Šumperk – Opava 4:3 (1:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 2:3 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Děčín 4:7 (kon.) | Kolín – David Servis 7:2 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 5:3 (kon.) | Klatovy – Pelhřimov 6:5 (kon.) | Most – Kobra 0:5 (kont.)
Sokolov – Trutnov 8:5 (kon.) | Bílina – Řisuty 5:1 (kon.) | Tábor – Písek 3:1 (kon.)
Letňany – Vrchlabí 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
HK Opava
Sobota 27.01.2018, 17:00 • Zimní stadion, Šumperk • 2. liga skupina Východ • 40. kolo

Dovedností činnost ovládli šumperští zásluhou jediné trefy Daniela Vachutky a z toho utkání si doma ponechávají dva body!

Tohle je ode mně ze šumperského stadionu vše, díky za pozornost a u dalších přenosů, na viděnou. (19:28:43)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Draci Šumperk.
    Autorem vítězné branky je DANIEL VACHUTKA.

5. série
    1:0
    A Vlastimil Malina také nevyzrál na svého jmenovce a domácí si nechávají doma dva body!

4. série
    1:0
    Radek Fischer zkusil blafák na forhend, neúspěšně.

4. série
    1:0
    Rostislav Vaněk ztroskotal na Lakosilovi.

3. série
    1:0
    Ani Tomáš Sedlák nevylepšil skóre svého celku blafákem.

3. série
    1:0
    Lukáš Černý dokonce ani nedokázal trefit bránu.

2. série
    1:0
    Jiří Půhoný naopak dlouho čekal se svým zakončením a brankáře Waneckiho nepřekonal.

2. série
    1:0
    Petr Seidler nedokázal překonat Lakosila!
    VACHUTKA

1. série
    1:0
    Daniel Vachutka je ale mistrem bekendu a tímto blafákem překonal Waneckiho!

1. série
    0:0
    Petr Wolf zkusil na domácího brankáře bekendový blafák, Lakosil byl ale se svým betonem včas na správném místě.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani dalších 5 minuty hry, nyní dokonce 3 na 3, nenašlo vítěze a následovat musí logicky samostatné nájezdy! Velkou hvězdou prodloužení je rozhodně hostující brankář Wanecki, který pokryl dva úniky šumperských hokejistů. Tyto dva důležité zákroky jej rozhodně povzbudí do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Hosté se snaží udržet puk ve vlastním obranném pásmu a do samostatných nájezdů zřejmě nechtějí připustit žádné drama.

63:35
    Tohle prodloužení je čistě v domácí režii, nyní měl obdobnou šanci útočník Šumperka Milan Ostřanský, nedokázal ale brankáři soupeře prodrat puk mezi betony!

62:45
    Jiřímu Půhonému nechybělo příliš k dovršení hattricku, na bekendové zakončení ale přišel Wanecki!

62:11
    hostující Vaněk se prodral do útočného pásma, následnou ztrátou puku ale založil rychlý brejk soupeře, který pro domácí neskončil dobře.

61:55
    Téměř z ničeho nic se dostal ke střele domácí Jakub Schejbal a hostující brankář musel opět zasahovat!

61:23
    Puk je v obranném pásmu Opavy a oba celky tak mohou v klidu vystřídat. Postupně se hra přesunuje na druhou stranu.

60:55
    Seidler se pokoušel o střelu z první, puk z jeho hole ale mířil pouze na Lakosilovu svatyni.

60:24
    O první střelu se pokusil jeden z domácích hokejistů a Wanecki si připisuje další důležitý zákrok.

60:10
    Na ledě pouze 6 hráčů a hra 3 na 3! Takto bude pokračovat buď dalších 5 minuty hry, případně do přerušení po vstřelené brance.

60:01

Základní hrací doba je minulostí a 60 minut hry nenašlo vítěze. Po vyrovnávací brance Jiřího Půhoného, se půjde do prodloužení. Pro domácí celek je ale dnešní utkání ztrátou, jelikož v boji o druhou příčku, se prostě s posledním celkem tabulky vyhrávat musí. Uvidíme, zda trenér Jozef Zavadil přinese do nadstavbové části utkání nějakou změnu.

60:00

59:34
    Jeden z hráčů se provinil přihrávkou rukou a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

59:05
    A po dalším zakázaném uvolnění Opavy, se bude situace opakovat. Necelou minutu před koncem základní hrací doby, tak mají šumperští zřejmě poslední možnost na 3 body z dnešního utkání.

58:41
    Další zákrok si připsal brankář Wanecki, dokonce dokázal puk udržet v lapačce a následovat bude vhazování v útočném pásmu Šumperka.

58:10
    Do konce základní hrací doby zbývají necelé dvě minuty a šumperští hokejisté přecházejí do útočného pásma. Na vedoucí branku je ještě dostatek času.

57:43
    Draci jsou v plném počtu, nyní se ale provinili zakázaným uvolněním a hra se opět nastěhuje před brankáře Lakosila.

57:05
    Domácí jsou už nyní ve čtyrech a necelých 20 sekund do vypršení druhého trestu to vypadá, že tohle důležité oslabení přežijí bez větší úhony.

56:39
    A šumperský brankář si připisuje další vynikající zákrok po střele Lukáše Černého. I přes to, že v dnešním utkání zatím padlo už 6 branek, brankáři určují tempo hry.

56:16
    Hosté se ale zatím nedostali ke střele, hra se dokonce přesune do středního pásma poté, co se jeden z hráčů Opavy příliš dlouho zdržel v brankovišti Lakosila.

55:26
    Po vyloučení Tomáše Sedláka následovat oddechový čas. Což o to, ale hostům se naskýtá obrovská příležitost na vstřelení vedoucí branky! Skoro minutu a půl sehrají dvojnásobnou přesilovku!

55:26
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podražení).

54:50
    I přes vyvinutý tlak, se Šumperk dostává do oslabení. Sudí vyloučili Michala Vymazala za držení protihráče a hosté se tak mohou dostat do opětovného vedení.

54:48
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vymazal – 2 min., držení).

54:18
    Lehké nahození Petra Gewieseho skončilo pouze na hokejce jednoho z obránců, přesto se šumperští hráči drží v útočném pásmu.

53:47
    Jiří Půhoný se dostal až k levé tyči Waneckiho svatyně, následně ale hostujícího brankáře střelou pod horní tyč překonat nedokázal! Gólman s dvojkou na drese dnes opravdu čaruje!

52:56
    7 minut před koncem základní hrací doby, má šumperský celek na ledě jasnou převahu. Uvidíme, zda opavští vydrží bránit tlak Draků.

52:15
    opět to spíše vypadá jako přesilová hra Šumperka, stažená obrana hostí se nepouští do žádných útočných akcí, čímž způsobují spoluhráčům potíže s přechodem do útočného pásma.

51:38
    Hosté už jsou v plném počtu, Draci se ale stále drží ve svém útočném pásmu, kde vyvíjejí souvislý tlak na bránu soupeře.

51:00
    Nyní to chtěl přerušit Tomáš Sedlák, kterému ale ránu od modré dokázal vyrazit Wanecki. Následně se hosté osvobodili vyhozením puku.

50:32
    Domácí hráči krouží okolo opavské brány, chybí jim ale nějaký střelecký pokus, bez kterého se do vedení dostanou jen těžko.

49:38
    Šumperk je nyní už v plném počtu a má tak skoro minutu a půl možnost hry 5 na 4. Schejbal se pokoušel prostřelit Waneckiho od modré čáry, hostující brankář si ale připisuje další skalp šumperského obránce!

49:11
    Počet hráčů na ledě se nám ale nyní vyrovnala a Petr Gewiese se chvíli po vyhraném buly pokusil o tvrdou ránu na soupeřovu svatyni. Tu ale stále výborně brání Wanecki, který si připsal další vynikající zákrok!

48:59
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., hrubost).

48:25
    Hokejisté ve žlutých dresech se dokázali osvobodit dlouhým vyhozením puku až k hostující bráně a mohou vystřídat.

47:40
    Místo vstřelení vedoucí branky se ale budou muset Draci nyní bránit oslabení. Opavští budou muset opět ze svého obranného pásma.

47:30
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Bažant – 2 min., držení).

46:40
    Zatím utkání čítá dva obraty ve skóre, uvidíme, zda tento trend udrží i domácí celek podruhé a přidá vedoucí branku. Následovat bude vhazování právě v jejich útočném pásmu.
    45:56 PŮHONÝ - 3:3

45:56
    Draci právě vstřelili branku!
    A tlak na obranu Slezanu se šumperským hokejistům opět vyplatil! Michal Vymazal předal puk JIŘÍMU PŮHONÉMU a ten podobně jako při předchozím gólu, vymetl horní roh Waneckiho svatyně! Asistence: Michal Vymazal

45:10
    Drakům se v nejlepší možnou chvíli naskýtá jedinečná možnost na vyrovnání stavu. V úvodu přesilové hry kombinují kolem zpevněné opavské obrany.

44:50
    Vyloučení v týmu HK Opava (Kiss – 2 min., podražení).

44:22
    Další vhazování v útočném pásmu Draků vyznělo lépe pro šumperský celek, následně se ale dalším zákrokem blýskl hostující gólman. Situace se tak bude opakovat.

43:50
    Lukáš Králík se dostal do úniku, v cestě mu sice stál jeden z obránců, za kterým se mu ale podařilo schovat střelu. Nebezpečná rána z jeho hole se ale do branky také nevlezla.

42:55
    Tomáš Sedlák pálil nebezpečně od modré čáry, puk se ale do hostující svatyně nevešel.

42:20
    Domácí hráči se nyní dopustili dalšího zakázaného uvolnění, následovat tak bude vhazování v obranném pásmu Šumperka.

41:35
    První střela Draků ale také úspěšná nebyla, brankář Wanecki byl správně na svém místě a puk dokonce udržel ve výstroji.

40:50
    Nyní je to na hráčích Šumperka, aby se posnažili vymyslet něco směrem dopředu. Ani trenér Zavadil by zřejmě nechtěl, ve svém druhém utkání na šumperské střídačce, prohrát s posledním celkem tabulky.

40:01

Je za námi i druhá třetina utkání a oproti první periodě se tedy děly věci! Nejprve Šumperk zásluhou Půhoného a Lehečky a jejich brankami ze 28. minuty, dostal k obratu skóre. Následně se ale ve 32. minutě prosadil Lukáš Černý, kterého ještě o pět minut později napodobil Petr Seidler. Opava si tak přinese do poslední třetiny jednobrankový náskok.

Poslední třetina začne přibližně v 18:36.

40:00

39:55
    I přesto se Draci dostali do další útočné akce, přihrávku před brankáře Waneckiho ale nedokázal nikdo dostat do sítě.

39:26
    Opava nyní drží puk na svých holích, zřejmě nechtějí připustit nějaké drama na závěr druhé periody.

38:50
    Drakům se nyní nedaří ani přechod do útočného pásma a jejich akce tak končí ještě ve středu kluziště. Opavští drží puk před bránou Lakosila.

38:10
    Daniel Vachutka se pokoušel o střelu z pravého křídla, tvrdou ránou ale hostujícího brankáře mezi betony nepřekonal!

37:28
    Šance na obou stranách a hra se nám přelévá podobně, jako dosavadní skóre utkání. Šumperk nyní v útočném pásmu.
    36:40 SEIDLER - 2:3

36:16
    Opava právě vstřelila branku!
    Šumperským se nevyplácí příliš nevýrazná hra a hosté se záhy dostávají opět do vedení! Na konci další přesilovkové akce stál JAN FIŠERA, kterému nedělalo potíže dostat puk za záda Lakosila. Asistence: Lukáš Černý a Jan Štindl

35:50
    Jiří Šindelář dostal vynikající pas a následnou střelou pořádně provětral Lakosilovy betony. Šumperský brankář si připisuje další důležitý zákrok.

35:20
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., nedovolené bránění).

34:50
    Draci nyní nestíhají hře hostujícího celku a sudí bude dokonce jednoho z domácích borců vylučovat. Nyní Opava v šesti.

34:04
    I nyní se šumperský gólman předvedl ve své formě. Betony vyrazil v leže další dorážku hostujícího celku, poté dokonce udržel puk pod sebou.

33:34
    Hosty rozhodně vyrovnávající branka nakopla k ještě lepšímu výkonu, kterému nejvíce čelí domácí brankář Vlastimil Lakosil. Ten nyní lapí jednu střelu za druhou!
    31:54 ČERNÝ - 2:2

31:54
    Hosté se dokázali prosadit přímo po vhazování a stav je tak vyrovnaný! Lakosila překonal PETR WOLF střelou k bližší tyči a Draci tak musí opět zrychlit hru. Asistence: Jan Štindl

31:48
    Draci se nyní provinili zakázaným uvolněním, následovat bude vhazování v obranném pásmu Šumperka.

31:20
    Šumperk opět úspěšný na vhazování, přesto se hosté dokázali na malou chvíli usadit v útočném pásmu.

30:42
    Vymazalovi se nepodařil průnik podél levého mantinelu a po ztrátě puku se mohli do útoku vrhnout hosté. Těm ale jakoukoli možnost na vstřelení vyrovnávající branky sebral vynikajícím obranným zákrokem jeden z protihráčů.

30:17
    Draci jsou na ledě již v plném počtu, další útočné akci Opavy se ale přesto vyvarovat nedokázali. Brankář Lakosil podržel puk a vhazovat se bude právě před jeho svatyní.

29:54
    Dvacet sekund do konce oslabení domácího celku to vypadá, že opavští další branku, alespoň nyní nepřidají. Práci měl dokonce i brankář Wanecki, který podržel puk a vhazovat se bude v obranném pásmu Slezanu.

29:08
    Opava nyní dokonce dostala puk do Lakosilovy svatyně, to vše ale za dopomoci volejbalového úderu jednoho z jejich borců.

28:21
    Šumperk si ale komplikuje rychlý obrat v utkání a dostává se do náhlého oslabení. Opavští budou muset začít útočnou akci ze svého obranného pásma.

28:15
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., sekání).
    27:44 LEHEČKA - 2:1

27:44
    Opavský celek se zalekl vyrovnání a vzápětí dostává další branku! Fischer poslal do úniku JAKUBA LEHEČKU, který dokázal po blafáku prostřelit přízemní střelou brankáře hostí! Asistence: Radek Fischer
    27:02 PŮHONÝ - 1:1

27:02
    Tento tlak v přesilové hře, se Drakům vyplatil na plno! Vachutka předal puk žabičkou na zcela volného JIŘÍHO PŮHONÉHO, který tvrdou ránou ze střední vzdálenosti trefil přímo odkrytý horní roh Waneckiho svatyně! Asistence: Daniel Vachutka a Tomáš Sedlák

26:19
    Draci měli obrovskou šanci a snad na třikrát se snažili dostat puk do hostující svatyně. V cestě jim ale stál stále úspěšný brankář Wanecki.

26:01
    Tentokrát už přišel střelecký pokus domácího celku, brankář Wanecki byl ale včas na správném místě a puk dokázal dokonce udržet ve své lapačce.

25:32
    Úvodní vteřiny oslabení hostujícího celku jen potvrzují mé předchozí mínění, i nyní se dokázali osvobodit dlouhým výhozem až k šumperské bráně.

25:13
    Draci sehrají další přesilovou hru. Ty dosavadní nebyli úspěšné, dokonce si v nich šumperský celek nedokázal vytvořit ani nějakou vyloženou šanci na vyrovnání.

25:13
    Vyloučení v týmu HK Opava (Slavík – 2 min., nedovolené bránění).

24:55
    Jiří Půhoný se dostal ke střele z mezikruží, to vše po vynikající přihrávce jednoho ze spoluhráčů. Brankář Wanecki ale ukryl puk ve výstroji!

24:44
    Opavští jsou aktivní v útočném pásmu, často ale ztrácí puk ze svých hokeje, což je připravuje o vyložené šance.

24:10
    Hosté jsou už nyní v plném počtu a i další oslabení tak přežili bez větší úhony. Následně dokonce musel zakročit Vlastimil Lakosil, který puk ukryl. Vhazovat se bude v obranném pásmu Šumperka.

23:31
    Šumperským hráčům se dnes přesilové hry nedaří a i nyní se dokázali hosté v pohodě osvobodit. Vaněk dokonce s pukem přejel do útočného pásma, kde chvíli kotouč přidržel.

22:51
    Drakům se nyní nepovedl přechod do útoku a vinou ofsajdu bude následovat buly ve středním pásmu.

22:34
    I přes vlastní oslabení se dostal hostující Jakub Vítek do samostatného úniku po levém křídle, následnou střelou ale pouze oprášil Lakosilovy betony.

22:10
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., držení).

21:35
    Daniel Vachutka vymyslel vynikající předání puku na Lukáše Králíka, který se následně dostal do samostatného úniku na Waneckiho. Ten jeho bekendovou střelu ale pohotově vyrazil mimo svoji svatyni!

20:50
    Hokejisté ve žlutých dresech pracují výborně ve svém obranném pásmu a vyhazují jeden kotouč za druhým. Opavským naopak nedělá velké potíže dostat se do útočného pásma.

20:30
    Hostujícímu celku trvalo, než se dostal do útočného pásma, čemuž napomohlo také vyhrané buly šumperského celku. Následovat bude vhazování v obranné části Draků.

20:01

Hosté začnou druhou periodu v 5 proti 4, její úvodní buly proběhne už cca za dvě minuty!

Úvodní část dnešního střetnutí, mezi šumperskými Draky a opavským Slezanem, je minulostí. Do kabin půjdou rozhodně s úsměvy na tváři hosté, kteří se po ubráněném dvojnásobném oslabení, dokázali prosadit. V 16. minutě překonal Lakosila z brejku Ondřej Hartmann. I přes velké množství přesilových her domácího celku, se Drakům nepodařilo vstřelit branku, do kabin se tak jde za stavu 0:1!

Druhá perioda začne přibližně v 17:46, zůstaňte u toho s námi!

20:00

19:40
    Draci ale dokázali vyhodit puk do bezpečné vzdálenosti od své branky, vypadá to tak, že opavští už druhou branku v první periodě přidat nestihnou.

19:05
    Necelou minutu před koncem úvodní části utkání, si hosté zahrají první přesilovou hru. Po vyhraném úvodním buly kombinují v útočném pásmu.

19:02
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Bažant – 2 min., hrubost).

18:45
    Sudí píská opavským zakázané uvolnění po vyhození, které už bylo poté, co hráč v červeném dresu opustil trestnou lavici. Následovat bude vhazování před Waneckim.

18:23
    Draci to zkouší i z dálky, jelikož vidí, jak je opavská obrana silná před brankovištěm. Lukáš Králík ale také hostujícího brankáře pod betony nepřekonal.

17:30
    Stále tak pokračuje přesilová hra Draků a Jiří Půhoný se pokoušel o střelu z hranice modré čáry. Jeho tvrdá rána se ale do hostující brány nevešla.

17:05
    Střelu od modré čáry brankář Wanecki pouze vyrazil před sebe, kde stál osamocený Petr Gewiese a dorazil jej do odkryté svatyně. Branka být ale uznána nemůže, šumperský obránce se provinil vysokou holí!

16:42
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., hákování).

16:41
    Draci se dostali do přečíslení 3 na 1, Milan Ostřanský ale snad na třikrát nedokázal prostřelit hostujícího brankáře! Ten pokryl puk v lapačce. Sudí měl ale už předtím zdviženou ruku, bude se vylučovat.

16:26
    Vlastimil Lakosil se nyní v domácí brance musí obracet! Další ránu pokryl mezi svými betony, ani on si ale svým zákrokem příliš jistý nebyl!
    15:43 HARTMANN - 0:1

15:43
    A náhle se opavští dostávají do jednobrankového vedení! Povedený únik zakončil neméně povedenou střelou zápěstím hostující ONDŘEJ HARTMANN! Asistence: Lukáš Horváth

15:03
    Hosté jsou už v plném počtu a Draci tak nezažívají úplně povedený vstup do utkání s posledním týmem tabulky.

14:46
    Obrovskou šanci na vstřelení úvodní branky, měl domácí Fischer. Po vynikající přihrávce před poloprázdnou bránu ale minul puk. Poté ještě střílel jeden z domácích hokejistů od modré čáry, ránu mu ale pokryl Wanecki ve výstroji!

14:03
    Hosté se ale opět vysvobozují dlouhým vyhozením a Draci musí do útočného pásma opět od své vlastní branky.

13:25
    Po utišené ráně Tomáše Sedláka, se musel svými betony vyznamenat také brankář Wanecki, který puk odrazil dostatečně daleko od své svatyně!

12:58
    Draci vyhráli úvodní vhazování po trestech Opavy a mohou se vložit do další kombinace v útočném pásmu.

12:49
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Rudl – 2 min., krosček).

12:49
    Šumperk si při hře 6 na 5 vynutil další faul a zahraje si zřejmě dokonce dvě minuty v přesile 5 na 3!

12:14
    Opavští jsou kompletní, už před skončením hostujícího trestu ale sudí signalizoval další vyloučení Slezanu!

11:46
    Tentokrát to bylo ale o mnoho nebezpečnější, Petr Gewiese si výborně najel před brankáře Waneckiho, ke střele se ale nedostal.

11:14
    První část oslabení přežili hostující hokejisté bez větší úhony, jejich brankář byl nucen připsat si pouze jediný zákrok.

10:30
    Hosté ale vyhazují puk až na druhou stranu kluziště a hokejisté Šumperka tak budou muset založit další akci až od své brány.

10:13
    Draci mají první příležitost přesilové hry v dnešním utkání. Nyní proběhne vhazování v útočném pásmu Šumperka.

10:06

09:49
    Po dalším neúspěšném vniknutí Opavy do útočného pásma, se bude vhazovat ve středu kluziště.

08:55
    Jeden z hráčů Šumperka se nyní dostal výbornou hrou tělem, až před brankáře Waneckiho, puk mezi betony mu ale dostat nedokázal.

08:36
    Hráči slezské Opavy ale koušou a to především v útočném pásmu, kde jsou velmi aktivní. Chybí jim ale k úspěšnému zásahu to nejdůležitější – střela!

07:59
    Bažant nyní udržel puk na své holi v obranném pásmu a následně uklidnil hru. Šumperk se tak může hrnout do dalšího útoku.

07:20
    Opava se snaží proniknout do útočného pásma především dlouhými nahozeními, ty ale následně spíše získává domácí obrana.

06:35
    Výborná obranná práce Cinka a následné proniknutí Sedláka do útočného pásma, měla za následek krátkou kombinaci. Ani po té ale střela nepřišla.

06:10
    Dlouhý souboj u mantinelu, v obranném pásmu Šumperka, nakonec vyhráli opavští, kteří se následně zmocnili puku. Práci měl poté také Lakosil, který ale udržel puk ve své lapačce.

05:10
    Draci ale mají herní převahu už od prvních minut, stále se jim nedaří pouze překombinovat trpělivé hostující obránce, bruslící kolem vlastního brankoviště.

04:39
    Po zakázaném uvolnění Šumperka, se hra přestěhuje před brankáře Lakosila. Vhazovat se bude v obranném pásmu Draků.

04:02
    Trio šumperských hráčů mělo na hokejkách úvodní branku, riskantní kombinace před brankářem Waneckim se jim ale nevyplatila. Puk skončil jen mimo opavskou svatyni.

03:35
    Ani šumperským se nedaří vyvinout nějaký souvislý tlak v útočném pásmu, opavští se tak mohou vrhnout ven z obrany.

03:08
    Ofsajd byl nyní zapískán také hokejistům ve žlutých dresech, vhazování ve středním pásmu se bude opakovat.

02:25
    Opavským se nepodařila další útočná akce a po zisku puku se dostal do obrovské šance domácí Milan Ostřanský. V čele s brankářem slezského celku ale neuspěl!

Oprava, v brance Opavy dnes od úvodních minut nastoupil Michal Wanecki!

01:13
    Při přechodu do útočného pásma, se hostující hráči dopustili ofsajdového postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:19
    Prvním nahozením ohrozil hostujícího brankáře domácí Tomáš Sedlák, puk se ale odrazil od výstroje Plánovského mimo.

00:01

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) – Skopal, Kovařík, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský.

HK Opava: Plánovský (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Slavík – Cihlář, Herman, Vítek, Horváth, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina.

Rozhodčí: Cabák – Bubela, Zedník..

Úvodní buly je na programu od klasických 17:00 a jelikož je rozhodně příjemný víkendový den, přijďte podpořit hráče svého celku přímo na šumperský stadion. Pokud to nebude ve Vašich možnostech, rád Vás přivítám u tohoto online přenosu, přímo z podhůří Jeseníků!

Vzájemných utkání odehráli tyto dva celky v letošní sezóně již 5, z toho se třikrát radovali šumperští, dvakrát hokejisté Opavy. Draci se s opavskými setkávali pravidělně do roku 2002, po sestupu slezského celku, se ale 14 let neviděli. Od sestupu Šumperka z ligy WSM a nové éry střetnutí těchto dvou celků, se spolu utkali celkem 10x. Až na dvě výjimky, kdy si Draci odvezli více bodů z ledu soupeře, vždy zvítězil domácí celek.

Fanoušci nyní domácího celku, by si dodržení této statistiky rozhodně přáli, stejně jako jejich hráči z role favorita, uvidíme ale, zda opavský Slezan dokáže Drakům vzdorovat natolik, aby si odvezli z "horkého" ledu nějaké body.

K tomu jim rozhodně může pomoct Dominik Rudl, který vévodí statistikám slezského celku v počtu kanadských bodů. V tomto utkání bude ale pouze stínem šumperského Jirky Půhoného, který ovládá tuto statistiku celé východní skupiny a to se ziskem 48 bodů, za dvacet vstřelených branek a osmadvacet asistencí. Dále je třeba zmínit také Daniela Vachutku, nebo Michala Vymazala, kteří nastřádali za dosavadní odehrané utkání shodně 38 kanadských bodů.

Opava se nachází na beznadějně poslední pozici, i když je nutno dodat, že v poslední době se slezský celek herně obrovsky zvedl. Postup do play off je ale pro opavské už zřejmě bohužel pouze teoretickou nadějí, vždyť na předposlední místo, zaručující boje i po základní části, ztráci propastných 16 bodů.

Pro nelibost šumperského celku také nutno zmínit poslední dvě venkovní utkání Opavy, ve kterých postupně dokázala porazit dvoubrankovým rozdílem Valašské Meziříčí a Kopřivnici. I tak se ale řadí ve statistikách venkovních utkání na poslední pozici, se ziskem pouhých 10-ti bodů.

Poslední zápas odehráli opavští ve středu, kdy v rámci 39. kola přivítali na svém ledě lídra tabulky z Poruby. O osudu utkání rozhodla, pro domácí velmi nepovedená, první třetina. V té totiž slezský celek inkasoval 3x a na zvrat skóre nestačilo ani snížení Sedilera ve 24. minutě, také proto, že půl minuty před ním navýšil Kaluža náskok ostravského celku už na čtyřbrankový. V polovině poslední periody ještě stihl snížit Vaněk z přesilové hry, 40 sekund před koncem ale trefil prázdnou bránu Zdeněk.

Šumperk se nyní nachází na 3. pozici skupiny Východ a se ziskem jednaašedesáti bodů ztrácí na lídra tabulky z Poruby už 7 bodů. Ostravský celek má dokonce ještě dvě utkání k dobru, tudíž Drakům zbývá už zřejmě pouze boj o druhé místo. I to ale zaručuje přímý postup do semifinále play off východní skupiny, což má za následek větší volno po základní části a čas na přípravu, především po taktické stránce.

Po odvolání trenéra Hulvy, se na dvě utkání postavil na lavičku asistent a hráč v jedné osobě, Zděněk Novosad. Po dvou domácích vítězstvích a osmibrankového rozdílu ve skóre, se vrátil po dlouhých letech slovenský kouč Jozef Zavadil a jeho premiéra v šumperském týmu, v letošní sezóně, byla nadmíru úspěšná.

Disciplinovaná hra Draků, měla za následek jednoznačné vítězství nad celkem z Hodonína poměrem 4:0! Brankář Vlastimil Lakosil, který prožívá opravdu povedenou sezónu v šumperském dresu, si tak připsal po vynikajícím výkonu už druhou nulu v prvním měsíci roku 2018. Hodonín sice nebyl horším týmem, na branky Fischera, Králíka a Lehečky, však nedokázal odpovědět ani jednou úspěšnou střelou, kterou by gólman, s titulem ze slovenské nejvyšší hokejové ligy, pustil za svá záda.

Opavský celek ale není pro Draky příliš oblíbeným soupeřem, ve dvou zápasech s nimi totiž prohráli, nutno dodat, že vždy v roli velkého favorita. Domácí prostředí však mění situaci o 110%, vždyť naposled si ze šumperského zimního stadionu, odvezl tým ze Slezska nášup 5:13!

Šumperk je mimo jiné nejlepším celkem východní skupiny druhé hokejové ligy, co se týče zápasů na vlastním ledě. z dosavadních šestnácti odehraných střetnutí, si Draci připsali 14 výher v základní hrací době! Vyhrát v podhůří Jeseníků, dokázala pouze jednou Poruba a překvapivě Kopřivnice. Pohled na skóre z domácích utkání také potvrzuje fakt obrovské převahy Draků na svém ledě, v průměru si celky odtud odváží nášup čítající rozdíl čtyř branek!

Všechny fanoušky dobrého ledního hokeje, vítám u 40. kola české druhé hokejové ligy. Mimo jiné, se utkají celky z rozdílných konců tabulky. Šumperští Draci přivítají na svém nedobytném ledě opavský Slezan!
    Branky a nahrávky: 28. Půhoný (Vachutka, Sedlák), 28. Lehečka (Fischer), 46. Půhoný (Vymazal), rozh. náj. Vachutka – 16. Hartmann (Horváth), 32. Wolf (Štindl), 37. Fišera (Černý, Štindl)