Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
New Jersey Devils
Středa 24.01.2018, 01:05 • TD Garden, Boston • NHL

Dobrou noc a brzy na počtenou. (03:57:40)

Pavel Zacha (NJD) 0+1, +1, 0 střel, čas na ledě 17:07

Brad Marchand ještě v samotném závěru poslal puk do prázdné branky Devils, kotouč ale překročil brankovou čáru až po vypršení času. O osudu tohoto utkání rozhodla druhá třetina, v níž padlo všech pět gólů. New Jersey sice dvakrát vedlo, domácí ale v obou případech těsné manko rychle smazali a v poslední minutě prostřední části poslal domácí do vedení Brad Marchand. K vidění dnes bylo pár kuriózních situací, například zhruba čtvrthodinovou pauzu vynucenou poruchou časomíry.

59:28
    Patrice Bergeron se ze středního pásma pokusil poslat puk do prázdné branky, nakonec ale těsně minul! Bruins tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

59:15
    Ofsajd a v něm Kyle Palmieri, v probíhající poslední minutě třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:57
    Přesilovka Devils je u konce. Ken Appleby míří na střídačku, hosté to v poslední minutě zkusí v šesti!

58:03
    Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Marchand, který ale z levéhi kruhu na připraveného Applebyho nevyzrál. Brad Marchand se po přerušení hry srazil s Marcusem Johanssonem a ten vypadá značně otřesen...

57:41
    Palmierimu sjel na modré čáře puk z hokejky a skončil až ve středním pásmu, hosté tak musejí vyklidit vydobyté pozice v útočné třetiny.

56:58
    Sami Vatanen se už během této přesilovky dostal ke dvěma střeleckým pokusům, navzdory clonícímu Boyleovi měl ale Rask dobrý výhled a v obou případech to zvládl.

56:12
    Adam McQuaid (BOS) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění, hosté tak budou mít příležitost vyrovnat v přesilové hře.

55:37
    Sean Kuraly získal puk na vlastní modré a vydal se do rychlého protiútoku, který nakonec zakončil střelou z levého kruhu, Ken Appleby si ale dokázal poradit.

54:42
    Marcus Johansson se rozjel na pravém křídle a přesprintoval Cháru, poté jej ale kotouč neposlechl a sjel mu z čepele.

53:45
    Tísněný Spooner vrátil puk Millerovi, bostonští hokejisté v této fázi zápasu především nechtějí udělat chybu.

52:49
    Marchand se v dobré palebné pozici ještě rozhodl přihrávat a jeho pas byl takříkajíc na nikoho, k puku se ale poté ještě dostal David Pastrňák.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:57
    Už se hraje dlouho bez přerušení a na ledě se vlastně nic zajímavého neděje, čas ve třetí třetině rychle ubíhá.

51:10
    Spooner podklouzl ve vlastním pásmu, hosté toho ale nedokázali využít a nyní musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 28. Riley Nash (Heinen), 33. Bergeron (Marchand, Krug), 40. Marchand (Pastrňák) – 23. Wood (Butcher, Hischier), 30. Severson (Ma. Johansson, Zacha)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.
    New Jersey Devils: Schneider (41. Appleby) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Bratt, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, J. Hayes.

Rozhodčí: Hebert, Skillitier – Berg, Amell