Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
New Jersey Devils
Středa 24.01.2018, 01:05 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý večer všem fanouškům NHL! Těsně před blížícím se all-star víkendem se společně podíváme na utkání mezi Bruins a Devils.

Boston Bruins 27-10-8
    Domácí hokejisté bodovali už šestnáctkrát za sebou, což je vyhouplo na druhé místo Východní konference se ziskem 62 bodů po 45 utkáních. Bruins mají o několik zápasů méně než jejich nejbližší konkurenti, a tak se Medvědi mohou prokousávat tabulkou výš a výš.

New Jersey Devils 24-14-8
    Hosté přijíždí do TD Garden s dvěma porážkami za sebou a dnes se pokusí tuto sérii prolomit. Devils jsou na pátém místě Východní konference se ziskem 56 bodů po 46 zápasech. Na deváté Pens mají Devils náskok pouhých tří bodů, a tak se jim dnes bude každý bod hodit.

Boston Bruins 2:1 New Jersey Devils

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.

New Jersey Devils: Schneider (Appleby) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Bratt, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, J. Hayes.

Rozhodčí: Hebert, Skillitier – Berg, Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:41
    John Moore se zapojil do rychlé protiakce Devils a po Zachově přihrávce bekhendem nahodil kotouč na Raska, poté se ale nešťastně doklouzal až do hrazení a vypadá to, že je očividně otřesený.

01:33
    Svěřenci Johna Hynese začali velmi aktivně, v útočném pásmu se ale dlouho neudrželi a Jake DeBrusk poté dostal kotouč do bezpečí.

01:44
    Brandon Carlo (BOS) trefil vysokou holí Hischiera, hosté si tak zahrají svou první přesilovku.

02:10
    Kyle Palmieri to zkusil ihned po buly, jeho pokus ale nenadělal Raskovi žádné potíže a Brad Marchand poté vyhodil kotouč do bezpečí.

02:43
    Bývalý Medvěd Stafford se natlačil až do předbrankového prostoru, střela už mu ale nevyšla podle představ.

03:14
    Potíže pro Devils, po Mooreovi zůstal otřesený i další obránce Sami Vatanen, který se jen velmi těžko sbírá z ledu a odjíždí na střídačku.

03:42
    Svěřenci Bruce Cassidyho vyhodili puk až ke Corymu Schneiderovi, to už je přesilovka New Jersey téměř u konce.

04:30
    Damon Severson si nedokázal zpracovat skákavou přihrávku od Greenea, čehož využil Pastrňák a poté se dostal ke střele z mezikruží, Schneider si ale připsal snadný zákrok.

04:49
    Krátce po buly se Bergeron pokusil zaskočit Schneidera, brankář Devils ale zareagoval včas a reflexivně zasáhl.

06:11
    Andy Greene zničehonic ujel po levém křídle, jeho střelu na zadní tyč ale Tuukka Rask dokázal vyrazit a Bruins už zakládají protiútok.

06:55
    New Jersey hraje jen na čtyři obránce, Vatanen a Moore se do hry stále nevrátili. Nechme se překvapit, jak dlouho to ještě bude trvat a jak to hrající čtyřku poznamená.

07:20
    Jake DeBrusk zkusil štěstí z pravého kruhu, Schneider si ale připsal další jistý zákrok a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

08:15
    Před Raskem vznikl nepřehledný závar a Brandon Carlo nakonec doslova z brankové čáry vyhodil puk do bezpečí!

08:57
    Colemanovu střelu z vrcholu kruhů sice Rask pouze vyrazil, k dorážce už se ale nikdo v bílém dresu nedostal.

09:41
    Stefan Noesen se od levého hrazení natlačil až do brankoviště, zakončit se mu už ale nepodařilo a poté se hra konečně uklidnila, u puku je domácí obránce Carlo.

10:14
    Rychlík Miles Wood přebruslil Cháru a z vrcholu levého kruhu vypálil, jeho nepříliš přesný pokus ale nakonec Raska vůbec neohrozil.

10:52
    Od modré to zkusil Torey Krug a Schneider jeho ránu vykopl pravým betonem, naštěstí pro něj a pro Devils nebyl nikdo v černo-žlutém připraven na dorážku.

11:22
    Odraženého puku se v mezikruží zmocnil Patrice Bergeron a bez váhání vypálil, jeho pokus ale mířil přímo do míst, kde stál připravený Cory Schneider.

12:13
    Zatím se vůbec nenudíme, sledujeme svižný hokej nahoru – dolů se šancemi na obou stranách. Aktivnější jsou trochu překvapivě hosté, kteří vedou na střely už 12:5.

12:30
    Riley Nash se zničehonic zjevil v předbrankovém prostoru, už ale nestihl pořádně vystřelit a Schneider v poklidu přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

12:53
    John Moore už je zpět ve hře a nyní se dokonce dostal ke střele od modré, s tou si však Tuukka Rask dokázal poradit.

13:50
    Z akce Seana Kuralyho žádné nebezpečí pro Devils nevzešlo, Marcus Johansson a John Moore už pomalu zakládají protiútok hostí.

15:01
    Lovejoyův pokus od modré si Tuukka Rask snadno pohlídal, byl to už jeho sedmnáctý zákrok v zápase. Před námi je další komerční přestávka.

15:33
    Brad Marchand se proháčkoval ze středního pásma až na levý kruh, jeho následná střela ale Raskovi nepřidělala žádné starosti.

15:38
    Kyle Palmieri (NJD) vyfasoval dvě minuty za krosček na Kruga, také Bruins si tak zahrají svou první přesilovku.

15:51
    To bylo rychlé. Matt Grzelcyk (BOS) přizvedl svou hůl do obličeje Colemana, přesilovka Bruins je tak u konce.

16:38
    Krejčí s Krugem se díky povedené kombinaci usadili v útočném pásmo, tam ale dlouho nevydrželi a Devils poté vyhodili puk až k Raskovi. Oba týmy nyní střídají.

17:20
    I Sami Vatanen už se vrátil do hry, John Hynes tak má znovu k dispozici všech šest obránců. Jeden z nich, Damon Severson, teď zaváží puk do útočné třetiny.

17:55
    Kyle Palmieri i Matt Grzelcyk už jsou zpět na ledě, před námi už jsou jen poslední dvě minuty první třetiny.

19:06
    Patrice Bergeron vyhrál buly pro Marchanda, který vůbec neváhal a okamžitě vypálil, lapačka Coryho Schneidera ale byla ve správný čas na správném místě.

19:42
    Brian Boyle ještě napadá rozehrávku Bruins, zdá se ale, že v první třetině už se na ledě nic převratného nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po dvaceti minutách se jde do kabin za bezbrankového stavu, za který mohou být rozjetí Bruins rádi, Devils totiž vstoupili do zápasu velmi aktivně a Tuukku Raska zasypali ohromnou porcí dvaceti střel. Nechme se překvapit, zdali se obraz hry nějak změní ve druhé třetině, která začne v 0:03.

20:01

20:34
    Po Vatanenově nepřesvědčivé rozehrávce od modré vystřelil Patrice Bergeron, Schneider ale měl dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

21:10
    Pavel Zacha pronikl s pukem na hokejce do útočné třetiny a poté přenechal kotouč Staffordovi, který ale z ostrého úhlu výrazně minul.

21:53
    Ben Lovejoy nic nevymýšlel a bekhendovým obloučkem vyhodil kotouč až do útočného pásma, Zdeno Chára teď má čas a klid na rozehrávku.

22:05
    Devils právě vstřelili branku!
    Zdálo se, že úvodní branka Devils je jen otázkou času, což se nakonec potvrdilo. Bruins tak už v šestém utkání po sobě inkasovali jako první. Will Butcher vypálil z pravého kruhu a MILES WOOD jeho pokus dokázal protečovat mimo Raskův dosah. Asistence: Will Butcher a Nico Hischier.
    22:05 Miles WOOD - 0:1

23:09
    Jesper Bratt se rozjel po pravém křídle, bránící Krug jej ale vytlačil ze střelecké pozice. Kotouč ale ještě zůstává v útočném pásmu Devils.

24:02
    Pavel Zacha našel chytrým pasem v předbrankovém prostoru pozapomenutého Johanssona, jenž ale z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat puk přes Raskův beton!

25:01
    David Krejčí se dostal jen do středního pásma, načež se rozhodl nic nevymýšlet a jen nahodil kotouč směrem ke Schneiderovi.

25:44
    John Moore se na útočné modré zmocnil odraženého kotouče, jeho následné nahození ale Raska nenachytalo v nedbalkách. Protiakci Bruins už zakládá Matt Grzelcyk.

26:31
    Hischierem tísněný David Pastrňák přenesl hru na Kruga, který sice neudržel puk v útočném pásmu, následná rozehrávka Devils ale skončila na zakázaném uvolnění.

27:03
    Bruins právě vstřelili branku!
    Vedení New Jersey ale dlouho nevydrželo, jinak nepříliš dobře hrající Bruins vyovnávají! Danton Heinen u mantinelu vybojoval puk pro RILEYHO NASHE, který z prakticky nulového úhlu nahodil kotouč na Schneidera a ten nestihl zareagovat. Asistence: Danton Heinen.
    27:03 Riley NASH - 1:1

27:45
    Z ostrého úhlu to teď zkusil i Sean Kuraly, jeho pokus si ale Cory Schneider pohlídal a následovat bude komerční přestávka.

28:20
    Dvakrát v krátkém časovém sledu od modré tvrdě vypálil Zdeno Chára, jeho první rána ale orazítkovala jen zadní hrazení a tu druhou dokázal Schneider polapit.

29:03
    Pastrňák nabil na střelu Krugovi, jeho pokus byl ale zblokován a hosté založili bleskový protiútok, který nakonec končí gólem! Johansson po přihrávce od Zachy vyřešil přečíslení tři na dva křižným pasem na DAMONA SEVERSON, který z první propálil přesouvajícího se Raska! Asistence: Marcus Johansson a Pavel Zacha.
    29:03 Damon SEVERSON - 1:2

30:00
    Matt Grzelcyk (BOS) za zbytečnou vysokou hůl v útočném pásmu dostal dvouminutový trest, svěřenci Bruce Cassidyho tak půjdou opět do čtyř.

30:20
    Ou. Ihned po vyhraném buly se puk odrazil k úplně volnému Palmierimu, jehož dělovka z mezikruží prosvištěla těsně vedle pravé tyče.

31:08
    Jinak se domácí v této početní nevýhodě brání velmi slušně, napadající Marchand teď o dobrých deset sekund pozdržel rozehrávku Willa Butchera.

31:30
    Poměr sil na ledě se vyrovná a poté si Bruins zahrají dlouhou přesilovku, Miles Wood (NJD) dostal trest na 2+2 minuty za nedovolené bránění a krosček!

32:03
    To jsou věci. Johansson (NJD) podrazil Carla, Boston si tak zahraje přesilovku pět na tři.

32:53
    Svěřenci Bruce Cassidyho se usadili v útočném pásmu a rána Krejčího z levé strany ještě orazítkovala tyč, o chvilku později ale z vrcholu kruhů vypálil PATRICE BERGERON a jeho rána už skončila v síti! Asistence: Brad Marchand a Torey Krug.
    32:53 Patrice BERGERON - 2:2

32:53
    Hra zůstává nadále přerušena kvůli problému s časomírou.

33:52
    Už se konečně zase hraje. Na konci přesilovkové kombinace Bruins stál David Krejčí, jehož pokus z levého kruhu ale Cory Schneider dokázal zastavit.

34:19
    Travis Zajac se ve vlastním oslabení vydal do protiútoku, jeho nahození si ale Rask pohlídal a Bruins už míří zpět do útočného pásma.

34:48
    Na samotném konci bostonské přesilovky se ještě ke střele od modré dostal Zdeno Chára, kanon slovenského veterána ale za Schneiderova záda nepropadl!

35:37
    Brandon Carlo si na útočné modré nedokázal zpracovat skákavý kotouč a Marcus Johansson poté dostal puk až do soupeřova pásma, a Devils tak mohou vystřídat.

36:16
    Ve středním pásmu se srazili spoluhráči Kuraly a Schaller, naštěstí pro Bruins z toho ale žádná šance pro Devils nepramenila.

37:35
    V závěru druhé třetiny sledujeme hlušší pasáž hry, zhruba patnáctiminutová (!) přestávka kvůli potížím s časomírou utkání viditelně poznamenala a oba brankáři jsou nyní prakticky bez práce.

38:28
    Carlova nepřesná rozehrávka skončila až u Hischiera, ani Devils se ale následně nepodařilo rozehrát a puk doletěl na zakázané uvolnění.

39:27
    Poprvé v utkání se Bruins dostávají do vedení. Pastrňák a BRAD MARCHAND ujeli do přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný naznačil přihrávku, poté si ale přehodil kotouč na bekhend a dokonale zaskočil nicnetušícího Schneidera. Asistence: David Pastrňák.
    39:27 Brad MARCHAND - 3:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se už gólů dočkali, červené světlo se rozsvítilo hned pětkrát. Devils byli stejně jako v první třetině mírně aktivnějším týmem, na góly Wooda i Seversona ale domácí v obou případech přispěchali s rychlou odpovědí a v poslední minutě druhé třetiny Bruins poslal do vedení Marchand.

Další třetina začne přibližně ve 3:12.

40:01

40:01
    Komplikace pro Devils. Cory Schneider o druhé přestávce kvůli zranění v dolní části těla odstoupil a protože je zraněný i tradiční náhradník Kinkaid, do hry se dostává trojka Ken Appleby.

40:24
    Další nepěkné obrázky. Devin Berg upadl po kontaktu s Pastrňákem u hrazení a čárový arbitr vypadá otřeseně, doufejme, že bude v pořádku.

41:30
    Riley Nash s Davidem Backesem se dostali jen do středního pásma, poté se ale vydali napadat rozehrávku Devils a nakonec se dostali ke kotouči v útočné třetině.

42:26
    Sean Kuraly vystřelil od pravého hrazení, na Applebyho si ale nepřišel. Domácí se snaží proti trojce New Jersey střílet doslova ze všech pozic.

43:04
    Tuukka Rask měl pořádně zakrytý výhled, pokus veterána Boylea od modré ale přesto dokázal polapit a přerušil hru.

44:11
    Will Butcher nabral rychlost ve středním pásmu, poté ale jen nahodil puk směrem k Raskovi a odjel střídat.

44:58
    Třetí třetina zatím kdovíjaký hokej nenabízí, oproti prostřední dvacetiminutovce si obě mužstva mnohem pečlivěji hlídají zadní vrátka.

45:53
    Po Lovejoyově střele z pravé strany vznikl před Raskem krátký závar, nikdo v bílém dresu se ale nedostal k dorážce.

46:51
    Andy Greene ještě obětavým způsobem udržel puk v útočném pásmu, poté jej ale černá pryž neposlechla a Pastrňák ji dostal až na opačný konec hřiště.

47:33
    Obránce Damon Severson se dostal do samostatného úniku, Raska ale ze stoprocentní pozice nepropálil a gólman Bruins zastavil i jeho následnou dorážku!

48:17
    Miles Wood z ostrého úhlu nahodil puk na brankáře Bruins, který tentokrát předvedl vcelku nejistý zákrok, nakonec to ale stačilo.

48:45
    Backes u hrazení obral o puk rozehrávajícího Bena Lovejoye, který poté vybojoval kotouč zpět, načež ho ovšem poslal na zakázané uvolnění.

49:38
    Hra byla po delší době přerušena a následovat bude další komerční přestávka.

50:19
    Chárova střela od modré trefila nohy Zajace, načež svěřenci Johna Hynese vytlačili černou pryž alespoň do středního pásma.

51:10
    Spooner podklouzl ve vlastním pásmu, hosté toho ale nedokázali využít a nyní musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

51:57
    Už se hraje dlouho bez přerušení a na ledě se vlastně nic zajímavého neděje, čas ve třetí třetině rychle ubíhá.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:49
    Marchand se v dobré palebné pozici ještě rozhodl přihrávat a jeho pas byl takříkajíc na nikoho, k puku se ale poté ještě dostal David Pastrňák.

53:45
    Tísněný Spooner vrátil puk Millerovi, bostonští hokejisté v této fázi zápasu především nechtějí udělat chybu.

54:42
    Marcus Johansson se rozjel na pravém křídle a přesprintoval Cháru, poté jej ale kotouč neposlechl a sjel mu z čepele.

55:37
    Sean Kuraly získal puk na vlastní modré a vydal se do rychlého protiútoku, který nakonec zakončil střelou z levého kruhu, Ken Appleby si ale dokázal poradit.

56:12
    Adam McQuaid (BOS) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění, hosté tak budou mít příležitost vyrovnat v přesilové hře.

56:58
    Sami Vatanen se už během této přesilovky dostal ke dvěma střeleckým pokusům, navzdory clonícímu Boyleovi měl ale Rask dobrý výhled a v obou případech to zvládl.

57:41
    Palmierimu sjel na modré čáře puk z hokejky a skončil až ve středním pásmu, hosté tak musejí vyklidit vydobyté pozice v útočné třetiny.

58:03
    Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Marchand, který ale z levéhi kruhu na připraveného Applebyho nevyzrál. Brad Marchand se po přerušení hry srazil s Marcusem Johanssonem a ten vypadá značně otřesen...

58:57
    Přesilovka Devils je u konce. Ken Appleby míří na střídačku, hosté to v poslední minutě zkusí v šesti!

59:15
    Ofsajd a v něm Kyle Palmieri, v probíhající poslední minutě třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:28
    Patrice Bergeron se ze středního pásma pokusil poslat puk do prázdné branky, nakonec ale těsně minul! Bruins tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

Brad Marchand ještě v samotném závěru poslal puk do prázdné branky Devils, kotouč ale překročil brankovou čáru až po vypršení času. O osudu tohoto utkání rozhodla druhá třetina, v níž padlo všech pět gólů. New Jersey sice dvakrát vedlo, domácí ale v obou případech těsné manko rychle smazali a v poslední minutě prostřední části poslal domácí do vedení Brad Marchand. K vidění dnes bylo pár kuriózních situací, například zhruba čtvrthodinovou pauzu vynucenou poruchou časomíry.

3. Damon Severson (NJD) 1+0

Dobrou noc a brzy na počtenou. (03:57:40)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 28. Riley Nash (Heinen), 33. Bergeron (Marchand, Krug), 40. Marchand (Pastrňák) – 23. Wood (Butcher, Hischier), 30. Severson (Ma. Johansson, Zacha)

New Jersey Devils: Schneider (41. Appleby) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Bratt, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, J. Hayes.

Rozhodčí: Hebert, Skillitier – Berg, Amell