Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Barys – Toljatti 4:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 5:3 (kon.)
Kazaň – Viťaz 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 3:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
HK Soči
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
CSKA Moskva
Neděle 21.01.2018, 15:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Dnešní utkání sledovalo 11 357 diváků. (17:18:38)

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 32

CSKA Moskva: 21.

Hosté slaví vítězství, které dnes uhráli celkem v poklidu. CSKA svého soupeře převyšovalo ve všem, v tempu, nasazení i v přesnosti kombinací. Soči se snažilo s výsledkem něco udělat, ale dnes na to prostě domácí neměli.

59:21
    Až nyní se hosté osvobozují a zároveň jdou napadat rozehrávku Soči.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí to zkouší v šesti a zatím se drží v útočné třetině.

58:54
    Dmitrij Šikin (Soči) zůstává na střídačce, domácí to zkouší v šesti, bez brankáře!

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

58:33
    CSKA si v poklidu hlídá svůj náskok, nepouští soupeře přes střední pásmo.

57:38
    Hraje se ve středním pásmu, domácí se dostávají nakonec do třetiny soupeře.

55:56
    Nahozený puk za branku Soči, domácí ho získávají a jdou do útoku.

55:34

55:19
    Vhazování ve středním pásmu.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, puk míří ze třetiny CSKA.

54:48
    Až nyní vypálil z pravé strany Jonathon Blum (Soči), ale Ilja Sorokin si s tímto střeleckým pokusem dokázal poradit.

54:37
    Minuta z přesilové hry Soči za námi a domácí ještě nevystřelili na branku CSKA.

53:55
    Hosté začínají vlastní oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 26. Lapenkov (Lugin, Collins) – 17. Šalunov (Kaprizov, Pašnin), 25. M. Robinson (Platt, Scott), 31. Platt (Naumenkov)

HK Soči: Šikin (Barulin) – Blum, Čmychov, S. Kuzněcov, Mamkin, Pedan, Chomickij, Lisov – Lapenkov, Lugin, Collins – Laričev, Padakin, A. Ivanov – Tomilin, Točickij, Akmaldinov – Chlopotov, Starkov, Šmeljov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Ničuškin, Grigorenko, K. Petrov – Kaprizov, Šumakov, Šalunov – Ljubimov, Tělegin, Andronov – V. Žarkov, Popugajev, Platt – Scott.

Rozhodčí: Fatějev, Bělov – Zacharenkov, Lazarev

Diváci: 11 357