Sparta – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Zlín 7:0 (kon.)
Chomutov – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 7:3 (kon.)
konec
BK Mladá Boleslav
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 21.01.2018, 16:30 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 2.82 4.1 2.2
Partner:
   
  56:26
  Velkou šanci na snížení a oživení bodových nadějí nyní propásl Hynek Zohorna. Po šikovné teči cestoval kotouč podél Maxwella, boleslavský brankář ale sebou hodil na zem a stačil ji na poslední chvíli zastavit!
   
  56:11
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Hanzlík – 2 min., podražení).
   
  50:02
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Radan Lenc – 2 min. + 2 min., hrubost).
   
  50:02
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení + 2 minuty, hrubost).
   
  50:02
  Mallet teď hodně nešetrně sestřelil střelce dvou branek Pacovského a pouští se do pěstního souboje s Lencem!
  45:21 Lukáš PABIŠKA - 5:2
   
  45:21
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Bruslaři si ale tříbrankové vedení obratem berou zpět. Do samostatného úniku se dostal LUKÁŠ PABIŠKA a střelou nad vyrážečku překonal hostujícího brankáře. Asistence: Pavel Kousal, Tomáš Urban.
  44:07 Marcel HAŠČÁK - 4:2
   
  44:07
  Kometa právě vstřelila branku!
  Hostům to ale příliš vadit nemusí, hned z následující akce totiž početní výhodu ukončují. Na zadní tyči se dostal po důvtipné přihrávce k puku MARCEL HAŠČÁK a bez větších obtíží ho dostal do branky. Asistence: Alexandre Mallet, Jan Hruška.
   
  43:27
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Musil – 2 min.).
  38:35 Dominik PACOVSKÝ - 4:1
   
  38:35
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  A další hokejová paráda v podání DOMINIKA PACOVSKÉHO. Boleslavský útočník se nejprve stahovačkou zbavil obránce a následně si vybruslil před Čiliaka, kterého překonal střelou po ledě. Asistence: Oldrich Kotvan, Radan Lenc.
   
  36:08
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Holík – 2 min., příliš mnoho hráčů).
  32:45 Dominik PACOVSKÝ - 3:1
   
  32:45
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Protiútok tří proti jednomu vyřešili boleslavští hokejisté parádně. Rychlou výměnu kotouče zakončil šikovnou kličkou se zakončením mezi betony DOMINIK PACOVSKÝ. Asistence: Oldrich Kotvan, Petr Holík.
   
  31:20
  Středočeši byli na ledové ploše příliš dlouho a Kometa svého soupeře trpělivě svírala. Střelu tečovali domácí obránci tak nešikovně, že se puk zastavil poblíž tyčky, kde ho nedokázal tísněný Haščák zamést za brankovou čáru!
   
  29:20
  Velké šance Boleslavi. Po křižné přihrávce zakončoval na poloodkrytou branku Klepiš, jeho projektil ale schytal po rychlém skluzu do masky Čiliak!
   
  27:44
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., držení protihráče).
   
  24:38
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Musil – 2 min., vysoká hůl).
  19:41 Oldrich KOTVAN - 2:1
   
  19:41
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Ale místo toho z protiútoku inkasuje. Kotouč se po sérii odrazů dostal na hůl Kotvana, jehož ránu zpoza kruhů tečoval na brankovišti RADAN LENC. Asistence: Oldrich Kotvan, Dominik Pacovský.
   
  14:06
  Domácí udrželi pásmo a z velmi dobré pozice nastřelil Žejdl po rychlé výměně kotouče Čiliaka. Za dezorientovaného brankáře následně nedokázal dorazit poskakující kotouč Orsava.
  06:34 Jakub KLEPIŠ - 1:1
   
  06:34
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  A Bruslaři nabídnutou výhodu bleskově využívají. Po rychlé narážečce se dostal k puku JAKUB KLEPIŠ a svižnou ranou rozvlnil síť hostující branky. Asistence: Petr Holík, Tomáš Urban.
   
  06:13
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vondráček – 2 min., příliš mnoho hráčů).
  02:28 Martin DOČEKAL - 0:1
   
  02:28
  Kometa právě vstřelila branku!
  Na první branku jsme nečekali dlouho. Vondráček našel na středu hřiště MARTINA DOČEKALA a ten po rychlé stahovačce vystřelil přesně zápěstím. Asistence: Tomáš Vondráček, Michal Barinka.

  Daniel Langer

  Branky a nahrávky: 7. Klepiš (P. Holík, Urban), 20. Lenc (Kotvan, Pacovský), 33. Pacovský (Kotvan, P. Holík), 39. Pacovský (Kotvan, Lenc), 46. Pabiška (P. Kousal, Urban) – 3. Dočekal (Vondráček, Barinka), 45. Haščák (Mallet, Hruška)


  BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, J. Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Musil, Martin Procházka – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – P. Kousal, Urban, Pabiška.
  HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

  Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Zavřel