Jablonec n/N – Most 5:0 (kont.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:4 (kon.) | Opava – Poruba 2011 2:5 (kon.)
Šumperk – SHK Hodonín 4:0 (kon.) | Děčín – Bílina 10:2 (kon.) | Trutnov – Dvůr Králové n. L. 3:0 (kon.)
Vrchlabí – Sokolov 6:3 (kon.) | Kobra – Letňany 6:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 24.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 39. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek středečního večera. (20:14:56)

Je tu konec dnešního utkání. Šumperk už si ve třetí třetině dokázal pohlídat skóre zápasu a Vlastimil Lakosil si připisuje další čisté konto na svůj účet. Tři body tak zůstávají v Šumperku, který se nyní Hodonínu přibližuje na rozdíl čtyř bodů.

59:45
    Venclík poslal Králíka na domácí bránu, ta byla vychýlena ze svého postavení, hra je tak přerušena.

59:35

59:21
    Půhoný drží kotouč na své holi a šetří tak čas pro Šumperk.

58:48
    Drtiči se nemohou dostat do útočného pásma, Šumperk teď několikrát v krátkém sledu vyhodil kotouč do bezpečí.

58:32
    Matěj Bažant posílá kotouč až za Halodovu bránu.

57:55
    Kužílek střelou z modré trefil pouze Vymazala, který nelenil a ihned se s pukem vydal směrem k Halodově bráně.

57:35
    Drtiči si ještě ke konci zápasu zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za vražení na hrazení si jede odpykat Jakub Schejbal.

57:22
    Útočnou akci Drtičů zastavuje odpískaný ofsajd.

57:15
    Po buly se k puku dostal Miklík, jeho tvrdá střela z mezikruží končí nad bránou Vlastimila Lakosila.

56:59
    Zakázané uvolnění Draků, hra se stěhuje zpět před Lakosila.

56:44
    Hložánek se snažil kotouč poslat před bránu, Lakosil byl však proti a puk vyrážečkou poslal zpět za svou bránu.

55:31
    Haloda vyjížděl pro puk hodně daleko ze své brány, nestihl ho však včas odpálit a do šance se tak dostal Králík.

54:36
    Kovaříkův pokus byl zastaven jedním z hostujících hráčů, Šumperk se teď rychle musí vracet zpět ke své bráně.

53:18
    Znovu střílel Žabčík, tentokrát ale od modré čáry, kotouč skončil vysoko nad svatyní Vlastimila Lakosila.

53:09
    Od levého kruhu se ke střele napřáhl Žabčík, Lakosil drží puk ve své výstroji.

52:28
    Kovařík dokázal vybojovat kotouč a následně si sním najel do lepší střelecké pozice. Jeho pokus pak skončil na betonech Ondřeje Halody.

51:59
    Lakosil si připisuje úspěšný zákrok po střele jednoho z hostujících hráčů.

51:45
    Půhoný nabil puk na modrou Řezáčovi, jeho střela pak skončila na prvním bránícím hráči.

50:59
    Hodonín v plném počtu, Šumperku se dvojnásobná přesilová hra příliš moc nepovedla.

50:35
    Další pokus Schejbala tentokrát končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:11
    Schejbalova střela končí nad bránou Halody.

48:59
    Hodonín jde hned do tří. Drtičům se nelíbil výrok rozhodčích a následně ještě dostávají dvě minuty za zdržovaní hry. Trest odpykává Petr Jurča.

48:59
    Jakub Saidl si za tento zákrok vykoledoval dvě minuty za napadení.

48:59
    Vachutka byl tvrdě atakován jedním z hostujících hráčů a jen těžce se zvedá z ledu.

48:19
    Půhoný se snažil projít mezi třemi hostujícími hráči, byl ale neúspěšný a ke kotouči se tak dostává Hodonín.

47:39
    Ostřanský poslal kotouč na modrou Ďurkáčovi, jeho následný pokus letěl příliš vysoko nad bránu.

46:54

46:39
    Schejbal přihrál puk na modrou Řezáčovi, jeho dělovka končí těsně vedle pravé tyče Halodovy brány.

45:58
    Hodonín se osvobozuje a odjíždí rychle střídat.

45:36
    Nepřesná rozehrávka vyhání Draky z útočného pásma.

45:08
    Hodonín posílá kotouč až za Lakosilovu bránu.

44:51
    Dominik Hladiš dostává dvě minuty za podražení.

44:26
    Dělovka Pavla Mojžíše končí nad bránou Vlastimila Lakosila.

44:01
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd, Kovařík byl v útočném pásmu dříve než kotouč.

43:19
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Lakosila.

43:03
    Lakosil vyráží kotouč do rohu kluziště po střele Michala Romančíka.

42:41
    Hložánek poslal kotouč mezi kruhy na Saidla, ten nikým nehlídaný poslal kotouč na hruď Vlastimila Lakosila.

41:53

41:35
    Schejbal nedokázal zpracovat kotouč na modré, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

41:15
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

40:54
    V oslabení se do šance dostal Matějka, jeho bekhendový pokus vyrazil Lakosil betony.

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině vyhrál Hodonín, ten ale hned posílá kotouč za bránu Lakosila. Šumperk ještě dohrává přesilovou hru z druhé třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:39.

Drtiči byli ze začátku druhé třetiny aktivnějším mužstvem, v cestě ke vstřelení branky jim stál ale dobře chytající Vlastimil Lakosil, který za svá záda nepustil zatím ani jeden pokus hostů. Draci pak dokázali těžit z dobrého přechodu do útoku a i díky tomu vedou po dvou třetinách nad svým soupeřem 4:0.

40:00

39:52
    Šumperk si zahraje přesilovou hru. Daniel Vaněk si jede odpykat dvě minuty za hákování.
    38:53 LEHEČKA - 4:0

38:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Milan Ostřanský mohl jet sám na bránu, jenže byl faulovaný. I přesto ale dokázal posunout kotouč na JAKUBA LEHEČKU, který v samostatném úniku dokázal překonat Ondřeje Halodu forhendovým blafákem. Asistence: Milan Ostřanský, Radek Fischer.

38:20
    Drtiči se teď drží v obraném pásmu Šumperka.

37:13
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

37:12
    Odpískán ofsajd Šumperka.

37:11
    Schejbalova střela tahem končí vedle levé tyče Halody.

35:13
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ostřanský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Venclík – 2 min., hrubost).
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
    34:38 KRÁLÍK - 3:0

34:38
    Petr Gewiese našel před bránou volného LUKÁŠE KRÁLÍKA, kterému stačilo pouze nastavil hůl aby dokázal kotouč usměrnit do sítě Hodonína. Asistence: Petr Gewiese, Jakub Schejbal.

34:12
    Zakázané uvolnění Drtičů.

34:05
    Na modré se ke střele dostal Gewiese, jeho tvrdý pokus minul těsně Halodovu svatyni.

33:54
    Kovaříkův pokus tahem končí vedle levé tyče Halodovy brány.
    32:23 FISCHER - 2:0

32:23
    Šumperk se dostal do přečíslení, které dokázal zužitkovat. Matěj Bažant poslal kotouč na RADKA FISCHERA, kterému nedělalo problém trefit poloprázdnou bránu. Asistence: Matěj Bažant.

32:13
    Z ostrého úhlu to zkusil Matějka, Lakosil byl pozorný a puk vyrazil betony.

32:01
    Mojžíš si s pukem na modré hledal dobrou střeleckou pozici, kotouč pak nakonec poslal přímo do lapačky Vlastimila Lakosila.

31:35
    Sajdl se s pukem snažil dostat před bránu, to mu zabránil Vlastimil Lakosil, který mu špičkou své hole dokázal vypíchnou kotouč.

30:58
    Zakázané uvolnění Drtičů, hra se stěhuje před Halodu.

30:35
    Ze středního pásma nahodil kotouč na Halodu Sedlák, hostující gólman rychle vyklepal kotouč z lapačky a ihned ho rozehrál na hole svých spoluhráčů.

30:35
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

30:07
    Kužílek poslal kotouč na Jurču, ten z otočky trefuje dobře postaveného Lakosila.

29:06
    Kužílek nahazoval kotouč z modré před bránu, tam se ho hosté snažili dostal za Lakosilova záda, nakonec však ale rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:45
    Z otočky poslal kotouč na bránu Jan Sedlák, Lakosil drží puk ve své lapačce.

28:23

28:08
    Vachutka nabil puk na modrou Sedlákovi, ten střelou z první trefuje prvního bránícího hráče.

27:45
    Draci dlouho kombinovali v útočném pásmu, nakonec se pak ke střele odhodlal Jakub Schejbal, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.

27:03
    Vachutka ve velké šanci trefuje připraveného Ondřeje Halodu.

26:37
    Sedlák poslal puk před bránu na Cinka, ten z velké blízkosti trefuje Halodovy betony.

26:21
    Pavel Mojžíš si jede odpykat dvě minuty za hákování.

25:50
    Vymazal přebruslil s pukem celé kluziště, poté ho poslal před bránu na Králíka, tomu kotouč na poslední chvíli dokázal vypíchnout jeden z hostujících hráčů.

24:52
    Ze středního pásma střílel Vymazal, Haloda byl pozorný a kotouč vyrazil betony.

24:03
    Kužílek dostal puk na modrou, poté si s ním ještě najel do střelecké pozice, Lakosil nakonec zasahoval betony.

23:42
    Puk v hledišti, rozhodčí nařizuje vhazovaní před Vlastimilem Lakosilem.

23:28
    Střela z modré v podání Mojžíše končí vysoko nad domácí bránou.

23:20
    Další zakázané uvolnění Šumperka.

22:43
    Drtiči si teď dokázali v útočném pásmu vytvořit tlak, celou situaci pak vyřešil jeden z domácích hráčů vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

22:14
    Nyní se píská zakázané uvolnění i na domácí straně po nepřesné přihrávce Vymazala.

21:31
    Po buly se ke střele dostal Gewiese, jeho střela se ale zastavila před bránou o jeho spoluhráče Kovaříka.

21:26
    Nepřesná rozehrávka Hodonína končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Halodu.

21:06
    Další střela Hložánka, ta znovu mířila do Lakosilových betonů.

20:55
    Erik Hložánek svou střelou orazítkoval betony Vlastimila Lakosila.

20:15
    Sedlák nahodil kotouč za Halodovu bránu, tam o něj svádí boj Půhoný s Kobylíkem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Je za námi úvodní třetina zápasu, ve které jsme mohli vidět jednu branku a to na domácí straně o kterou se dokázala postarat třetí formace, konkrétně Radek Fischer. Jinak jsme zatím svědky vyrovnaného hokeje, šance si dokázala vytvořit obě mužstva, oba gólmani pak ale předvádí ve svých bránách jisté zákroky.

20:00

19:59
    V poslední vteřině první třetiny zkoušel ještě bekhendem ohrozit Lakosila Sajdl, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

19:34

19:27
    Sajdl se napřáhl ke střele, do té ale vložil hůl Tomáš Sedlák a puk se odrazil o střechu zimního stadionu. Vhazovat se bude před Lakosilem.

18:58
    Kobylík poslal kotouč na šumperskou střídačku, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:16
    Matěj Charvát se dokázal prokličkovat s pukem až před bránu, následný pokus pak skončil na boční síti Lakosilovy brány.

17:54

17:45
    Romančík se s pukem dostal mezi kruhy, tam měl dostatek času ke střele, jeho pokus pak ale skončil nad bránou Vlastimila Lakosila.

16:58
    Cink prověřil pozornost Halody lehkou střelou ze středního pásma, hostující gólman byl pozorný a kotouč ihned rozehrál na hole svých spoluhráčů.

16:21
    Petr Peš se s pukem dostal do zakončení, jeho pokus zlikvidoval Lakosil svou vyrážečkou.

14:55
    Ostřanský na ledě, Vlastimil Lakosil nemusel v oslabení zasahovat proti žádné střele hostů.

14:50
    Z modré pálil Mojžíš, jeho pokus se zastavil u Bažanta, který následně posílá kotouč do bezpečí.

14:07
    Hodonínu se přesilovka zatím vůbec nedaří, Šumperk je vůbec nepouští do útočného pásma.

13:39
    Nepřesná rozehrávka hostů, k puku se dostal Sedlák, který ho posílá až za bránu Halody.

12:58
    Šumperk se po buly vysvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

12:55
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění si jede odsedět Milan Ostřanský.

12:40
    Ostřanský fauloval, hostům je zatím ponechána výhoda.

12:05
    Richard Kobylík dostal nabito na modrou od svého spoluhráče, jeho následná střela pak ale mířila do prvního bránícího hráče.

11:40
    Tvrdá střela Jakuba Kužílka z modré končí těsně vedle pravé tyče Lakosilovy brány.

11:34
    Z otočky pálil Hložánek, Lakosil zasahovat nemusel.

10:52
    Z modré nahazoval kotouč za bránu Kužílek, hráči o něj nyní bojují za Lakosilovou bránou.

10:04
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

09:37
    Gewiese se na modré napřáhl ke střele, Haloda jeho pokus dokázal vytěsnit svým ramenem.

08:59
    Matějka nepřesně přihrával na modrou, hosté se tak sami vyhánějí z útočného pásma.

08:41
    Obrovská chyba jednoho z hostujících hráčů, ten nahrál puk přímo mezi kruhy na Ostřanského, ten ve velké šanci nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

07:45
    Další střela domácích tentokrát vyšla z hole Michala Vymazala, Haloda zasahoval betony.

07:36
    Vymazal nabil puk Kovaříkovi, jeho následná střela byla sražena mimo tři tyče.

06:54
    Sedlák nahodil kotouč za bránu Halody, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, puku se tak ujímají hosté.

06:03
    Hodonín se drží v obraném pásmu Šumperka, domácí hráči však hosty ke střele vůbec nepouští.

05:54
    Zakázané uvolnění Hodonína, vhazovat se bude po pravici Halody.
    04:22 FISCHER - 1:0

04:22
    Šumperk se ujímá vedení. RADEK FISCHER dostal přesnou přihrávku do Milana Ostřanského, následnou střelu pak dokázal umístit přesně k levé tyči Halodovy brány. Asistence: Milan Ostřanský, Jakub Lehečka.

03:58
    Kužílek střílel z modré, Lakosil zasahoval proti jeho střele svou lapačkou.

03:41
    Králík vystihl rozehrávku Možíše, poté přihrál puk do jízdy Vymazalovi, který v dobré šanci těsně minul hostující svatyni.

02:58
    Gewiese pálil z modré, jeho pokus byl ale sražen do rohu kluziště.

02:51
    Pokus jednoho z domácích hráčů končí ve výstroji Halody.

02:11
    Jakub Kužílek se nikým nehlídaný dostal s pukem až mezi kruhy, jeho následnou střelu pak dokázal Vlastimil Lakosil vyrazit špičkou svých betonů.

01:55
    Nepřesná přihrávka Hodonína, ke kotouči se dostává domácí tým.

01:32
    Ondřej Haloda si připisuje první úspěšný zákrok po střele Petra Gewieseho.

00:12
    Hodonín se dokázal s kotoučem ihned dostat do útočného pásma, ke střele je ale domácí hráči nepustili.

Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

SHK Hodonín: Haloda (Kotvan) – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Venclík, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Šudoma – Kleprlík, Čelechovský.

SHK Hodonín
    Hodonín se nachází v tabulce na druhém místě a i nadále nahání na první pozici Porubu, obě mužstva nyní mají šedesát pět bodů, avšak Ostravané mají ještě tři zápasy k dobru.
    Čtyři zápasy – tolik zápasů vydrželi Drtiči bez prohry, než pak zajížděli na led Poruby, s tou dlouho drželi vyrovnané utkání, ve třetí třetině však Ostravané dokázali dvakrát skórovat a Hodonín tak odjel domů bez bodů. Nyní se svěřenci Romana Čechmánka budou snažit vybojovat vítězství na ledě Šumperka, aby i nadále mohli pomýšlet na první příčku druholigové tabulky.

Draci Šumperk
    Draci obklopují v druholigové tabulce třetí místo, na to druhé, kde se nachází Hodonín, ztrácí sedm bodů. Šumperští hráči však mají ještě jeden zápas k dobru a v případě dnešní výhry by se právě na Hodonín mohli dotáhnout na rozdíl čtyř bodů.
    Dva zápasy – Přesně tak dlouho vedl dočasně tým Draků Zdeněk Novosad, oba zápasy dokázal dotáhnout do vítězného konce s celkovým skórem 10:2. Nyní však klub povolal jako hlavního trenéra Jozefa Zavadila, který již Šumperku před jedenácti lety působil, tehdy však klub neopouštěl zrovna v dobrém, nicméně Zavadil by se měl již dnes objevit na střídačce šumperského celku, kde bude chtít navázat na výhry z předešlých utkání.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z 39. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes své síly proti sobě změří Draci Šumperk a SHK Hodonín. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 5. Fischer (Ostřanský, Lehečka), 33. Fischer (Bažant), 35. Králík (Gewiese, Schejbal), 39. Lehečka (Ostřanský, Fischer)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský
    SHK Drtiči Hodonín: Haloda (Kotvan) – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Venclík, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Šudoma – Kleprlík, Čelechovský