Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Barys – Toljatti 4:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 5:3 (kon.)
Kazaň – Viťaz 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 3:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Jokerit Helsinky
Neděle 21.01.2018, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Po dvaapadesáti zápasech má Nižněkams na svém účtě celkem osmdesát osm bodů, které tento celek vyzdvihují na skvělé čtvrté místo Východní konference. Po čtyřech porážkách v řadě na ledě soupeře hráči Neftěchimiku zdolali nejtěsnějším výsledkem CSKA 1:0 a následně Podolsk 3:1. Naváže Nižněkamsk na domácí formu?

Hráči finského Jokeritu mají playoff jasné. Dosud vybojovaných pětadevadesát bodů dostaně tým Bobrovy divize do vyřazovacích soubojů. Tým z Helsinek v posledních dvou zápasech nestačil těsným výsledkem na Kazaň a Soči, kde prohrál 2:1. Nyní Jokerit přicestuje do Nižněkamsku, kde naposledy vyhrál 9. 10. 2015 poměrem 3:0.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:17
    Hosté vstoupili do útočné třetiny velmi aktivně a kombinují v útočném pásmu.

00:54
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., sekání).

01:50
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Přesilová pětka finského Jokeritu po necelé minutě početní výhody otevírá stav utkání! Steve Moses z levé strany našel svou přihrávkou skrz brankoviště u pravé tyče JOHNA NORMANA, který pohotově zakončil do odkryté části branky Nižněkamsku. Asistence: Steve Moses.
    01:50 John NORMAN - 0:1

04:33
    Ve středním pásmu nabral rychlost Sexton, který si to zamířil za branku soupeře, odkud zkoušel dostat puk na Hanzla, jenž si sjížděl na hranici brankoviště z mezikruží.

05:18
    Do slibné šance se na druhé straně dostali i hosté! Přihrávky Paloly byla na Jensena příliš prudká a Ježov tak nemusel zasahovat.

06:31
    Hosté jsou dnes ve střelecké náladě a vedou již o dvě branky! Petteri Wirtanen poslal do útoku NICKLASE JENSENA, který po překročení útočné modré sjel až do prostoru mezi kruhy, odkud svižnou střelou zápěstím prostřelil Ježova. Asistence: Petteri Wirtanen a Peter Regin.
    06:31 Nicklas JENSEN - 0:2

06:31
    Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Andrej Makarov.

07:21
    Za vlastní brankou si Jeglič poradil s dotírajícím Normanem, ale jeho pokus dostat puk do střední třetiny zachytili na modré čáře hráči Jokeritu.

08:00
    Na útočný výlet se vydal Huhtala, který se štěstím prošel přes levé křídlo a od hrazení prověřil pozornost Makarova.

08:33
    Za nahozeným pukem spěchal s velkou chutí Porjadin. Ten v pravém rohu souboj o puk vyhrál a Nižněkamsk si tak může prodloužit pobyt v útočné třetině.

09:19
    Na střílenou přihrávku si k levé tyči sjížděl opět Jensen! Na puku jsou nyní domácí.

10:27
    Rozehrávku hostí zachytil na středové čáře Jeglič, který uklidňuje hru podržením puku na vlastní polovině.

11:20
    Za pukem vyjel do pravého rohu Rämö, který měl hodně málo času na rozehrávku! Do rohu kluziště se totiž vydal i Jakimov.

11:52
    Porjadin po rychlém objetí branky zakončoval u pravé tyče hned třikrát! Po přerušení se na hranici brankoviště strhla menší strkanice se slovní výměnou názorů.

12:27
    Rychlou střelu domácích z vrchní části levého kruhu zpacifikoval jistým zákrokem Rämö.

13:05
    Zdá se, že se hráči domácího Nižněkamsku konečně rozkoukali. K další tvrdé střele se měl Sexton, ale jeho pokus z ostřejšího úhlu anuloval v brance Jokeritu opět Rämö.

14:05
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

15:06
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Oleg Piganovič – 2 min., vysoká hůl).

15:30
    Čtyřka hostí už je nastěhovaná v útočné třetině.

15:45
    Nebezpečný pokus Gilroye zastavil Makarov svými betony! Domácí vyhazují přes všechny čáry.

16:05
    Joenssu a Bryncev jsou zpět ve hře. Pokračuje klasická přesilová hra Jokeritu.

16:41
    Hosté musí pro kotouč opět až za vlastní branku. Neftěchimik se zatím brání velmi dobře.

17:09
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podražení).

17:51
    Sexton z pravého kruhu chtěl namířit střílenou přihrávku na protější spodní část kruhu levého, ale trefil pouze bránící hráče Jokeritu, kteří náhle vyhazují.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:15
    Z pravé strany to nadvakrát zkusil Šaripzjanov, ale ani jeden pokus nijak brankáře Jokeritu neohrozil.

19:46
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla rychlé dvě branky, o které se postaral nejprve Norman a následně Nicklas Jensen. Hosté nastoupí do druhé třetiny se slibným brankovým náskokem a početní výhodou, která bude trvat ještě minutu a čtyřicet šest vteřin.

20:01

21:41
    Úvodní přesilovku druhé třetiny Jokerit už nevyužije.

22:25
    Po Šaripzjanově přihrávce Volgin poslal hru prudkým pasem do obranné třetiny hostí.

23:05
    Mezi kruhy si pohotově sjel Regin, který po přihrávce z levé strany pálil z první! Makarov jeho zakončení k pravé tyči pokryl.

23:50
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí Neftěchimik se přeci jen dočkal snížení! Žiga Jeglič z ostrého úhlu nahodil poměrně vysoký pas do brankového prostoru, kam si z mezikruží sjel DENNIS EVERBERG. Toho puk zasáhl do oblasti těla, od něhož se odrazil za brankovou čáru. Asistence: Žiga Jeglič a Marat Chajrullin.
    23:50 Dennis EVERBERG - 1:2

Bude se volat. Everberg totiž najel přímo do Räma. Ve hře je také možnost, že Everberg dostal puk za brankovou čáru nepovoleném způsobem.

Branka platí.

24:34

24:37
    Ihned po buly přišla tvrdá střela od modré čáry, kterou Rämö vykopl pravým betonem. U levé tyčky číhal opět Everberg.

24:44
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., sevření puku rukou).

26:02
    Hra ve čtyřech jde o něco lépe finskému celku, ale Makarov je zatím bez práce.

26:44
    Oba týmy jsou již v plném počtu hráčů.

28:22
    Z pravé strany si Huhtala vybruslil mezi kruhy, odkud se měl ke střele zápěstím. Tu ale srazili mimo branku hráči domácích.

29:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., vysoká hůl).

29:15
    Buly před Rämem zvládli lépe hosté, kteří se okamžitě vysokým výhozem osvobozují.

29:34
    Po neúspěšném přechodu útočné modré se v pukem na domácí polovinu vrací Gustafsson.

30:06
    Po přihrávce na levou stranu pálil z těžké pozice Filatov, proti jehož střele Rämö zasahovat nemusel.

30:44
    Přesilová pětka Nižněkamsku stále sídlí v útočném pásmu. Soupeř je ale do žádné kombinace příliš nepouští.

31:07
    Ikonen zpět na ledě. Jokerit přečkal další hru v oslabení.

32:02
    Na konci rychlé akce finského klubu byl brankář Makarov, který se musel postavit proti zakončujícímu Mosesovi na hranici brankoviště.

32:22
    Hanzl, který podpořil obranu vystihl soupeřův úmysl a obloučkem dostává hru až na útočnou modrou.

32:49
    Po přesné přihrávce pálil z pravého kruhu O'Neill. Domácí Makarov se ke své levé tyči stihl přemístit včas a puk tak skončil v jeho výstroji.

33:55
    Až na spodní část levého kruhu si sjel Šaripzjanov, kterému střela příliš nesedla. To Räma trochu zaskočilo, ale po krátkém zmatku v jeho brankovišti schoval puk do své lapačky.

35:00
    Hráči Neftěchimiku brání modrou čáru velmi dobře. Jokeritu nezbývá nic jiného než nahodit kotouč.

35:31
    Regin se využil velký provoz před Makarovem a pálil do pravého růžku. Domácí brankář si ale našel místo, kterým střelu spatřil a následně proti ní zakročil svou lapačkou.

36:02
    Rychlý protiútok hostí řídil z pravého křídla Palola. Ten zkoušel dostat puk prudkou přihrávkou na Jormakku, ale pětadvacítka pas nezpracovala.

36:41
    Do šance se na druhé straně dostal pro změnu Filatov, který si sjel k prostoru pravé tyče, kam následně dostal přihrávku. Tu ale někdo tečoval a Filatov skákavý puk netrefil.

38:20
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., podražení).

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Menší závan teď proběhl v brance Jokeritu. Domácí se do stali do slibných střeleckých šancí, ale celou situaci nakonec překombinovali.

39:49
    Jegličův projektil přistál přímo na hrudi Räma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jedinou branku, kterou si připsal Everberg. Tím Neftěchimik snížil na rozdíl jediné branky. Třetí třetina začne přibližně v 16:46 a domácí si do ni vezmou zbývajících dvacet vteřin početní výhody.

40:01

41:36
    Anttila byl tvrdě zastaven Bryncevem, když se snažil objet branku Makarova.

42:34
    Individuálně to zkusil Huhtala, který takovou lehčí střelou k pravé tyči protáhl Makarova. Ten puk vykopl levým betonem.

42:47
    Na druhé straně dostal pro změnu nabitu Filatov, jehož tvrdý pokus skončil sražený do ochranné sítě.

43:20
    Hosté po rozvážné rozehrávce pouze odevzdali puk soupeři ve střední třetině.

43:49
    Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra vrátí před Räma.

44:36
    Přihrávka na Joensua mezi kruhy neprošla. Nižněkamsk otáčí hru na polovinu finského Jokeritu.

44:52
    Hra je poměrně často přerušovaná. Hraje se ze strany na stranu a oba brankáři jsou víceméně bez práce.

45:20
    Se střelou Lepista neměl domácí brankář Makarov žádný problém a hra je po jeho zákroku opět přerušena.

45:40
    Střely na branku: 25-22

46:33
    Na programu je krátká komerční přestávky. Jokerit Helsinky zatím stále drží vedení z první třetiny.

46:45
    Makarov teď podržel svůj tým perfektním zákrokem! U pravé tyče zakončoval do odkryté branky Tolvanen, který se dostal k puku od nepovydařené střele Joensua! Makarov se vrhl k protější tyči a v pádu vytěsnil puk mimo tři tyče.

46:50
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min. + 10 min. osobní trest, hákování).

47:38
    Přesilovou hru domácí využívají a srovnávají stav utkání! Erik Gustafsson předal puk DANU SEXTONOVI, který viděl místo u pravé tyče, kam velmi rychle poslal puk střelou zápěstím. Na hranici brankoviště velmi dobře clonil Rämövi s dvěma sedmičkami na zádech Piganovič. Asistence: Erik Gustafsson.
    47:38 Dan SEXTON - 2:2

49:22
    Domácí útočnou akci opět překombinovali. Zakončit se pokoušel Sexton, který projížděl brankovištěm, ale neposedný kotouč promáchl.

50:08
    Zakázané uvolnění Neftěchimiku.

51:00
    Everberg prodlužuje hru ze středního pásma za branku soupeře.

51:36
    Vlčí vití se rozhléha arénou v Nižněkamsku, který otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! Dan Sexton se z levé strany prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, kde mu hosté vypíchli puk. Už se zdálo, že hra bude pokračovat v pravém rohu, ale ROBIN HANZL unikající kotouč na poslední možnou chvíli zastavil a z bekhendu si jej pohotově dal na forhend, kterým pod tlakem dopravil puk za brankovou čáru! Na listině střelců se tak objeví i český útočník. Asistence: Dan Sexton.
    51:36 Robin HANZL - 3:2

54:17
    Přečíslení Jokeritu zneškodnil Gustafsson parádním obranným zákrokem, díky kterému Ikonenova přihrávka k pravé tyči neprošla.

55:21
    Perné chvíle pro domácí. Jokerit vyvíjí enormní tlak v útočném pásmu.

56:05
    Hosté jsou vyhnáni do obranného pásma.

56:29
    Přečíslení domácích vyhodnotil unikající Filatov pro individuální zakončení. Rämö svižnou střelu zápěstím vytěsnil svou vyrážečkou.

58:00
    Hlasatel oznamuje poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:21
    Pětka Neftěchimiku odehrála puk na zakázané uvolnění.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    Hosté v šesti a s prázdnou brankou.

59:34
    Jakimov vší silou dostal puk do střední třetiny.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:56
    Zřejmě poslední vhazování! Zakázané uvolnění domácích.

Dvou brankové vedení z první třetiny Jokeritu nestačilo a Nižněkamsk opouští s prázdnou. Závěrečná dvacetiminutovka patřila jasně domácím. Nejprve vyrovnal Dan Sexton, který využil dobrého clonění Piganoviče. Osud tohoto utkání ovšem určil český útočník Robin Hanzl, který v těžké pozici vytěžil maximum.

Velké díky by také mělo přijít na adresu Makarova, který hájil nižněkamskou branku již od sedmé minuty, kdy vystřídal svého kolegu Ježova.

Česká stopa utkání

1. Robin Hanzl (NIZ); (1+0), 2 střely, 17:37 (17:27:09)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 24. Everberg (Jeglič, Chajrullin), 48. Sexton (E. Gustafsson), 52. R. Hanzl (Sexton) – 2. Norman (Moses), 7. N Jensen (Wirtanen, Regin)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (7. An. Makarov) – E. Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ugolnikov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – Filatov, Sexton, R. Hanzl – Jeglič, Chajrullin, Everberg – Avcin, Jakimov, Bikmullin – Arkalov, P. Kulikov, Porjadin.
    Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Gilroy, Kivistö, Lepistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Huhtala – Wirtanen, N Jensen, H. Ikonen – Regin, Moses, Joensuu – O'Neill, Palola, Jormakka – Norman, Tolvanen, Anttila – Niemi.