počítá každý bod, neboť 10. Mladá Bosleslav ztrácí pouze dva.

Českobudějovické produktivitě vévodí Milan Dančišin, jenž je zároveň se třinácti brankami nejlepším střelcem týmu. Zisk 19 kanadských bodů mají na kontě útočníci Miroslav Tejko a Jakub Doktor. Mezi obránci se významnou produktivitou může pochlubit Stanislav Došek, jenž zaznamenal devět přesných tref a jedenáct asistencí. V bodování +/- je nejlepším hráčem Motoru Vojtěch Doktor. V brankovišti dostává nejvíce prostoru Martin Březina, záda mu kryje Daniel Svoboda.

HC Kometa Brno:

Brňané v novém roce nejprve navázali na skvělou prosincovou sérii pěti vítězství v řadě, když pokořili Liberec 4:1. Do východních Čech však o uplynulém víkendu odjeli Brňané oslabení a na hře to bylo znát, když Kometa nestačila Pardubicím 1:4. Oslabenou Kometu pokořil o den později i Hradec Králové, tentokrát 2:4. Chuť si brněnský tým spravil v domácí dohrávce 29. kola, kdy pokořil Olomouc 3:1. Kometa je aktuálně na 3. místě soutěže, na první Plzeň, se kterou se střetne o den později, ztrácí tři body a zápas k dobru.

Mezi brněnskými útočníky nejdeme hned tři borce, kteří překonali hranici dvaceti kanadských bodů. Jakub Čejka nasbíral 23 kanadských bodů za sedm branek a šestnáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším je Radim Ferda (7+15). Pozici nejlepšího střelce týmu sdílí Matěj Svoboda s Tomášem Mlynářem, oba nastříleli deset branek. Z řad obránců podporuje ofenzívu nejvíc Daniel Kowalczyk (3+7) a s deseti plusovými body je zároveň nejlepším brněnským obráncem v tomto ohledu. Brankoviště Komety bude v dnešním utkání s největší pravděpodobností střežit Martin Holík.

Poslední vzájemné měření sil se odehrálo na konci měsíce října na pobřeží Vltavy. Kometa Brno dokázala v Českých Budějovicích zvítězit 3:2 po prodloužení. Podaří se Motoru odveta nebo se v domácím prostředí bude opět radovat brněnský tým? Sledujte náš přenos.

HC Kometa Brno: Holík (Dostál) – Trnka, Slabý, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí, Kunc.

HC Motor České Budějovice: Březina (Němec) – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor V., Dosek, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Kronus, Dančišín, Toman, Bárta, Beránek..

00:01

00:48
    Kometa dostala kotouč do útočného pásma, kde se snaží zahájit kombinaci.

00:57
    Snaha Motoru o rychlé otočení hry končí ofsajdem.

01:00
    První vyloučení dnešního utkání, přesilovou hru si zahrají České Budějovic, Svoboda putuje na lavici hanby za podražení.

01:13
    Motor si zahraje hned v úvodu utkání dvojnásobnou početní výhodu, vyloučen Trnka na dvě minuty za podražení.

02:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor využívá dvojnásobnou početní výhodu! Po přihrávce Dančišina se dokázal prosadit MARTIN BERÁNEK. Asistence: Milan Dančišin, Matěj Toman.

03:13
    Kometa hraje v plném počtu.

04:35
    Kometa nechce trpět jednobrankovou ztrátu a uzavírá Motor v jejich obranném pásmu.

04:58
    Ke střele se dostal Trnka, ale Březina měl na jeho střelu velmi dobrý výhled a bez problému ji zachytil.

05:53
    Motor vyváží kotouč pryč z obranné třetiny a Kometa bude muset znovu hledat cesty do útoku.

06:17
    Vyloučení tentokrát na straně Motoru, vyloučen Kachyňa na dvě minuty za podražení.

06:43
    Střelu Nováka vyrazil Březina betonem.

07:25
    Kowalczyk nahazoval kotouč na branku, kde stál dobře postavený Čejka, ale první kdo se puku dotkl byl brankář Březina.

08:01
    Motor vyhazuje.

08:17
    Motor hraje v plném počtu.

09:25
    České Budějovice zatím potvrzují fakt, že patří k nejlépe bránícím mužstvům, Kometa má velmi těžké se výrazněji prosadit v útočném pásmu.

10:02
    Toman vyvezl kotouč do útočného pásma, přihrávkou od mantinelu si všiml dobře najetého Bárty, jenž z voleje trefil tyč!

10:37
    Hostující Bárta opět ve střelecké pozici, tentokrát minul.

11:53
    Motor opět ve slibné příležitosti, Kaisler poslal puk na Káníka, s jehož střelou měl Dostál problémy, ale nakonec ji úspěšně vyrazil.

12:54
    Budějovicím se daří držet kotouč v obranném pásmu Komety.

13:41
    Více ze hry má zatím Motor, úspěšně brání a při brejkových situacích dokáže být nebezpečný.

14:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa srovnává stav utkání! Do útočného pásma zavezl kotouč Novák, jenž poslal přihrávku na modrou čáru, kde se do střely opřel ROMAN JEŘÁBEK. Asistence: Jakub Čejka, Radim Ferda.

15:07
    Opět spolupráce českobudějovického Bárty, jenž vyzval ke střele Tomana, Dostál jeho pokus úspěšně vyrazil.

15:38
    Po přejetí modré čáry vypálil Slabý, jeho prudkou ránu ukryl Březina ve své moci.

16:38
    Nepřesná rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním.

17:16
    Budějovice kombinují v útočném pásmu, nepřesnou střelou se nyní prezentoval Kachyňa, přesto Motor nadále drží kotouč.

18:42
    Útočná snaha Českých Budějovic končí ofsajdem.

19:36
    Trnka špatně rozehrál a jeho hrubku mohl po přihrávce Šulka potrestat Kání, Dostál však hokejkou vyrazil!

20:00

Skončila první třetina utkání mezi Kometou a Motorem. Více šancí si během první dvacetiminutovky vypracoval hostující tým, ale branku dokázal vstřelit pouze ve dvojnásobné početní výhodě, kterou zahrával v samotném úvodu utkání. Kometa má proti pozorné defenzivě Motoru problém se výrazněji prosadit, přesto se podařilo Jeřábkovi srovnat stav utkání. Prostřední dějství vypukne v Brně ve 13:19.

20:01

20:21
    Kometa si hned v úvodu druhé třetiny vypracovala slibnou příležitost! Čejka zatáhl kotouč do útočného pásma a vybídl ke skórování Krejčího, Březina se na poslední chvíli stačil přesunout a zabránit jisté brance!

21:13
    Motor se snaží útočit, ale opět se dostává do postavení mimo hru.

22:01
    Hráči Komety nyní znepřijemňují rozehrávku Motoru, ten se nemůže dostat z vlastního pásma.

22:27
    Vojtěch Doktor obdržel kotouč a odhodlal se vypálit. Dostál si však jeho pokus vychutnal a kotouč ukryl v lapačce.

22:33
    Vojtěch Doktor to zkusil znovu a i tentokrát úspěšně vyšel ze souboje brankář Dostál.

23:34
    Budějovice jsou znovu aktivní, drží útočné pásmo, ale nedostávají se k vážnějšímu ohrožení Dostálovy brány.

24:52
    Motor bez problému odzbrojil Kometu ve svém obranném pásmu a Kronus opět vyváží kotouč k Dostálovi.

25:31
    Kachyňa napálil kotouč od mantinelu, do jeho rány vložil hůl Kaisler a kotouč se odrazil od tyče brněnské brány!

26:22
    Po delší době se Kometě podařilo rozebrat obranu Motoru, Ferda poslal kotouč Krejčímu, jenž ještě zvýhodnil pozici pro Čejku, jeho rána z první však byla zlikvidována brankářem Březinou.

27:11
    Havlát to zkusil střelou zápěstím k tyči, ale i zde byl jako první Březina a Motor vyráží do protiútoku.

28:11
    Kachyňa pálil do skrumáže před brankou, Dostál si však kotouč našel a hru přerušil.

28:11
    Ovšem hostující Prášek se s Dostálovým zákrokem nesmířil a do domácího brankáře sekl, půjde za to odsedět dvě minuty a Kometu čeká přesilová hra.

29:12
    Kometa nadějně kombinovala, ale ke střele se nedostala, Motor vyhazuje.

29:35
    Novák předložil kotouč do jízdy Kowalczykovi, ten si jej však nedokázal ideálně zpracovat a zakončit.

30:00
    Kometa přesně v polovině základní hrací doby otáčí skóre! Domácí dokázali dokonale rozebrat obranu Motoru a po přihrávce Ferdy z rohu kluziště zakončoval do prázdné brány DANIEL KOWALCZYK. Asistence: Radim Ferda, Matěj Novák.

30:46
    Bárta obdržel kotouč na pravé křídlo, odkud zamířil k Dostálovi, prostor mezi nohama však nenašel.

31:23
    Motor opět akční v útočném pásmu, na Jihočeších jde vidět snaha o vyrovnání.

31:46
    Matys se od mantinelu rozjel vstříc k Dostálovi, bekhendové zakončení však přetáhl, nicméně Motor nadále drží útočné pásmo.

33:11
    Přesilová hra pro Kometu Brno, vyloučen Dudáček, dvě minuty za hrubost.

33:50
    Kowalczyk tentokrát nastřelil bránícího Vojtěcha Doktora, od nějž se kotouč odráží pryč z obranného pásma Motoru.

34:38
    Střelu Slabého od modré čáry Březina bez problému zachytil a bude se vhazovat po jeho levici.

35:11

35:23
    Další přesilová hra pro Kometu, vyloučen Vojtěch Doktor za sekání.

37:23
    Motor ustál i toto oslabení a hraje v plném počtu.

38:21
    Krejčí uvolnil Čejku, jenž se mohl rozmyslet, zda předloží kotouč Ferdovi a nebo vystřelí, zvolil druhou možnost, ale Březinovu bránu přestřelil.

39:28
    Motor v závěru druhé třetiny střílí vyrovnávací branku! Kotouč vedl Šulek, jenž posla puk zadovkou na MILANA DANČIŠINA, jenž dokázal přesnou trefou do levého růžku překonat Dostála.

39:45
    Motor předvádí v závěru prostředního dějství velký obrat! Ihned po buly zamířil do útočného pásma JAKUB DOKTOR a střelou z ostrého úhlu dokázal zaskočit brankáře Dostála. Asistence: Jan Bárta.

40:00

Ve druhé třetině měl více ze hry hostující Motor, ale do vedení se dostala brněnská Kometa, když přesilovou hru využil Kowalczyk. České Budějovice pak dokázal ubránit dvě početní výhody soupeře v krátkém sledu a v poslední minutě druhé dvacetiminutovky se jim povedl obrat ve skóre, když během sedmnácti vteřin vstřelili dvě branky. Třetí třetina tak slibuje zajímavé rozuzlení dnešního utkání, odstartuje ve 14:06.

40:01

40:36
    Čejka se opět rozjel do slibné příležitosti, chtěl už si kotouč připravit na střelu, ale včas jej stačil odzbrojit Dančišin a ze slibné příležitosti nic nebylo.

41:31
    Vojtěchu Doktorovi teď brněnská obrana dala až příliš prostoru, hostující obránce si s kotoučem najel až před Dostála, ale nedokázal kotouč procedit za záda brněnského brankáře.

43:10
    Domácí srovnávají skóre! Útočnou akci Komety zakončoval RADIM FERDA, zdálo se, že Březina si s jeho střelou poradí, ale neudržel kotouč a ten doputoval až za brankovou čáru. Asistence: Petr Krejčí, Jakub Čejka.

44:30
    Beránek se hnal do zakončení, byl však zastaven, přesto se ke střele dostal ještě Kronus, Dostál jej však dokázal vychytat.

45:34
    Střelu Káníka Dostál bez problému zachytil a vhazuje se po jeho pravici.

46:40
    Kometa se snaží překlopit utkání na svou stranu, Budějovičtí ovšem rychle přistupují k útočícím hráčům Komety a nepovolují jim ohrozit Březinu.

48:08
    Šance na straně Motoru, Káník zpoza branky vyzval ke skórování Dančišina, jenž pálil z voleje, Dostál opět dokázal svým zákrokem podržet Kometu.

48:40
    Přesilovou hru si zahraje Motor. Menším trestem potrestán brněnský obránce Trnka.

49:32
    Krejčí zachytil kombinaci Motoru a osvobozuje Kometu.

50:06
    Šulek zkusil vypálit skrz obránce, Dostál jeho střelu vyrazil betonem.

50:40
    Kometa kompletní.

52:24
    Kometa se na chvíli zdržela v útočném pásmu, ale Kowalczyk nastřelil hostujícího obránce a musí útočné pásmo vyklidit.

53:03
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

53:58
    Motor byl blízko vedoucí brance, Káník nenápadnou střelou trefil tyčku!

54:50
    Rolínek nyní vystihl rozehrávku Komety a v mezikruží stál zcela sám, měl dostatek času zamířit, ale branku trestuhodně přestřelil.

55:54
    Bárta přenechal kotouč Jakubu Doktorovi, jenž vypálil z pravého kruhu, Dostál použil svou vyrážečku a zneškodnil další pokus Českobudějovických.

56:51
    Motor se snaží Kometu dostat pod tlak, zatím se mu daří držet domácí tým v obranném pásmu.

57:11
    Ferda nešťastně vyhodil kotouč bez cizího zavinění mimo ledovou plochu a rozhodčí je trestá za zdržování hry. Motor má tak možnost rozhodnout utkání v početní výhodě.

57:37
    Střondala však ve středním pásmu přerušil přechod do útočného pásma a Motor musí začít znovu.

58:04
    Trnka vyhazuje, Motoru se zatím nedaří dostat do obranného pásma Komety.

58:23
    Snaha o průnik v podání Dančišina končí postavením mimo hru.

59:11

60:00

Ve třetí třetině dokázala domácí Kometa vyrovnat stav utkání díky trefě Ferdy. České Budějovice měly možnost rozhodnout utkání v závěrečné přesilové hře, ale Kometa oslabení ustála s přehledem. O vítězi utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:27
    Kánik si najel s kotoučem mezi kruhy, odkud vypálil, Dostál jeho střelu vyrázil a tentýž hráč se dostal i k dorážce, branku však minul.

60:41
    Je rozhodnuto! České Budějovice pokračovali v útočné akci a ke střele se dostal ONDŘEJ ŠULEK, jehož rána zapadla za brankáře Dostála. Bez asistence.

Z vítězství v prodloužení se radují hokejisté Českých Budějovic. Kometa dnes bere bod a zítra ji čeká utkání s lídrem soutěže a to s celkem Plzně. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji vám příjemný zbytek pátečního dne. (14:37:12)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 15. Jeřábek (Čejka, Ferda), 30. Kowalczyk (Ferda, Novák), 44. Ferda (Krejčí, Čejka) – 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. (Bárta), 61. Šulek

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí, Kunc.