Slavia – Vítkovice 6:3 (kon.) | Kladno – Jihlava 7:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.)
Chomutov – Zlín 5:0 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:6 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 3:4 (po pr.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 6:7 (0:1 po s.n.) | Sparta – Třinec 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 27.01.2018, 12:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přímo z Karlových Varů zdravím všechny příznivce ledního hokeje a zejména tedy fanoušky DHL Extraligy juniorů. Na karlovarský led míří tým HC Kometa Brno, aby se zde utkal s domácí Vlčí smečkou, kterou tak čeká nelehký boj. Střet předposledního s prvním odstartuje půlhodiny po dvanácté.

Brankáři:
    Filip Grančarov 91.57% (1237min. na ledě)

Lukáš Dostál 92.29% (661min. na ledě)

HC Energie Karlovy Vary:Grančarov (Kašpar) – Přibyl, Pajk, Vápeník, Kala, Novák, Vodička, Klejna, Bernáth – Pastyřík, Janata "C", Salnikov, Horký, Tlačil, Bečka, Křemen, Halberštát, Hotěk, Habr, Prošek

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Kowalczyk, Trnka, Slabý, Kučeřík, Jurnečka, Rafaj, Jeřábek – Čejka "C", Ferda, Krejčí, Svoboda, Střondala, Süss, Havlát, Novák, Hasoň, Matula, Frydrych

Rozhodčí: Hlinka – Hynek, Kotlík.

00:01

00:06
    Bečka získává kotouč pro svůj tým a Energie míří do pásma Brna.

00:42
    Kometa rozehrála z obranné třetiny a zakládá útok.

01:24
    Pastyřík předal kotouč Bernáthovi do mezikruží, ten o něj však rychle přišel, a Karlovarští se tak o něj znovu perou před Holíkem.

02:21
    První zákrok si připisuje golman Komety, Tlačil nabral rychlost a vyslal na něj střelu z pravého kruhu.

02:50
    Brněnským se zatím nedaří udržet puk na holích, po menším zmatku před Grančarovem to zkusil z bezprostřední vzdálenosti Čejka.

03:45
    Pastyřík se snažil rychle dobruslit Kučeříka přes celou ledovou plochu, nakonec z toho střelu nevytěžil.

04:28
    Tlačil vyvezl kotouč. Za modrou dostal přihrávku Vápeník, na jehož střelu ještě reagoval Bečka, ani tato kombinace Holíka nepřemohla.

05:12
    Oba týmy předvádějí dobrou defenzívu, Střondala to zkoušel s Trnkou, ale domácí obrana situaci uklidnila.

06:16
    Nepřesná přihrávka po delší kombinaci v obranném pásmu Varů připravila hosty o kotouč a domácí převádějí hru na druhou stranu.

07:11
    Karlovarští se v útoku moc neohřáli a zase míří na pomoc Grančarovovi.

08:06
    Vyražené střely Hoťka se ujal Vápeník, ani on na Holíka nestačil.

08:35
    Hon na zajíce, tak teď vypadala situace, kdy se Tlačil vysmekl všem a ujížděl na Holíka, jeho zakončení do levého rohu však nakonec nevyšlo a hru přerušila hra vysokou holí.

09:19
    Frydrych se pokusil také o únik, ale pečlivě si ho ohlídal sám Grančarov, který vyjel z brány a o puk ho připravil.

10:15
    Kometě se nedaří dostat kotouč pod kontrolu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

11:05
    Po chumlu v mezikruží doputoval puk na hokejku Tlačila, jeho pohotové reakce si Holík včas všiml.

11:59
    Na střelu Kowalczyka dorážel Matula, Grančarov vychytal a rozehrál na spoluhráče.

12:56
    Novák s Havlátem vyvezli kotouč, ale kombinovat se jim nepodařilo a za brankou domácích o něj zas přišli.

13:52
    Hra ubrala na tempu, ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit si větší šance.

15:09
    Čejka ujížděl naproti Vápeníkovi, jeho střelu nakonec zastavil vyrážečkou Grančarov.

15:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Z dalšího útočného výjezdu domácí vytěžili první branku tohoto utkání! Na střelu Habra stačil Holík betony, avšak kotouče se v bezprostřední blízkosti ujal DENIS SALNIKOV, a dotlačil ho za záda ležícího brankáře. Asistence: Jakub Habr.

16:01
    Při skrumáž před Grančarovem zachránil situaci jeden z domácích obránců, který vychytal pokus hostů na svou hokejku.

17:15
    Kometa tropí domácím čím dál větší neplechu, ale energetici si zatím své jednobrankové vedení hlídají.

18:20
    Svobodova střela z mezikruží Grančarova položila, Karlovarští přebírají hru na své hole.

19:14
    Ofsajd domácích, po rozehrávce se opět hosté pouštějí do útoku.

19:55
    V posledních vteřinách píská sudí zakázané uvolnění Brna. Se stavem utkání se toho zřejmě již moc nestane.

20:00

Z první třetiny vytěžili domácí jednobrankové vedení v 16. minutě, kdy za záda Holíka dotlačil kotouč Denis Salnikov. Rychlý hokej nahoru dolů se držel téměř do konce první dvacetiminutovky, v jehož závěru přidala Kometa na tempu, ale již neskórovala. Po první třetině tak Energie vede 1:0.

Druhá perioda začne přibližně ve 13:14.

20:01

20:02
    Energetici se ujali opět vhazování, ale o kotouč za modrou přišli.

20:15
    V levém kruhu se kotouč dostal pod ruce Trnky, jeho střelu Grančarov vyráží.

21:02
    Hosté skočili do druhé dvacetiminutovky velmi zhurta.

21:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Vysoká aktivita Komety v úvodu další třetiny se projevila v podobě vyrovnávací branky. O tu se zasloužil VOJTĚCH STŘONDALA, na jehož střelu z pravé strany nebyl Grančarov připraven. Asistence: Petr Slabý.

21:52
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hotěk – 2 min., podražení).

22:39
    Gól v oslabení a Energie přebírá zpětně svůj jednobrankový náskok! Přihrávku za modrou obdržel JAN BEČKA a z úniku vyslal přesnou střelu pod víko brněnské klece. Asistence: Radek Prošek.

23:52

24:53
    Velmi vyrovnanou hru stvrzuje nyní stav utkání, které je znovu vynulované. Osamocený ROBERT HAVLÁT bez větších obtíží rozvlnil střelou z pravého kruhu síť karlovarské branky. Asistence: Matěj Novák, Jan Hasoň.

26:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Přibyl – 2 min., držení).

26:33
    Energie znovu v oslabení, zatím má hru pod kontrolou a naopak zaměstnává hostujícího golmana. Ke střele se dostal Pajk.

27:17
    Útok Brna zastavuje ofsajd.

27:34
    Posledních dvacet vteřin přesilovky se Kometa dostává ke kombinaci. Nyní ze zmatku před Grančarovem málem padl gól, když na něj doráželo několik hráčů.

28:14
    Hosté sice přesilové hry nevyužili, ale jen co naskočili domácí do pěti skórují. Po přesné přihrávce se prosadil JAN HASOŇ, který kotouč poslal pod betony Grančarova. Asistence: Matěj Novák, Daniel Kowalczyk.

28:14
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Grančarov, přichází Kašpar.

29:11
    Kašpar si hned připisuje první zákroky, Kometa je velmi aktivní.

30:12
    Další útok zakládal Novák s Matulou, ty si karlovarští obránci ohlídali.

30:56
    Brno kombinuje v útočné třetině.

31:13
    Hosté nyní dobře pomotali domácí obranu, nebezpečnou střelu Havláta z mezikruží pak stačil zneškodnit Kašpar.

31:59
    Hraje se stále převážně v obranném pásmu Energie.

32:51
    Brněnští stále dělají domácím potíže. Dobrá střela Svobody po přihrávce zpoza branky zasáhla však pouze Kašparovu masku.

33:24
    Kašpar je zatím velmi pozorný, u pravé tyče to zkoušel Novák.

34:15
    Energie rozehrává zpoza vlastní brány.

34:41
    Pastyřík vybojoval kotouč ve středním pásmu a na střele k Holíkovi rozhodně nešetřil, jenže překonat ho se mu nepodařilo.

35:04
    Další oslabení Energie. Prošek (KVA) je na dvě minuty vyloučen za podražení.

36:01
    Kometa navyšuje svůj náskok a využívá přečíslení. DANIEL KOWALCZYK se postaral po pěkné kombinaci o čtvrtou branku svého týmu střelou z mezikruží. Asistence: Jan Hasoň, Robert Havlát.

37:04
    Karlovarští jsou v plném počtu.

37:54
    Prudká střela Jurnečky od modré mířila těsně vedle.

38:44
    Energetici se stále nedostali ze spárů hostů.

39:14
    Běží poslední minuta utkání a Karlovarští se pokoušejí stále vyvézt kotouč, jenže Brno je stále dominantnějším týmem.

39:58
    Střela Horkého po přihrávce za modrou ukončuje druhou třetinu.

40:00

Počátečních pět minut druhé třetiny se hrálo velmi vyrovnaně, což potvrzoval stav utkání, který se několikrát vyrovnal. Nejprve ve 22. minutě vyrovnal na 1:1 Střondala, poté převzal zpět jednobrankové vedení Bečka. 29. minuta přinesla další branku Komety v podání Hasoně. 37. minuta přinesla navýšení hostů střelou Kowalczyka. Na tempu Brno nepolevilo do posledních chvil, a tak se hrálo převážně v obranném pásmu Energie.

Závěrečné dějství započne ve 14:00.

40:01

40:20
    O kotouč se hráči stále derou ve středním pásmu.

40:34
    Brno se provinilo zakázaným uvolněním. Vhazování po Holíkově levici.

40:51
    Krejčí vyvezl kotouč, avšak ne na dlouho, Pastyřík přesouvá hru zpět.

42:05
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vápeník – 2 min., faul loktem).

42:23
    Kometa kombinuje.

42:58
    Zdlouhavá kombinace Brněnských nakonec nic nepřinesla a hra se přesouvá k Holíkovi.

43:25
    Ferda se pokusil vyvézt kotouč, ale za modrou se nedostal. Karlovarským se daří osvobozovat.

44:05
    Pokus Tlačila v oslabení zastavil Holíkův beton, Energetici v plném počtu.

45:01
    Ani jeden z týmů se nemůže dostat ke střele.

45:40
    Horký zavezl kotouč do útočné třetiny, Brněnská obrana si ho však rychle přebrala.

46:20
    Hraje se z pásma do pásma.

46:55
    Svoboda si nyní skvěle poradil se dvěma obránci před Kašparem, ale stejně tak skvěle si poradil Kašpar s jeho střelou na vyrážečku.

47:51
    Karlovarští zakládají útok.

48:36
    Několika střelám nyní musel čelit brněnský brankář. Do té poslední se opřel Hotěk z levého kruhu.

49:08
    Pastyřík zpracoval hostující obranu a pohotově vystřelil z mezikruží, zasáhl Holíkovu lapačku.

49:19
    Útok Brna zastavuje postavení hráče mimo hru, na buly Matula s Bečkou.

49:58
    Rychlý přesun skončil střelou na Kašpara.

50:12
    Další střela Havláta od modré zaměstnala Kašparovu lapačku.

50:26
    Zakázané uvolnění domácích.

50:36
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Horký – 2 min., podražení).

50:58
    Na úvod oslabení se Energie osvobozuje.

51:21
    Střelu Slabého z levého kruhu tečoval Novák, Kašpar teč vychytal.

51:40
    Kowalczyk dorážel u levé tyče, situace končí nahozením domácích přes všechny modré.

52:30
    Brno stvrzuje svou dobrou formu pátou brankou. PETR SLABÝ se do toho řádně opřel od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Hasoň, Robert Havlát.

53:38
    Kometa se usadila v útočném pásmu a zakládá další útok.

53:51
    Další navýšení hostů, již na 2:6! MATĚJ SVOBODA získal kotouč zpoza branky a zakončoval u levé tyče, odkud kotouč nahodil za Kašparova záda. Asistence: Jan Süss.

54:30
    Proškova střela z mezikruží Holíka příliš neohrozila.

55:14
    Svoboda prověřil Kašpara, tentokrát za něj kotouč ale nedostal.

55:58
    Janatův pokus na druhé straně z mezikruží také nevyšel.

56:15
    Brno hraje stále naplno a dál trápí karlovarskou obranu.

57:06
    Tlačil zavezl kotouč do útočného pásma a dlouho o něj bojoval u mantinelu, gól z této akce nepadl.

58:01
    O vítězi je již zřejmě rozhodnuto, běží poslední dvě minuty závěrečné třetiny a Brno stále drží kotouč na svých holích.

59:01
    Kometa stále zásobuje Energii střelami.

59:26
    Novák v posledních vteřinách zaměstnává Kašpara střelou z pravého kruhu.

59:42
    Hotěk ujížděl s Tlačilem na Holíka, druhému jmenovanému se ho překonat nepodařilo.

Brno navýšilo svůj dvoubrankový náskok o další dvě branky a vítězí 6:2. V 53. minutě se prosadil prudkou střelou od modré Slabý a v 54. Svoboda. Kometa tak potvrdila svou formu lídra tabulky a odjíždí s plným počtem.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne a zas někdy, napočtenou! (14:30:41)

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 16. Salnikov (Habr), 23. Bečka (Prošek) – 22. Střondala (Slabý), 25. Havlát (Novák, Hasoň), 29. Hasoň (Novák, Kowalczyk), 37. Kowalczyk (Hasoň, Havlát), 53. Slabý (Hasoň, Havlát), 54. Svoboda (Süss)

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Kašpar) – Přibyl, Pajk, Vápeník, Kala, Novák, Vodička, Klejna, Bernáth – Pastyřík, Janata "C", Salnikov, Horký, Tlačil, Bečka, Křemen, Halberštát, Hotěk, Habr, Prošek

Rozhodčí: Hlinka – Hynek, Kotlík