Liptovský Mikuláš – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 5:4 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 5:2 (kon.)
Nitra – Zvolen 2:1 (kon.) | Detva – Nové Zámky 0:2 (kon.)
konec
HK Poprad
5:4 (2:1, 1:3, 2:0)
HK Dukla Trenčín
sk Pátek 19.01.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 38. kolo
Předzápasové kurzy: 2.25 4.4 2.41
Partner:
   
  V poslednej tretine dokázali Popradčania otočiť nepriaznivý stav vďaka gólom Mateja Paločka a Buca. Dnešný zápas bol od začiatku plný zvratov. Najprv vyhrávali hostia, potom domáci, potom znovu hostia, ale napokon víťazstvo patrí hokejistom Popradu, ktorí si pripíšu tri body.

  Ďakujeme za pozornosť. (19:29:50)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:22
  Od modrej čiary vypálil Fruhauf, Corbeil len tak tak stihol pritlačiť svoj betón. Bezúch sa následne k dorážke nedostal.
   
  58:53
  Sojčík nahodil puk iba do protihráča, následne je mimo bránky.
   
  58:18
  Valent už odchádza na striedačku!
   
  57:37
  Popradčania hrajú už viacmenej iba na obranu. Svitana sa teraz zo stredného pásma nikam zbrklo nepúšťal, puk iba odovzdal popri mantineli súperovi.
   
  56:47
  Hra bude presunutá pred gólmana Valenta, keďže sa Trenčania previnili zakázaným uvoľnením. Dukla bude potrebovať v nasledujúcich minútach viac zabrať, ak chce pomýšľať na zisk bodov.
   
  55:53
  Svitana vysunul Dávida Buca do ideálnej príležitosti, šiel sám na Valenta, bekhendový blafák však trenčiansky brankár zastavil.
   
  55:39
  Vartovník vybojoval puk v obrannom pásme, následne rozohral cez obrancov a potom Popradčania nahodili puk do pásma.
   
  54:53
  Kundrík vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, ale Valent si dal pozor a puk bezpečne zachytil.
   
  53:42
  Vargova strela z pravého kruhu sa odrazila pred bránku, tam ale puk získali Popradčania a Svitana ho poslal preč.
   
  52:22
  Strela od modrej z hokejky Fruhaufa letela tesne nad ľadom, Corbeil ju čo najrýchlejšie prikryl. Ružička sa už k dorážke nedostal.
   
  52:09
  Dukla má ideálnu možnosť vyrovnať, bude hrať presilovku. Na dve minúty za hákovanie odchádza Štefan Fabian.
   
  51:04
  Ondrej Mikula vyštartoval za pukom kĺzajúcim sa v strednom pásme. Dostal sa aj do zakončenia, no mierne mu znepríjemnil život aj Ježek, a tak to nebolo stopercentné od hráča Dukly.
   
  50:29
  Oddychový čas pre Trenčín.
   
  50:29
  Poprad dal gól!
  Kamzíci sa dostávajú znovu do vedenia v zápase! McDowell posunul k ľavému kruhu puk DÁVIDOVI BUCOVI, ktorý sa oprel do puku a tvrdou delovkou nekompromisne zavesil. Strela bola zrejme ešte tečovaná jedným z hráčov Dukly.
  Asistencie: James McDowell, Patrik Svitana.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 1 338 divákov.
   
  49:36
  Tak teraz Petrovi Ölveckému poriadne rupli nervy, najprv sa zapojil do menšej strkanice s Lichancom a následne aj výrazne protestoval proti hlavnému rozhodcovi a vyslúžil si okrem 2+2 za hrubosť aj trest do konca zápasu za nešportové správanie. Domáci Lichanec dostáva dve minúty za hrubosť a Poprad bude hrať presilovku 5 na 4.
   
  48:56
  Aleš Ježek teraz predviedol aj svoje futbalové schopnosti. Hokejku totižto zlomil a následne v súboji s Mikulom sa mu podarilo získať puk a odkopnúť ho von z pásma.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 3. Paločko (Paločko ml.), 8. McDowell (Buc, Svitana), 40. Petran (Svitana, McDowell), 46. Paločko ml. (Abdul), 51. Buc (McDowell, Svitana) – 2. Sojčík (Varga, Fruhauf), 26. Gašparovič (Ölvecký), 27. Švec (Pardavý), 29. Mikula


  HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, Davydov, Petran, Ježek, Dinda, Fabian (C), Krempaský – Svitana (A), Mlynarovič, Hvila – Abdul, Heizer, Buc – Lichanec, Vartovník, Bondra – Paločko ml., Kundrík, Paločko
  HK Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta (C), Romančík, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Pač, Themár – Gašparovič, Ölvecký, Bezúch – Varga, Růžička, Sojčík – Mikula, Dlouhý (A), Deveaux – Švec, Pardavý, Hudec – Smolka

  Rozhodčí: Kalina, Holm – Bogdaň, Smrek

  Diváci: 1 338