Washington – Montreal 2:3 (kon.) | Florida – Vegas 4:3 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 3:1 (kon.) | Buffalo – Dallas 1:7 (kon.) | Colorado – NY Rangers 3:1 (kon.)

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:05
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:17 (06:47:39)

1. Ryan Kesler (ANA) 1+0
    2. Jonathan Quick (LAK) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. Andrew Cogliano (ANA) 0+1

Obrovský tlak v závěru zápasu měl hostující celek, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Domácí Anaheim vyhrává tento nesmírně vyrovnaný a dramatický zápas 2:1. Všechny tři branky padly až ve třetí třetině.

59:46
    Los Angeles Kings už mnoho času nemá.

59:36
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Obrovský tlak mají hosté. Jakob Silfverberg se pokoušel trefit prázdnou branku, ale je z toho icing.

59:15
    Drew Doughty vypálil, jeho rána z otočky byla zablokovaná.

59:06
    Jake Muzzin od modré čáry minul branku!

58:28
    Hosté odvolávají brankáře, zkouší hru v šesti.

58:28
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks.

58:10
    Ondřej Kaše se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry třetí třetiny.

57:14
    Corey Perry zablokoval střelecký pokus, který vyslal Jake Muzzin.

55:38
    Los Angeles nyní diktuje tempo hry, domácí vyhodili přes všechny čáry. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

55:22
    Trevor Lewis z dobré pozice před brankou minul. Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno.

54:26
    John Gibson kryje kotouč po střele, kterou vyslal Drew Doughty.

54:00
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek vede o jednu branku, sledujeme aktivní hru ze strany Anaheimu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 43. Henrique (O. Kaše), 53. Kesler (Beauchemin, Cogliano) – 45. Iafallo (Kopitar, Muzzin)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Wagner, Vermette, J.T. Brown.
    Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar, D. Brown – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, T. Mitchell, Amadio.

Rozhodčí: Hebert, O'Halloran – Gibbs, Rody

Diváci: 17 258