Bristol – Queens Park 2:0 (kon.)
Bristol City FC
2:0 (1:0)
Queens Park Rangers
Sobota 27.01.2018, 16:00 • Ashton Gate Stadium • Anglická Championship • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásný den všem fotbalovým fanouškům. V dnešním utkání se podíváme na utkání 29. kola anglické Championship a to mezi týmy Bristol City FC a londýnským celkem Queens Park Rangers.

Domácí celek z Bristolu si zatím počíná tuto sezónu výborně, nachází se na 5. místě s pouhou pěti bodovou ztrátou na druhé Derby. Ačkoliv i přesto, že poslední zápasy Bristolu moc nevychází a z posledních 5 utkání vyhráli pouze 1 a to 26.12 doma proti Readingu. Bristol na Nový rok překvapivě prohrál s Aston Villou a to vysoce 5:0.Podaří se prolomit i střeleckou nevoli 3. nejlepšímu střelci ligy Bobby Reidovi?

Fotbalový klub ze západní části Londýna, který naposledy v sezóně 2014-2015 hrával anglickou nejvyšší ligu Premier League nezažívá nejlepší sezónu. S pouhými 8 vyhranými zápasy a špatným skóre 31:40 se hráči QPR nachází až na 16. pozici s pouhým 7 bodovým náskokem před sestupujícím Sunderlandem.
    QPR se povedlo překvapivě porazit na Nový rok Cardiff City 2:1. Následující 2 ligová utkání skončila výhrou 3:1 proti Burtonu a porážkou 3:0 s týmem z Middlesbrough.

Vzájemné zápasy
    Naposledy se spolu tyto dva týmy utkaly den před Vánocemi, tedy 23.12 a oba celky odešly s jedním bodem za remízu 1:1. Sezónu před tím každý z týmů vyhrál svoje domácí utkání, Bristol tehdy doma zvítězil 2:1 a QPR na svém trávníku vyhráli 1:0.

Bristol City FC: Steele – Wright, Fling, Baker, Bryan – Kent, Smith, Pack, Paterson – Reid – Diédhiou
    Náhradníci: Wollacott – Magnusson, Brownhill, Walsh, Eliasson, Woodrow, Diony

Queens Park Rangers: Smithies – Baptiste, Onuoha, Robinson – Ruflong, Luongo, Scowen, Freeman, Bidwell – Oteh, Washington
    Náhradníci: Ingram – Lynch, Manning, Smith, Perch, Eze, Osayi-Samuel

Rozhodčí: Stroud – Foley, Smallwood.

-2
    Hráči už jsou na hřišti, domácí hráči Bristolu nastupují ve svých červených dresech, hráči QPR nastupují v pruhovaných modrobílých. Zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Dlouhé přenesení hry na Petersona, ale před něho se dostal Luongo a odhlavičkoval.

3
    Centr Onuoha do velkého vápna, ale Baker odhlavičkoval a k míči se dostali hráči Bristolu.

4
    I přestože byl Smithies atakován, přesně přihrál na Furlonga, ten posunul míč ke středu hřiště, ale Scowen se míče nesmyslně zbavil.

5
    Wright byl nevybíravě faulován na půli hřiště.

6
    Pack se pokoušel projít do vápna a následnou přihrávkou našel Diedhioua, ale ten se nacházel v ofsajdu.

7
    Oteh se pokoušel o individuální průnik, ten byl zastaven Flintem a bude z toho autové vhazování pro QPR.

8
    První dlouhé vhazování do velkého vápna bylo nepřesně odvráceno domácími hráči zpět do auto. A ze druhého se hráči Bristolu dostali k míči.

10
    Domácí hráči kombinují z jednoho dotyku, dostali se do velkého vápna, ale jejich pokus byl zastaven pozornou obranou QPR.

11
    Kent si poradil se svým obráncem, posunul si míč ke středu velkého vápna, zakončil, ale jeho pokus byl zblokován Baptistem.

12
    Zaváhání obrany QPR, k míči se dostal Diedhiou, ale Robinson na poslední chvíli zakročil a je z toho rohový kop pro domácí.

13
    Z rohové kopu nakonec bude přímý volný kop pro hráče QPR.

15
    Robinson si teď zahrával kousek od velkého vápna, ale nakonec přihrál Furlongovi a ten byl následně faulován.

16
    Zblokovaný centr Kenta a další rohový kop pro Bristol.

17
    Bryan si teď elegantně pohrál se svými protihráči, patičkou si posunul míč do strany, následně nacentroval, ale centr byl odvrácen Onuohou.

18
    Pack zahrál na housle Furlongovi a k míči se dostal Diedhiou, ale ten byl nakonec obrán Robinsonem.

20
    I hráči QPR se chtěli podívat na soupeřovu polovinu, ale jejich snaha byla zastavena ofsajdovým postavením.

21
    A z následné brejkové situace Onuoha fauloval a bude to velmi zajímavá standardní situace pro domácí hráče.

22
    Střílený centr do kterého se nakonec položil až hostující brankář Smithies.

23
    Hráči Bristolu zatím drží míč více na svých kopačkách, ale teď Steel špatnou rozehrávkou umožnil, aby se k míči dostal jeho soupeř.

25
    A další ofsajd, který zastavil snahu hráčů QPR, tentokrát se v něm nacházel Oteh.

26
    Trojúhelníková kombinace u rohového praporku, následný centr Kenta, ale ten byl odvrácen obranou QPR.

28
    Domácí hráči často kombinují z jednoho dotyku, což vede k pár nepřesnostem, díky kterým se k míči dostávají hráči QPR.

28
    Freeman byl faulován na útočné polovině, ale následný přímý volný kop, letěl do míst, kde stál pouze brankář Steele.

29
    O několik chvil později se o centr pokoušel Bryan, ale jeho pokus byl zblokován a bude to rohový kop pro domácí.

29
    Následný rohový kop proletěl skrze vápno, ale k míči se nikdo nedostal.

30
    Kent prošel po pravé straně a posílal nebezpečný centr do velkého vápna, kde se marně natahoval Diedhiou.

32
    Velmi nevybíravý zákrok domácího Bakera na půli hřiště, který tímto oslabuje svůj tým.
    Červená karta

35
    Po ošetřování hráče Scowena hra opět pokračuje a míče jsou hráči QPR.

35
    A z následné akce zakončoval Washington, ale jeho pokus letěl vysoko nad.

37
    U míče se teď drží hráči QPR, k hlavičce se dostal Luongo, ale jeho pokus letěl mimo pravou tyčku.

38
    Flint byl přišlápnut u půli hřiště a rozehrávat budou domácí.

39
    Standardní situaci rozehrával brankář Steel, centr do vápna byl odvrácen na velké vápno, kde stál Smith, ale jeho dělostřelecký pokus byl zblokován Baptistem.

41
    Scowen posílal míč k rohovému praporku, ale Freeman se k míči nakonec nedostal.

42
    Oteh kopl do hlavy Flinta a hlavní rozhodčí Stroud ho prozatím jen varuje.

43
    Bryan rozehrával volný kop z půli hřiště, jeho centr se dostal do velkého vápna, ale Baptiste prodloužil za sebe na rohový kop.

44
    V posledních chvílích se nám hra zatím dost přitvrzuje. Teď byl na levé straně metry od velkého vápna faulován Paterson a budeme sledovat zajímavou standardní situaci.

45
    Následný centr byl ale odvrácen Onuohou na rohový kop.

45
    Bristol City právě vstřelilo branku!
    Z následného rohového kopu se prosadil hlavičkou FAMARA DIEDHIOU, který si našel místo ve vápně a prodloužil centr do pravé strany branky. Brankář Smithies byl naprosto bez šance.
    Gól - 1:0

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2

V prvním poločase jsme si zatím měli možnost sledovat, že domácí hráči Bristolu jsou jednoznačně lepším týmem, ale ve 32. minutě jej oslabil stoper Baker. Po té se na pár minut dostali zpět do hry hráči QPR, ale konec poločasu patřil opět domácím a gólem do šatny od Diedhiou, Bristol otevřel stav utkání na 1:0.

46

46
    Ze hry odstupuje Baptiste, kterého nahrazuje Smith

48
    QPR se ihned z kraje druhého poločasu snaží reagovat na nepříznivý stav a drží míč na svých kopačkách.

50
    Diedhiou byl povalen k zemi jedním z hráčů QPR a bude z toho volný kop z půli hřiště.

51
    Bryan se svojí levačkou pokoušel najít někoho ze svých spoluhráčům, to se mu nepovedlo a tak se k míči dostali hráči hostí.

51
    A Freeman utekl po levé, ale následně byl odzbrojen od míče. Z následujícího dlouhého auto nakonec nic nebylo, protože zakročil domácí brankář Steele.

53
    Krásné prostrčení na Oteha, ten se podíval na brankáře, mířil na zadní tyč, ale jeho pokusu chyběl kousek.

54
    Hostující Smith byl faulován Flintem před hranicí velkého vápna a velmi zajimává standardní situace pro QPR.

56
    Obrovitánský závar před brankou Bristolu, po přímém volném kopu Steele nedosáhl na balón a Washington hlavičkoval pouze do míst, kde stál jeden domácích.

57
    A další nadějná akce QPR, centr do vápna po kterém se natahoval Smith, ale nebezpečí zažehnal Wright.

59
    Hráči Bristolu jsou teď pod velkým tlakem, QPR kombinuje okolo velkého vápna, ale zatím bez úspěchu.

60
    Bryan zmařil centr Furlonga a bude z toho rohový kop pro hráče QPR.

61
    Z následujícího rohového kopu se dostali k míči domácí.

62
    A byl to velice zajímavý protiútok, Smith špatnou přihrávkou nakonec nenašel spoluhráče, ale jeho následnou střelu vytěsnil na rohový kop Smithies.

63
    Centr od Bidwella a následná hlavička Washingtona, která letěla nakonec nad.

64
    A máme tu dvojí střídání na straně domácích, ze hry odchází Paterson a Kent, které nahrazují Brownhill a Magnusson.

66
    I gól pro Bristol, který přišel jako blesk z modrého nebe. Z protiútoku se dostal k míči Smith, který posunul míč na Diedhiou, ten se pokoušel překonat brankáře, který vyrazil míč ke své pravé straně, kde byl úplně osamocený BRYAN JOE, který přízemní střelou k levé tyči zvýšil stav na 2:0.
    Gól - 2:0

69
    Hráči QPR jsou teď jako opaření vodou, i když hrají proti 10 hráčům, tak prohrávají už 2:0.

70
    Brownhill se teď marně pokoušel vyžádat rohový kop pro svůj tým.

72
    Domácí se opět pokoušeli o další brejk, ale Packovi chybělo malinko, k tomu aby zachytil míč na hřišti.

73
    Další snahu o brejkovou situaci, tentokrát byla zastaveno ofsajdem ve kterém se nacházel Smith.

75
    A máme tu hned 3 střídání najednou. Dvě na straně QPR, kde ze hry odcházejí Furlong a Oteh, které nahrazují Osayi-Samuel a Eze. Na domácí straně odchází střelec prvního gólu Diedhio, kterého nahrazuje Diony.

76
    Diony si říkal o míč na levé straně hřiště, míč k němu nakonec i letěl, ale hráč se k němu nebyl schopný dostat.

78
    Hráči QPR se stále nevzdávají, drží míč na svých kopačkách a snaží se najít skulinku, kterou by prošli přes obranu Bristolu.

79
    A centr od Luonga do velkého vápna, tam se dostal k hlavičce Smith, ale jeho pokus letěl mimo tři tyče.

80
    1. žlutou kartu utkání dostal Luongo.

82
    Freeman centroval na úroveň penalty, ale jeho pokus byl odvrácen na velké vápna, kde se o střelu pokoušel Scowen, jeho střela byla tečována Onuohou o kousek vedle pravé tyče.

83
    Na půli hřiště byl Smith faulován Smithem a bude z toho žlutá karta.

84
    A máme další žlutou kartu, hra se nám opravdu přitvrzuje a další žlutou kartu si vysloužil kapitán QPR Onuoha.

84
    Na následný přímý volný kop se ve velkém vápně nacházeli pouze 2 hráči Bristolu a tak se k míči jednoduše dostali hosté.

85
    Reid zajel zezadu do svého protihráče a vysloužil si tím žlutou kartu.

87
    Už je to spíše nakopávaná, než fotbal. Flint si teď poradil s Magnussonem a bude to odkop od domácí branky.

88
    Bidwell centroval, ale tentokrát to byl Wright, který odvrátil tento centr.

90
    Centr Robinsona z útočné poloviny pro který si došel s přehledem Steele a drží míč ve svých rukavicích.

90+1
    Rozhodčí Stroud nastavuje 5 minut.

90+2
    Domácí hráči houževnatě brání a nepouští svého soupeře k zakončení, Bryan zablokoval centr a bude z toho rohový kop pro QPR.

90+3
    Po rohovém kopu se dostal k míči Freeman, který svou střelou minul branku.

90+4
    Steele si teď nebyl jistý svým vyběhnutím, a naštěstí pro domácí z toho bude rohový kop.

90+5
    A centr od Freemana, který letěl do míst, kde si našel prostor Onuoha, ten ale hlavičkoval pouze do míst, kde stál domácí brankář.

90+5

Skončilo nám utkání 29. kola Championship mezi Bristolem a QPR, ze kterého vyšli vítězně domácí hráči. Z kraje utkání Bristol byl jednoznačně lepším týmem, ale vše se změnilo ve 32. minutě po ČK Bakera. Bristol se však nevzdal a před koncem prvního poločasu z rohového kopu a následné hlavičky otevřel skóre Diedhiou. Ve druhé půli měli jednoznačně navrch hráči QPR, ale ty se nedokázali vytvořit žádnou vylouženou šanci a tak v 66. minutě Bryan přízemní střelou o levou tyč zvýšil stav na konečných 2:0. (18:01:43)