Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Třebíč – K. Vary 0:2 (kon.) | Vsetín – Kladno 1:6 (kon.)
Motor ČB – Havířov 3:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 3:8 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
LHK Jestřábi Prostějov
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Středa 24.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky WSM Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí LHK Jestřáby Prostějov a HC Slavia Praha.

HC Slavia Praha odehrála 41 zápasů s bilancí 21-3-3-14 a získala 72 bodů. V tabulce je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Benátkami nad Jizerou 5:0, Havířovem 2:1 a v nájezdech s Českými Budějovicemi 4:3. Nestačila na Přerov 1:2 a Litoměřice 0:2.

Tým LHK Jestřábi Prostějov odehrál 41 zápasů s bilancí 19-6-2-14 a získal 71 bodů. V tabulce je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Ústím nad Labem 4:3, Kladnem 6:3 a Přerovem 6:4. Nestačil na Karlovy Vary 0:4 a Litoměřice 1:3.

Jedná se o souboj sousedů v tabulce, o jedno místo a jeden bod jsou na tom lépe hosté. Z posledních pěti zápasech mají oba celky stejnou bilanci – tři výhry a dvě prohry.

00:01

00:15
    Hned na úvod zápasu tu máme zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Obrana Slavie musí být pozorná.

00:40
    David Dvořáček se pokoušel dostat do útočného pásma, ale přes obránce soupeře se neprosadil.

01:05
    David Dvořáček protečoval kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. Hrají tedy hosté od své branky.

01:33
    Radek Prokeš byl volný před brankou, spoluhráči k němu ale kotouč nedostali.

01:57
    Alex Rašner hraje za svou brankou, pokouší se v poklidu rozehrávat. Hosté chvíli napadali, a tak šli střídat.

02:19
    Tomáš Zigo se mezi kruhu dostal k puku a vypálil, jeho projektil končí po teči v ochranné síti.

02:47
    Sledujeme rychlý hokej, Jiří Drtina pálil z ostrého úhlu. Jeho ránu kryje domácí brankář. Buly před brankou Prostějova.

03:12
    Jiří Drtina nahazoval kotouč na branku od modré čáry, jeho projektil byl ale zablokovaný.

03:33
    Zdeněk Kubica se pokoušel dostat přes obránce, Ladislav Havlík dobře zapracoval a zkušeného soupeře nenechal vypálit.

04:01
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácí brankou.

04:20
    Slavia má více ze hry, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější šance se zatím Pražané nedostali.

04:48
    Úvodních pět minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

05:10
    Zdeněk Doležal a Lukáš Krejčík se snažili překonat domácí obranu, ale dvojice beků zapracovala výborně a soupeře ke střele nepustila.

05:40
    Velkou šanci měl také domácí celek, Jan Starý ale rychlou situaci vyřešil nepřesnou střelou.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., hákování).

06:00
    Přesilovou hru, vůbec první v zápase, mají k dispozici domácí. Ti ale vystřelili tak, že se kotouč po teči dostal mezi diváky.

06:14
    Tomáš Divíšek byl připravený na střelu před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

06:35
    Slavia dostala hru do útočného pásma, kde se pokouší být co nejdéle.

06:50
    Ladislav Havlík se vrací až za svou branku, odkud rozehrává další přesilovkovou akci.

07:05
    Polovina domácí početní výhody je minulostí, vhazovat se nyní bude před brankou Slavie.

07:14
    Prostějovu se početní výhoda nedaří, nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

07:32
    To se podařilo až nyní a Radek Prokeš našel Davida Dvořáčka, který minul branku.

07:48

08:04
    Antonín Růžička nedokázal zpracovat přihrávku z první, ale akce pokračovala dál a ukončil ji až zákrokem domácí brankář.

08:40
    Martin Ondráček pálil od modré čáry, jeho projektil minul branku, další Růžičkova střela byla zblokovaná.

08:59
    Buly před brankou Dominika Frodla.

09:17
    Domácí hokejisté se nedokázali udržet v útočném pásmu, a tak hrají hosté.

09:37
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, provinil se hostující celek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:47
    David Šafránek se propracoval do střelecké pozice, ale domácího brankáře z velké blízkosti nepřekonal.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej. Na výraznější šanci stále čekáme.

11:00
    Jestřábi se usadili v útočném pásmu, ke střele se domácí hokejisté ale nedostali.

11:18
    Václav Meidl rozehrává od své branky, rychle dostal hru do útočného pásma. Ladislav Havlík vypálil od modré, Václav Meidl tečoval z předbrankového prostoru mimo.

11:56
    Ladislav Havlík má puk ve svém pásmu, odkud rychle rozehrává.

12:10
    Dominik Frodl musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho branku. Lukáš Luňák nahazoval puk nepřesně.

13:04
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

13:22
    Domácí špatně rozehráli, je z toho icing. Vhazovat se bude před brankou Prostějova.

13:42
    Slávisté byli na ledě dlouho, jen protečovali puk do útočného pásma a šli střídat.

13:58
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, po pěkné Nouzově přihrávce se prosazuje JAN STARÝ střelou na vzdálenější tyč. Dominik Frodl nestihl zareagovat, a tak puk končí za jeho zády.. Asistence: Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek.

14:24
    Ladislav Havlík přenechal puk spoluhráči, ten se pokoušel o střelu od modré čáry, ale jeho projektil byl zablokovaný.

14:50
    Dominik Frodl zachránil své spoluhráče. Alex Rašner přenechal v situaci dva na jednoho puk Lukáši Luňákovi, jehož rán senzačně vychytal hostující brankář.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí celek vede o jednu branku a pokračuje v aktivní hře.

15:25
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Alex Rašner – 2 min., držení).

15:44
    Slavia rozehrává přesilovku od své branky, nikam se nežene a čeká na vhodný moment.

16:00
    Lukáš Krejčík vybojoval puk pro Ziga. Následně pálil Tomáš Zigo od modré čáry, ale minul branku.

16:32
    Jan Novák výborně pálil od modré, jeho projektil zablokoval obránce domácího celku.

16:50
    Hosté protečovali puk do útočného pásma, Lukáš Nedvídek vedl akci, ale do zakončení se nedostal.

17:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale jsou daleko od střelecké pozice.

17:25

17:32
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před brankou Neužila.

17:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., hákování).

17:49
    Dominik Frodl kryje ránu od modré čáry, hra je přerušena.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Před domácím hráčem byla prázdná branka, ale senzačně zasáhl Frodl.

18:30
    Viktor Nestrašil baseballovým způsobem nedokázal trefit kotouč.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta třetiny.

19:15
    Tomáš Nouza pálil od modré čáry, jeho projektil kryje Frodl mezi betony.

19:25
    Jakub Neužil má kotouč za svou brankou, jeho spoluhráči musí od své brány.

19:40
    Dušan Žovinec minul z bezprostřední blízkosti.

19:45

20:00

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, prosadil se ve čtrnácté minutě Jan Starý, který vstřelil svou desátou branku v sezóně.

20:01

20:16
    Zápas pokračuje druhou třetinou, Jan Starý se probojoval do zakončení, jeho projektil byl zablokovaný soupeřem.

20:40
    Lukáš Endál se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu ale mimo branku vytěsnil brankář.

21:35
    Lukáš Nedvídek a David Šafránek se dostali do útočného pásma, druhý jmenovaný se propracoval do zakončení, Jakub Neužil kryje jeho pokus.

22:56
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají nyní hokejisté hostujícího celku.

23:12
    Jiří Drtina vypálil z mezikruží, jeho projektil kryje brankář Prostějova.

23:40
    Ránu od modré čáry vyrazil domácí brankář do rohu kluziště.

24:00
    Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Prostějova. Domácí celek se nemůže stabilněji dostat do útoku.

25:20
    Ondřej Mikliš nedokázal přetlačit soupeře v obranném pásmu, a tak hrají hosté.

25:45
    Dominik Frodl přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Střelou zápěstím to zkoušel Matouš Venkrbec.

26:21
    Viktor Nestrašil hledal spoluhráče před brankou, Daniel Voženílek ale kotouč nedostal. Akce Prostějova tak končí.

26:24
    Slavie se dostala do útočného pásma, Lukáš Nedvídek vypálil z dobré pozice, jeho projektil tak tak vyrazil brankář Jakub Neužil.

27:30
    Lukáš Endál nedokázal ani nadvakrát prostřelit domácího brankáře.

27:59
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:10
    Lukáš Nedvídek vypálil z předbrankového prostoru, jeho projektil končí mimo branku.

29:19
    Dominik Frodl přerušuje hru, puk po střele Ondřeje Fialy končí v rukavici brankáře.

29:59

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:18
    Jestřábi zahráli na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Neužila.

30:34
    Akce hostujícího celku je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu. Aktivnější jsou nyní Pražané.

31:35
    Lukáš Endál měl před sebou odkrytou část branky, jeho projektil ale končí mimo branku. Domácí celek se musí bránit.

32:40
    Lukáš Krejčík po rychlé akci spoluhráčů zakončoval a jeho pokus kryje brankář Prostějova.

32:52
    Jakub Neužil přerušuje hru, na svém kontě má další zákrok.

33:14
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme aktivní hru hostujícího celku.

33:27
    Jan Ščotka se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku.

33:53
    Ondřej Mikliš našel Jana Starého, ten ovšem prostřelit brankáře nedokázal.

34:20
    Jan Ščotka od modré čáry vypálil, jeho projektil kryje Dominik Frodl.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

35:42
    Matouš Venkrbec se pokoušel rychle přenést hru do útočného pásma, což se mu podařilo a málem se do brejku dostal David Dvořáček.

36:40
    Špatná domácí rozehrávka znamená, že se bude vhazovat po icingu před brankou Jestřábů.

36:50
    Tomáš Divíšek dostal přihrávku do druhé vlny, jeho projektil byl skvěle zablokovaný obráncem Slavie.

37:24
    Prostějov vyhrál buly před svou brankou, rychle se dostal do útočného pásma. Tomáš Nouza pálil od modré, jeho pokus byl zablokovaný.

37:55
    Dominik Frodl kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

38:34
    Václav Meidl se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí ve středu branky, kde byl brankář.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:20
    David Dvořáček se pokoušel dostat do útočného pásma, ale ve středním pásmu přišel o puk.

39:40
    Jakub Neužil kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Vhazovat se bude před domácí brankou.

40:00

40:01

40:01
    Zápas, ve kterém zatím padla jedna jediná branka, pokračuje třetí třetinou.

40:25
    Slavia právě vstřelila branku!
    Z kraje druhé třetiny je vyrovnáno, Po krásné Zigově přihrávce poslal kotouč do odkryté branky ZDENĚK DOLEŽAL. Střílející hráč měl snadnou práci, neboť značná část branky byla prázdná. Asistence: Tomáš Zigo a Lukáš Krejčík.

41:12
    Lukáš Nedvídek měl na hokejce druhou branku svého týmu, ale domácímu brankář nyní pomohla branková konstrukce.

41:13
    Vhazovat se bude před brankou Prostějova.

41:15
    Václav Jankovský vyhrál buly, puk dostal na modrou čáru Jaroslav Kasík, jehož střelecký pokus výborně tečoval mimo dosah brankáře Neužila MARTIN ONDRÁČEK. Asistence: Jaroslav Kasík a Václav Jankovský.

42:00
    Dvě minuty ze třetí třetiny stačily Slavii, aby se dostala do vedení.

42:33
    Blesková domácí odpověď, je vyrovnáno. Po výborně Nouzově přihrávce zpoza branky se prosazuje hostující obranou zapomenutý a nepokrytý TOMÁŠ DIVÍŠEK. Asistence: Tomáš Nouza.

43:17
    Alex Rašner pálil od modré čáry, jeho pokus na vzdálenější tyč byl hodně povedený, ale kotouč minul branku o malý kousek.

44:00
    Lukáš Krejčík bekhendovou stranou hole nedokázal prostřelit brankáře domácích.

44:17
    Zdeněk Doležal si vypracoval dobrou pozici, ale jeho projektil kryje brankář Prostějova.

45:00
    David Šafránek z pravého kruhu pálil nad branku, jeho pokusu chyběla přesnost.

46:13
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Mnoho šancí k vidění není.

46:30
    Slavia špatně rozehrává, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Frodla.

46:45
    Tomáš Zigo bojuje o kotouč v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se hostující hráč propracovat nedokázal.

47:06
    Zdeněk Doležal vypálil z mezikruží, jeho projektil byl příliš vysoký, a tak se směr hry otáčí.

48:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., vysoká hůl).

48:43
    Přesilovku hrají domácí, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

48:50
    Nyní přišel Prostějov o kotouč, a tak hrají hosté a drží hru co nejdéle ve středním pásmu.

50:38

50:50
    Dostáváme se do druhé poloviny hry třetí třetiny. Stav zápasu je nyní vyrovnaný.

51:00
    Slavia má více ze hry, ale nesmí zapomínat na obranu.

51:21
    Po zásahu vysokou holí se vhazovalo ve středním pásmu.

51:30
    Dominik Frodl kryje další domácí střelu, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Jestřábi mají více ze hry.

52:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou hru.

53:00
    Tomáš Zigo hledal před brankou spoluhráče. Přihrávka byla sice zablokovaná, ale akce hostů trvala dál.

53:21
    Václav Jankovský nahazoval kotouč do útočného pásma tak, aby mohl jít střídat. Odpočinuté hráče posílá na led také domácí tým.

53:50
    Václav Meidl vypálil rychlou střelu, jeho projektil kryje v lapačce brankář Slavie. Buly před Frodlem.

54:24
    Hosté mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat.

54:45
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., sekání).

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, přesilovku mají hosté a rozehrávají od své branky.

55:12
    Slavia se dostala ke střele od modré čáry, projektil byl však zablokovaný.

55:57
    Jakub Neužil přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Mnoho velkých šancí k vidění není.

56:26
    Pražané mají více ze hry, ale domácí celek se nyní výborně osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

56:45

57:00
    LHK přežil oslabení, nyní se pokouší něco vymyslet.

57:20
    Tomáš Divíšek byl před brankou zcela volný, ale přesněji zakončit se mu nepodařilo.

57:33
    Prostějov má více ze hry a snaží se před koncem třetiny získat vedení na svou stranu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, uvidíme prodloužení, nebo se jeden z týmů dokáže prosadit. Fanoušci ženou domácí hráče vpřed.

58:25
    Lukáš Nedvídek kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, domácí se musí bránit.

59:23
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se třetina dohrává.

59:40
    Jan Starý netrefil přesně kotouč.

60:00

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Celkově končí základní hrací doba 2:2, a díky tomu uvidíme pětiminutové prodloužení hrané tři na tři se systémem náhlá smrt.

60:01

Tomáš Zigo vede útočnou akci svého týmu. Následné hosté kombinují v útoku, nechtějí zbytečně přijít o puk.

61:06
    Lukáš Krejčík to zkusil samostatně, ale vypálit na branku nedokázal.

61:37
    Pražané se dostali do brejku dva na jednoho. Zakončoval Martin Ondráček a minul branku.

62:00
    Dvě minuty z prodloužení jsou pryč.

62:21
    Jan Ščotka se nedostal k zakončení a neuspěl ani jeho kolega s dorážkou.

62:52
    Slavia má kotouč za svou brankou, odkud v poklidu rozehrává. Nikam se nežene.

63:08
    Tomáš Zigo trefil jen brankáře soupeře.

63:16
    Sešívaní se usadili v útočném pásmu.

63:30
    David Dvořáček se dostal do brejku, zkoušel blafák, ale Frodla nepřekonal.

64:00
    Probíhá poslední minuta hry v prodloužení.

64:15
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – trestné střílení, hákování).

64:15
    David Šafránek neproměnil trestné střílení. Jakub Neužil kryje kotouč, a tak utkání pokračuje dál.

64:40
    Prodloužení se dohrává, Zdeněk Doležal se dostal do zakončení, ale neprostřelil brankáře.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani nastavený čas nerozhodl, a tak uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Tomáš ZIGO proměňuje. Uspěl mezi betony.

1. série
    0:1
    Radek PROKEŠ neproměňuje. Zkoušel kličku, ale neuspěl.

2. série
    0:1
    Lukáš KREJČÍK neproměňuje. Střelu na lapačku kryje gólman.

2. série
    1:1
    Jan STARÝ proměňuje. Posla kotouč pod horní tyčku.

3. série
    1:2
    David ŠAFRÁNEK proměňuje. Povedený blafák.

3. série
    2:2
    Tomáš NOUZA proměňuje. I on předvedl velmi pohledný blafák.

4. série
    2:2
    Zdeněk DOLEŽAL neproměňuje. Také blafák, ale puk se do branky nevešel.

4. série
    2:2
    Tomáš DIVÍŠEK neproměňuje. Střela do středu branky se neujala.

5. série
    2:3
    Václav JANKOVSKÝ proměňuje. Bekhendem poslal kotouč pod horní tyčku.

5. série
    2:3
    Ondřej FIALA neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je VÁCLAV JANKOVSKÝ.

Zápas končí, domácí se dostali do vedení, ve 14. minutě pálil přesně Jan Starý. Slavia otočila stav zápasu během třech minut třetí třetiny – Zdeněk Doležal vyrovnal a hosty poslal do vedení Martin Ondráček. Prostějov vyrovnal díky brance Diváška. V nájezdech rozhodl o výhře hostů Václav Jankovský. (20:32:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Starý (Nouza, Divíšek), 43. Divíšek (Nouza) – 41. Z. Doležal (Zigo, L. Krejčík), 42. M. Ondráček (Kasík, Jankovský), rozh. náj. Jankovský