Kerkrade – Twente 1:1 (kon.) | Zwolle – Breda 1:0 (kon.) | Den Haag – Venlo 1:1 (kon.)
Arnhem – Heerenveen 1:1 (kon.)
Roda JC Kerkrade
1:1 (0:0)
FC Twente
Sobota 20.01.2018, 18:30 • Parkstad Limburg Stadion (Kerkrade) • Nizozemská Eredivisie • 19. kolo

A je dohráno! Roda ve druhém poločase byla lepším celkem a zaslouženě ke konci zápasu dokázala vyrovnat. Remíza je pro oba aktéry spravedlivá. Twente bohužel dokázalo na svou dobrou hru z prvního poločasu navázat jen pro začátek druhé půle, pak se již jen hráči bránili a mohou být rádi, že nakonec neprohrály celý zápas. (20:23:24)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 10:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:16.

90+4

90+4
    Závěr zápasu je hodně nervózní, zejména Twente by si již přálo jeho ukončení.

90+3
    Žlutou kartu dostává Thomas Lam (FC Twente).

90+3
    Roda zahrávala standardní situaci v blízkosti šestnáctky. Střela byla nakonec sražená mimo branku, ale mnoho nechybělo, aby míč v ní skončil.

90+1
    A celek z Rody se nadále tlačí před branku soupeře a Twente má plno ruce práce, aby neinkasovalo v krátké době podruhé.

90
    Žlutou kartu dostává Jelle van der Heyden (FC Twente).

90
    Žlutou kartu dostává Donis Avdijaj (Roda JC Kerkrade).

90
    Ještě se nastavují rovné čtyři minuty navíc.
    89. Dani SCHAHIN - 1:1

89
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Branka Rody byla již na spadnutí a nakonec je za sovu dlouhotrvající aktivitu odměněna brankou. DANI SCHAHIN skvěle využil centrovaného míče z pravé strany a srovnává stav zápasu!

88
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Alexander Laukart.

86
    Žlutou kartu dostává Marko Kvasina (FC Twente).

86
    Twente se brání a nyní si dávalo velký pozor, aby v pokutovém území nefaulovalo. Nakonec se hráči Rody podařilo vystřelit a brankář Drommel zasáhl jen špičkou své kopačky. Následně míč odklízí obránce stojící vedle něj.

84
    Uvidíme, zda se Twente podaří bránit ještě cca deset minutek zápasu. Od vstřelené branky se prakticky k ničemu v útoku již nedostalo.

82
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Adam Maher, přichází Jelle van der Heyden.

82
    Roda je s přibývajícím koncem zápasu nebezpečná před brankou. Další míč skončil odražený na rohovém kopu.

81
    Rohový kop byl trošku přetažený, ale našel správného adresáta, který hlavičkou vracel míč do ohně, odkud si obrana Twente počínala čistě a odehrává míč do bezpečí.