HK MD Šumperk – Technika Brno 6:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 3:2 (po pr.)
Chomutov – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 6:2 (kon.) | Přerov – Zlín 0:0 (odl.)
Třinec – Warriors Brno 6:3 (kon.) | Vsetín – Poruba 6:0 (kon.) | Pardubice – Letňany 3:1 (kon.)
PZ Kladno – Ústí n/L 4:3 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 20.01.2018, 12:00 • Home Monitoring Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

V Plzni máme dohráno, spokojenější mohou být plzeňští hokejisté, kteří si nakonec z duelu odnesou dva body.

Nesmírně zajímavá byla úvodní třetina dnešního, k vidění byl parádní hokej, šancí se urodilo opravdu mnoho, vše odstartoval gól z dorážky v podání Josefa Broše, od té doby se týmy snažily hrát nesmírně aktivně, ale v brankovištích se činili oba gólmani.

Také prostřední třetina byla nesmírně zajímavá, opticky byla aktivnější domácí Plzeň, jež si připsala více gólových šancí, jednu navíc dokázali indiáni i využít. Po několika dorážkách totiž procpal puk do sítě Daniel Kuchárik, který vyrovnala na 1:1.

Ve třetí části se domácí poprvé dostali do vedení, když se po pěkné samostatné akce přesně trefil Jakub Šiler. O pár minut později dokázal po další dorážce srovnat hostující Matej Kuracina, bylo to 2:2. Duel nakonec došel až do prodloužení, které zvládli lépe domácí.

Ze západu České republiky je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu! U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (14:06:15)

61:17
    Plzeň právě vstřelila branku!
    ADAM ŽENÍŠEK se prohnal po levé straně a trefil se přesně mezi betony! Domácí indiáni tedy získávají dva body. Asistence: Tomáš Hollar.

60:31
    Domácí zatím v prodloužení drží puk výhradně na svých holích, hostující se však dobře brání.

60:01

60:00

59:04
    Daniel Kuchárik srdnatě bojoval o puk v útočném pásmu, nakonec ho jednou rukou plácl k brance hostí, Krbeček ho raději ukryl do lapačky.

58:31
    I domácí Dominik Soukup jel sám na gólmana, ale dojíždějící bek se mu pověsil na záda, takže plzeňský útočník nemohl zakončit. Trestné střílení se nepíská, hostující gólman se po srážce dlouho zvedal.

57:46
    Západočeši po nahození z velké dálky získali vhazování v útočném pásmu, Krbeček touš raději ukryl do lapačky.

56:55
    Maxim Kubánek jel úplně sám na gólmana Prchlíka, ale svůj nájezd nedokázal gólově využít. Domácí brankář vytěsnil puk vyrážečkou mimo tři tyče.

56:37

56:10
    Indiáni se sice drží v útočném pásmu, ale zatím chybí větší střelba. Sparta se nakonec dokázala osvobodit.

55:34
    Maxim Kubánek odvádí v útočném pásmu skvělou práci a šetří pro svůj tým cenný sekundy.

55:03
    Hostující tým se dostal ke kotouči a následně ho dokázal i vyhodit.

54:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Vitouch – 2 min., podražení).

54:32
    Domácí jsou nyní velice aktivní a jdou si za dalším gólem, navíc mají výhodu!

53:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    A máme opět vyrovnáno! Sparta se usadila v útočném pásmu, přišlo nahození od modré čáry, kotouč se odrazil před brankoviště Prchlíka, kde se do puku opřel MATĚJ KURACINA, jenž se nemohl mýlit. Asistence: Matyáš Potůček a Tomáš Tomek.

52:55
    Obránce Malák nyní zastavil rodící se brejk Sparty a sám poslal kolegy na zteč. Ti však o puk přišli.

51:59
    Hostující celek se v útočném pásmu snaží něco vymyslet, ale zatím mu to příliš nejde, indiáni se poctivě brání.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 36. Kuchárik (Páník, De Sousa), 49. Šiler (Slanina), 62. Ženíšek (Hollar) – 9. Broš (Slavíček, Tomek), 54. Kuracina (Potůček, Tomek)

HC Plzeň 1929: Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík (A), Pánek (C), Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina (A), Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Altrichter, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička
    HC Sparta Praha: Krbeček (Sluka) – Truhlář (C), Zemchenkov, Ducháč, Guryevsky, Adam – Kubánek (A), Mácha, Adamec, Potůček, Broš, Slavíček (A), Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina

Rozhodčí: Malá – Jelínek, Malý