Jokerit Helsinky
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Dinamo Riga
Pátek 26.01.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Tak to byla parádní třetí třetina! Jokerit nejprve nevyužil téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Za trest přišel gól z hokejky Gegerise. Jenže domácí záhy srovnali z hole Jormakky. Jenže v závěru měli k dispozici i hosté dvojnásobnou početní výhodu a ty využil Redlihs. A když se vzápětí do prázdné trefil Indrašiš, je o překvapivém vítězství Rigy rozhodnuto. (19:49:22)

59:38 Miks INDRAŠIS - 2:4

59:38
    Riga právě vstřelila branku!
    O vítězi je definitivně rozhodnuto. Do prázdné brány usměrnil kotouč MIKS INDRAŠIS
    58:52 Mikelis REDLIHS - 2:3

58:52
    Dvojnásobnou přesilovou hru hosté využívají! MIKELIS REDLHIS se dostal k vyraženému kotouči v prostoru brankoviště a z následné dorážky se již nemýlil.

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

58:15
    Přesilová hra v závěru třetí třetiny Rize nevychází vůbec dle představ. Jokerit se bráním s naprostým přehledem.

57:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podražení).

56:57
    Zapolski musel zasahovat proti střele Galvinse. Domácí brankář raději přerušil hru a následně se před ním bude vhazovat.
    55:46 Pekka JORMAKKA - 2:2

55:46
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Ale dlouho to netrvalo a máme opět vyrovnáno. PEKKA JORMAKKA obdržel výbornou přihrávku před brankošitě. Tu zužitkoval ke střele z první a z bezprostřední blízkosti propálil Arnalise.

55:16
    Helsinky na nic nečekají a vrhají veškeré síly do útoku. Jenže dnes to domácím v útoku prostě a jednoduše nejde.
    54:24 Emils GEGERIS - 1:2

54:24
    Tak tohle je velké překvapení. EMILS GEGERIS dostal nabito k pravému kruhu. Nekompromisní ranou usměrnil puk nad lapačku brankáře k protilehlé tyčce. asistence:

53:03
    Arnalis měl opět zakrytý výhled. Toho chtěl využít Kivisto, jehož dělová rána od modré byla zablokována.

52:29
    Domácí mohou litovat nevyužité šance. Téměř dvě minuty měli dvojnásobnou přesilovku, ale vystřelili pouze jednou.

51:36

51:12
    Ačkoliv je hostující trojice už hodně unavená, tak Helsinky se nemohou výrazněji prosadit.

50:27
    Až teď to zkoušel od modré Gilroy. Následně ještě dorážel Regin, ale v obou případech si Arnalis poradil.

49:53
    Dvojnásobnou přesilovku zatím Helsinky využít nedokázaly. Zatím se drží v pásmu soupeře, ale ještě nevystřelili.

49:36
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).

49:31
    Jenže dnes to domácím na hokejkách nelepí. Je vidět, že herně je Jokerit lepším týmem, nicméně Arnalis nemusel čelit žádné nebezpečnější střele.

48:03
    Moses dostal dobrou přihrávku před brankoviště. Ke střele se ale bohužel pro domácí nepropracoval. Helsinky jsou nadále u kotouče.

47:22
    Ačkoliv bylo Dinamo Riga pasováno za velkého outsidera tohoto duelu, tak zatím hosté hrají skvělý hokej a drží se svým soupeřem krok.

46:10
    Meija zkoušel za modrou čárou nahazovat kotouč na zteč před brankoviště. Žádný ze spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

45:16
    Čas kvapem běží. Helsinky opět postupem času přebírají otěže utkání a působí v této fázi hry lepším dojmem.

44:32
    Melja vypíchl kotouč soupeři a málem se dostal do brejku. Kotouč měl ale daleko od bruslí a domácí se k puku dostali před ním.

44:15
    Další rychlá protiakce domácích. Útok ve třech proti dvěma zakončil Niemi, ale opět jen do míst, kde číhal brankář.

43:27
    Na protější straně musel Arnalis zasahovat proti zakončení z hokejky Jensena. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

43:11
    Dinamo se natlačilo před bránu a Idrašis se snažil protlačit kotouč za záda gólmana, jenže neúspěšně.

42:16
    Zapolski vyjel daleko z brány. Odpálil kotouč, který by jinak skončil na holi Darzinše.

41:43
    Ačkoliv Riga pokračovala v útočné snaze nic z toho nebylo. Naopak. Z protiútoku zahrozil Joensuu, ale jeho pokus nebyl přesný.

40:42
    Hostující celek vstoupil do třetí periody aktivněji. Zdržuje se v útočné třetině, ale ke střele se Riga zatím nedostala.

40:01

Ve druhé části byli domácí o něco lepším celkem. Zlepšili svou hru a dočkali se vedoucí branky, když se ve 32. minutě trefil Paola. Jenže radost domácím dlouho nevydržela. O pouhé tři minuty později srovnal Batna, a stav 1:1 trvá i nadále.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:49
    Jenže s blížícím se závěrem druhého dějství jsou domácí v útoku bezzubí.

37:47
    Jevpalovs dostal kotouč do jízdy. Moc daleko se ale nedostal a musí se vracet. Helsinky opět útočí.

36:30
    Na straně hostů je vidět evidentní snaha zklidnit hru. Jokerit je ale velkým favoritem a chce strhnout vedení na svou stranu.

35:49
    Pujacs se v rohu kluziště dostal do souboje se soupeřem. Vyhrál a puk poslal do střední třetiny.

34:19
    Jokerit ale pokračuje v útočné snaze. Po kombinační souhře napřáhl od modré Lepisto. Hostující gólman raději přerušil hru.
    34:01 Oskars BATNA - 1:1

34:01
    Ale z ničeho nic máme vyrovnáno. Hostům stačila jedna útočná akce ke gólu. OSKARS BATNA se s ničím nepáral, najel si do útočné třetiny a po zemi vypálil. Zapolski jeho střelu lehce podcenil, puk mu prošel pod lapačkou a doklouzal za brankovou čáru.

33:06
    Momentálně je Jokerit výrazně lepším týmem. Hraje se převážně v útočném pásmu domácích.

32:15
    Tolvanen se dostal ke střele a následně si puk vzal zpátky. Hledal bekhendovou přihrávkou spoluhráče, ale neúspěšně.

31:26
    Snad vstřelená branka trochu rozproudí hru a uvidíme alespoň trochu atraktivní hokej. Toho jsme se zatím nedočkali.
    31:04 Olli PALOLA - 1:0

31:04
    Konečně jsme se dočkali gólu, a to poměrně z nenápadné akce. OLLI PALOLA si najel k pravému kruhu, využil toho, že brankář má zakrytý výhled a ranou do horního růžku rozvlnil sít. Asistence:Norman

30:03
    Nepovedená rozehrávka Dinama. Píská se zakázané uvolnění a hra se dostane před Arnalise.

29:32
    Do mezikruží si najel Daržinš. Jeho individuální akce skončila záhy a ke střele se nepropracoval.

28:46

27:52
    Domácím se následně podařilo vyhodit a ještě nějakou chvíli podržet kotouč ve středním pásmu.

27:23
    Až teď se hosté dostali ke střele. Galvins vypálil od modré čáry přímo doprostřed brány, kde číhal Zapolski.

26:46
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., sekání).

26:21
    Hra je opět podobně plynulá, jako v první části. Moc se nepřerušuje, ale že bychom viděli nějaké šance, to se zatím říct nedá.

25:49
    Na pravém kruhu dostal Jornakka více prostoru. Toho hned využil a tvrdě vypálil.Ale opět pouze do míst, kde číhala lapačka brankáře.

25:10
    Domácí jsou v této fázi hry lepším týmem. Opět se hraje před svatyní Arnalise.

24:11
    Indrašis zatáhl kus černé pryže za bránu domácích. Hned se ale k němu dostali dva domácí protihráči a o kotouč ho obrali.

23:19
    Střelou z otočky se prezentoval Niemi. Střela nemířila mezi tři tyče, a tak mohl hostující brankář zůstat v klidu.

22:30
    Záhy se Dinamo sice osvobodilo, jenže hosté se nemohou dostat řádně ke kotouči. Jokerit výborně napadá jejich rozehrávku.

22:08
    Na levé straně ujel Palola. Ten to poté zkoušel ranou po zemi, avšak Arnalis zasáhl bez potíží.

21:08
    Domácí začali aktivněji. Jsou opět usazeni v obranném pásmu Dinama.

20:27
    Moses se vydal na útočný výlet, jenže se ke střele nedostal, protože domácí zastavil ofsajd.

20:01

Úvodní dějství je za námi. Bohužel nám nenabídlo nic, co by stálo za zmínku. Dinamo Riga je překvapivě o něco aktivnějším týmem, avšak nebyli jsme svědky žádné větší příležitosti. Další třetina začne v 18:23.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    V závěrečných vteřinách se Riga usadila v pásmu soupeře. Krouží kolem brány, ale k žádné střele se nikdo zatím neodhodlal.

18:11
    Následný přechod na protější stranu skončil střelou Jensena. Sražená střela do horní sítě znamená vhazování před Arnalisem.

17:43
    Palola zachytil puk, vydal se s ním podél mantinelu až k vrcholu kruhu, nicméně se ke střele nedostal.

16:33
    Domácí rozjíždějí kolotoč přihrávek, jenže to zatím nikam nevede. Dinamo se velmi dobře brání.

16:09
    Zajímavá kombinační souhra Helsinek skončila se střelou Regina. Následně se RIga vyhozením osvobodila.

15:16
    Vzápětí se vhazování opakovalo. Bohužel ale musím konstatovat, že hra nám toho moc nenabízí. Nesledujeme pohledné utkání.

14:13
    Po nahození Wirtanena se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.

13:48
    Dinamo se opět dostalo za branku domácích. Indrasis se pokoušel vypíchnout kotouč soupeři, avšak neúspěšně.

13:15
    Hosté jsou nicméně i nadále o něco aktivnějším týmem než Helsinky.

12:38
    Na levém kruhu to z otočky tažnou střelou zkoušel Kulda. Jeho přímá střela skončila na rameni gólmana.

11:57
    Až ted. Joensuu clonil před bránou. Protečoval letící kotouč, jenže jej neusměrnil mezi tři tyče.

11:10
    Kotouč přechází z jedné strany na druhou. Co se týče útoku, tak ani domácím ani hostům se v této chvíli střelecky vůbec nedaří.

10:47
    Tolvanen se dostal k rohu mantinelu v útočném pásmu. Posílal přihrávku před bránu, ale žádný spoluhráč kotouč nezachytil.

09:34
    Postupnými krůčky Jokerit srovnává krok se svým soupeřem. Na Arnalise ale ještě moc střeleckých pokusů nemířlo.

09:06
    Ačkoliv Darzinš ztratil kotouč ve vlastní obranné třetině, tak to pro hosty dobře dopadlo. Jensen totiž na puk nedosáhl.

08:16
    Ačkoliv sledujeme plynulou hru s ofenzivní snahou, tak bohužel na nějakou vážnější šanci zatím stále čekáme.

07:50
    Kulda zajel za bránu a zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče před brankovištěm. Neúspěšně, ale Riga je stále u puku.

07:02
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k brance Arnalise.

06:08
    Mcmillan se vydal do útoku s Razgalsem. Útočná dvojice ale přišla o kotouč ještě ve střední třetině.

05:48
    Hra je poměrně dost plynulá. Oba týmy se snaží prezentovat aktivně a ofenzivně. Což je pro oko diváka jen dobře.

05:25
    Zajímavá kombinační souhra skončila ranou od modré. O tu se postaral Lepisto, jenž poslal puk do výstroje gólmana.

04:10
    Ještě nějakou chvíli se hrálo před svatyní Jokeritu. Domácí jsou již u puku a obrací hru.

03:22
    Riga je překvapivě aktivnější. Kapitán Dinama si najel mezi kruhy a prověřil pozornost Zapolskise.

02:53
    Další útočná akce hostujícího týmu skončila nepřesnou ranou z hole Indrašise.

01:36
    Ališauskas zachytil puk,vyvezl ho k protější brance a vypálil. Jokeritu tato přesilovka vůbec nevychází.

01:06
    Zatím se Dinamo brání dobře. Helsinky se nemohou usadit v útočném pásmu.

00:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hrubost).

00:06
    O první útok se postaral Moses, který pálil z vrcholu pravého kruhu do připravené lapačky.

00:01

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Gilroy, Kivistö, Lepistö, Wirtanen, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Anttila, Moses, Regin (C) – Joensuu, N Jensen, O'Neill – Tolvanen, Palola, Norman – Jormakka, H. Ikonen, Niemi.

Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – Salmela, Zile, Galvinš, Balinskis, Stollery, Pujacs, Ališauskas, Batna – Gegeris, Meija, Darzinš – Jevpalovs, Indrašis (C), Razgals – McMillan, E. Kulda, Lipsbergs – Bičevskis, M. Redlihs..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga

je ve zcela opačné pozici než dnešní soupeř. Lotyšský tým je na posledním místě se ziskem pouhých 44 bodů z 52 utkání. Na předposlední místo západní konference ztrácí 14 bodů, takže už teď je jisté, že Dinamo bude mít velmi neúspěšnou sezónu. Z posledních pěti duelů vytěžila Riga jediný bod.

má po 52 odehraných duelech na svém kontě 97 bodů, a to aktuálně stačí na třetí příčku západní konference. Na druhé CSKA, které má o dva zápasy méně, ale Jokerit ztrácí propastných 24 bodů! Co se týče formy, tak z posledních pěti zápasů, Helsinky vyhrály pouze jednou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 32. Palola (Norman), 56. Jormakka (Palola, Norman) – 35. Batna, 55. Gegeris (Batna, Meija), 59. M. Redlihs (Indrašis, Darzinš), 60. Indrašis