Carolina – Vegas 1:5 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:6 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 4:2 (kon.)
Winnipeg Jets
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Pondělí 22.01.2018, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (WPG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 08:26 (04:45:21)

1. Connor Hellebuyck (WPG) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Anders Nilsson (VAN) 35 zák., 1 gól, 97,2%
    3. Patrik Laine (WPG) 0+0

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas velmi těsně. Rozhodla první třetina, ve které se dokázal gólově prosadit mladý útočník Patrik Laine. Jeho gól byl rozhodující. Connor Hellebuyck neinkasoval.

59:43
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Connor Hellebuyck skvěle vyrazil střelu Henrika Sedina. Hra je přerušena. Hosté si vypracovali velký tlak, ale nemohou přesněji vypálit.

59:00
    Alexander Edler od modré čáry trefil jen brankáře domácích, Jets následně dostali hru do středního pásma.

58:30
    Hosté hrají v šesti, mají přesilovku šest na čtyři.

58:30
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Kyle Connor – 2 min., hákování).

58:13
    Vancouver rozehrával od své branky, Kyle Connor na dvakrát minul branku.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:31
    Troy Stecher to zkoušel z velké blízkosti, ale brankáře Jets neprostřelil.

57:06
    Sven Bärtschi nedokázal z předbrankového prostoru přesněji zakončit. Myšlenka to nebyla špatná, ale provedení bylo horší.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:40
    Blake Wheeler pálil od modré čáry, Josh Morrissey tečoval jeho pokus a puk vyrazil hostující brankář nad branku.

56:30
    Connor Hellebuyck vyrazil střelu soupeře od modré čáry jen před sebe, tam ale byli pozorní obránci.

56:20
    Rychle to od modré čáry zkoušel Bo Horvat. Jeho projektil snadno kryje brankář Jets. Vancouver musí otevřít hru a začít útočit.

56:11
    Špatná rozehrávka domácího celku znamená, že se bude vhazovat před jeho brankou.

56:00
    Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu, domácí se totiž dostali do postavení mimo hru.

Hra je nyní přerušena, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí Winnipeg hrají nyní hodně takticky.

55:26
    Connor Hellebuyck musel být pozorný. Snadno si poradil s pokusem, který vyslal Loui Eriksson.

55:06
    Troy Stecher pálí od modré čáry, kotouč má ve své moci Connor Hellebuyck.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny. Domácí Winnipeg stále vede o jednu branku.

54:36
    Vhazovalo se před domácí branku, hostující celek vybojoval souboj o puk, a tak může kombinovat.

54:35
    Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.

54:21
    Sam Gagner pálil od modré čáry mimo branku. Následně se domácí obrana musí dál bránit tlaku soupeře. Hosté se pokouší o vyrovnání.

53:26
    Z dolní hranice pravého kruhu pálil Bryan Little. Rána mu ale vůbec nesedla, a tak puk končí v rohu kluziště.

52:52
    Vhazuje je před brankou domácího celku, který stále drží jednobrankové vedení. Mnoho šancí sice vidění není, ale když už si někdo vypracuje příležitost, tak je opravdu velká.

51:43
    Dnes aktivně hrající Blake Wheeler z další zajímavé příležitosti minul bránu.

51:27
    Z podobné pozice pálil Josh Morrissey a jeho ránu kryje hostující Anders Nilsson.

51:18
    Dustin Byfuglien umí vystřelit a ukázal to i nyní. Jeho rána se od brankové konstrukce odrazila mimo branku. Nyní měl Vancouver štěstí.

50:35
    Canucks se zatím bez problémů blíží. Jets se nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

49:57
    Od modré pálil Nikolaj Ehlers, ale jeho teč v předbrankém prostoru do branky nemířila.

49:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Daniel Sedin – 2 min., hákování).

49:40
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve středí třetině, Winnipeg stále vede o jednu branku. Hostující celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

49:01
    Connor Hellebuyck kryje další střelecký pokus ze střední vzdálenosti, zkoušel to Brandon Sutter.

48:47
    Markus Granlund si po pěkné samostatné akci vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale minul branku.

48:08
    Josh Morrissey předvedl velmi dobrý obranný zákrok, poradil si se střelou hostujícího hráče, kterým byl Sven Bärtschi,

47:41
    Po komerční přestávce pokračuje třetí třetina dál. Vancouver stále ztrácí jednu branku.

47:33
    Loui Eriksson poslal kotouč od modré čáry mimo hrací plochu, ale bylo to s tečí.

47:05
    Andrew Copp se střetl s Henrikem Sedinem. Oba hokejisté jsou připravení v zápase pokračovat.

47:02
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

45:56
    Z horní hranice kruhu vypálil Brandon Sutter. Jeho projektil se odrazil od brankové konstrukce, a pak kotouč dostali domácí do bezpečí.

45:38
    Jacob Trouba se položil na střely soupeře. Rána del Zotta neměla nárok na úspěch.

45:04
    Troy Stecher ránou od modré čáry minul branku, domácí maskovaný muž zasahovat nemusel.

44:56
    Josh Morrissey výborně zablokoval střelecký pokus, jehož autorem byl Sven Bärtschi.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:32
    Connor Hellebuyck si dokázal poradit se zakončením Canucks od modré čáry, vhazovat se tak bude před brankou Jets.

43:47
    Winnipeg se provinil postavením mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

43:38
    Loui Eriksson se propracoval do zajímavé střelecké příležitosti, ale brankáře neprostřelil. Puk poslal vedle branky.

43:19
    Hra je po zákroku brankáře přerušená, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. A právě Vancouver vyhrál buly.

42:40
    Dmitrij Kulikov ránou bez přípravy nedokázal branku trefit, jeho rána končí jen malý kousek mimo.

42:19
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

41:28
    Alex Biega pálil od modré čáry, jeho projektil byl zablokovaný obráncem domácího celku.

41:19
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:06
    Domácí hokejisté začali aktivně, dvakrát se nyní Vancouver provinil zakázaným uvolněním. Znovu se bude vhazovat před brankou Nilssona.

40:56
    Z podobně pozice nyní pálil Patrik Laine, ale jeho rána končí mimo branku.

40:20
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí celek. Ten se také dostal do střelecké pozice. Nikolaj Ehlers z mezikruží minul.

40:01

Střelecky aktivnější domácí celek vede po čtyřiceti minutách o gól. Z 28 střel dali Jets jen jednu branku, Canucks neproměnili ani jednu z jednadvaceti ran.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Mathieu Perreault neprostřelil brankáře soupeře, a pak neuspěl ani Jacob Trouba.

39:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v této třetině.

38:25
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, mnoho šancí k vidění není. Gólmani jsou bez práce.

37:57
    Dvě minuty před koncem druhé třetiny registrujeme další střelecký pokus, tentokrát vypálil od modré čáry Alex Biega a jeho pokus kryje domácí brankář.

36:20
    Hra je přerušena, domácí Connor Hellebuyck kryje ránu Christophera Taneva. Buly před domácí brankou, defenziva tak musí být pozorná.

36:01
    Connor Hellebuyck byl pozorný, a proto si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal od modré Sam Gagner.

35:07
    Znovu to byl Jack Roslovic, kdo zakončoval, a tak musel zasahovat brankář Vancouveru. Domácí hokejisté jsou střelecky aktivnějším týmem.

34:49
    Z dobré pozice před brankou to nyní zkoušel domácí Jack Roslovic. Jeho ránu ale vyrazil mimo branku hostující Anders Nilsson.

34:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí hokejisté stále drží hubené jednobrankové vedení.

33:29
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí nenabízí, nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks. Následně pálil Brandon Tanev, ale jeho rána byla zablokovaná.

32:03
    Dmitrij Kulikov výborně zablokoval střelecký pokus soupeře, Bo Horvat nepřesně zakončoval.

31:39
    Matt Hendricks a Alexander Edler se střetli za brankou Canucks. Oba hráči jsou v pořádku a pokračují ve střídání.

31:04
    Jack Roslovic se propracoval ke střele z horní části kruhu, ale branku trefit nedokázal.

30:27
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek vyloženě nedominuje.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

29:48
    Edler zablokoval střelecký pokus, kterým se zkoušel prosadit dnes aktivně hrající Blake Wheeler.

29:22
    Hostující celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Canucks. Následně pálil Blake Wheeler. Jeho rána neměla potřebnou přesnost.

28:48
    Hostující Anders Nilsson si poradil se střelou, kterou vyslal domácí útočník Brandon Tanev.

27:10
    Po krátké komerční přestávce zápas pokračuje dál, nyní pálil Toby Enström od modré čáry a minul branku.

26:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vancouveru. Následně pálil od modré čáry Dmitrij Kulikov. Jeho pokus našel brankář Canucks ve výstroji.

26:10
    Anders Nilsson si nyní dokázal poradil se střelou od modré čáry, zkoušel to Joel Armia.

24:26
    Josh Morrissey od modré čáry pálil mimo branku, puk byl tečovaný do ochranné sítě.

24:13
    Troy Stecher zblokoval střelu jednoho z domácích obránců od modré čáry.

23:36
    Bo Horvat pálil od modré čáry, jeho pokus domácí brankář viděl, a tak snadno ukryl kotouč ve výstroji. Hra je přerušena.

23:10
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, který vyslal z pravého kruhu hostující Nic Dowd.

22:26
    Anders Nilsson si poměrně snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Tyler Myers.

22:15
    Derrick Pouliot se položil do střely Andrewa Coppa.

21:32
    Toby Enström vypálil od modré čáry, jeho projektil zablokoval hostující obránce. Brankář Canucks tak zasahovat nemusel.

20:20
    Nikolaj Ehlers se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho projektil končí mimo branku.

20:01
    Zápas, ve kterém zatím padla jedna branka, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Hokejisté Jets jsou aktivnější, mají více ze hry, jejich náskok je zasloužený.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Josh Morrissey se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje Anders Nilsson.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, vhazovat se bude před domácím brankářem. Winnipeg získal puk, a tak se směr hry otáčí.

17:40
    Brandon Tanev pálil z první, ránu mu nesedla, ale i tak nadělal brankáři soupeře velké problémy.

17:14
    Akce Jets pokračovat nemohla pro přihrávku rukou, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:40
    Jack Roslovic důrazně dohrál soupeře, díky čemuž je málem dostal k puku v útočném pásmu.

16:12
    Brandon Tanev vedl útočnou akci Jets, před brankou viděl spoluhráče, ale přesněji mu kotouč neposlal. A proto hrají hosté.

15:40
    Jacob Trouba byl na modré čáře, kde čekal na přihrávku, ale spoluhráči mu kotouč nedokázali poslat dostatečně přesně.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí celek vede o jednu branku, hosté z Vancouveru si mnoho šancí vypracovat nedokázali.

14:30
    Nikolaj Ehlers postupoval do útočného pásma, ale jeho akci přerušuje postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

14:01
    Tyler Myers hledal svého spoluhráče ve středním pásmu, ale nepodařilo se mu to. Naopak puk získal Vancouver, a pak musel rychle zasahovat domácí maskovaný muž.

13:30
    Aktivně nyní hrají domácí hokejisté, a tak hostům nezbylo nic jiného než kotouč poslat přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks.

12:56
    Domácí hokejisté mají více ze hry, a tak se hosté musí bránit tlaku soupeře.

12:30
    Nikolaj Ehlers pálil z první. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale kotouč minul branku. Nechybělo mnoho jeho pokusu.
    11:45 Patrik LAINE - 1:0

11:45
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Po krásné Wheelerově přihrávce zůstal před brankou zcela volný PATRIK LAINE, který snadno poslal kotouč do odkryté části branky. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.

11:40
    Patrik Laine to vzal na sebe, ale neuspěl.

11:10
    První formace Canucks se pokoušela před brankou něco vymyslet, ale sourozenci Sedinové nepřekonali obranu domácích.

10:52
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

10:24
    Christopher Tanev se pokoušel něco vymyslet ve středním pásmu, ale dostal se do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, stále platí bezbrankový stav. Na výraznější šanci stále čekáme.

09:57

09:20
    Dobře hrají domácí přesilovku, Nikolaj Ehlers hledal před brankou spoluhráče, ale následný pokus zablokoval Brandon Sutter.

08:51
    Josh Morrissey pálil z první, jeho projektil vyrazil brankář hostujícího celku.

08:24
    Blake Wheeler pálil z první, ale jeho projektil byl zablokovaný.

07:57
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Markus Granlund – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

07:43
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks. Hosté se tak musí bránit.

07:12
    Alexander Edler postupoval do útočného pásma, ale místo střely se rozhodl pro přihrávku, která byla zablokovaná.

06:51
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, na výraznější střelecký pokus čekáme.

06:20
    Jacob Trouba rozehrává od své branky, následně vedl akci Marko Daňo. Jeho ránu kryje brankář Canucks. Komerční přestávka.

06:01
    Nyní se hosté rychle dostali do útočného pásma, ale vystřelit se jim nepodařilo.

05:36
    Jacob Trouba vypálil zápěstím od modré čáry, jeho projektil kryje snadno hostující brankář Anders Nilsson.

05:05
    Sven Bärtschi vedl akci Vancouveru, ale jeho nahození na branku z ostrého úhlu bylo hodně nepřesné.

04:34
    Hostující brankář ukryl kotouč do výstroje, a tak se vhazovalo před jeho brankou. Domácí hokejisté se ale do výraznější šance nedostali.

04:07
    Nyní se píská zakázané uvolnění proti domácím, vhazovat se bude před jejich brankou. Sledujeme zápas, který zatím mnoho šancí nenabízí. Brankáři mnoho práce nemají.

03:14
    Blake Wheeler se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:48
    Marko Daňo se dostal do předbrankového prostoru, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho pokus byl zblokovaný.

02:41

01:54
    Loui Eriksson vypálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku. Následně je hra přerušena.

01:25
    Winnipeg se nyní osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, Matt Hendricks to byl, kdo poslal puk bezpečně daleko.

00:41
    Bo Horvat vypálil z dobré pozice, a tak musel domácí brankář zasahovat. První střela na branku v tomto zápase.

00:36
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., krosček).

00:01

Zápas za malý moment začne.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Wheeler, Laine – Perreault, Little, Ehlers – B. Tanev, Copp, Armia – Daňo, Hendricks, Roslovic.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, Stecher, B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, D. Pouliot – D. Sedin, H. Sedin, M. Granlund – Vanek, Gagner, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Boeser – B. Sutter, Dowd, Virtanen..

Winnipeg Jets – Vancouver Canucks

Jets jsou na druhém místě Centrální divize. Na svém kontě mají po 47 odehraných zápasech 61 bodů. Včera vyhráli na ledě Calgary Flames 2:1 po samostatných nájezdech. Počtrnácté v sezoně se prosadil útočník Mathieu Perreault, který umě tečoval Littleův bekhend. V dovednostní soutěži poté skórovali Bryan Little a Blake Wheeler. Winnipeg se pyšní doma bilancí 16-3-1.

Canucks jsou čtvrtým nejhorším mužstvem NHL. Úvod sezony vypadal v jejich podání celkem slibně, v posledních týdnech má ale jejich forma klesající tendenci. Ve včerejším utkání nestačil Vancouver na Edmonton Oilers a v Rogers Place prohrál 2:5. Prosadil se Daniel Sedin (při přesilovce) a Brandon Sutter. Canucks dnes zakončují ve Winnipegu dlouhý sedmizápasový trip.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Na programu NHL dnes najdete celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Winnipegem Jets a Vancouverem Canucks. Úvodní buly bude v MTS Centre vhozeno krátce po 02:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.