Sokolov – Auerbach 3:3 (kon.) | Ústí n. L. – Neugersdorf 6:4 (kon.) | Karviná – Piast Gliwice 1:1 (kon.)
Zlín – Opava 2:0 (kon.) | Senica – Dubnica 2:1 (kon.) | Trenčín – Nové Mesto n/V 9:0 (kon.)
Vlašim – Teplice 0:2 (kon.) | Slovácko – Vítkovice 4:0 (kon.) | Haladás – Prešov 4:1 (kon.)
Žilina – Ostrava 2:0 (kon.) | Podbrezová – MFK Zvolen 5:2 (kon.) | Zlín – Opava 3:3 (kon.)
Dobrovice – Příbram 0:2 (kon.) | Dunajská Streda – Olomouc 1:2 (kon.) | Cottbus – Dukla Praha 2:0 (kon.)
Žilina B – Třinec 1:1 (kon.) | Brno – Nitra 2:0 (kon.) | Slavia – Žižkov 5:0 (kon.)
Plzeň – Salzburg 0:5 (kon.)
konec
MŠK Žilina
2:0 (1:0)
FC Baník Ostrava
Sobota 20.01.2018, 12:05 • Pod Dubňom, Žilina • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy: 1.93 3.68 3.16
   
  Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (14:14:22)
   
  Je dobojováno! Atraktivní fotbal se po změně stran bohužel vytratil a tempo hry oproti prvnímu poločasu výrazně opadlo. Přesto jsme byli svědky druhého a posledního gólu, který znovu padl do sítě Baníku, když o žilinském vítězství 2:0 rozhodl Ivan Diaz. Ostravané toho směrem dopředu moc nevymysleli a před startem jarní části ligové soutěže ještě mají na čem pracovat.
   
  90
  Konec zápasu.
   
  90
  Utkání se už jenom dohrává. Ani prohrávající Baník nejeví žádný zájem o útočení.
   
  89
  Breda si vyšlápl na Lukáše Jánošíka, nicméně hlavní rozhodčí tentokrát nechal kartu v kapsičce. Domácí rozehrávají z levé autové čáry.
   
  88
  Nařízenou standardku Ostravané jednoduše ubránili a dostali balón až k Mandousovi, jehož následný výkop vyletěl mimo hřiště.
   
  87
  Jakub Pokorný jednoznačně tahal za ruku rychlejšího protihráče a viděl za to žlutou kartu.
   
  86
  Sluka se dostal pod tlak a zachyboval v rozehrávce. Jeho spoluhráči zaváhání ale rychle napravili a vystartovali do výrazného přečíslení, ze kterého vzešel jenom centr zprava a rutinní zákrok Lapeše.
   
  85
  Mandous dobře přečetl hru a vystartoval proti dlouhému nákopu, aby před rozběhnutým útočníkem Baníku odkopl míč od bezpečí.
   
  83
  Zajímavě se vyvíjející brejk čtyři na tři ztroskotal na nepřesné finální přihrávce na Miloše Lačného. Místo šance přichází na řadu jen Lapešova rozehrávka.
   
  82
  Dalšími dvěma novými tvářemi na hrací ploše jsou domácí náhradníci Róbert Boženík a Branislav Sluka. Místa jim přepustili Holúbek a Škvarka.
   
  81
  Viktor Pečovský dostal míč na osu hřiště, prvním dotykem si ho připravil na střelu z dálky, jenže Lapešovu bránu minul o několik metrů.
   
  80
  Jánošík se už nemohl dívat na neefektivní obléhání hostujícího vápna a zleva raději odcentroval. Lačný na letící míč ale neměl šanci dosáhnout.
   
  79
  Žilina opět kontroluje hru a vypadá to, že si svůj dvoubrankový náskok udrží až do úplného konce. Na vyrovnání mají Ostravané už jenom deset minut.
   
  77
  Další snažení předposledního týmu české HET ligy uťal v samotném zárodku pomezní sudí, který odmával ofsajd.
   
  76
  Lačný přišel o balón a Hrubý se kolmou přihrávkou snažil rychle otočit hru. Jeho kolega byl bohužel pro Baník na levém křídle rovněž odzbrojen.
   
  74
  Fleišmanův pokus o střelu z pětadvaceti metrů skončil na jednom z obránců ještě před pokutovým územím. Hosté se museli vrátit až k půlce hřiště.
   
  73
  Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Filip Kaša, přichází Matej Moško.
   
  72
  Lapeš trochu podcenil domácí střelu z velké dálky a neohrabaně ji vyrazil před sebe. Jánošík se málem dostal k dorážce, nicméně ostravský brankář to ve spolupráci s Pokorným zvládl.

  Michal Břuchanský

  Branky: 8. Mráz, 70. Diaz

  Karty:   31. Kaša (ZIL) – 87. Pokorný (OVA)


  MŠK Žilina: Volešák (46. Mandous) – Vallo (63. Chvátal), Kaša (73. Moško), Králik (46. Hancko), Holúbek (82. Sluka) – Káčer, Diaz, Škvarka (C) (82. Boženík) – Jánošík, Mráz (63. Lačný), Polievka (46. Pečovský).
  Náhradníci: Mandous – Moško, Sluka, Pečovský, Hancko, Jankauskas, Boženík, Chvátal, Lačný.

  FC Baník Ostrava: Bárta (63. Lapeš) – Breda, Ouro-Sama, Psyché (46. Pokorný), Fleišman (C) – Hlinka (46. Jirásek) – Sus (63. Mičola), Fillo (46. Hrubý), Diop, de Azevedo – Poznar (46. Granečný).
  Náhradníci: Lapeš – Jirásek, Pokorný, Mičola, Hrubý, Granečný.