Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Barys – Toljatti 4:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 5:3 (kon.)
Kazaň – Viťaz 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 3:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 21.01.2018, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásný dobrý den. Vítáme Vás u dnešního zápasu KHL, ve kterém se utkají týmy Kazaně a Viťazu.

Ak Bars Kazaň je lídrem východní konference se čtyřiadvadesáti body a má desetibodový náskok na Omsk (Kazaň má ještě jeden zápas k dobru). V posledním utkání však tento mančaft podlehl překvapivě Slovanu Bratislava (2:4), a zbytečně tak ztratil důležité body. Největší oporou Ak Bars je český forvard Jan Sekáč, který má na svém kontě třicet osm bodů za 14 gólů a čtyřiadvacet asistencí.

HC Viťaz aktuálně okupuje 11. příčku a play-off se tomuto celku pomalu, ale jistě vzdaluje. Podolsk prohrál z posledních pěti zápasů čtyři, a to jej odsoudilo na poslední místo Tarasovy divize. Sedmapadesát bodů je opravdu málo. Tým, který má momentálně jisté play-off ve stejné divizi (Dynamo Moskva), má o celých dvacet bodů víc. Nejproduktivnějším hráčem Podolsku je Alexej Makajev. Ten si zatím připsal 16 golů a 18 asistencí, což jej řadí na čtyřiadvacáté místo v tabulce kanadského bodování.

Utkání nám začne ve tři hodiny po poledni. Tak jej společně s námi sledujte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Garipov) – Sidorov, Ohtamaa, Manuchov, Markov, Tokranov, Ljamkin, Batyršin – Svitov, Klinkhammer, Burmistrov – Lander, Galijev, Glinkin – Lukojanov, M. Gluchov, A. Potapov – Sekáč, Tkačov, Azevedo.

HC Viťaz: Saprykin (Samonov) – A. Semjonov, Voronkov, Golovkov, Mozík, S. Romanov, Jepišin, Pautov – Afinogenov, D. Sjomin, Makejev – Myttynen, Horák, Rendulić – Švec-Rogovoj, A. Lazarev, Denežkin – Dvurečenskij, Kulagin, Petrakov – Moisejev.

Rozhodčí: Jakuzovskij, Gusev – Savenkov, Sirotkyn.

00:01

00:39
    Formace se Svitovem se dlouho držela ve třetině Podolsku, avšak prvně jmenovanému se nepodařilo udržet kotouč v útočné třetině a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

01:08
    Saprykin si připsal zákrok proti střele Lukojanova.

02:09
    Další zákrok Saprykina. Ten ukázal, že má rychlou lapačku.

03:19
    DLouho se držel Viťaz ve třetině Kazaně. Gólman domácích však nemusel nijak vážněji zasahovat.

05:02
    Hraje se hokej nahoru a dolu, ale zatím bez nějaké velké šance.

05:49
    Glinkinova střela skončila na mantinelu za brankou Saprykina.

07:09
    Gólman Podolsku měl teď obrovské štěstí! Svitova střela mu totiž vypadla, a kotouč tak tak v leže vyrazil mimo tři tyče. Stadionem to jen zahučelo.

08:52
    Hráči Kazaně se dlouho drží ve třetině Viťazu, ale zakončení není úplně podle jejich představ. Saprykin si zatím nemusel šáhnout na kotouč.

09:17
    Na Lukojanova letěla krásná přihrávka, ale forvard Barsu nedokázal puk trefit. To je určitě pro domácí škoda, neboť část klece byla odkrytá.

09:46
    Rána od modré, kterou vyslal Sidorov, skončila mimo.

10:30
    Makejev dostává menší trest za hákování.

11:26
    Azvedova střela od modré opět netrefila branku. Domácí trápí koncovka.

12:30
    Viťaz už se v pohodě ubránil a nepouštěl Kazaň do příležitostí. S touto početní výhodou nemůžou být domácí rozhodně spokojeni.

13:16
    Glinkin se snažil kotouč nacpat ze zadu před Saprykina, neúspěšně.

13:38
    Moisejev vystřelil a Šaryčenkov chytil puk do rukavice. Gôlman domácích ještě chtěl rozehrát, nakonec si však své počínání rozmyslel a hru přerušil.

15:25
    Hraje spíše umsítněa ve středním pásmu.

16:40
    Sjomin dostává dvě minuty za podražení.

17:01
    Avšak na druhé straně se objevil Semjonov v šanci. Gólman Kazaně jeho střelu z mezikruží vychytal lapačkou.

18:40
    Podolsk je kompletní.

19:36
    Kotouč skončil po teči Sekáče v hledišti.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první periodu, která branku nepřinesla. Skóre 0:0 zatím odpovídá hernímu projevu obou týmů. Doufejme, že v další třetině uvidíme více gólových šancí, nejlépe však gólů, které tomuto zápasu chybí.

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:01

21:40
    Hra je velice nepřesná, s tímto tempem opravdu dnes branku neuvidíme.

22:34
    Ofsajd Kazaně

23:23
    Uvidíme také první početní výhodu Kazaně. Dvě minuty za držení protihráče obdržel Roman Manuchov.

23:58
    Sekáč přenechal kotouč Ohtamovi, který trefil přesně postaveného gólmana. Poté se strhla před brankářem menší potyčka, ale rozhodčí vše rozdělili za včasu.

25:10
    Kazaň vyhazuje puk, Podolsku se přesilová hra také přiliš nedaří.

25:23

26:17
    Kazaň se dostala do třetiny Viťazu, ale v útočné třetině přišli domácí o kotouč.

28:25
    Saprykin si připsal zákrok lapačkou proti střele Landera.

29:40
    Azvedovu střelu vrazil Saprykin koncem betonu.

30:31
    Viťaz se dostal do útoku, ale v přechodu přes střední pásmo je zastavil ofsajd.

32:07
    Dvakrát po době musel zasahovat gólman Podolsku. Kazani se ale stále nedaří vstelit branku.

33:10
    Ivan Petrakov dostává menší trest za hákování.

33:28
    Klinkhammer teď dostal skvalý pas, avšak Saprykin si připsal ještě lepší zákrok betonem!

34:25
    A opět klidný gólman Viťazu. Saprykin dnes chytá skvěle.

35:56
    Šaryčenkov si na druhé straně taktéž připsal zákrok lapačkou, když zychytil střelu z pomětně ostrého úhlu.

36:15
    Tkačova střela trefila hrudník Saprykina. Střely obou týmů se opravdu míjí efektivitou.

37:58
    Podolsk se nyní drží ve třetině Kazaně.

38:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., držení protihráče).

38:17
    A hned vzápětí další faul, Klinkhammer dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pět na tři je nyní na programu.

39:06
    Šaryčenkov dvakrát zasáhl betony.

39:30
    Viťaz právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH MOZÍK tvrdou střelou překonává Šaryčenkova a hosté tedy využívají přesilovku pět na tři. Konečně jsme se dočkali branky. Asistence: Maxim Afinogenov.
    39:30 Vojtěch MOZÍK - 0:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Branku jsme viděli až v samém závěru, kterou vstřelil v početní výhodě Vojtěch Mozík. Český reprezentant vypálil dělovku, na kterou brankář Kazaně nestačil zareagovat. Doufejme, že poslední třetina, která začne zhruba v 16:47, bude bohatější na branky.

40:01

40:06
    Šest vteřin trvalo Podolsku než otevřel skóre v poslední třetině. ALEXEJ MAKEJEV posílá svojí brankou hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Dimitrij Sjomin, Maxim Afinogenov.
    40:06 Alexej MAKEJEV - 0:2

43:25
    Hraje se převážně ve středním pásmu, oba mančafty se zrovna nehrnou před branku.

43:56
    Zakázané uvolnění Viťazu.

44:12
    Šaryčenkov si musel pohlídat tyčku, neboť Makejev vyslal nebezpečnou střelu z ostrého úhlu.

45:16
    Romanov vyslal střelu, kterou gólman Kazaně zachytil do lapačky.

47:06
    Oba celky mají velký problém projít středním pásmem.

48:41
    Kazaň dlouho tlačila v útočném pásmu Podolsk, ale nic z toho nevytěžila.

48:49
    Ivan Petrakov dostává dvě miuty za hákování

49:00
    Rozhodčí nejprve uznal gól Kazaně, ale následně se musel poradit s videem. Po konzultaci branku neuznává. Puk pravděpodobně nepřešel brankovou čáru a trefil tyč.

50:26
    Golovkov dostává dvě minuty za držení.

50:49
    Hosté ve čtyřech.

52:26
    Viťaz je kompletní. Ona přesilová hra se moc nedařila, domácí se prostě v koncovce trápí.

54:30
    Hosté se snaží držet, co nejvíc to jde, kotouč v útočném pásmu.

57:47
    Už to spíše vypadá, že se zápas jen dohraje.

58:56
    Kazaň bez gólmana v šesti!

59:51
    Saprykin si připsal další zákrok, zjevně je již rozhodnuto.

Máme za sebou utkání, ve kterém překvapivě porazil Podolsk favorizovanou Kazaň výsledkem 2:0. V totmo zápase vstřelil gól i český obránce Vojtěch Mozík. Viťaz si připisuje tři body do tabulky, Kazaň dnes výjde na prázdno.