Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Třebíč – K. Vary 0:2 (kon.) | Vsetín – Kladno 1:6 (kon.)
Motor ČB – Havířov 3:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 3:8 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (2:3 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
AZ Havířov
Středa 24.01.2018, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421 diváků) • Chance liga • 42. kolo

58:29
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Mitchell Fillman – osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Marek Kalus – osobní trest do konce utkání, hrubost).

58:29
    Pěsti létají opět vzduchem, Mitch Fillman vítězem férové bitky s Markem Kalusem. No jo, v Kanadě ví, jak na to...

57:07
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Dudek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vít Jonák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

55:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Hudeček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Petr Vampola – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

54:33
    Václav Nedorost (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění.

49:21
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    S tímhle už budou hosté těžko něco dělat. Ani Růžičkova kouzla teď nebyla nic platná, protože Vráblíkovo nahození těsně před havířovským brankářem šikovně tečoval LUBOŠ ROB ML. a je to už 3:0. Asistence: Roman Vráblík, Rok Pajič.

48:00
    Tomáš Dujsík (HAV) – 2 minuty za držení. Poměrně přísné vyloučení, nicméně další přesilovka Motoru.

47:29
    Na dnešní utkání dorazilo do Budvar arény 5103 diváků.

43:45
    Zdeněk Čáp (CEB) – 2 minuty za faul kolenem. Vypadalo to na čistý hit, ale Čápův zákrok na Kotalu nakonec posouzen jako nedovolený.

42:15
    Hodně lehkovážní byli domácí při rozehrávce a mohl to potrestat Marek Kalus! Zblízka ale nejproduktivnější havířovský hráč minul Kváčovu klec!

38:57
    Žiga Pavlin (CEB) – 2 minuty za hrubost, Josef Mikyska (CEB) – 2 minuty za hrubost. Jan Maruna (HAV) – 2 minuty za hrubost, Jiří Fronk (HAV) – 2 minuty za hrubost.

Hostující forvard Maruna si po odpískání dovoloval před brankou, párkrát Pavlina postrčil a ten ho pak s ladností sfoukl na zem. Na trestné i další dva kohouti Mikyska a Fronk. Pokračuje se pět na pět.

36:01
    Vít Jonák (CEB) – 2 minuty za podražení. AZ si zahraje první početní výhodu v dnešním utkání.

34:54
    Před Růžičkou se zjevil nekrytý Pajič, kterého skvěle našel Květoň. Slovinský centr první formace ale zblízka brankáře soupeře neprostřelil.

31:17
    Ivan Puzič (HAV) – 2 minuty za hákování. Druhá početní výhoda Motoru v utkání.

17:49
    Aktivní Galamboš vystihl přihrávku soupeře a vyrazil do přečíslení dva na jednoho. Přesnou žabičkou vybídl ke skórování Martina Nováka, který nemířil špatně, ale Martin Růžička v havířovské brance uchránil skvělým zákrokem svůj tým od jisté branky.

09:42
    Lukáš Bednář (HAV) – 2 minuty za hákování. Po komerční přestávce Motor rozehraje první početního výhodu dnešního duelu.

08:58
    Při signalizované výhodě zapisujeme druhou branku dnešního utkání. Po ostrém ataku na Pajiče v rohu kluziště zvedl hlavní sudí pravici, ale vylučovat nakonec nebude. Motor se vydal do rychlého útoku, Lukáš Květoň od mantinelu našel na brankovišti přesně hůl VÁCLAVA NEDOROSTA, který puk nasměroval do sítě. Asistence: Lukáš Květoň, Rok Pajič.

04:12
    Hodně může hosty mrzet, že obránce Tomáš Drtil nedůrazně absolvoval souboj s Čermákem a Vampolou. Jihočeši totiž zůstali u kotouče, Čermákovi sklouzl kotouč z čepele tak šťastně, že se posunul k volnému Mikyskovi, ten sám před Růžičkou nesobecky vybídl ke skórování PETRA VAMPOLU a mistr světa z roku 2010 už neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Josef Mikyska, Miloslav Čermák.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 5. Vampola (J. Mikyska, Čermák), 9. Nedorost (L. Květoň, Pajič), 50. Rob (Vráblík, Pajič)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), Pýcha, Pavlin, Čáp, Fillman, Vráblík (A), Kachyňa – L. Květoň, Pajič (A), Nedorost – J. Mikyska, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.
    AZ Havířov: Martin Růžička (Bláha) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, Dujsík, Puzič – M. Kalus, Hudeček, Tomi (A) – Maruna, Matai, Fronk – Kotala, L. Bednář (A), Kanko – Bambula, Pořízek, Gřeš – Rác.

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Rubas, Tvrdík