PSG – Guingamp 4:2 (kon.) | Troyes – Saint-Étienne 1:1 (4:3 po pen.) | Montpellier – Lorient 4:3 (kon.)
Monaco – Lyon 2:3 (kon.)
AS Monaco
2:3 (1:2)
Olympique Lyon
Středa 24.01.2018, 21:05 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzský pohár • 1/16 finále

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších online přenosů na shledanou. (23:03:44)

Strhující utkání je tedy u konce. Domácí šli do vedení již ve 13. minutě po brance Stevana Jovetiće, avšak další minuty patřily Lyonu. Ve 21. minutě nejprve povedenou střelou vyrovnal Bertrand Traoré a o chvíli později si Djibril Sidibé vstřelil vlastní branku. Nutno ale říci, že i přes Sidibého zákrok by stoprocentně skóroval hostující Mariano, který měl před sebou prázdnou bránu.

Do druhé půle vstoupili lépe hráči Monaka, nicméně byl to Mariano, kdo v 55. minutě zvýšil vedení Lyonu. Dlouho se pak domácí nemohli dostat ke snížení, které přišlo až v 71. minutě z kopačky Ronyho Lopese. Monako posléze tlačilo, nicméně v nastavení trefil Glik břevno, což znamenalo konec nadějím. Postupuje Olympique Lyon.

90+3
    90+3. Břevno po hlavičce Kamila Glika

90+3
    Tak to je obrovská smůla pro domácí. Prudký centr z pravé strany přistál na hlavě Glika, který se opřel do hlavičky. Ta se však odrazila od břevna a zamířila do Lopesovy náruče.

90+1
    Skvěle to dělají hosté, kteří vybojovali rohový kop a Depay následně našetřil několik cenných vteřin u praporku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

89
    Solidní zakončení obstaral Cornet, který si míč na střelu nachystal na hranici vápna. Technický pokus ke vzdálenější tyči Sy pohledem vytěsnil mimo tři tyče.

87
    Keita Baldé teď nevymýšlel nic zázračného a na pětadvaceti metrech od brány se opřel do razantního zakončení. Míč letěl kousek nad bránu.

86
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano, přichází Houssam Aouar.

86
    Kamil Glik si šikovně naskočil na centr od rohového praporku. Zakončení hlavou poslal vysoko nad.

85
    Velmi důležitý zákrok teď zaznamenal Anthony Lopes, kterého z volného kopu prověřil domácí Rony Lopes. Technická střela k tyči byla vyražena na roh.

83
    Rony Lopes se jako první dostal k odraženému míči po krásné akci Traorého. Získal pak volný kop ve prospěch Monaka.

81
    Zatímco se chystá střídání Lyonu, drží hosté míč daleko od Anthonyho Lopese. Jedna branka však domácí dělí od prodloužení a to je pro Olympique ošemetná situace.

79
    Ghezzal si výborně naběhl do pokutového území a hned po zpracování dával přihrávku do těsné blízkosti Lopese. Monako získává roh.

78
    Monako vybojovalo standardní situaci, po které šel míč pouze do náruče pozorného Anthonyho Lopese. Domácí jsou však hodně při chuti.

76
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.

74
    A potrestán je také Youri Tielemans (ASM), který se dopustil šlapáku při předchozím výpadu hostů.