Washington – Montreal 2:3 (kon.) | Florida – Vegas 4:3 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 3:1 (kon.) | Buffalo – Dallas 1:7 (kon.) | Colorado – NY Rangers 3:1 (kon.)
Calgary – Winnipeg 1:2 (0:2 po s.n.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Los Angeles Kings
Sobota 20.01.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Los Angeles Kings.

Los Angeles Kings odehrálo 45 zápasů s bilancí 17-7-5-16 a získalo 53 bodů. Z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. V tabulce Západní konference je na deváté pozici.

Anaheim Ducks odehrál 46 zápasů s bilancí 18-3-9-16 a získal 51 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dvakrát a třikrát odešel jako poražený.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Wagner, Vermette, J.T. Brown.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar, D. Brown – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, T. Mitchell, Andreoff..

00:01

00:30
    Josh Manson zablokoval střelecký pokus, který vyslal na domácí branku Dustin Brown.

00:40
    Corey Perry to zkoušel z velkého úhlu, ale jeho projektil nebyl nejpovedenější. Brankář zasahovat nemusel.

01:25
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nežene bezhlavě do útočné třetiny. Taktika převládá nad "hurá" hokejem.

01:57
    Jonathan Quick musel nyní třikrát zasahovat. Postupně od modré čáry neuspěli Nick Ritchie, Francois Beauchemin ani Brandon Montour.

01:57
    Hostující celek vyhrál vhazování před svou brankou, a tak se hra otáčí.

02:22
    J.T. Brown se propracoval do střelecké pozice, ale obránce Kings jej připravil o kotouč.

02:33
    Jeden z hráčů Los Angeles vypálil, kotouč kryje domácí John Gibson. Pak se před jeho brankou strhla menší potyčka. Rozhodčí vše řeší domluvou.

03:12
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útoku.

04:03
    Kevin Bieksa zablokoval střelecký pokus, jehož autorem je hostující Tanner Pearson.

04:09
    Hra je nyní přerušena, vhazovat si vinou postavení mimo hru bude ve středním pásmu.

04:37
    Cam Fowler pálil nepřesně, domácí mají ponechanou výhodu.

05:23
    Cam Fowler minul branku, jeho dobrý střelecký pokus.

05:37
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Marián Gáborík – 2 min., hákování).

05:44
    Jonathan Quick kryje střelecký pokus od modré čáry, zakončoval Ryan Getzlaf.

06:01
    Rickard Rakell z dobré pozice nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Následně hostující obrana zblokovala střelu, a tak dostala puk do středního pásma.

06:26
    Další rána Ducks, ale i tentokrát byla zablokovaná.

07:10
    Hampus Lindholm od modré čáry posílá kotouče před branku jen jen to jde, jeho spoluhráč cloní brankáři. Dobře hrají domácí početní výhodu.

07:37

07:52
    Jonathan Quick musel být znovu pozorný, od modré čáry pálil Corey Perry. Komerční přestávka.

08:15
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména ve středním pásmu. Ani jeden celek nechce chybovat.

08:56
    Rickard Rakell dobře vypálil, jeho pokus hostující brankář vyrazil. Následně Jonathan Quick zlikvidoval i další střelecký pokus. Třetí rána na branku Kings byla zblokovaná.

09:19
    Z pravého kruhu minul branku domácí Cam Fowler.

09:36
    Jonathan Quick kryje střelecký pokus, jehož autorem je Rickard Rakell. Následně na druhé straně John Gibson vychytal Kevina Gravela.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:48
    Antoine Vermette se položil do střely, kterou vyslal jeho soupeř. Domácí brankář tak zasahovat nemusel.

11:24
    Jonathan Quick raději přerušuje hru, sledujeme aktivní hru domácích. Stále ale platí nerozhodný stav. Nyní komerční přestávka.

11:50
    Trevor Lewis se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:56
    Ryan Getzlaf z hodně ostrého úhlu nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Jonathan Quick byl pozorný.

13:06
    John Gibson si nadvakrát dokázal poradit s pokusy, kterými se prezentoval hostující Tyler Toffoli.

13:25
    Jonathan Quick viděl na střelu z kruhu, a tak projektil Jakoba Silfverberga snadno zneškodnil.

14:02
    Hosté mají ponechanou výhodu, nyní nepřesně pálil z mezikruží Anže Kopitar.

14:11
    Komerční přestávka, bude se vylučovat.

14:11
    Vylučovat se nebude, neboť se během komerční přestávky přišlo na to, že se o faul nejednalo. Hráče Kings totiž vysokou holí udeřil vlastní spoluhráč. Poukázala na to domácí střídačka.

14:59
    Adrian Kempe od modré čáry minul branku, následně byl nepřesný také Jake Muzzin.

15:38
    Hra je nyní přerušena. Nahození Jake Muzzina ze středního pásma kryje domácí brankář.

15:42
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:50
    Aktivněji nyní hraje domácí celek, který má více ze hry.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:34
    Cam Fowler zablokoval střelecký pokus z předbrankového prostoru, tím se prezentoval Drew Doughty.

18:00
    Nyní se hraje ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. V klidném tempu se dohrává úvodní třetina.

18:36
    Jonathan Quick kryje střelecký pokus domácího Joshe Mansona. Vhazovat se bude před brankou Kings.

18:48
    John Gibson si snadno poradil s nahozením, které vyslal na jeho branku Torrey Mitchell.

19:20
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

19:36
    Chris Wagner minul branku, když se dostal do dobré střelecké pozice, ale pálil mimo

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střelecky aktivnější jsou domácí vedou 17:5, nicméně se hraje na góly, a ty jsme v tomto zápase zatím neviděli. Po dvaceti minutách hrají Ducks a Kings nerozhodně.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrává hostující celek, u puku tedy Los Angeles.

20:31
    Sledujeme poklidný úvod druhé části hry.

20:48
    John Gibson musel zasahovat proti střele, kterou vyslal Adrian Kempe z pravého kruhu.

21:05
    Hra je nyní přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Ducks. Úvod druhé třetiny je hodně rozkouskovaný.

21:35
    John Gibson si snadno dokázal poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal Trevor Lewis.

21:58
    Trevor Lewis znovu vypálil, tentokrát z lepší pozice, a tak musel zasahovat obránce.

22:25
    Ondřej Kaše se položil do střely Jaka Muzzina, a tak pomohl svému brankáři.

23:30
    Anže Kopitar vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář domácího celku. Odrazil puk před sebe, a tak hra pokračuje dál.

23:35
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit.

24:12
    John Gibson překazil gólovou radost Tanneru Pearsonovi, jehož střelecký pokus velmi dobře vychytal.

24:53
    Jonathan Quick přerušuje hru, dokázal si poradit s dobrou střelou, kterou vyslal domácí Rickard Rakell.

25:11
    Proti první třetině hostující celek výrazně zjednodušil hru, což přineslo výsledky. Domácí brankář má výrazně více práce.

25:58
    Michael Amadio dobře vypálil, jeho pokus jen o malý kousek minul branku. Gólman zasahovat nemusel.

26:54
    Ryan Kesler se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval Torrey Mitchell.

27:07
    Torrey Mitchell se položil do další domácí střely, nyní neuspěl znovu Ryan Kesler.

27:19
    Hra je nyní přerušena.

27:42
    Dustin Brown se propracoval do střelecké pozice, jeho rána končí mimo branku.

28:16
    Domácí Rickard Rakell vybojoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho projektil končí mimo branku.

28:38
    Jonathan Quick kryje ránu z kruhu, kterou vyslal Brandon Montour.

29:12
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., hákování).

29:36
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ve které může vstřelit první branku zápasu.

29:58
    Rickard Rakell trefil štangli! Nechybělo mnoho. Tyč, tyč, pryč.

29:59
    Obrovskou smůlu měli nyní domácí, naopak paní štěstěna stála na straně Kings.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Stále platí bezbrankový stav.

30:29
    Rickard Rakell výborně vypálil, ale Jonathan Quick naprosto fenomenálně vytáhl kotouč, který směřoval za brankovou čáru! Christian Folin v první chvíli zasáhl, a tak už Jonathan Quick. Skvěle, skvěle, skvěle to nyní udělal hostující brankář.

30:42
    Hostující celek se osvobozuje, posílá kotouč až k domácí brance.

31:12
    Hosté v plném počtu. Plodnou přesilovku nyní sehráli domácí. Měli dvě obrovské šance. Nejprve hostům pomohly tyče, a pak Christian Folin a Jonathan Quick překazili gólovou oslavu.

32:11
    John Gibson raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po komerční přestávce před jeho brankou.

33:00
    Rickard Rakell se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho pokus kryje hostující brankář. Stav zápasu je stále nerozhodný, ale rozhodně více ze hry a více šancí mají domácí hokejisté.

33:58
    Francois Beauchemin pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku. Brankář Kings zasahovat nemusel.

34:14
    Anaheim rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

34:52
    John Gibson musel po delší době zasahovat, jeho pozornost vyzkoušel Kyle Clifford.

34:59
    Drew Doughty dobře vypálil, i tentokrát byl domácí brankář připravený.

35:18
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.

35:56
    Po velkých šancích nyní sledujeme klidnější pasáž hry ve druhé třetině.

36:39
    Alex Iafallo se propracoval k bekhendové střele, se kterou si brankář Ducks dokázal poradit.

36:50
    Alex Iafallo si položil domácího brankáře, následně vypálil. Jeho střelu zastavila branková konstrukce. Oba brankáři byli již překonaní, ale tyčky pomohly k tomu, že stav je stále 0:0.

36:53
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 2 min., hákování).

37:04
    Josh Manson zablokoval střelecký pokus soupeře, a pak domácí dokázali vyhodit.

37:48
    Jonathan Quick musel zasahovat, při vlastním oslabení se do zakončení dostal Adam Henrique.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:05
    Brandon Montour od modré čáry vyhazuje až za branku Kings.

38:24
    Jake Muzzin si nedokázal dostatečně rychle srovnat kotouč pro střelu. Byl o puk připravený.

38:55

38:55
    John Gibson kryje ránu z kruhu, kterou vyslal Jake Muzzin. Přesilovka Kings končí.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:29
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Viděli jsme druhou třetinu, která přinesla nebývale hodně velkých šancí. Více ze hry měl domácí celek, který nejprve trefil tyčky, a pak skvěle puk z brankoviště dostali Christian Folin a Jonathan Quick. Na druhé straně pak tyčku trefil Alex Iafallo.

40:01

40:01
    Zápas, ve kterém stále nepadl gól, pokračuje třetí třetinou.

40:36
    Ryan Getzlaf vypálil a jeho projektil zablokoval Drew Doughty.

40:42
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:27
    Andrew Cogliano to myslel dobře, jeho nepříliš nápadná střela na vzdálenější tyč minula branku jen o malý kousek.

41:36
    John Gibson kryje střelecký pokus hostujícího hráče.

42:05
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Čekání na gól je u konce. Výborně vypálil Ondřej Kaše. Jeho ránu pak z hranice brankoviště dostal s velkým štěstím ADAM HENRIQUE. Domácí fanoušci jsou nadšení, Ducks vedou. Asistence: Ondřej Kaše.
    42:05 Adam HENRIQUE - 1:0

42:56
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou.

43:42
    Adrian Kempe se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho projektil byl zablokovaný obráncem domácího celku.

44:00
    Čtyři minuty hry ve třetí třetině jsou pryč.

44:22
    Ondřej Kaše dobře vypálil, jeho rána ale končí mimo branku, Jonathan Quick zasahovat nemusel.

44:33
    John Gibson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

44:48
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Netrvalo to dlouho a je vyrovnáno. S první střelou si domácí brankář poradit dokázal, na dorážku, kterou se prosadil ALEX IAFALLO byl už John Gibson krátký. Asistence: Anže Kopitar a Jake Muzzin.
    44:48 Alex IAFALLO - 1:1

45:14
    Domácím mohl vedení vrátit Rickard Rakell. Jenže jeho rána byla hodně nepovedená a tím pádem také nepřesná.

46:18
    Hra je nyní přerušena. Nadvakrát dokázal kotouč zastavit hostující brankář Jonathan Quick.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají domácí hokejisté, kterým se zatím nedaří dostat se do vedení.

47:08
    Kyle Clifford se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku.

47:50
    Jonathan Quick přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Anaheimu.

48:15
    Kevin Gravel to zkoušel od modré čáry, jeho projektil ale postrádal přesnost.

48:48
    Tanner Pearson skvěle tečoval kotouč před brankou, velmi dobře zasáhl domácí brankář John Gibson.

49:07
    Adam Henrique to nemyslel vůbec špatně, ale jeho rána byla nepřesná. Gólman tak zasahovat vůbec nemusel.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, nerozhodný stav stále platí.

50:45
    Alec Martinez se propracoval ke střele z mezikruží, jeho projektil byl zablokovaný.

50:55
    Nyní se hostující celek usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se Kings probojovat nemohou.

52:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

52:21
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení. Andrew Cogliano poslal kotouč na modrou čáru, Francois Beauchemin vypálil a jeho ránu před brankou tečoval mimo dosah brankáře RYAN KESLER. Asistence: Francois Beauchemin a Andrew Cogliano.
    52:21 Francois BEAUCHEMIN - 2:1

53:17
    Marián Gáborík z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit.

53:49
    Tanner Pearson výborně před brankou tečoval kotouč, ale i tak dokázal zasáhnout brankář John Gibson.

54:00
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek vede o jednu branku, sledujeme aktivní hru ze strany Anaheimu.

54:26
    John Gibson kryje kotouč po střele, kterou vyslal Drew Doughty.

55:22
    Trevor Lewis z dobré pozice před brankou minul. Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno.

55:38
    Los Angeles nyní diktuje tempo hry, domácí vyhodili přes všechny čáry. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

57:14
    Corey Perry zablokoval střelecký pokus, který vyslal Jake Muzzin.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry třetí třetiny.

58:10
    Ondřej Kaše se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.

58:28
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks.

58:28
    Hosté odvolávají brankáře, zkouší hru v šesti.

59:06
    Jake Muzzin od modré čáry minul branku!

59:15
    Drew Doughty vypálil, jeho rána z otočky byla zablokovaná.

59:30
    Obrovský tlak mají hosté. Jakob Silfverberg se pokoušel trefit prázdnou branku, ale je z toho icing.

59:36
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Los Angeles Kings už mnoho času nemá.

Obrovský tlak v závěru zápasu měl hostující celek, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Domácí Anaheim vyhrává tento nesmírně vyrovnaný a dramatický zápas 2:1. Všechny tři branky padly až ve třetí třetině.

1. Ryan Kesler (ANA) 1+0
    2. Jonathan Quick (LAK) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. Andrew Cogliano (ANA) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:05
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:17 (06:47:39)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 43. Henrique (O. Kaše), 53. Kesler (Beauchemin, Cogliano) – 45. Iafallo (Kopitar, Muzzin)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar, D. Brown – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, T. Mitchell, Amadio.

Rozhodčí: Hebert, O'Halloran – Gibbs, Rody

Diváci: 17 258