Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
San Jose Sharks
4:5 (1:3, 2:0, 1:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Středa 24.01.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks – Winnipeg Jets.

Winnipeg Jets odehrál 48 zápasů s bilancí 26-2-7-13 a získal 63 bodů. V tabulce Západní konference je na druhém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Buffalem Sabres 7:4, Calgary Flames 2:1 v nájezdech a Vancouverem Canucks 1:0. Nestačil na Chicago Blackhawks 1:2 a na Minnesotu Wild 1:4.

San Jose Sharks odehrálo 46 zápasů s bilancí 20-6-6-14 a získalo 58 bodů. V tabulce Západní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Los Angeles Kings 4:1, v nájezdech 3:2 s Arizonou Coyotes, v základní hrací době s Pittsburghem Penguins 2:1 a Anaheimem Ducks 6:2. Nestačilo na Colorado Avalanche 5:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

San Jose Sharks: Dell (Grosenick) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – Bødker, Tierney, M. Karlsson – Goodrow, J. Ward, Hansen.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Wheeler, Laine – Perreault, Little, Ehlers – B. Tanev, Copp, Armia – Daňo, Hendricks, Roslovic.

Rozhodčí: Walsh, Furlatt – Wheler, Shewchyk.

00:01

00:02
    Bryan Little se propracoval do zakončení, a tak musel zasahovat domácí brankář.

00:18
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hned v první minutě otevírá hostující celek skóre. Po vyhraném buly vypálil Nikolaj Ehlers a jeho pokus velmi dobře tečoval bruslí do branky MATHIEU PERREAULT. Asistence: Nikolaj Ehlers a Bryan Little.
    00:18 Mathieu PERREAULT - 0:1

01:11
    Tomáš Hertl měl na hokejce vyrovnání, jeho střelu z bezprostřední blízkosti výborně chytil brankář Connor Hellebuyck, který podržel své spoluhráče.

01:35
    Connor Hellebuyck kryje další střelecký pokus, tentokrát to od modré čáry zkoušel Barclay Goodrow.

02:38
    Dmitrij Kulikov zablokoval střelecký pokus, kterým se zkoušel prosadit Dylan DeMelo.

03:00
    Brent Burns se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho projektil byl zablokovaný.

03:30
    Sledujeme rychlý hokej, o jednu branku vede hostující celek.

03:48
    Patrik Laine se propracoval do střelecké pozice, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

04:32
    Další šanci už hostující celek využít dokázal, a tak navyšuje své vedení. Situaci dva na jednoho vyřešil pohotovou střelou JOEL ARMIA. Domácí brankář na kotouč nedosáhl. Sharks mají špatný vstup do zápasu. Asistence: Andrew Copp a Jacob Trouba.
    04:32 Joel ARMIA - 0:2

05:28
    Matt Hendricks dokázal zablokovat střelu, kterou se zkoušel prosadit jeden z hráčů Sharks.

06:34
    Postavení mimo hru Winnipegu. Hosté vedou o dvě branky, vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka.

06:34
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

06:59
    Nyní mohlo být pro domácí ještě hůře. Z dobré pozice pálil Brandon Tanev a jeho pokus se odrazil od tyčky!

07:37
    Nikolaj Ehlers zablokoval ránu Brenta Burnse.

07:58
    Od modré zkoušel své štěstí Tyler Myers, ale neuspěl.

08:13
    Tomáš Hertl tvrdě sestřelil u mantinelu Kulikova.

08:13
    Dmitrij Kulikov okamžitě míří na ošetřovnu.

08:13
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Trest odpyká Kevin Labanc.
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., hrubost).

08:21
    Patrik Laine se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal brankář Sharks poradit.

09:47
    Až nyní registrujeme střelu na branku, Logan Couture neprostřelil hostujícího brankáře.

09:57
    Dustin Byfuglien vypálil a jeho projektil zblokoval mimo hrací plochu Joakim Ryan. Vhazovat se tak bude před brankou Sharks.

10:13
    Hosté v plném počtu. Hosté mají nyní k dispozici tříminutovkou přesilovou hru.

10:42
    Chris Tierney zablokoval střelecký pokus, kterým se pokoušel prosadil Jack Roslovic.

11:08
    Domácí celek se musí bránit dlouhé přesilovce soupeře, zatím se to daří.

11:24
    Sharks vyhazují přes všechny čáry. Oba týmy tak střídají.

11:39
    Winnipeg se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:56
    Gól v přesilovce, a tak hosté vedou již 3:0. Od modré čáry vypálil Tyler Myers a jeho projektil před brankou tečoval mimo dosah domácího brankáře BRYAN LITTLE. Asistence: Tyler Myers a Mathieu Perreault.
    11:56 Bryan LITTLE - 0:3

12:45
    Bryan Little z mezikruží nedokázal přesněji vypálit.

13:13

13:30
    Domácí celek inkasoval již tři branky, navíc si musí poradit bez Tomáše Herta, který byl za faul na Kulikova vyloučen do konce zápasu.

14:07
    Nyní se domácí dostali do zakončení, vypálil Dylan DeMelo, ale jeho projektil snadno zneškodnil brankář Jets.

15:12
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny a zakončoval Jannik Hansen. Minul branku.

15:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

16:06
    Aaron Dell kryje kotouč po střele hostujícího hráče, zakončoval Toby Enström.

16:19
    Joel Armia zakončoval další útočnou akci Winnipegu, ale jeho pokus se tentokrát do branky nedostal.

17:03
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté vedou o tři branky a mají převahu.

17:20
    Marc-Édouard Vlasic se propracoval do střelecké pozice, ale z předbrankového prostoru nedokázal přesněji zakončit.

18:10
    Tyler Myers zakončoval z pravého kruhu, jeho projektil zablokoval obránce, a pak puk vyrazil brankář San Jose.

18:38
    Melker Karlsson se dostal do brejku, ale jeho pokus dokázal vyrazit hostující brankář. Connor Hellebuyck skvěle přečetl hru.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

19:14
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Krátce před koncem třetiny domácí celek snižuje. Po dobré Dillonově přihrávce se prosazuje zcela volný JOE PAVELSKI. Domácí hokejisté tak snižují a dávají důležitou branku. Obrana Jets byla rozhozená. Bez asistence.
    19:14 Joe PAVELSKI - 1:3

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Mizerný start do zápasu měli domácí, inkasovali tři branky, navíc přišli o Herta, který byl vyloučen do konce zápasu. V poslední minutě třetiny snížil domácí Joe Pavelski.

20:01

20:50
    Connor Hellebuyck si připisuje první zákrok druhé třetiny, dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Brenden Dillon.

21:30
    Aaron Dell byl pozorný, a proto neměl se zakončením Joela Armii výraznější problém.

21:34
    Toby Enström od modré čáry minul branku, jeho rána byla nepřesná.

22:03
    Po zakázaném uvolnění domácího celku se bude vhazovat před brankou Sharks.

23:05
    Mathieu Perreault se položil do střely, kterou vyslal na branku Barclay Goodrow. Brankář zasahovat nemusel.

23:46
    Aaron Dell byl pozorný, a tak si dokázal poradit s pokusem Coppa.

24:17
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

24:31
    Timo Meier velmi dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář Winnipegu.

25:10
    Mnoho šancí si v přesilovce domácí celek zatím vypracovat nedokázal. Sledujeme klidnější pasáž hry.

25:50
    Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat před brankou Jets.

26:47
    Kotouč vypadl z hrací plochy, střela Blaka Wheelera byla zblokovaná. Komerční přestávka.

27:10
    Sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho šancí nenabízí.

27:35
    Connor Hellebuyck kryje ránu z bezprostřední blízkosti. Zkoušel to Melker Karlsson. Jeho střela nebyla příliš povedená.

27:59
    Kyle Connor se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil kryje brankář soupeře.

28:36
    Domácí celek vybojoval vhazování v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

29:06
    Connor Hellebuyck kryje další ránu domácích. Tentokrát neuspěl Melker Karlsson.

29:38
    Domácí celek dává gól, je sníženo na rozdíl jediné branky. Krásně to udělal LOGAN COUTURE, který se obtočil okolo obránce, udělal otočku, a pak poslal kotouč na bližší tyč. Asistence: Joel Ward a Brenden Dillon.
    29:38 Logan COUTURE - 2:3

30:06
    Marko Daňo ani Jack Roslovic nedokázali prostřelit domácího brankáře. Následuje komerční přestávka.

30:45
    Toby Enström zablokoval střelecký pokus, kterým to zkoušel Brent Burns.

31:18
    Z bezprostřední blízkosti zkoušel vyrovnat Logan Couture. Jeho rána ale končí mimo branku.

31:36
    Connor Hellebuyck podržel své spoluhráče, poradil si se střelou Vlasice.

31:43
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., vysoká hůl).

31:55
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

32:09
    Po střele Thorntona se kotouč odrazil do hlediště. Vhazovat se bude před brankou Winnipegu.

32:50
    Přesilovka se domácím příliš nedaří, nemohou se dostat do výraznější šance.

33:03
    Kevin Labanc minul branku ránou z kruhu, brankář zasahovat nemusel.

33:25
    Gól v přesilovce znamená, že je vyrovnáno. Skvěle to sehráli nyní domácí. Joe Thornton mohl zakončovat, ale viděl zcela volného CHRISE TIERNEYE, který dostal přihrávku a nikým neatakovaný zakončoval. Asistence: Joe Thornton a Brent Burns.
    33:25 Chris TIERNEY - 3:3

34:04
    Nikolaj Ehlers mohl rychle přispěchat s odpovědí, ale domácího brankáře nedokázal prostřelit od modré čáry.

34:42
    Stejný hráč se nyní dostal znovu do střelecké pozice, ale ani tentokrát neuspěl.

35:14
    Komerční přestávka, domácí celek dokázal vymazat tříbrankový deficit.

35:47
    Joe Thornton zablokoval střelecký pokud, který vyslal Brandon Tanev z dobré pozice. Thornton pomohl svému brankáři.

36:04
    Tyler Myers zakončoval další rychlou akci Winnipegu, ale domácího Dilllona prostřelit nedokázal.

36:18
    Bryan Little výborně tečoval kotouč před brankou, ale i tak si poradil brankář Sharks.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:11
    Brankář Connor Hellebuyck kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho bránou.

37:50
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

38:13
    Brandon Tanev vypálil od modré čáry, následně Nikolaj Ehlers tečoval před brankou. Aaron Dell zasahovat nemusel.

38:51
    Z bezprostřední blízkosti minul domácí branku Nikolaj Ehlers. Jeho projektil byl nepřesný.

39:01
    Bryan Little měl před sebou odkrytou branku, ale senzačně zasáhl domácí gólman. Aaron Dell zachránil své spoluhráče.

39:27
    Jets se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dva góly vstřelil domácí celek ve druhé třetině, díky tomu je vyrovnáno. Winnipeg vedl 3:0, nyní je ale stav zápasu srovnaný, a tak nás čeká dramatická třetí dvacetiminutovka.

40:01

40:27
    Joe Thornton se položil do střely, kterou vyslal Jacob Trouba. Brankář Sharks zasahovat nakonec nemusel.

41:21
    Sledujeme začátek třetí třetiny. Connor Hellebuyck byl pozorný a s pokusem Kevina Labance si dokázal poradit.

41:34
    Patrik Laine se položil do střely soupeřem, čímž pomohl svému brankáři. Connor Hellebuyck nemusel zasahovat, protože ránu zblokoval jeho spoluhráč.

42:16
    Sledujeme obětavou hru od hráčů v poli. Padají do střel, a tak pomáhají brankářům.

42:27
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího celku. Aaron Dell musí být pozorný.

43:15
    Z bezprostřední blízkosti se dostal do zakončení Mikkel Bødker. Jeho pokus kryje hostující gólman, Connor Hellebuyck přerušuje hru.

43:35
    Joe Pavelski se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře Jets. Connor Hellebuyck si trochu vybruslil, a tak zmenšil střelecký úhel.

44:14
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se ve středním pásmu.

44:55
    Buly před brankou Jets. Hostující celek vyhrál buly, a tak se směr hry rychle přenáší.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Kyle Connor zablokoval střelecký pokus soupeře, brankář Jets tak zasahovat nemusel.

45:57
    Matt Hendricks z dobré střelecké pozice poslal kotouč vysoko nad branku. Puk se od mantinelu odrazil zpět do hry.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, stav zápasu je vyrovnaný, sledujeme taktickou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

47:26
    Patrik Laine při pokusu o střelu z kruhu zlomil svůj nástroj, a tak rychle musel na střídačku.

47:55
    Brent Burns pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Connor Hellebuyck. Vhazovat se bude před brankou Jets.

48:48
    Optickou převahu nyní mají domácí hokejisté, jenže se nemohou propracovat do střelecké pozice.

49:00
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., hrubost).

49:30
    Patrik Laine se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poradil brankář Sharks.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

50:34
    Kevin Labanc postupoval spolu se spoluhráčem dva na jednoho, ale nedokázali skórovat.

50:56
    Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

51:28
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

51:38
    Z ničeho nic se hostující celek dostává znovu do vedení. Ujala se nenápadná střela, kterou vyslal JOEL ARMIA. Aaron Dell kotouč viděl až na poslední chvíli a nedokázal zasáhnout. Asistence: Brandon Tanev a Tyler Myers.
    51:38 Joel ARMIA - 3:4

52:50
    Více ze hry má nyní hostující celek, který si vypracovat jednobrankové vedení.

53:22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej. San Jose bude muset otevřít hru a všechny síly vložit do útoku.

53:54
    Chris Tierney pálil od modré čáry, ale při střele zlomil hokejku.

54:11
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Winnipeg vede o jednu branku.

54:40
    Joakim Ryan čekal na přihrávku mezi kruhy, ale kotouč se k němu nedostal.

55:17
    Joe Thornton dostal od obrany Jets prostor, ale minul branku.

55:20
    Domácí celek k velké radosti fanoušků dokázal vyrovnat. Po tlaku v útočném pásmu dostal kotouč do branky pohotovou střelou TIMO MEIER. Asistence: Marc-Édouard Vlasic a Joe Pavelski.
    55:20 Timo MEIER - 4:4

55:20
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., hrubost).

56:00
    Přesilovku hrají domácí, pokouší se vstřelit rozhodující branku, zatím ale marně. Obrana Jets hraje zodpovědně.

56:27
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

56:27
    Uvidíme 53 sekund hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Jets.

57:08
    Josh Morrissey se položil do střely, kterou vyslal Brenden Dillon. Domácí obránce netrefil branku.

57:50
    Mnoho šancí momentálně nevidíme, sledujeme taktickou bitvu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, přesilovku hrají hosté.

58:27

58:40
    Nikolaj Ehlers se propracoval do dobré střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

58:58
    Hra je přerušena, domácí celek se dostal do postavení mimo hru.

59:48
    Už se pravděpodobně nic nestane.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba přinesla osm branek, které si týmy rozdělily rovnoměrně, a tak uvidíme prodloužení. To se hraje pět minut tři na tři systémem náhlá smrt.

60:01

60:18
    Hostující celek vyhrává v prodloužení. Po výborně přihráce Byfugliena puk do odkryté části branky poslal snadno BRYAN LITTLE. Asistence: Dustin Byfuglien a Nikolaj Ehlers.
    60:18 Bryan LITTLE - 4:5

Hostující celek vedl o tři branky, domácí dokázali vyrovnat na 3:3. Ve třetí třetině se Jets znovu dostali do vedení, ale Sharks srovnali. V prodloužení rychle rozhodl o výhře Jets Bryan Little.

1. Bryan Little (WPG) 2+1
    2. Timo Meier (SJS) 1+0
    3. Joe Thornton (SJS) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 02:34
    Marko Daňo (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 05:53 (07:15:53)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Pavelski, 30. Couture (J. Ward, Dillon), 34. Tierney (J. Thornton, Burns), 56. Meier (Vlasic, Pavelski) – 1. Perreault (Ehlers, Little), 5. Armia (Copp, Trouba), 12. Little (T. Myers, Perreault), 52. Armia (B. Tanev, T. Myers), 61. Little (Byfuglien, Ehlers)

Rozhodčí: Walsh, Furlatt – Wheler, Shewchyk

Diváci: 17 237