Skalica – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Michalovce – Trnava 12:1 (kon.) | Prešov Penguins – Nové Zámky B 7:4 (kon.)
Pov. Bystrica – Dubnica nad Váhom 5:2 (kon.) | Topoľčany – Osmos Bratislava 3:2 (kon.)
konec
HK Skalica
5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 24.01.2018, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 1.1 9.5 10.34
Partner:
   
  Skalica dnes potvrdila úlohu favorita proti Spišskej Novej Vsi a zaznamenala dvanáste víťazstvo po sebe. Hostia sekundovali favoritovi iba v úvodnej tretine, keď na dva góly Jarolína dokázal odpovedať dvakrát Findura. Vo zvyšných minútach sa však prevaha domáceho tímu stupňovala a rovnako narastal aj náskok Skalice. Do čierneho postupne namierili Hluch, Jurák a Janáč, ktorí sa postarali o konečný výsledok 5:2. Spišiaci tak zaknihovali šiestu prehru v rade. (19:04:52)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:49
  Hostia hrajú v pätici. Prežili záverečné oslabenie dnešného stretnutia a zo Záhoria dnes odídu bez bodov.
   
  59:18
  Adrián Sloboda vyslal tvrdú strelu príklepom od modrej čiary, na ktorej si pochutnal efektným zákrokom lapačkou Maximilián Pajpach.
   
  58:50
  Roman Chmeľ zaútočil vo vlastnom oslabení. Hosťujúci krídelník sa ocitol v samostatnom úniku, no jeho blafák do bekhendu nepriniesol gól rovnako ako následné dorážky.
   
  57:49
  Čiaroví rozhodcovia spočítali na ľade šiestich hráčov Spišskej Novej Vsi. Hostia budú hrať v oslabení.
   
  57:04
  Maximilián Pajpach sa ťažko zdvíha z ľadovej plochy. Mladý brankár hostí zostal otrasený po jednom zo zákrokov.
   
  56:40
  V závere sledujeme otvorený hokej. O víťazovi je prakticky rozhodnuté, a tak si chcú oba tímy vylepšiť skóre.
   
  55:34
  Jakub Kyčák sa rozhodol zaútočiť z pozície obrancu. Poľahky sa dostal do útočného pásma, no svoju strelu poslal iba do protihráča.
   
  54:11
  V drese hostí zaujal individuálnou akciou Jakub Lesňák, ktorý sa pohral s obrancom Skalice, no nemal dostatok síl na prudšiu koncovku.
   
  53:31
  Ďalšia veľká šanca Skalice. Aleš Dufek vystrelil z prvej spomedzi kruhov a jeho pokus sa zastavil na žŕdke.
   
  52:45
  Tomáš Hluch mohol pridať svoj druhý dnešný gól. V samostatnom nájazde zvolil kľučku do bekhendu, ale Pajpach bol na to pripravený.
   
  51:46
  Skaličania prežili dvojminútové oslabenie bez väčších ťažkostí. V jeho závere dokonca zaútočil René Jarolín, ktorý sa však nepresadil.
   
  50:55
  Rozhodcovia museli prerušiť hru, pretože Miroslav Olejník narazil do bránkovej konštrukcie a tá opustila vymedzený priestor.
   
  50:10
  Miroslav Vantroba diriguje presilovku hostí na modrej čiare. Jeho strelu sa snažil tečovať pred bránou František Forrai, ale neúspešne.
   
  49:46
  Spišská Nová Ves môže znížiť v presilovke. Dve trestné minúty za napadnutie dostal skalický útočník Valerij Kňazev.
   
  48:50
  Tomáš Hluch našiel krížnou prihrávkou na modrej čiare voľného Kristiána Kučera, ktorý si potiahol puk bližšie k bráne a príklepom trafil žŕdku.
   
  48:01
  Domáci nebezpečne zakombinovali v blízkosti súperovej brány. Na konci akcie bol Patrik Janáč, ktorého strela nebola presná.

  Tomáš Lengyel

  Branky a nahrávky: 6. Jarolín (Janáč, Jurák), 8. Jarolín (Mikéska, Janáč), 26. Hluch (Kňazev, Janík), 33. Jurák (Jarolín, Janáč), 41. Janáč (Jarolín, Jurák) – 7. Findura (Forrai, Zwick), 20. Findura (Koky, Zwick)


  HK Skalica: Košút – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – Kotzman, Dufek, Okoličány.
  HK Spišská Nová Ves: Pajpach – Forrai, Vantroba, Bdžoch, Kyčák, Hochmann – Findura, Koky, Zwick – Lesňák, Olejník, Chmeľ – Vekselštein, Kopycov.

  Rozhodčí: Druga, Juhász – D. Konc ml., Kis-Király