Riga – Minsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 3:6 (kon.)
Dynamo Moskva – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 5:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Red Star Kunlun
Sobota 20.01.2018, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Domácí Lokomotiv Jaroslavl může být spokojený, po 52 zápasech má na svém kontě rovný počet 90 bodů a tím pádem i zajištěný postup do playoff, do kterého by se rád podíval i čínský klub, jenže Kunlun má velice nevyrovnané výsledky. Utkání mezi oběma týmy se vyplatí sledovat, když ve všech třech dosavadních vzájemným zápasech padly minimálně čtyři branky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Nakládal, Kronwall, Jelesin, Pajgin, Koledov, Lekomcev, Afanasjev – Kozun, Talbot, Kontiola – Averin, Loktionov, Alexejev – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Ivanov, Kajumov, Iljenko – Jurtajkin.

Red Star Kunlun: Skrynik (Hellberg) – Järvinen, Graborenko, Ibragimov, Schaus, N. Chlystov, Pereťagin, Vorobej – DeFazio, Brulé, Beck – Lessio, Yip, Kane – Chipchura, O'Donnell, Rissanen – Lockhart, Lebeděv, Squires.

Rozhodčí: Anton Lavrentěv, Alexandr Sojn. Čároví: Dmitry Šišio, Nikita Šalagin.

00:01

00:37
    Zijat Pajgin se snažil prosadit v pravém rohu útočného pásma, kde ho zezadu jasně podrazil Brandon DeFazio.

00:54
    Jaroslavl se dostala na pravém křídle po vhazování k táhlé střele od modré čáry, kterou Alexandr Skrynik podržel.

01:29
    Lokomotiv krásně přenesl hru z levého křídla doprava, kde v pravém kruhu pro vhazování pálil bez přípravy s příklepem Staffan Kronwall, Alexandr Skrynik se ale rychle přesunul a puk zastavil.

02:15
    Alexandr Jelesin na pravém křídle vypálil prudce z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk minul vzdálenější levou tyč. Alexandr Skrynik tentokrát zasahovat v bráně Kunlunu nemusel.

02:37
    Vyloučený Brandon DeFazio se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Jaroslavl úvodní přesilovou hru nevyužila.

03:44
    Jaroslavl si v úvodu zápasu vytvořila velký tlak, jenže překonat pozorného brankáře Alexandra Skrynika se jí zatím nepodařilo.

04:15
    Obránci Jakub Nakládal a Staffan Kronwall zatím hrají skvěle, když se oba dva dostali ke dvěma střelám. Alexandr Skrynik ovšem oba dva dokázal vychytat a nadále trvá stav 0:0.

07:51
    Daniil Apalkov byl v blízkosti boxu časoměřičů zezadu nepříjemně seknut do lokte pravé ruky a okamžitě se po protihráči ohnal. Joonas Järvinen se ale prát nechtěl a následná hromadná potyčka vyloučení nepřinesla!

08:42
    Nyní už se vylučovat bude! Daniil Apalkov fauloval v obranném pásmu a vyfasoval dvě minuty za krosček.

09:31
    Kunlun se po dlouhém obléhání domácí brány dostal na modré čáře k táhlé střele, která byla v mezikruží zablokována.

10:02
    Táhlá rána hostů od modré čáry tentokrát na levém křídle trefila pouze boční síť a Zijat Pajgin vyhodil puk.

10:42
    Vyloučený Daniil Apalkov naskočil zpět na ledovou plochu a hokejisté Jaroslavle také úspěšně přečkali první oslabení.

11:34
    Brendan O'Donnell bránil obrannou modrou čáru, nakonec ale neměl práci, protože útočnou snahu Lokomotivu zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

11:37
    Kunlun vypálil ihned po vhazování ze středního pásma a Alexandr Sudnicin musel proti dalekonosné střele zasahovat. Puk ale vyrazil a poté rozehrál.

12:13
    Jaroslavl vypálila z pravého kruhu pro vhazování a Alexandr Skrynik předvedl hodně nejistý zákrok, po kterém mu málem propadl puk za záda, nakonec ho ale vleže na čáře zastavil!

12:37
    Sergej Pereťagin v blízkosti levé tyče nepříjemně atakoval brankáře Alexandra Sudnicina, rozhodčí ale nevylučovali. Hra byla vykázána do středního pásma.

13:04
    Brendan O'Donnell byl zřejmě hráčem, který v blízkosti pravé tyče šavloval s hokejkou, ke střele se ale nedostal.

14:57
    Nepříliš atraktivní pasáž hry přerušilo další vyloučení na straně Kunlunu, když Cory Kane před střídačkami podrazil jednoho z rozjetých hráčů Lokomotivu.

15:17
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Petri Kontiola našel na levém křídle zpětnou přihrávkou JAKUBA NAKLÁDALA, který se z levé strany bruslením pozadu dostal na osu hřiště a krásnou střelou zápěstím od modré čáry zamířil pod horní tyč! Jaroslavl využila přesilovou hru a vede doma 1:0. Asistence: Brandon Kozun a Petri Kontiola.
    15:17 Jakub NAKLÁDAL - 1:0

16:22
    Alexandr Skrynik dával pozor a diagonální nahození domácích hráčů z levého křídla na vzdálenější pravé tyči zmrazil pod lapačkou. Snadná práce pro brankáře.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:48
    Staffan Kronwall nabral na pravém křídle velkou rychlost, střelou z ostrého úhlu ale Alexandra Skrynika nezaskočil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina zápasu v Jaroslavli toho příliš mnoho nenabídla, diváci se ale přece jen dočkali alespoň jedné branky, o kterou se necelých pět minut před přestávkou postaral český obránce Jakub Nakládal, který využil přesilovou hru. Skóre střetnutí po první třetině. Lokomotiv Jaroslavl 1 Red Star Kunlun 0.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-9; Vhazování: 12-8; Zablokované střely: 5-5; Hity: 10-6; Čas v útočném pásmu: 03:30-03:56; Tr. minuty: 2-4.

20:01

20:18
    Jegor Korškov mohl na začátku druhé třetiny poslat Jaroslavl do dvoubrankového vedení, jenže jeho střelu zápěstím z pravého kruhu pro vhazování mířící do bližšího horního rohu brány Alexandr Skrynik zastavil krásným semaforem!

20:35
    Brandon Kozun vzápětí pálil z opačné strany útočného pásma, jeho střela z úhlu ale skončila v náruči klečícího Alexandra Skrynika.

21:35
    Alexandr Skrynik vyrazil prudkou střelu Jaroslavle z pravého křídla levým betonem za bránu a na opačné straně ledové plochy se mohl prosadit střelou z pravého kruhu pro vhazování hostující Gilbert Brulé, Alexandr Sudnicin byl ale pozorný a puk podržel ve výstroji.

24:13
    Kunlun snad poprvé v zápase vytvořil před domácí bránou velký závar, Lucas Lessio se ale marně snažit dostat k dorážce poté, co Alexandr Sudnicin zmrazil puk pod lapačkou.

24:46
    Jaroslavl se ocitla na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, následný pokus byl ale sražen vedle levého horního rohu brány hostujícího Kunlunu.

26:13
    Alexandr Skrynik u své pravé tyče zmrazil puk po nahození Jaroslavle ihned po vhazování pod lapačkou a hra byla přerušena. Komerční přestávka.

27:12
    Brandon Kozun napřáhl na pravém křídle ještě před modrou čárou k táhlé střele zápěstím, kterou Alexandr Skrynik vestoje na přední tyči bez problémů zastavil.

28:04
    Jeden z hráčů Jaroslavle si z levého křídla krásně sjel před bránu, v blízkosti levé tyče se ale nakonec i přes velkou snahu do zakončení nedostal, jelikož byl zezadu nepříjemně tísněn a nakonec také ubráněn.

31:21
    Opět jsme byli svědky nepříliš atraktivní pasáže hry, na jejímž konci se Jaroslavl ocitla v postavení mimo hru.

33:12
    Jaroslavl dostala Kunlun pod tlak, ze kterého pramenil faul, a domácí hokejisté si zahrají třetí přesilovou hru, přičemž druhou na konci první třetiny využili.

33:44
    Cory Kane podruhé v zápase usedl na trestnou lavici za podržení, zatímco Brandon Yip dostal deset minut!

34:32
    Jaakko Rissanen dostal také desetiminutový trest za nesportovní chování. Kunlun by se měl soustředit na hru.

35:34
    Maxime Talbot vypálil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím našla pouze výstroj brankáře Alexandra Skrynika, který podržel puk vkleče ve svém náručí.

35:44
    Vyloučený Cory Kane je zpět na ledové ploše a hokejisté Kunlunu hrají opět v plném počtu. Jaroslavl v dnešním utkání využila ze tří přesilových her jednu početní výhodu, když se prosadil Jakub Nakládal.

36:44
    Jaroslavl na pravém křídle vystřelila od modré čáry, jenže táhlý pokus skončil v náruči Alexandra Skrynika.

38:34
    Jaroslavl se ocitla v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Danil Jurtajkin minul z úhlu odkrytou bránu!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:06
    Danil Jurtajkin byl v závěru druhé třetiny vyloučen, když po faulu dostal dvě minuty za podržení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední část utkání mezi Jaroslavlí a Kunlunem žádný gól nepřinesla a domácí stále vedou zásluhou jediné branky, o kterou se v závěru první třetiny postaral v přesilové hře střelou od modré čáry Jakub Nakládal. Skóre po druhé třetině. Lokomotiv Jaroslavl 1 Red Star Kunlun 0.

Třetí třetina začne přibližně v 16:47.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 34-15; Vhazování: 21-19; Zablokované střely: 7-9; Hity: 13-12; Čas v pásmu: 09:07-06:06; Tr. minuty: 4-26.

40:01

40:56
    Kunlun se na levém křídle dostal k nahození, které Alexandr Sudnicin bez problémů podržel ve svém náručí.

41:06
    Vyloučený Danil Jurtajkin je zpět na ledové ploše a hokejisté Jaroslavle hrají na začátku třetí části v plném počtu.

41:42
    Čínský tým se vzápětí dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování, Alexandr Sudnicin byl ale opět připravený a puk podržel.

43:18
    Jaroslavl hrála v šesti a dostala týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Kunlun si zahraje druhou přesilovou hru v řadě. a má šanci vyrovnat.

45:00
    Kunlun na pravém křídle vystřelil od hrazení, jenže Alexandr Sudnicin přitahuje puky jako magnety.

45:09
    Čínský tým vzápětí zkusil vyrovnat na levém křídle střelou od modré čáry, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Alexandr Sudnicin předvedl skvělý semafor!

45:13
    Cory Kane vystřelil na levém křídle ihned po vhazování a Alexandr Sudnicin předvedl další krásný semafor!

45:18
    Týmový trest Lokomotivu za příliš mnoho hráčů na ledě vypršel a domácí hokejisté stále drží těsné vedení 1:0.

46:08
    Jaroslavl se před komerční přestávkou dostala na pravém křídle k nahození od modré čáry, které na přední tyči Alexandr Skrynik zastavil a přerušil hru.

48:06
    Taylor Beck v útočném pásmu nedosáhl na dlouhou kolmou přihrávku za obranu a pískalo se zakázané uvolnění.

50:15
    Jaroslavl se po nahození od modré čáry z levé strany ocitla na přední tyči ve slibné šanci, když se k ní sjeli domácí hráči jako vosy, Alexandr Skrynik ale puk zmrazil pod lapačkou.

50:39
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl. Brandon Kozun dostal dvě minuty za hákování a poslal svůj tým do čtyř.

52:39
    Hokejisté domácího celku přečkali třetí oslabení v řadě a udělali významný krok k dnešnímu vítězství.

53:07
    A další vyloučení na domácí straně! Pavel Kraskovskij byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Dokáže Kunlun vyrovnat?

53:24
    Kunlun na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování, Alexandr Sudnicin ale střelu zápěstím podržel.

54:06
    Jeden z hráčů Jaroslavle byl tvrdě dohrán v pravém rohu útočného pásma, rozhodčí ale nevyučovali!

55:07
    Pavel Kraskovskij je zpět na ledové ploše a Kunlun zahodil další příležitost na vyrovnání dnešního utkání.

57:17
    JEGOR AVERIN se po zákroku brankáře Kunlunu proti střele od modré čáry dostal před bránou k puku a bekhendem ho vpádu poslal do prázdné brány! Rozhodčí ještě zkoumali video kvůli nedovolenému bránění brankáři, gól byl ale uznán. Asistence: Staffan Kronwall a Andrej Loktionov.
    57:17 Jegor AVERIN - 2:0

58:18
    Brandon Yip na levém křídle vypálil z kruhu pro vhazování, Alexandr Sudnicin dnes ale chytá výtečně.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Český obránce Jakub Nakládal úvodním a nakonec vítězným gólem ze závěru první třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil střelou od modré čáry, rozhodl o výhře Jaroslavle nad Kunlunem. Skvělý výkon podal brankář Alexandr Sudnicin, který udržel čisté konto. Vítězství Lokomotivu pečetil v závěru zápasu bekhendovou dorážkou Jegor Averin. Konečný výsledek. Lokomotiv Jaroslavl 2 Red Star Kunlun 0.

Česká stopa v utkání

Jakub Nakládal (LOK) 1+0, 1 střela, TOI 24:18 (18:41:53)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Nakládal (Kozun, Kontiola), 58. Averin (Kronwall, Loktionov)

Rozhodčí: Anton Lavrentěv, Alexandr Sojn. Čároví: Dmitry Šišio, Nikita Šalagin