Nantes – Bordeaux 0:1 (kon.) | Amiens – Guingamp 3:1 (kon.) | Montpellier – Toulouse 2:1 (kon.)
Rennes – Angers 1:0 (kon.) | Štrasburk – Dijon 3:2 (kon.) | Troyes – Lille 1:0 (kon.)
Amiens SC
3:1 (1:1)
EA Guingamp
Sobota 20.01.2018, 20:00 • Stade de la Licorne, Amiens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11. (21:52:09)

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas tak končí zaslouženou výhrou domácího Amiens nad Guingampem 3:1.

Domácí celek poslal do vedení již v šestnácté minutě proměněnou penaltou útočník Moussa Konaté. Po půlhodině hry však bylo zčistajasna srovnáno, když se trefil z třiceti metrů parádní střelou Marcus Regis Coco. Do druhého poločasu nastoupili mnohem aktivněji domácí, kteří stupňovali svůj tlak a v závěru se mohli radovat ze dvou zásahů v krátkém čase. Nejprve zakončoval po centru Salibura znovu Moussa Konaté. Následně uklidil míč do sítě střídající Mathieu Bodmer.

Amiens si připisuje do tabulky velmi cenné tři body a odpoutává se více od nebezpečného sestupového pásma.

90+2

90+2
    Ještě jedna velká šance. Bodmer šel sám na branku, ale před vápnem zazmatkoval a jeho dloubáček končí vysoko nad.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločasu dvě minuty.

90
    Domácí fanoušci již začínají slavit. Hráči Amiens drží balon a chtějí závěr zápasu dohrát mimo dostřel Gurtnerovy branky.

89
    Bongani Zungu fauloval na třiceti metrech od vlastní branky a nabídl tak Guingampu ještě jednu šanci na snížení. K míči se postavil Ngbakoto, ale střelou našel jen obrannou zeď.

88
    Briand se ještě snaží jako správný kapitán vést svůj tým do útoku, ale po jeho nepřesné hlavičce přišel snadný zákrok Gurtnera.

87
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází John Mendoza, přichází Guessouma Fofana.

86
    Hosté se snaží ještě závěr zápasu zdramatizovat, ale to se jim zatím nedaří. Míč je daleko od branky Régise Gurtnera.
    84. Mathieu BODMER - 3:1

84
    Amiens právě vstřelilo branku!
    Nejspíše je rozhodnuto. Obrana Guingampu dlouho držela soupeře zkrátka, teď ale inkasuje podruhé během krátkého času. MATHIEU BODMER byl na konci celé akce, kterou začal na pravé straně Manzala, ale ten pálil jen do tyče. Poté se k odraženému míči dostal střídající Bodmer a umístil svou střelu nechytatelně do sítě.

83
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nicolas Benezet, přichází Thibault Giresse.

82
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mathieu Bodmer.
    81. Moussa KONATÉ - 2:1

81
    Amiens využívá svůj tlak k vedoucí brance. Naprosto jednoduchá akce domácího celku končí povedenou střelou z prvního doteku od MOUSSY KONATÉHO. Po druhém brance útočníka Amiens se dostává domácí tým deset minut před koncem znovu do vedení.

80
    Amiens to zkouší zleva, zprava, nyní také středem, ale do vápna Guingampu se nemůže dostat. Následně se faulem provinil domácí Bongani Zungu.

79
    Amiens je znovu u míče. Manzala měl dostatek sil, aby se prohnal kolem Ikoka, ale poté přišla další chyba, tentokrát při centru do vápna.

77
    Tlak domácích začíná sílit. John Mendoza měl dostatek času na přesnou přihrávku, ale znovu přichází chyba. Na druhé straně si však pomáhá faulem Benezet.

Vít Schück

Branky: 16. Mou. Konaté (pen.), 81. Mou. Konaté (Manzala), 84. Bodmer – 30. Regis Coco (Salibur)

Karty:   64. Kerbrat (GUG), 64. Salibur (GUG)

Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11.
    Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano (C), Dibassy, Adénon – Monconduit, Zungu – Mendoza (87. Fofana), G. Kakuta, Gakpé (69. Manzala) – Mou. Konaté (82. Bodmer).
    Náhradníci: Bouet – Manzala, Fofana, Bourgaud, Bodmer, Cissokho, N'Gosso.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Sorbon, Kerbrat, Rebocho – Deaux, Diallo – Salibur (65. Ngbakoto), Benezet (83. Giresse), Regis Coco – Briand (C).
    Náhradníci: Caillard – Ngbakoto, Didot, Phiri, Eboa Eboa, Giresse, Tabanou.

Rozhodčí: Desiage – Grosbost, Boudikian