Sparta – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Zlín 7:0 (kon.)
Chomutov – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 7:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 21.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 2.5 4.0 2.5
Partner:
  58:48 Tomáš MERTL - 2:4
   
  58:48
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A je zřejmě o vítězi rozhodnuto! Po laciné ztrátě Olomouce v ofenzivním pásmu se dostává ke střele přes celé hřiště TOMÁŠ MERTL. Opuštěná branka byla pro něj lacinou kořistí. Asistence: Miroslav Svoboda.
  57:04 Tomáš HOUDEK - 2:3
   
  57:04
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Tak tohle zápletka! Olomouc se ještě dostává na dostřel, když se přesnou střelou z osy hřiště prezentoval TOMÁŠ HOUDEK. Jeho příklep zaplul přesně do šibenice Svobodovy klece. Asistence: Jakub Herman.
  31:26 Milan GULAŠ - 1:3
   
  31:26
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Tak tomuhle se říká hokejová paráda! Plzeň ukázala svou sílu v přesilovkách a už podruhé v zápase se díky ní dokázala prosadit. Krásnou kombinaci na jeden dotyk po průnikové diagonále proměnil v branku stále nejlepší hráč bodování extraligy MILAN GULAŠ. Konrád byl u tyče pozdě. Asistence: Lukáš Kaňák, Jaroslav Kracík.
  25:58 Tomáš MERTL - 1:2
   
  25:58
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Tak přeci jen je přesilovka využita! Po rychlé kombinaci se dostal k odraženému puku u levé tyčky TOMÁŠ MERTL, který si už coby protřelý bard dokázal s nastalou situací bez potíží poradit. Jeho dorážka zamířila přesně k bližší tyčce, kam už Konrád nedosáhl. Asistence: Lukáš Kaňák, Jaroslav Kracík.
  18:52 Jan EBERLE - 1:1
   
  18:52
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Rozhodčí nakonec po prozkoumání opakovaného záběru branku domácích uznávají. Máme tudíž znovu vyrovnáno! Puk se v inkriminovaném momentu několikrát odrazil od Svobody, až jej uzmul pod kontrolu JAN KNOTEK. Jeho rána z hranice brankoviště nakonec dokázala dorazit do klece dříve, než ji posunul brankář Svoboda bruslí. Asistence: Jan Eberle, Marek Laš.
  15:34 Nick JONES - 0:1
   
  15:34
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A máme tu první zásah! Velká přetahovaná o nadvládu nad ledovou plochu nakonec vyšla lépe pro Plzeň, která se dostává do vedení zásluhou parádní rány NICKA JONESE. Americký bek dostal krásnou zpětnou nahrávku do druhé vlny od Skleničky, palba z osy hřiště s volným prostorem před bránou už tak byla jen formalita. Puk trefil přímo do pravé šibenice. Asistence: David Sklenička, David Stach.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) – 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (L. Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (L. Kaňák, Kracík), 59. Mertl (M. Svoboda)


  HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Dujsík, Vyrůbalík (C), Houdek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.
  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, D. Sklenička, J. Kindl, Vráblík, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš (C), Mertl (A), Straka – Pour, Kratěna, Schleiss (A) – Kantner, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, D. Kindl – Rubner.

  Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Flegl, Polonyi

  Diváci: 4381