Slavia – Motor ČB 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Litoměřice – Prostějov 3:1 (kon.)
Přerov – Kadaň 3:2 (kon.) | K. Vary – Vsetín 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:1 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 4:2 (kon.)
AZ Havířov
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 20.01.2018, 17:30 • Gascontrol Aréna • Chance liga • 41. kolo

Azet odehrál posledních deset minut velice zkušeně a moc hostům kotouč nepůjčil. Nakonec tedy zaslouženě poráží Benátky 4:2 a drží se stále ve hře o play-off. (19:42:09)

59:30
    Hosté moc na kotouči nejsou a ke zdramatizování zápasu už nejspíš nedojde.

58:42
    Bambula nádherně lehce přiťuknul kotouč Marunovi, který se snažil objet Kořenáře, ale neskóroval.

58:19
    Dudkova tvrdá rána od modré končí kde jinde než v náručí Kořenáře.

57:41
    Kotala hezky proskočil s kotoučem u mantinelu a hledal Kanka, ten v těžké pozici nedokázal usměrnit kotouč do brány.

56:39
    A opět nyní mladík Šír v akci, pěknou střelou donutil Bláhu k zákroku.

55:40
    Ve stejné pozici nyní Bambula, trefuje pouze Kořenáře, neuvřitelné.

55:03
    Utěšená akce domácích. Kotala našel zpoza branky v dobré pozici Mataie, ten pálí bez přípravy, ale mírně nepřesně.

54:32
    Stejně jako nyní na druhé straně Bláha.

54:16
    Drtil se nyní nerozpakoval a napálil kotouč už ze středního pásma. Kořenář raději přerušuje hru.

53:32
    Jenže takové pokusy jako nyní Kotalův prostě na prvoligové brankáře nemůžou platit.

53:02
    Na střely to je zatím neuvěřitelných 41:12, z tohoto pohledu se skóre pro hosty jeví jako hodně milosrdné.

52:18
    Další Lužův pokus, ten likvidovat nemusel, kotouč šel mimo bránu.

52:12
    Další střela, tentokrát Matai, Kořenář si určitě nemůže stěžovat na nedostatek práce.

51:57
    Definitivně se pokoušel rozhodnout Maruna, našel jen připraveného Kořenáře.

51:43
    Fronk nabral rychlost, ale skončil až za brankou, odkud se pokusil najít své spoluhráče, bohužel neúspěšně.

50:58
    Dobrá šance pro Šíra, jeho pokus musel likvidovat Bláha.

50:33
    Domácí po čtvrté brance trochu ubrali na aktivitě. Aby se jim to nevymstilo...

49:04
    Nešťastně končí utkání pro Radka Havla, alespoň prozatím. Kotouč ho nešťastně trefil do úst a Havel odchází do kabiny. Rozsah zranění nám potvrdí až přivolaný lékař.

47:44
    O podobnou parádu se pokusil i hostující Havlín, ale na modré upadl a založil tak brejk domácích. Maruna v nájezdu 2 na 1 už ale zpětnou přihrávku neočekával a kotouč tak skončil v rohu.

46:48
    Havířov právě vstřelil branku!

Tak tohle byla hokejová paráda. TOMÁŠ GŘEŠ ujížděl na Kořenáře, zbýval mu v cestě jediný obránce, kterého se zbavil nádhernou stahovačkou a zamířil přesně!

45:59
    Domácí pokouší osud, protože dalším faulem nabídl Fronk hostům možnost ke srovnání.

44:14
    Ihned po skončení oslabení se zkoušel individuálně prosadit Kotala, v poslední fázi však o kotouč přišel.

43:58
    Domácí se nyní ubránili bez větších problémů.

42:57
    Domácí nepouštějí Benátky prozatím ani do svého pásma.

41:58
    Bláha nyní zvedl kotouč asi víc než on sám chtěl, ten skončil v hledišti a Bláha na trestné lavici. Samozřejmě obrazně, trest za něj odpyká benjamínek Bambula.

41:37
    Z minisouboje u mantinelu vyšli vítězně hosté, ale ihned o kotouč zase přišli.

40:30
    Třetí třetina začíná opět jako dvě předchozí tvrdou ranou z pravého křídla, jejím autorem ovšem tentokrát není Tomi, nýbrž hostující Bittner.

40:01

Asi si dokážu představit, co se dělo v domácí kabině o první přestávce, protože ve druhé třetině už to byl úplně odlišný Azet. Ale pozor, i hosté se dokázali dostat do výborných příležitostí a výsledkem tak byla pěkná třetina plná branek i velkých šancí. Zatím jsou ve vedení domácí, ale pouze o jedinou branku a stále tak je o co hrát. Pokud chce Azet pomýšlet na play-off, nesmí si dnes dovolit žádnou ztrátu. Poslední třetina začne asi v 19:05.

40:00

39:48
    Kalus přebruslil beka a dostal se sám před Kořenáře, kterému udělal hezký blafák, ale nedokázal kotouč zvednout a trefil pouze ležící beton.

39:12
    Hosté v pásmu, ale nic nevymysleli a domácí vyhazují.

38:19
    Zbytečné vyloučení Puziče. V souboji u mantinelu tak dlouho používal drobné krosčíčky, až už to sudí Přikryl nevydržel a posílá ho na hanbu.

37:25
    Matai krásně obkroužil celé útočné pásmo a dostal se do výborné střelcké pozice, ale přestřelil.

36:58
    Kotouč v brankovišti, snaží se dorážet Kanko, Kotala, vítězem minisouboje je Kořenář.

35:57
    Fronk se rozhodl nehledat najíždějící parťáky v útoky tvrdou ranou prověřil Kořenáře.

34:33
    Gřeš se pokoušel tečovat nahození Dudka, mířil vedle.

34:16
    Po divoké pasáži plné šancí v polovině utkání se tempo nyní trochu uklidnilo a oba trenéři spřádají další plány.

33:20
    Nevím, kolikátá už je to střela Tomiho z pravého křídla, ale počet jeho pokusů dnes bude atakovat dvouciferné číslo.

32:31
    Kalus opět při chuti, tentokrát tvrdou ranou vyprášil Kořenářovy chrániče.

32:13
    Dudkovi nestačily na modré ani dva pokusy, při druhém zlomil hůl a domácí diváci nad ním taky.

31:54
    A divokou dvouminutovku ukončila střela Maruny, Kořenářův lektvar na domácí střelce ale opět účinkuje.

31:18
    Na druhé straně opět hráč sám před brankářem. Tentokrát se před něj proháčkoval krásně Pořízek, ale ani jeho chytrý pokus neskončil v síti.

30:29
    Další samostatný únik tentokrát Chrtek, Bláha opět vynikající.

30:00
    Obrovská šance Bittnera, který dostal krásnou přihrávku za obránce a jel sám na Bláhu, ten jeho blafák zlikvidoval.

29:20
    Hezká teč Tomiho, Kořenář jen tak tak stihl nechat beton na místě.

28:02
    Stejně jako nyní po střele Chrtka.

27:30
    Z levého křídla zkusil Bláhovu pozornost Havlín, kotouč však minul pravou tyč.

27:10

A Azet využívá i pokračující přesilovku. PATRIK LUŽA tvrdou bombou pod víko odstřelil Kořenářovu bandasku. Asistence Marek Kalus a Jiří Fronk.

26:42

Už to vypadalo, že Korenář má po nájezdu MARKA KALUSE kotouč ukrytý pod sebou, ten se však nakonec došoural za brankovou čáru a je vyrovnáno.

26:42
    Marek Kalus byl podražen Chrtkem v úniku a uvidíme trestné střílení.

26:20
    Šance Ráce v přesilovce, hosté odolávají.

25:32
    Za držení odchází na trestnou lavici tentokrát hostující Hrabík.

25:15
    V podobné pozici jako při druhé brance se ocitl na druhé straně Drtil, ten ovšem recept na Kořenáře nenašel.

24:35
    Marunova bomba, Kořenář zasahuje.

24:04
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!

Azet se z vyrovnání neradoval ani minutu. LADISLAV BITTNER dostal v přečíslení 2 na 1 krásnou přihrávku a pohotově zavěsil. Asistence Jan Bednář.

23:21

TOMÁŠ GŘEŠ si našel volný kotouč před brankovištěm a nekompromisně jej poslal za Kořenářova záda. Asistence Radek Pořízek a Tomáš Drtil.

22:55
    Pořízek spěchal za dlouhou přihrávkou, nakonec však kotouč stejně odevzdal...

21:35
    Havel zachytil kotouč mířící z pásma, ale z jeho projektilem si gólman hostů opět poradil.

20:27
    Druhá třetina začíná stejně jako ta první – nebezpečnou ranou Tomiho z pravého křídla.

20:01

Ze strany domácích to je zatím velká bída. Zajímavostí je, že hosté nemají k dispozici ani tři kompletní formace, přesto drží po první třetině vedení, když se jim povedlo využít přesilovou hru, zatímco domácí své velké šance trestuhodně zahodili. Druhá třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

19:51
    Tvrdá rána Kotaly končí opět v náručí Kořenáře.

19:42
    Hezká přihrávka Kanka na Mataie, ten opět váhal se zakončením.

18:48
    Zatím to je hodně marná snaha Azetu. Po delší mezihře ve střední pásmu se kotouč dostal k Bláhovi, který raději přerušil hru.

17:15
    Azet v náporu, volný kotouč mezi kruhy, nikdo do něj nedokázal gólově plácnout.

16:15
    Velká šance Kaluse, který měl na pravém křídle před sebou prázdnou branku a vedle ní ležícího Kořenáře. Trefil však právě pouze hostujícího brankáře.

15:49
    Z pozice levého beka pálí Semen Mirochnikov, ale střela Semena nezasela plody gólového úspěchu.

15:24
    A domácí už hrají v plném počtu.

15:16
    Po zásahu domácí obrany končí kotouč v ochranné síti a přesilovka hostí se chýlí ke konci.

14:32
    Hosté v náporu, Fronk se nakonec dostal ke kotouči a vyhazuje.

13:24
    Král hezky pronikal středem a Patrik Luža si musel pomoct držením a hosté dostávají možnost navýšit vedení.

12:55
    Přihrávku směřující na volného Fronka ztečoval Hrníčko mimo hrací plochu.

11:52
    Po něm ve střelecké pozici Kalus, ani on zatím na Kořenáře nevyzrál.

11:25
    Azet jako kdyby obdržená branka probudila a vyrovnat se hned pokusil Pořízek, zatím marně.

11:01

Hosté nepotřebovali ani minutu přesilovky. DOMINIK HRNÍČKO si se svou střelou počkal a umístil ji nádherně do pravého horního rohu Bláhovy branky. Asistence Matěj Psota.

10:16
    Havel srazil na mantinel jednoho hráče hostů, který nebyl v držení kotouče a přesilovku si tak zahrají i Benátečtí.

9:35
    Dva na jednoho, Kanko dostal hezkou přihrávku, ale kotouč do odkryté poloviny branky nedokázal usměrnit.

8:44
    Když už byli hosté kompletní, vypálil od modré Krisl, jeho pokus po ledě moc šancí na úspěch neměl.

8:14
    Domácí jsou v této přesilovce zatím hodně pasivní.

7:39
    Pěkná přihrávka na Mataie stojícího před brankou, ten ale ani nadvakrát kotouč do branky nedostal.

6:41
    Zmíněné vyloučení je právě uděleno.

6:30
    Obrovská šance, Fronk v nájezdu, ale bekhendem nezakončil přesně i díky faulu Bednáře, domácí hrají ve výhodě.

5:54
    Najetý Kalus neměl komu předat puk, tak jej jen lehce nahodil na Kořenáře.

4:32
    Ve velké šanci se ocitl sám před Bláhou Veselý, ale nedokázal mu procpat kotouč mezi betony.

3:40
    Puzič si hezky najel mezi kruhy, zkusil to z první, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

3:15
    A po něm tvrdá rána Fronka, ale nenašla si cestu mezi tři tyče.

2:58
    Luža na modré netrefil puk.

1:52
    Domácí si sice přehazovali kotouč, ale ozval se hvizd a za postavení Pořízka v brankovišti se hra přesouvá do středního pásma.

1:22
    Jandejsek přehnal napadání v útočném pásmu a za podražení jde za katr.

1:04
    I hosté se dostávají poprvé do pásma a Ondra Bláha musel dvakrát po sobě přerušit hru pro klid duše.

0:15
    Azet ví, že dnes hraje téměř o všechno a proto hned po patnácti vteřinách vysílá na Kořenáře první pozdrav z pravého křídla Tomi.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Puzič, R. Havel (A), Mrowiec – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula.

HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Stezka) – Kunst, Jan Bednář, Mirochnikov, Jandejsek, Havlín – Psota, Bittner (C), Hrníčko (A) – Z. Král, Chrtek, R. Veselý – Wiencek, Hrabík, Šír.

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Libor Gavlas

Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Pořízek, Drtil), 27. M. Kalus, 28. Luža (M. Kalus, Fronk), 47. Gřeš – 12. Hrníčko (Psota), 25. Bittner (Jan Bednář)

AZ Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Puzič, R. Havel (A), Mrowiec – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula.

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička