Hoffenheim – Leverkusen 1:4 (kon.) | Freiburg – RB Lipsko 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 2:0 (kon.)
Mohuč – Stuttgart 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Frankfurt 1:3 (kon.) | Hamburg – Kolín nad Rýnem 0:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:0 (1:0)
FC Augsburg
Sobota 20.01.2018, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 19. kolo

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:10. (17:26:38)

Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí výhrou Möchengladbachu nad Augsburgem 2:0.

Již v desáté minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkou přesně k tyči Matthias Ginter. Po vstřelené brance se hra vyrovnala, ale ani po přestávce se Augsburgu nepodařilo domácí tým více zatlačit. Domácí celek s klidem hlídal tři body do tabulky, vše podtrhl ještě druhou pojišťovací brankou již v nastaveném čase Thorgan Hazard, který si tak k asistenci na první branku připsal i gól.

Mönchengladbach se v nedohraném devatenáctém kole posouvá tabulkou již na čtvrté místo, před Dortmund!

90+3

90+3
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+2
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Vincenzo Grifo.
    90+1. Thorgan HAZARD - 2:0

90+1
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Po ubráněném rohu se dostal míč k Ginterovi, který ho jen lehce přiklepl k THORGANU HAZARDOVI. Belgický záložník přešel téměř celý trávník s míčem u nohy a poté zakončil celou akci střelou k levé tyči.

90
    Vestergaard se pokusil překvapit Hitze umístěnou střelou, ale hostující brankář si se střelou bez razance bez větších problémů poradil.

89
    Parádní narážečka Stindla s Hofmannem udělala prostor pro střídajícího Jantscheho. Po faulu Baiera právě na Jantscheho bude mít Mönchengladbach k dispozici volný přímý kop.

88
    Hostům se nedaří projít do vápna. Nyní navíc zcela zbytečně ztratil míč u postranní lajny Córdova. S Augsburgem to nevypadá vůbec dobře.

87
    Znovu to byl Caiuby na pravé straně, kdo se snažil zatlačit domácí tým až těsně před brankáře. Poté ale přišel nepřesný centr Frambergera, který si lehce stále do rukavic Sommer.

85
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Tony Jantschke.

85
    Augsburg pokračuje rohovým kopem, ale ani ten nezpůsobil domácí obraně potíže.

84
    Framberger si vymodlil faul v blízkosti pokutového území. Po centru do vápna však hlavičkoval jen domácí Ginter, který tak k brance z prvního poločasu přidává i důležitý zákrok v obraně.

83
    Caiuby vedl útočnou akci Augsburgu po levém kraji. Následně se do kombinace zapojil také Schmid s Gregoritschem, ale ani jeden se ke střele nedostal.

82
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro Augsburg, který je v posledních minutách aktivnější a usiluje o srovnání stavu.

81
    Hosté se nadechují k závěrečnému tlaku. Córdova byl ve vápně s míčem u kopačky, z kroku chtěl překvapit Sommera, ale míč mezi tři tyče nedostal.

80
    Thorgen Hazard nebyl dlouho vidět, nyní se ujal míče na levé straně, ale při kombinaci s Raffaelem se ke střele nedostal. Nakonec se domácí provinili faulem na Córdovu.

79
    Yann Sommer si nyní stáhl míč ze vzduchu po centru Frambergera. Augsburg se však rychle zmocnil míče, ale až do vápna se hosté už nedostali.