Chicago – Toronto 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 25.01.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Domácí celek se v první třetině dostal do vedení, v té třetí dokázali hosté vyrovnat. Zápas tedy dospěl do prodloužení, které v poslední minutě rozhodl Tanner Pearson. (06:53:26)

Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto, Kings vyhrávají tento duel v prodloužení. Po rychlé akci pálil přesně domácí obranou zapomenutý TANNER PEARSON. Asistence: Drew Doughty a Dustin Brown.

64:18
    Běží poslední minuta prodloužení.

64:11
    Mike Smith kryje pokus Browna z předbrankové pozice.

63:08
    Johnny Gaudreau zblokoval střelecký pokus Gáboríka. Vhazovat se bude před brankou Flames.

62:48
    Tyler Toffoli se propracoval ke střele, z velké blízkosti neprostřelil brankáře.

62:22
    Mnoho šancí prodloužení nenabízí, hraje se hodně takticky.

62:09
    Mike Smith si dokázal poradit s pokusem, který vyslal z kruhu Trevor Lewis.

61:21
    Flames kombinují v útočném pásmu.

61:01
    Anže Kopitar se dostal do brejku po špatné přihrávce brankáře Flames, ale nedokázal překonat gólmana.

60:41
    Matthew Tkachuk dostával přihrávku mezi kruhy, ale puk netrefil.

60:24
    Hosté se dostali do útočného pásma, ve kterém kombinují.

60:01

Ve třetí třetině dokázal hostující celek vyrovnat, a tak se za stavu 1:1 bude hrát prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Vhazovat se bude před brankou Calgary. Jedna z posledních šancí pro hosty.

59:32
    Pravděpodobně uvidíme prodloužení, ani jeden celek se nikam nežene.

59:07
    Mike Smith kryje projektil, který vyslal Tanner Pearson. Následně neuspěl ani Adrian Kempe.

58:10
    Dougie Hamilton rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.

57:51
    Matthew Tkachuk pálil od modré čáry, jeho projektil zalbokoval Christian Folin.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry třetí třetiny.

56:44
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:14
    Píská se zakázané uvolnění proti Kings. Domácí celek svého soupeře držel pod tlakem, ale do výraznější šance se Flames nedostali.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, který ovšem mnoho šancí nenabízí.

54:48
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, nyní pálil TJ Brodie, jehož pokus byl zablokovaný Folinem.

54:03
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Kings vyhráli souboj o kotouč, a tak mohou hrát hosté.

54:03
    Komerční přestávka.

53:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames. King vyhráli buly, ale kotouč se dostal mimo hrací plochu.

53:37
    Sledujeme rychlý hokej, oba týmy se pokouší něco vymyslet před brankou. Zatím se ale do výraznější šance nemůže ani jeden hráč dostat.

52:31
    Brankář Los Angeles si dokázal poradit s pokusem, který z mezikruží vyslal Sam Bennett.

51:33
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál. Devět minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

51:33
    Darcy Kuemper kryje ránu, jejímž autorem je Michael Ferland.

50:39
    Mike Smith si snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Drew Doughty.

50:12
    Alex Iafallo zakončoval z pravého kruhu, jeho zakončení kryje domácí brankář. Následně Kevin Gravel pálil nad branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

49:56
    Mark Giordano vedl útočnou akci domácích hokejistů. Dostal se ke střele od modré čáry, kterou kryje Darcy Kuemper.

49:47
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele od modré čáry. Hra je přerušena.

49:32
    Matthew Tkachuk pálil z dobré pozice, jeho projektil ale zablokoval hostující obránce Christian Folin.

48:50
    Domácí hráč pálil od modré čáry, jeho projektil ale snadno zastavil brankář Kings.

48:14
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není, gólmani příliš práce nemají.

47:18
    Další zakázané uvolnění, a tak se znovu bude vhazovat před brankou domácích.

47:10
    Hra je nyní přerušena, domácí celek špatně rozehrál, píská se icing.

46:26
    Mikael Backlund bekhendovou stranou hole nedokázal přesněji poslat kotouč na branku.

46:07
    Ze středního pásma nahazoval kotouč Alec Martinez, jeho pokus z velké dálky končí mimo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:00
    Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    44:09 Jake MUZZIN - 1:1

44:09
    Gól v přesilové hře znamená, že je vyrovnáno. Tvrdou ránou od modré čáry vyslal JAKE MUZZIN, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

43:28
    Mike Smith musel být pozorný, dokázal si poradit se střelou soupeře.

43:23
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., podražení).

42:49
    Curtis Lazar se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku.

41:50
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Flames. Ti jsou střelecky aktivnější, 25:15, tak vypadá statistika střel na branku.

41:26
    Darcy Kuemper kryje ránu z mezikruží, do dobré střelecké pozice se nedostal Sean Monahan.

40:45
    Christian Folin jako obránce vypálil od modré čáry, jeho pokus snadno vyrazil domácí brankář.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli přes několik dobrých šancí na obou stranách. Po čtyřiceti minutách hry stále platí jednobrankové vedení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27
    Tyler Toffoli pálil z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku, Smith zasahovat nemusel.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:37
    Micheal Ferland z dobré pozice pálí nad branku, kotouč se od mantinelu odrazil zpět do hry.

38:13
    Mike Smith přerušuje hru, komerční přestávka.

37:43
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, tentokrát kryje ránu od modré čáry, kterou vyslal Brett Kulak.

37:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:01
    Mnoho času už ve třetí třetině nezbývá.

36:39
    Darcy Kuemper přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Los Angeles.

36:16
    Sean Monahan pálil z kruhu, jeho ránu vyrazil brankář Kings před sebe, a pak hrála obrana Los Angeles.

35:42
    Píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Flames. Následně se do střelecké pozice po rychlé akci dostal Sean Monahan, jehož rána končí na tyčce!

35:34
    Sean Monahan se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ani jeden jeho pokus nebyl přesný. Darcy Kuemper kryje obě střely.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Stav zápasu je stále lepší pro domácí.

34:53
    Mike Smith přerušuje hru, nyní zakončoval akci při vlastním oslabení Anže Kopitar.

34:12
    Mark Jankowski vypálil, jeho pokus zablokoval Christian Folin.

33:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, i kdy přesilovku mají Flames.

32:50
    Alec Martinez se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil z mezikruží ale končí mimo branku, Smith zasahovat nemusel.

32:24
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podražení + 2 min., nesportovní chování).

32:14
    Dustin Brown z předbrankového prostoru poslal kotouč mimo. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

31:31
    Kings mají kotouč za svou brankou, nyní už přesilovka Kings.

31:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, mnoho šancí k vidění ale není.

30:57
    Mike Smith si poradil se střelou z mezikruží, z dobré pozice to zkoušel Alex Iafallo.

30:44
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., krosček).

30:38
    Mark Jankowski ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře Kings. Darcy Kuemper kryje kotouč.

29:55
    Dostáváme se do druhé poloviny hry druhé třetiny i zápasu, stále platí jednobrankový náskok Flames.

29:31
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hrubost).

28:56
    Mark Giordano ani Matthew Tkachuk se nedostal do výraznější střelecké pozice, oba pokusy končí mimo branku.

28:10
    Tyler Toffoli minul branku z dobré střelecké pozice. Domácí obranu mu nechala příliš mnoho prostoru.

27:43
    Johnny Gaudreau hledal před brankou spoluhráče, jeho střílenou přihrávku raději vyrazil brankář před sebe, a pak už hráli obránci.

27:19
    Kyle Clifford pálí z bezprostřední blízkosti nad. Domácí brankář zasahovat vůbec nemusel.

25:27
    Mike Smith si snadno poradil s pokusem, který vyslal na jeho branku Jake Muzzin. Následně nepřesně tečoval před brankou Dustin Brown.

25:16
    Dustin Brown se propracoval do střelecké pozice, branku ale trefit nedokázal.

25:09
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podražení).

25:03
    Mike Smith přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Flames po střele Mitchella.

24:15
    Akci Kings vedl Trevor Lewis, jehož projektil končí nad brankou. Brankář Flames zasahovat nemusel.

24:00
    Z pravého kruhu to zkouší TJ Brodie. Jeho střelecký pokus byl ale nepřesný.

22:51
    Dustin Brown pálil z otočky a jeho rána se také odrazila od brankové konstrukce.

22:15
    Z mezikruží pálil Johnny Gaudreau, jeho projektil se zastavil o horní tyčku.

22:13
    Johnny Gaudreau tečoval kotouč před brankou, ale puk končí mimo branku.

21:47
    Hra je přerušena, dvakrát zakončoval z kruhu Dougie Hamilton, jehož pokusy kryje brankář Kings. Vhazovat se bude před brankou Kings.

21:20
    Drew Doughty zablokoval střelecký pokus domácího hráče, neuspěl Sam Bennett.

21:08
    Sean Monahan se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Darcy Kuemper.

20:30
    Přesilovou hru hraje domácí celek, který se může pokusit navýšit své vedení.

20:01

Domácí celek vede po první třetině o jednu branku. Střelecky jsou aktivnější hráči Flames. Prosadil se Sean Monahan.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:49
    Flames se dostali do postavení mimo hru. Ještě jedno buly ve středním pásmu.

19:28
    Domácí brankář přerušuje hru, kryje střelu soupeře, vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.

19:07
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele Michaela Ferlanda. Buly před brankou Kings.

19:00
    Jake Muzzin zablokoval střelu od modré čáry, kterou vyslal Sean Monahan. To už běží poslední minuta první třetiny.

18:00
    Domácí brankář rozehrával od své branky, následnou akci vedl Matthew Tkachuk. Ten se ale do střelecké pozice nepropracoval.

17:47

17:25
    Dougie Hamilton jako obránce pálil od modré čáry, jeho projektil zablokoval Alex Iafallo.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, domácí celek se pokouší něco vymyslet na útočné části hrací plochy.

15:59
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Kings. Následná rána Backlunda končí mimo branku.

15:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., hrubost).

15:47
    Z mezikruží se zkoušel prosadit Jake Muzzin. Hostující obránce trefil jen brankovou konstrukci.

15:29
    Christian Folin zablokoval střelecký pokus, který vyslal Dougie Hamilton.

15:12
    Z horní hranice kruhu vypálil Marián Gáborík. Jeho projektil ale končí nad brankou, gólman zasahovat nemusel.

14:50
    Po krátké přestávce se pokračuje dál. Dostáváme se do finální fáze třetiny.

14:50
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, tentokrát pálil z předbrankového prostoru Curtis Lazar. Komerční přestávka.
    14:03 Sean MONAHAN - 1:0

14:03
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Desátá střela na branku v tomto zápase už je gólová. Po krásné kombinaci se do zakončení dostal domácí SEAN MONAHAN, který zakončoval do odkryté branky. Obrana Kings nechala Monahana zcela volného, a tak snadno poslal kotouč do brány.. Asistence: Johnny Gaudreau a Micheal Ferland.

13:35
    Od modré čáry se do střelecké pozice dostal Matthew Tkachuk. Jeho projektil kryje Darcy Kuemper. Vhazovat se bude před jeho brankou.

12:50
    Mark Jankowski z mezikruží nedokázal přesněji trefit branku, puk získávají hosté za svou brankou.

12:24
    Domácí celek se dostal ke střele z kruhu. Při vlastním oslabení se do šance propracoval Sam Bennett, jehož pokus kryje brankář Kings.

11:56
    Anže Kopitar ani Dustin Brown nedokázali z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Smitha. Vhazovat se bude před brankou domácího celku.

11:10
    Kings rozehrávají od své branky, snaží se dostat do útočného pásma. Domácí obrana se znovu musí bránit akcím soupeře.

11:02
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

11:01
    Matthew Tkachuk tečoval kotouč před brankou, hostující brankář dokázal zasáhnout, a proto se bude vhazovat před brankou.

10:54
    Los Angeles špatně rozehrálo, a tak se bude vhazovat před brankou Kings. Hosté se nyní musí bránit.

10:45
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, následovat bude komerční přestávka, kotouč vypadl z hrací plochy.

10:00

09:59
    Další akci Flames zablokoval Michael Amadio.

09:41
    Troy Brouwer se při vlastním oslabení dostal do zakončení, jeho ránu od modré čáry zablokoval Alec Martinez.

09:10
    Kings dostali kotouč do útočného pásma, ale do střelecké pozice se propracovat hráči Los Angeles nemohou.

08:26
    Los Angeles se stále nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, sledujeme marnou snahu hostů.

08:01
    Vhazuje se v domácím obranném pásmu, sledujeme přesilovou hru Kings.

08:00
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Curtis Lazar – 2 min., vysoká hůl).

07:04
    Mark Giordano pálil, jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě. Komerční přestávka.

06:35
    Sean Monahan ránou od modré čáry minul branku Kings, Darcy Kuemper zasahovat vůbec nemusel.

06:25
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

05:19
    Mike Smith musel být pozorný, ze střední vzdálenosti to zkoušel aktivně hrající Tyler Toffoli.

05:00
    Pět minut hry je pryč, na úvodní velkou šanci stále čekáme.

03:38
    Michael Stone zablokoval střelecký pokus, který vyslal hostující Kyle Clifford.

03:32
    Další pokus od modré čáry. Nyní to zkoušel Kyle Clifford, ale jeho zakončení zápěstím snadno kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.

02:51
    Hra je nyní přerušena, Mikael Backlund to zkoušel od modré čáry, brankáře Darcy Kuempera nedokázal prostřelit.

02:14
    Brankář Flames, Mike Smith, musel nyní zasahovat. Z pravého kruhu pálil Marián Gáborík, Jeho projektil kryje brankář.

01:53
    Domácí celek se nyní propracoval do střelecké pozice, Sam Bennett od modré čáry minul branku.

00:41
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu. Hosté dostali kotouč do útočného pásma.

00:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, Kings se dostali do postavení mimo hru. Na úvodní střelu na branku čekáme.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Brouwer – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Hrivík, Stajan, Lazar.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty, Gravel, Martinez, LaDue, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, Amadio, Lewis – Clifford, N. Shore, T. Mitchell..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames odehrálo 47 zápasů s bilancí 17-8-6-16 a získalo 56 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Tampou Bay 5:1, Floridou Panthers 4:2 a Carolinou Hurricanes 4:1. Nestačilo na Winnipeg 1:2 v nájezdech a na Buffalo Sabres 1:2 v prodloužení.

Los Angeles Kings odehrálo 48 zápas s bilnací 18-7-5-18 a získalo 55 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný, porazilo New York Rangers 4:2. Nestačilo na San Jose Sharks 1:4, Pittsburgh Penguins 1:3, Anaheim Ducks 1:2 a Vancouver Canucks 2:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Monahan (J. Gaudreau, Ferland) – 45. Muzzin (Kopitar, Doughty), 65. Pearson (Doughty, D. Brown)

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Muzzin, Doughty, Gravel, Martinez, LaDue, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, Amadio, Lewis – Clifford, Andreoff, T. Mitchell.

Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Gawryletz, Miller

Diváci: 19 004