Přerov – Havířov 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Letňany 5:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 2:4 (kon.)
Technika Brno – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 1:3 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 4:2 (kon.) | Třinec – Poruba 3:0 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 6:4 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 27.01.2018, 13:30 • WERK ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

58:14
    Ještě jedna přesilová hra pro Třinec, dvě minuty za hákování dostává Halata.

55:44
    Hrůzek hasil nebezpečnou situaci před vlastní brankou pouze za cenu faulu a dostává dvě minuty za držení.

50:25
    Třinec právě vstřelil branku!
    Necelých deset minut před koncem přidávají Oceláři třetí gól. Lukáš Králík pelášil na branku, těsně před ní předal puk MICHALU RAMÍKOVI a útočník s třiadvacítkou na dresu nezaváhal. Asistence: Lukáš Králík.

41:50
    Chovanec si vykoledoval menší trest za podražení a Oceláře čeká přesilová hra.

40:26
    Ramík se snažil nového brankáře v brance Poruby vymíchat, překonat Hurčíka se mu ale nepodařilo.

40:26
    Po faulu Puchaly se jeden z hráčů srazil se Slížem a v brance Poruby dochází ke střídání. Mezi tři tyče se staví Matej Hurčík.

40:26
    Puchala podrazil unikajícího Ramíka a je nařízeno trestné střílení.

39:09
    A druhou přesilovou hru v krátkém sledu Oceláři proměňují. Po ose Wardas – Králík doputoval puk až k FILIPU CIENCIALOVI, který jej dopravil za záda Slíž. Asistence: Lukáš Králík, Tommy Wardas.

37:14
    Teď už se ale bude muset Poruba opět bránit, neboť dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Machů.

35:07
    Wantulok se vzápětí ocitl v podobné situaci, stejně jako Hrůzek ale trefil jen tyč.

34:26
    Hrůzek se dostal k odraženému puku a z levé strany rozezněl brankovou konstrukci.

33:50
    Kubík před vlastní brankou zatáhl za záchranou brzdu a za podražení Kašpárka si vykoledoval menší trest.

29:21
    Poprvé se vylučuje na straně Třince a Wantulok si míří odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

27:59
    Oceláři se konečně dočkali a v osmadvacáté minutě otevírají gólový účet. Alexandr Kašpárek poslal puk SERVÁCI PETROVSKÉMU a třináctiletému útočníkovi se podařilo u levé tyče usměrnit puk mezi betony Slíže. Asistence: Alexandr Kašpárek, Štěpán Macháček.

26:14
    Teď už je hra přerušena a Fojtík si míří odpykat menší trest za napadení.

10:53
    Ramík se mezi kruhy snažil dostat do lepší střelecké pozice, v tom mu ale zabránil faul Gelnara. Dvě minuty za držení pro porubského obránce.

05:01
    První přesilovku tohoto utkání si zahrají domácí, neboť Machů fasuje dvě minuty za sekání.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 28. Petrovský (Kašpárek, Macháček), 40. Cienciala (Králík, Wardas), 51. Ramík (Králík)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – S. Cienciala, Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Ramík, Macháček
    HC RT TORAX Poruba: Slíž (41. Hurčík) – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Puchala, Macurák, Machů, Kacper Macias, Dobeš – Krzysztof Macias, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Spurný, Krčmarský

Rozhodčí: Beránek – Stonavský, Marek