Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Colorado Avalanche
Středa 24.01.2018, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Montreal Canadiens a Colorado Avalanche.

Domácí tým je momentálně na pátém místě Atlantické divize, když ve 47 zápasech získal 44 bodů. Na čtvrtý Detroit ztrácí bod, na třetí Toronto už ale celkem propastných 13 bodů! Dnes se Montreal pokusí napravit domácí zaváhání s Bostonem, který si z Kanady odvezl výhru v poměru 4:1. Jedinou branku domácích vstřelil Pacioretty, na jeho vyrovnání na 1:1 ale soupeři ještě ve druhé třetině dvakrát zareagovali a v poklidu dotáhli zápas do zdárného konce.

Brendan Gallagher 24 (16+8)

Hosté jsou na pátém místě Centrální divize se ziskem 57 bodů ze 46 utkání. Tato divize je hodně vyrovnaná, na první Winnipeg ztrácí tým pouze šest bodů. Naposledy se Colorado představilo v Torontu a odvezlo si body za výhru 4:2. O branky se spravedlivě podělili Bourque, Jakupov, Comeau a Landeskog.

Aleš Hemský (MTL) 0 (0+0)

Utkání v Bell Centre začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít!

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Alzner, Schlemko, Mete, Jeřábek, Jo. Benn – Hudon, Byron, Pacioretty (C) – Deslauriers, Drouin, Galchenyuk – Gallagher (A), Plekanec (A), Lehkonen – L. Shaw, Froese, J. de La Rose.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – E. Johnson (A), Zadorov, Barberio, Nemeth, A. Lindholm, Girard – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Comeau, Söderberg, Nieto – Jakupov, Kerfoot, Toninato – Jost, Compher, G. Bourque.

Rozhodčí: Meier, Hebert – Murphy, Brisebois.

00:01

00:48
    Montreal se hned nastěhoval do útočného pásma a Bernier měl první práci.

01:05
    Nyní už Bernier přerušil hru, v lapačce skryl Paciorettyho střelu.

01:50
    Začalo se ve strhujícím tempu, akce se přelévají ze strany na stranu, první práci má za sebou i Price.

02:31
    Ten nyní za vlastní brankou zastavil nahozený puk a připravil jej pro Benna.

03:00
    Rantanen od pravého mantinelu nahodil před brankoviště, tam ale jeho spoluhráči nedokázali puk usměrnit na Priceho branku.

03:34
    Už to vypadalo, že od mantinelu vymyslel MacKinnon pouze neškodné nahození, Price měl ale docela plné betony práce.

04:24
    Girard zavezl puk do útočného pásma, kde poté přihrál na modrou čáru. Odtud pálil Comeau, jeho ránu ale srazila obrana Montrealu.

05:32
    Galchenyuk se vrátil pro puk až do vlastního pásma, zakládá útočnou akci Montrealu.

05:44
    Montreal si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty za vysokou hůl dostal Gabriel Bourque.

Jenže hosté přečkali první útočný nápor Montrealu v přesilové hře a sami se vydali do rychlého kontru. Ten však zmařilo Comeauovo postavení mimo hru.

06:41
    Petryho rána od modré nadělala hostům trochu problémy, Bernier ale nedokázal přikrýt puk. Montreal ale nedokázal zmatek před brankovištěm využít.

07:26
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry.

07:44
    Je po přesilovce, Bourque se vrátil na ledovou plochu.

08:46
    Johnson možná prováhal možnost na střelu, rozhodl se raději pro přihrávku blíže branky. Hledal Rantanena. ten ovšem s pukem skončil za brankou.

08:55
    Přesilovou hru si zahraje i Colorado, dvě minuty za hákování dostal Jordie Benn.

09:22
    Landeskogovi přeskočil puk hokejku, hosté ale zůstávají v útočném pásmu a snaží se vybudovat si střeleckou pozici.

10:02
    Z první pálil MacKinnon, Price se zvládl přemístit a prudkou střelu vyrazit.

10:18
    Puk letí přes všechny čáry, domácí se osvobodili.

10:55
    Oslabení přečkal i Montreal, Benn je již opět ve hře.

11:40
    Drouin byl v celkem dobré střelecké pozici ubráněn, hráči Colorada svému brankáři značně ulehčili práci.

12:25
    Hraje se ve velice slušném tempu, hlavně bez přerušení. Oba týmy střídají během hry.

13:00
    Johnson se ke kloudné střele nedostal, opět narazil na montrealskou obranu.

13:33
    Na druhé straně vystřelil od levého mantinelu Plekanec, Bernier u své tyčky celkem bez problémů zakročil.

14:39
    Do kombinace domácího celku se aktivně zapojil Jeřábek, vše skončilo poměrně neškodnou střelou na Berniera.

15:40
    Stále se hraje ve vysokém tempu, bez zbytečných přerušení, ubylo ale střeleckých pokusů.

16:30
    Domácí se vydali do útoku, puk se dostal nejprve do rohu kluziště, aby pak v souboji zmizel mimo ledovou plochu.

16:58
    Zmatek před Bernierem. Po přihrávce zpoza branky přišel nejprve Hudonův pokus o sklepnutí zblízka, poté pálil Benn. Do jeho střely padl jeden z obránců a ulehčil Bernierovi zákrok.

17:59
    Montreal se v posledních minutách zvedá. Zprava si najížděl Lehkonen, dal si puk na bekhend, byl ale tělem odstaven a celá akce skončila posunutou brankou Colorada.

18:18
    Sražené nahození od modré se vzneslo do vzduchu a puk skončil v rohu. Montreal pokračuje v náporu.

19:05
    Hosté se pomohli při rozvíjení akce přihrávkou rukou, provinil se Girard.

19:47
    Tak ještě jedno přerušení, hosté se dopustili zakázaného uvolnění a vhazovat se bude po Bernierově levici.

19:58
    Přes obránce vypálil Pacioretty a Berniera donutil k těžkému zákroku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která se odehrála ve velkém tempu a bez zbytečných přerušení. Branky jsme se ale nedočkali, neboť vyložené šance se nedostavily. V úvodu byli aktivnější hosté, to se ovšem v průběhu třetiny změnilo a závěr už opanovali hráči Montrealu. Bernier a na druhé straně Price ale bez problémů uhájili čistá konta.

20:32
    Od levého mantinelu hledal MacKinnon Landeskoga, ten byl před Pricem dobře pokrytý.

21:28
    Byron mohl sám zakončovat, dostal zprava ideální přihrávku, rozhodl se ale ještě přihrávat a tím nadějnou akci zazdil.

22:30
    Nabito dostal Galchenyuk, jeho bomba ale skončila těsně vedle Bernierovy branky!

22:41
    Vylučuje se a přesilovku si zahraje hostující Colorado. Dvě minuty za vysokou hůl dostal David Schlemko.

23:19
    Hostující pětice předvedla kombinaci s velkým množstvím přihrávek, Landeskogovo nahození pak skončilo bez teče v rohu kluziště.

Další akce Colorada se nevyvedla, skončila na modré čáře postavením mimo hru.

24:13
    Montreal se dostal do přečíslení, Byron se snažil natlačit na střed, Jakupov jej ale tělem odstavil a vše skončilo posunutou brankou.

24:41
    Je po přesilovce, Schlemko je zpátky na ledě a hraje se v pěti na obou stranách.

25:17
    Petry se sice ve vlastním pásmu dobře uvolnil, jeho rozehru však nikdo nezachytil. Vzniklo z toho tak zakázané uvolnění.

25:42
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je tu první gól a do vedení se dostali domácí hráči. Zprava se na střed posunul Drouin, jeho pokus byl ještě ztlumen, ale následné sklepnutí v podání NICOLASE DESLAURIERSE už skončilo za Bernierovými zády. Asistence: Jonathan Drouin, Alex Galchenyuk.
    25:42 Nicolas DESLAURIERS - 1:0

26:19
    Montreal bude moci pokračovat v náporu, bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Mark Barberio.

26:51
    Galchenyukova rána z pravé strany nadělala Bernierovi velké potíže, nedokázal ji totiž ztlumit a puk se poté vykutálel těsně vedle jeho levé tyče.

27:58
    Obrovský přesilovkový nápor přinesl své ovoce a Montreal už vede o dvě branky. Bernier sice předvedl několik zákroků a rychlých přesunů, ale na střelu ALEXE GALCHENYUKA z první už byl krátký – 2:0. Asistence: Paul Byron, Jonathan Drouin.
    27:58 Alex GALCHENYUK - 2:0

28:16
    Přesilová hra nyní pro hosty. Dvě minuty za faul loktem obdržel Jakub Jeřábek.

29:12
    A i hosté jsou v přesilovce nebezpeční. Tvrdou střelu předvedl Jakupov, dosáhl však pouze aplausu publika pro brankáře Price.

29:56
    Hráči Colorada se přiblížili brance domácích, utahovali smyčku, ale Price je stále neprůstřelný.

30:16
    Price a jeho spoluhráči se ubránili a Montreal opět hraje v plném počtu.

31:32
    Schlemkova střela od modré byla sražena, Bernier zasahovat nemusel.

32:25
    Další vyloučení na straně domácího týmu. Ve středním pásmu se podražení dopustil Paul Byron a ihned poslušně zamířil na trestnou lavici.

33:08
    K radosti publika se domácím podařilo osvobodit, puk letěl až k Bernierovi.

33:31
    A znovu! Tahle přesilovka hostům vůbec nevychází.

33:58
    A už to dokonce vypadalo, že se Shaw dostane do rychlého brejku, ve středním pásmu byl ale zastaven.

34:19
    Zadorovova bomba od modré čáry byla zastavena obětavým obráncem, k brankáři se puk vůbec nedostal.

34:25
    Je po přesilovce, Byron se vrátil do hry, Montreal je v pěti.

35:56
    Na pravou stranu dostal přihrávku Plekanec, okamžitě vystřelil, trefil však pouze chrániče připraveného Berniera.

36:54
    Benn zahajuje další akci Montrealu rázným vyjetím zpoza vlastní branky. Akce je vedena pravou stranou.

37:21
    Bernier se musel hodně mrskat v brankovišti, bránu ale uhájil i přes závar ve své blízkosti.

38:53
    Domácí vytváří na rozehrávku Colorada velký tlak, hosté mají docela problém dostat puk z vlastního pásma.

39:34
    Do útočného pásma si najel hostující Toninato, vystřelil přes obránce, Price jeho štiplavý pokus zvládl vyrazit do boku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a lépe se vede domácímu Montrealu. Ten ve druhé třetině byl tím aktivnějším týmem a byl za to odměněn dvěma góly. Jako první se ve 26. minutě trefil Nicolas Deslauriers a na konci 28. minuty využil přesilovku Alex Galchenyuk. Colorado v této části hry předvedlo pouze ojedinělé akce, se kterými neměli Price a jeho spoluhráči větší problémy. Hostům ke skórování nepomohly ani tři přesilové hry a do šaten se tak jde za stavu 2:0.

40:33
    Hned tři domácí hráči se hnali na Berniera, v zakončení jim ale zabránil důrazný zákrok

40:42
    Přesilovka pro Montreal, dvouminutový trest za podražení obdržel Mikko Rantanen.

41:33
    Tvrdou ránu z levé strany vyslal Drouin, jeho golfák ale skončil nad Bernierovou brankou.

42:15
    Mete stál na konci povedené a rychlé kombinace, Bernier se ovšem v brankovišti zvládl přemístit a sklepnutí vykopl betonem!

42:42
    Colorado se ubránilo, závěr oslabení byl ale pro hosty opravdu těžký. Bernier dělá co může a drží šance na případný pokus hostů o bodový zisk.

43:59
    Montreal pokračuje v aktivní hře, snaží se rychle kombinovat. Hosté v mnoha případech pouze posouvají puk z vlastního pásma.

44:30
    Tvrdá rána od levého mantinelu, Bernier si připsal další těžký zákrok.

45:06
    Po delší době si zachytal i Price, v lapačce skryl Johnsonovu bombu od modré čáry.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:27
    Další Johnsonova střela, nyní z pravého kruhu, Price si poradil i s tímto pokusem.

46:10
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se vrací před Berniera, vhazuje se po jeho levici.

46:26
    Obrovský závar před brankovištěm Colorada, po několika Bernierových zákrocích dostal puk z pásma MacKinnon.

47:23
    Další zakázané uvolnění hostů, rozehrávka Colorada docela vázne...

48:07
    Pacioretty neproměnil slušnou šanci po rychlém průniku do pásma, ale byl v tom faul a Montreal si po konci ponechané výhody zahraje přesilovku.

48:16
    Už je odpískáno, dvě minuty za hákování dostal Nail Jakupov.

48:35
    Prudkou ránu z první předvedl Galchenyuk, jeho dělovka z pravého kruhu ale skončila mimo branku.

49:05
    Gallagher a Pacioretty operovali poblíž brankoviště, ale ani oni Berniera nepřekonali. Ten dnes předvádí opravdu vynikající výkon.

50:00
    Mezi kruhy napřáhl Byron, puk se mu ovšem svezl a byla z toho pouze slabá a nepřesná střela.

50:16
    Colorado je v plném počtu, zvládlo i další oslabení.

51:13
    Benn počkal, až jeho spoluhráči opustí útočné pásmo a poté nahodil za branku. Montreal pokračuje v náporu.

52:02
    Schlemko přišel o puk a rázem se v šanci zjevil Söderberg. Bleskově objel branku a snažil se překvapit Price. Tem se včas přemístil a puk vyrazil.

52:36
    Už je to o tři branky! Domácí podnikli rychlý výpad, zprava si do pásma najel Petry, od mantinelu poslal přihrávku před brankoviště, kde se objevil JONATHAN DROUIN a ten zblízka sklepl puk za Berniera. Asistence: Jeff Petry, Karl Alzner.
    52:36 Jonathan DROUIN - 3:0

53:30
    Před Coloradem nyní stojí těžká úloha, tříbranková ztráta se jeví jako nesmazatelná.

54:11
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté to ale nebalí a i oni se dočkali branky. Na modré čáře se k puku dostal NATHAN MACKINNON a jeho rána do chumlu se zastavila až v síti. Gólman Montrealu toho moc neviděl a mohl jen zklamaně vytáhnout puk ze své branky. Asistence: Erik Johnson, Gabriel Landeskog.
    54:11 Nathan MACKINNON - 3:1

55:28
    Colorado je najednou napumpované a tlačí. Hra se vrací před Price, domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

56:11
    Comeau se sice s pukem na holi dostal do útočného pásma, scházela mu však větší podpora spoluhráčů. Domácí se ubránili.

56:48
    Domácí se dostali za červenou čáru, nahodili do útočného pásma a poté odjeli střídat.

57:43
    Plekanec vyhrál v útočném pásmu buly, puk se dostal na modrou, odkud vystřelil Alzner. Bernier dokázal vyrazit do rohu.

58:10
    Bernier míří na střídačku, začíná power-play Colorada.

58:24
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Ve vlastním pásmu se puku zmocnil BRENDAN GALLAGHER, zbavil se protivníka, nabruslil si do příhodnější pozice a poté trefil opuštěnou branku hostujícího týmu – 4:1. Asistence: Tomáš Plekanec.
    58:24 Brendan GALLAGHER - 4:1

59:45
    Colorado ještě v jednom útoku.

59:48
    No a Colorado se dočkalo ještě kosmetické úpravy skóre. Po přihrávce do jízdy se ke střele dostal J. T. COMPHER a přes ležícího Jeřábka dostal puk za Price. Asistence: Nail Jakupov.
    59:48 J. T. Compher - 4:2

Utkání je u konce a domácí Montreal se může radovat ze dvou bodů do tabulky. Colorado sice bylo ve třetí třetině nejaktivnější, ale stále doplácelo na nepřesnosti a nedůraz v koncovce. A tak udeřilo na druhé straně. V 53. minutě se po Petryho přihrávce prosadil Jonathan Drouin a vše vypadalo jasně. Jenže v 55. minutě snížil Nathan MacKinnon a zahájil nápor svého týmu. Ten vyvrcholil odvoláním gólmana, jenže tento krok k dalšímu snížení nevedl. Naopak se do prázdné branky trefil Brendan Gallagher a Montreal se mohl uklidnit. Na výhře domácích pak už nic nezměnil ani snižující gól J. T. Comphera dvanáct vteřin před koncem. Montreal tak vyhrál 4:2 a ukončil tak desetizápasovou vítěznou šňůru Colorada.

Utkání sledovalo 21 302 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:30:45)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. Deslauriers (Drouin, Galchenyuk), 28. Galchenyuk (Byron, Drouin), 53. Drouin (Petry, Alzner), 59. Gallagher (Plekanec) – 55. MacKinnon (E. Johnson, Landeskog), 60. Compher (Jakupov)

Rozhodčí: Meier, Hebert – Murphy, Brisebois

Diváci: 21 302