Philadelphia – Tampa 1:5 (kon.) | New Jersey – Nashville 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 6:3 (kon.)
Montreal – Carolina 5:6 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 1:5 (kon.)
Ottawa – Boston 2:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Columbus 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – NY Islanders 1:2 (kon.) | Vancouver – Buffalo 0:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:6 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Pátek 26.01.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte u National Hockey League! Poslední hrací den před All Star přestávkou nabízí pořádnou porci zápasů. Hrát se bude na patnácti stadionech, v akci tak bude hned třicet mužstev! Zde budete moci sledovat souboj mezi Philadelphií Flyers a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude ve Wells Fargo Center vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Philadelphia Flyers (24-16-8)

Flyers se nacházejí na třetím místě Metropolitní divize a do dnešního utkání proti Tampě Bay Lightning půjdou se čtyřmi výhrami v řadě za sebou.
    Ve středu Letci ukončili dvouzápasový trip výhrou 3:2 po prodloužení na ledě Detroitu Red Wings. Hrdinou utkání se stal znovu Travis Konecny. Gól a asistenci si připsal český útočník Jakub Voráček. Dvě asistence zase bral Sean Couturier. Gólově se ještě prosadil Andrew MacDonald. Sedmatřicátý start v sezoně zapsal Brian Elliott, v utkání předvedl celkem 19 zákroků.
    Další zápas sehraje Philadelphia až po All Star přestávce, a to 1. února na ledě Washingtonu Capitals.

Tampa Bay Lightning (33-12-3)

Lightning, nejlepší mužstvo celé NHL, se momentálně nacházejí na osmizápasovém tripu. Při jeho průběhu si zatím připsali bilanci 2-1-0.
    V minulém utkání porazili Bolts Nashville Predators 4:3 po prodloužení. O výhře rozhodl v čase 61:45 Yanni Gourde. Utkání do prodloužení poslal kapitán Lightning Steven Stamkos, který srovnal 2 minuty a 12 vteřin před koncem třetí třetiny. K vyrovnávací trefě přidal ještě jednu asistenci. Gól a dvě asistence měl Chris Kunitz. Brankář Louis Domingue předvedl celkem 30 zákroků a i ve svém druhém startu v dresu Blesků si připsal výhru.
    Po All Star přestávce bude trip Lightning pokračovat na ledě Winnipegu Jets.

Vzájemné zápasy – sezona 2017/2018

SO 30. 12. 2017, 01:30 – Amalie Arena:
    Tampa Bay Lightning vs Philadelphia Flyers 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Přeji pěknou páteční noc a zároveň Vás všechny ještě jednou vítám u utkání NHL, ve kterém se střetnou Flyers a Lightning! Začínáme zhruba za 25 minut.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, Konecny – M. Raffl, Filppula, Voráček – Weal, Patrick, Simmonds – Lehterä, Laughton, Goulbourne.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman, Dotchin, Koekkoek, Girardi, Coburn, Šustr – Kunitz, Stamkos (C), Naměstnikov – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Peca, Gourde – Bournival, Paquette, Callahan.

Rozhodčí: Jake Brenk, Chris Rooney – Steve Barton, Brad Kovachik.

TBL: Vasilevskij – Strålman, Dotchin – T. Johnson, B. Point, Kučerov

Zahajovací formace na modrých čarách, ve Wells Fargo Center nyní přijde na řadu americká státní hymna.

Hymna je minulostí, druhé letošní vzájemné utkání mezi Flyers a Lightning začne co nevidět!
    Slavnostní buly vhodil Doug Pederson, trenér Philadelphie Eagles

Na úvodní vhazování se staví Claude Giroux a Brayden Point, jdeme na to!

00:01

00:13
    Domácí vyhazují hned na úvod na zakázané uvolnění.

00:23
    O dalších deset vteřin později přichází na řadu další icing Letců, vhazovat se tak bude znovu před Neuvirthem.

01:14
    Naměstnikov přihrával mezi kruhy na Koekkoeka, ten však nestačil zpracovat.

01:53
    Kotouč se po Manningově nahození dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude dle signalizace sudích ve střední třetině.

02:35
    Killorn přenechal na pravé straně Gourdemu, ten se ale již ke střele nedostal. Kupředu jdou domácí.

02:42
    Provorov vyzkoušel Vasilevského pozornost, ruský brankář vyrazil.

03:00
    Od modré čáry vystřelil Gostisbehere, avšak minul tři tyče.

03:25
    Zakázané uvolnění ze strany Philadelphie.

03:50
    Tampě odpískána přihrávka rukou, hra přerušena.

04:06
    Svěřencům Jona Coopera se nyní nevyvedla rozehrávka, píská se tak jejich icing.

04:12
    Voráček to zkoušel ihned po buly, jeho střelecký pokus byl ovšem zblokován.

05:01
    Střely na branku: 1 – 0

06:13
    Provorov napřáhl na modré ke střele, Vasilevskij vyrazil betonem.

06:41
    Hägg přihrával již nepřesně, Flyers tak přicházejí o útočné pásmo.

07:06
    Johnson našel mezi kruhy Pointa, který následně ze stejné pozice vystřelil. Neuvirth zapsal první zákrok.

07:06
    Proběhne reklamní přestávka.

07:06
    Konec reklamní přestávky, Patrick a Peca na buly po pravici Michala Neuvirtha.

07:40
    Manning zkusil štěstí od levého mantinelu, Vasilevskij schoval touš ve svém náručí.

07:55
    Girardi přizvedl svou holí střelu Raffla do ochranné sítě.

08:20
    Flyers s pukem ve vlastní zóně, obě mužstva prostřídávají své formace.

08:40
    Od Coburna se kotouč odráží mimo hrací plochu.

08:42
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

09:07
    Z pravého kruhu pro vhazování střílel dobře Giroux, gólman Lightning vyrazil pravým betonem.

09:42
    Konecny ujel obraně Tampy Bay, na Vasilevského však ani nadvakrát nevyzrál!

10:01
    Střely na branku: 7 – 1

10:40
    Callahanova střela z ostrého úhlu, Neuvirth vyráží bez větších problémů.

10:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

11:09
    Manningův pokus od modré zblokoval Callahan.

11:29
    Giroux nahodil ze středí zóny na Vasilevského, ten kotouč podržel. Je tu druhá reklamní přestávka.

11:29
    Můžeme znovu pokračovat. Vhazuje se mezi hole Filppuly a Naměstnikova po levici Andreje Vasilevského.

11:57
    Dotchinova střela tečována Kunitzem, Neuvirth ale zasahovat nemusel.

12:04
    Lightning zahráli vysokou holí, hra vykázána do neutrální zóny.

13:09
    Konecny na Couturiera, ten byl ovšem následně ozbrojen.

13:42
    O kotouč se nyní bojuje z brankou Philadelphie.

14:19
    Bournival nahazoval zprava bekhendem, brankář Flyers bez práce.

14:46
    Callahanova druhá střela z úhlu, Neuvirth s ní znovu neměl výrazné potíže.

15:01
    Střely na branku: 8 – 3

15:54
    Po chybě Coburna přihrál Konecny na Girouxe, jeho bekhend ale narazil na připraveného Vasilevského.

16:27
    Killornova střela z mezikruží zblokována Manningem.

16:45
    A Manning také aktivní na druhé straně kluziště. Jeho střelecký pokus ovšem postrádal přesnost.

17:51
    Johnson jen odevzdal soupeři a následně odchází stejně jako jeho spoluhráči vystřídat.

18:14
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Raffl – 2 min., držení).

18:14
    První přesilová hra Lightning začne ale až po reklamní přestávce.

18:14
    Pojďme na to! Vhazování po pravici Michala Neuvirtha.

18:17
    Naměstnikov uspěl na buly proti Girouxovi.

18:40
    Kučerov hledal Pointa, avšak nepřesně. Flyers následně vyhazují.

19:02
    Lehterä přihrával při oslabení v situaci 2 na 1 na Filppulu, výborný defenzivní zákrok ale předvedl Stamkos.

19:38
    Dotchinův střelecký pokus od modré byl zblokován, Lehterä následně osvobozuje své mužstvo.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 2 – 0

Lightning budou mít na začátku druhé třetiny k dispozici ještě malý zbytek ze své přesilové hry. Do konce trestu Michaela Raffla totiž zbývá ještě 14 vteřin.

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:14

20:25
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté jdou hned zkraje druhé třetiny do vedení! Johnson přihrál na BRAYDENA POINTA, který si následně pohrál s Neuvirthem a bekhendem poslal touš za jeho záda. Pro rodáka z Calgary je to jubilejní dvacátý gól v letošní sezoně! Asistence: Tyler Johnson.
    20:25 Brayden POINT - 0:1

20:42
    Girardi zblokoval střelu Provorova do ochranné sítě.

20:51
    Hosté vyhazují ihned po buly na zakázané uvolnění, následovat tak bude další buly před Vasilevskim.

20:55
    Filppula vyhrál buly, ke střele se následně odhodlal Provorov, gólman Blesků připraven.

21:05
    Tampa Bay Lightning: 65 vstřelených gólů ve druhé třetině (nejvíce v celé NHL)

21:34
    Další střelecký pokus Provorova, tentokrát zblokován Girardim.

22:06
    Na opačné straně zahrozil Kučerov, Neuvirth vyrážel maskou.

22:31
    Čároví pískají Philadelphii zakázané uvolnění.

23:03
    Na řadu přichází další icing domácích hokejistů.

23:49
    Voráček ztrácí kotouč, zaútočit mohou Naměstnikov se Stamkosem.

24:21
    Bournivalova střela z levé strany, Neuvirth má puk ve své moci.

25:01
    Střely na branku: 10 – 5

25:38
    Kučerov otestoval Neuvirthovu pozornost z mezikruží.

26:02
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., nedovolené bránění).

26:02
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Philadelphie.

26:02
    Giroux a Point na vhazování po pravici Andreje Vasilevského, početní převaha Flyers může začít!

26:05
    Kapitán domácích na buly úspěšný.

26:21
    Rychlá střela od Voráčka, gólman Bolts vyrazil. Nyní Kunitz může našetřit nějaké vteřinky k dobru pro Tampu.

27:03
    První polovina z trestu Johnsona je pryč.

27:34
    Nadvakrát střílel Gostisbehere, Vasilevskij vždy připraven.

28:02

28:34
    Kučerov vystřelil od levého mantinelu, Neuvirth jen kontroloval holí.

29:05
    Český brankář ve službách Letců přikryl kotouč pod svou lapačku před dojíždějícím Naměstnikovem, následovat bude buly po jeho pravici.

29:15
    Střela Patricka zblokována Dotchinem do ochranné sítě.

29:25
    Manningův střelecký pokus od modré čáry, Vasilevskij kryje.

29:56
    Lightning jdou krátce před polovinou utkání do dvoubrankového vedení! Peca se výborně natlačil až před Neuvirtha, avšak ještě neuspěl. Dorážkou se ovšem prosadil YANNI GOURDE. Šestadvacetiletý Kanaďan se trefil posedmnácté v tomto ročníku! Asistence: Matthew Peca, Dan Girardi.
    29:56 Yanni GOURDE - 0:2

30:01
    Střely na branku: 14 – 9

30:23
    Gostisbehere střílel z dobré pozice, Vasilevskij ale stál připraven na správném místě.

30:23
    Ke slovu se hlásí druhá reklamní přestávka ve druhé třetině.

30:23
    Pojďme pokračovat. Filppula a Peca v souboji na buly po levici vytáhlého brankáře Tampy Bay.

31:25
    Voráčkův pas před branku nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.

32:01
    Odehráno 32 minut. Tampa Bay vede na ledě Philadelphie po brankách Braydena Pointa a Yanniho Gourdeho 2:0.

32:34
    Lightning nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.

33:56
    Callahan hledal bekhendem někoho ze svých spoluhráčů, avšak neuspěl.

34:10
    Zkušený útočník to nyní vzal na sebe, Neuvirth však pozorný. Následuje další reklamní přestávka.

34:10
    Zpět do akce. Vhazování po levici Michala Neuvirtha.

34:25
    Flyers se provinili icingem, následovat tedy bude další buly v jejich obranné třetině.

35:01
    Střely na branku: 15 – 12

35:33
    Gudasovu nabídku od modré tečoval šikovně mezi kruhy Filppula, Vasilevskij ale dával pozor a předvedl kvalitní zákrok.

36:35
    Simmonds projel s pukem po pravé straně do útočné třetiny, následně ale o něj přišel.

36:57
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Dan Girardi – 2 min., krosček).

36:57
    Je tu druhá početní převaha pro Flyers! Vhazování po levici Andreje Vasilevského.

37:03
    Peca vyhrál buly, Lightning se ovšem vyhodit nepodařilo.

37:29
    Hosté přidávají třetí gól! RYAN CALLAHAN si vzal kotouč ve vlastní třetině, pohrál s Gostisbeherem a Neuvirtha v brance doslova vykoupal. Teprve druhá branka v sezoně 2017/2018 pro zkušeného amerického forwarda, Tampa vede 3:0! Bez asistence.
    37:29 Ryan CALLAHAN - 0:3

38:06
    Lehterä přihrával bekhendem před branku, Vasilevskij stihl včas zakročit.

38:20
    Giroux zkoušel štěstí z levé strany, trefil ale pouze horní tyč.

38:37
    Voráčkův pokus ještě dorážel po odrazu od zadního mantinelu Gostisbehere, Vasilevskij připraven.

39:01
    Ohlášena byla poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.

39:23
    Stamkos nabil Kučerovovi, jeho střela ale Neuvirtha neohrozila.

39:58
    Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté Flyers a Lightning jsou zpět ze šaten na ledě Wells Fargo Center. Třetí třetina začne za malou chvíli!

40:01

40:16
    Bilance Tampy Bay Lightning, pokud vede po 2. třetinách: 21-1-1

41:07
    Koekkoekův střelecký pokus od levého mantinelu, Neuvirth má puk pod kontrolou.

41:41
    MacDonald s kotoučem u vlastní branky, obě mužstva střídají.

42:17
    Po Manningovi to ještě zkoušel z druhé strany Gudas. Vasilevskij ale ani v jednom případě zaměstnán nebyl.

42:48
    Dotchinův pokus od modré míjí Neuvirthovu branku.

43:18
    Ze zajímavé pozice střílel nyní Kučerov, avšak minul.

43:57
    Girardi vyčkává s toušem za vlastním brankářem, oba trenéři opět zaveleli ke střídání formací.

44:28
    Letci se dostali do ofsajdu.

44:43
    Střelecký pokus Provorova zblokován Pecou.

45:01
    Střely na branku: 21 – 17

45:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., sekání).

45:04
    Pokud chtějí domácí ještě pomýšlet na nějaký bodový zisk z tohoto utkání, měli by následující přesilovku rozhodně využít! Vhazuje se po pravici Andreje Vasilevského.

45:30
    Girouxova střela z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij vyráží.

45:39
    Z druhé strany vystřelil Voráček, nyní už gólman Blesků drží kotouč ve své moci.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:05
    Začíná druhá minuta z trestu Killorna.

46:27
    Gostisbehereovu střelu od modré čáry dorážel Couturier, Vasilevskij na jedničku!

47:04

47:16
    Patrick před branku na Weala, ten se ale ke střele nedostal.

47:47
    Stamkos posunul ve střední třetině na Kučerova, jeho následná střela pak skončila sražena v ochranné síti. Ve Wells Fargo Center proběhne reklamní přestávka.

47:47
    Pokračujeme. Filppula a Naměstnikov na vhazování po pravici Michala Neuvirtha.

48:32
    Lightning v postavení mimo hru.

49:47
    Provorovova střela od modré čáry zblokována mimo Vasilevského dosah.

49:55
    Ruský bek Flyers a jeho další střelecký, gólman Tampy znovu ale bez práce.

50:01
    Střely na branku: 27 – 17

50:52
    MacDonaldovo nahození, Vasilevskij ponechává touš ve svém náručí. Následně je tu další reklamní přestávka.

50:52
    Raffl a Stamkos v souboji na buly po pravici Andreje Vasilevského.

51:08
    Kunitzova střela tečována Stamkosem, Neuvirth nakonec zasahovat nemusel.

51:27
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., nedovolené bránění).

51:27
    Čtvrtá přesilová hra pro Philadelphii! Vhazování po pravici brankáře hostů.

51:53
    Gostisbehere nabil Girouxovi, Vasilevskij vyrazil.

52:33
    Voráček posunul na Simmondse, ten ovšem také neuspěl.

52:40
    Český útočník to nyní vzal na sebe, narazil však na připraveného gólmana Tampy Bay.

52:40
    Oddechový čas pro domácí.

52:40
    47 vteřin do konce trestu Naměstnikova. Neuvirth je na střídačce!

53:18
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují tak na rozdíl dvou branek! Girouxova křižná přihrávka našla Voráčka, ten poté poslal puk mezi kruhy na TRAVISE KONECNYHO, který očaroval Vasilevského neprůstřelnost. 1:3 z pohledu Flyers! Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
    53:18 Travis KONECNY - 1:3

53:56
    Weal se dostal s pukem do útočné třetiny, následně ale o něj přišel.

54:05
    Bolts vedou znovu o tři góly! Po dobré práci Stamkose přihrál Kučerov pěkně z otočky na VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA, který z první propálil brankáře Neuvirtha. Pro Naměstnikova je to padesátá trefa v kariéře! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
    54:05 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 1:4

54:34
    Český gólman ve službách Philadelphie zasahuje proti střele Pecy, nás nyní čeká další z reklamních přestávek.

54:34
    Můžeme pokračovat. Couturier a Johnson se staví na buly po levici Michala Neuvirtha.

55:01
    Střely na branku: 32 – 20

56:16
    Patrick střílel z pravé strany, trefil ale jen boční oblouk brankové konstrukce.

57:11
    Je tu pátý gól Lightning! Kučerov přihrál před branku na Stamkose, který následně ještě výtečně vylepšil celou situaci, když přihrál VLADISLAVU NAMĚSTNIKOVI. Ruský útočník přidal do poloprázdné branky svůj druhý gól v zápase! Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.
    57:11 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 1:5

57:44
    Gostisbehere vystřelil z levé strany, Vasilevskij vyrazil.

58:18
    Od modré čáry střílel dvakrát Hägg, brankář hostů v obou případech vyrazil.

58:34
    Další střela Hägga zazvonila o tyč Vasilevského svatyně.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

59:20
    Zápase se již jen dohrává. Tampa si dokráčí za třetí výhrou v řadě.

59:50
    Střelecký pokus Kučerova zblokován Gudasem do ochranné sítě.

59:50
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Lightning porážejí Flyers 5:1 a vítězí tak potřetí v řadě za sebou. Tím se tak také zároveň stávají prvním týmem, který překonal hranici sedmdesáti bodů! Výhra Blesků se rodila zejména ve druhé třetině – prosadili se postupně Brayden Point, Yanni Gourde a Ryan Callahan. V 54. minutě sice snížil na 1:3 z pohledu Flyers při přesilovce Travis Konecny, Lightning si ale dva body již uniknout nenechali. Dvakrát se totiž trefil Vladislav Naměstnikov, přičemž mu vždy asistovali Steven Stamkos s Nikitou Kučerovem. Brankář Andrej Vasilevskij předvedl celkem 36 zákroků!

na ledě Winnipegu Jets

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u dalších onlajnů z NHL! (04:15:46)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 54. Konecny (Voráček, Giroux) – 21. B. Point (T. Johnson), 30. Gourde (Peca, Girardi), 38. Callahan, 55. Naměstnikov (Kučerov, Stamkos), 58. Naměstnikov (Stamkos, Kučerov)

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, Konecny – M. Raffl, Filppula (A), Voráček – Weal, Patrick, Simmonds (A) – Lehterä, Laughton, Goulbourne.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman (A), Dotchin, Koekkoek, Girardi, Coburn, Šustr – Kunitz, Stamkos (C), Naměstnikov – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Peca, Gourde – Bournival, Paquette, Callahan (A).

Rozhodčí: Jake Brenk, Chris Rooney – Steve Barton, Brad Kovachik

Diváci: 19 489