Uničov – Velká Bíteš 5:7 (kon.) | Uh.Brod – Rosice 0:0 (odl.) | Neratovice – Mladá Boleslav B 2:0 (kon.)
Trstěnice – Čerti Ostrov 4:11 (kon.) | Nový Jičín B – Orlová 3:8 (kon.) | Mar.Lázně – Cheb 8:10 (kon.)
HC Varnsdorf – Lomnice n/P 2:5 (kon.) | Žižkov Praha – Hvězda B 4:7 (kon.) | Slaný – Čáslav 2:3 (kon.)
HC Vajgar – Milevsko 4:3 (kon.) | Soběslav – Strakonice 5:6 (po pr.) | Hluboká n.V. – Pelhřimov B 6:5 (kon.)
Tábor B – Č. Krumlov 7:4 (kon.) | HC Vimperk – Humpolec 4:2 (kon.) | Náchod – Opočno 10:2 (kon.)
HC Jičín – Nový Bydžov 2:6 (kon.) | Nová Paka – Hronov 5:4 (po pr.) | Jaroměř – Třebechovice p. O. 6:0 (kon.)
Rakovník – Vlašim 8:7 (kon.) | PZ Kladno – Poděbrady 5:2 (kon.) | Klatovy – Nejdek 7:6 (1:0 po s.n.)
Radomyšl – Telč 7:6 (kon.)
HK Lev Slaný
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
HC Čáslav
Neděle 28.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Slaný • Krajská liga: Středočeský kraj

Je konec. Lvi dnes sice, zejména ve druhé polovině zápasu, zahráli o několik levelů lépe, než před týdnem na Kladně, ale Čáslavi přesto podlehli 2:3. Hosté ukázali, že mají na Krajskou ligu kvalitní tým a k vidění byl pohledný hokej, který musel nezaujatého fanouška bavit. Zápas rozhodla pasáž, před polovinou třetí třetiny, kdy domácí rychle reagovali na gól, který inkasovali ve vlastní přesilovce, ale hned minutu poté vstřelil nakonec vítěznou branku zkušený Michal Borovanský. (19:11:31)

59:49
    Martin Frolík střílel z levého kruhu, Svoboda se proti puku stačil natáhnout!

59:43
    Vyloučen je Ladislav Janata, který vyhodil puk mimo hrací plochu. Domácí mají 17 sekund na vyrovnání.

59:04
    Po bekhendové střele Maláta nedosáhl jeden z domácích hráčů na puk před odkrytou brankou! Velké štěstí pro Svobodu.

58:32
    Domácí klec je již prázdná, Slaný to zkouší v šesti!

58:27
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:11
    Vyrovnání měl na holi Tomáš Kubinčák, který dostal puk na pravý kruh a střílel na klečícího Svobodu. Branku však netrefil!

57:56
    Pěkný průnik předvedl Lukáš Kasala, puk byl ale sražen do rohu.

57:33
    Frolík tečoval přihrávku spoluhráče do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Slaného.

56:35
    Čáslavští teď hrají zkušeně a nepouštějí domácí do tlaku.

56:02
    Hosté neproměnili brejk do otevřené obrany soupeře, kdy zakončující hráč netrefil již prázdnou branku!

54:58
    Hosté předvedli dvě pěkné kombinace. Tu první stopl na poslední chvíli slánský obránce a druhou zakončoval volejem vedle poloodkryté klece Kapec!

54:01

53:54
    Domácím se tahle přesilovka zrovna nevydařila. Nic na tom nezměnila ani dobrá střela Frolíka z vrcholu pravého kruhu.

52:43
    Po pravé straně si nabruslil dopředu Michal Kraučuk. Vypálil vedle bližší tyčky.

52:00
    Domácí budou hrát přesilovku. Za krosček je vyloučen Václav Kadlec.

51:46
    Martin Sekerka jel s Ujfalušim na jediného obránce. Situaci ještě dobruslil další hráč Čáslavi, ovšem domácí hokejista si šikovně počkal na to, až situaci doplní Jiří Novák. Ten však pálil do brusle obránce.

50:03
    Zakázané uvolnění Čáslavi. Do konce třetí části zbývá deset minut.

48:40
    Mohlo být opět srovnáno! Jeden z domácích hráčů svou bombou málem přerazil tyčku!

48:01
    HC Čáslav právě vstřelila branku!
    Hosté si ale berou vedení rychle zpět! Přesně minutu po slánském vyrovnání, si vybruslil zpoza branky před brankoviště MICHAL BOROVANSKÝ, který puk pověsil nad rameno Matouška. Asistence: Lukáš Skokan.

47:01
    Slaný právě vstřelilo branku!
    Domácí zůstali v tlaku a nakonec i vyrovnali! Po obrovském závaru se odrazil kotouč k LUKÁŠOVI KASALOVI, který si zkušeně počkal a nad hráči soupeře, kteří po předchozí akci popadali na led, překonal rovněž rozhozeného Svobodu – 2:2. Asistence: Tomáš Kubinčák.

46:38
    Následoval velký tlak Slaného a sprška střel. Svoboda ale odolal!

45:47
    Hosté udeřili ve vlastním oslabení! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Michal Borovanský přihrávkou na LADISLAVA JANATU, který vymetl horní růžek poloodkryté Matouškovy klece. Asistence: Michal Borovanský a Martin Ježek.

45:16
    Další vyhození hostujícího týmu.

45:02
    Hosté vyhazují.

44:42
    Přesilovou hru si nyní zahrají také slánští hokejisté. Za sekání je potrestán Kapec.

44:30
    Domácí jsou v plném počtu.

44:13
    Z osy hřiště střílel Lukáš Lang. Matoušek puk zkrotil na svém těle.

44:00
    Od modré čáry střílel Martin Malát. Jeho nebezpečný projektil prosvištěl kolem hostující klece.

43:50
    Ujfalušiho nahození musel podržet Svoboda. Domácí tak v oslabení získali buly v útočném pásmu.

43:11
    Od modré čáry pálil Janata. Matoušek našel puk ve výstroji.

42:23
    Je tu přesilovka Čáslavi. Vyloučen je Jan Fiala.

42:07
    Malátova střela byla sražena k Cigánikovi, který zakončoval sám před Svobodou. Ten ale stačil zakročit!

41:28
    Dopředu se snažil protlačit Martin Slánský, nakonec byl odzbrojen obranou Čáslavi.

40:49
    Sledujeme takový oťukávací začátek třetí třetiny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.

Také ve druhé části padl jen jediný gól. Tentokrát ho vstřelili domácí a tak se do šaten odchází za nerozhodného stavu 1:1. Nutno říci, že slánští hráči postupem času vylepšovali svůj výkon a ve 36. minutě se jim podařilo v přesilové hře vyrovnat.

40:00

39:40
    Oba týmy jsou v plném počtu.

39:30
    Také domácí teď využili volnějšího prostoru na hřišti a Svoboda musel vytáhnout dobrý zákrok.

39:01
    Poslední minuta první třetiny.

38:54
    Hra 4 na 4 teď více svědčí hostům. Matoušek přerušil hru po střele z pravé strany.

38:21
    Hosté předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončoval Michal Borovanský. Matoušek si pohlídal svou bližší tyčku.

37:39
    Lukáš Kapec zasáhl do obličeje Martina Frolíka. Na trestnou lavici nakonec míří oba hokejisté.

37:11
    Kubinčákovo nahození ze středního pásma vyrážel Svoboda před sebe. Volný puk ale odklidili jeho spoluhráči.

36:32
    Domácí výkon má ve druhé třetině rozhodně vzestupnou tendenci, Vyrovnání tak bylo určitě zasloužené.

35:26
    Další střela si už našla cestu na branku a nakonec i za záda Svobody! Autorem vyrovnávacího gólu Lvů je MARTIN SEKERKA. Asistence: David Kulich.

35:19
    Nyní střílel od modré vedle Malát.

34:49
    Domácí rozehráli přesilovku dobře. Svoboda nyní zakročil vyrážečkou proti střele Kubinčáka z pravého kruhu.

34:10
    Přesilovku si zahrají také domácí. Lukáš Muras je hráčem, který usedl na trestnou lavici.

33:53
    Od modré čáry pálil Kadlec. Jeho jedovatý pokus skončil těsně vedle.

33:32
    Domácí vyhodili.

33:01
    Rána z pravého kruhu skončila v lapačce Lukáše Matouška. Ten dnes chytá velmi dobře.

32:03
    Vyloučení v týmu UHK Lev Slaný (Rostislav Zilcher – 2 min., hákování).

32:03
    Ladislav Janata se zpoza branky vytočil až před Matouška, ale bekhendem ho nepřekonal. Bude se však vylučovat.

31:35
    Kotouč byl zašlápnut za brankou Čáslavi. Vhazuje se v útočném pásmu slánských Lvů.

30:49
    Mezi kruhy se šikovně uvolnil Martin Pipek, branku ale netrefil.

30:24
    Po buly se puk odrazil k Matouškovi, který ho raději přikryl a podržel. Situace se bude opakovat.

30:21
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

29:52
    Patrik Cigánik naskočil ze střídačky na led právě, když Petr Ujfaluši zavážel puk do útočného pásma. Je z toho postavení mimo hru.

28:59
    Oba týmy už jsou kompletní. Hosty zastavil ofsajd.

28:45
    Martin Frolík z bezprostřední blízkosti nedostal puk za záda Svobody, který se roztáhl na brankové čáře! Utkání nabírá grády!

28:14
    Od modré nahazoval puk na domácí branku Svoboda. Matoušek ho vyrazil do rohu.

27:52
    Domácí zvyšují aktivitu! Od modré čáry pálil Voháňka a Svoboda puk vyrazil do ochranné sítě.

27:13
    Po chybě v hostující rozehrávce předložil Ujfaluši puk do loženky Martinovi Sekerkovi. Ten zblízka těsně minul!

26:57
    Máme tu oboustranné vyloučení. Za domácí je vyloučen Patrik Cigánik, za hosty Lukáš Skokan. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

26:43
    Domácí jsou v plném počtu. Tohle oslabení odehráli dobře a klidně mohli i vyrovnat.

26:08
    Puk ve vlastním obranném pásmu získal Novák, který se snažil vysunout Kubinčáka. Přihrávka však mířila na brusle domácího kapitána.

25:33
    Další šance Slaného! Lukáš Kasala jel sám na Svobodu, ale po blafáku do bekhendu minul branku!

24:53
    Domácí zahrozili v oslabení! Moc nescházelo a puk za Svobodu uklidil Martin Sekerka!

24:42
    Následovat však bude další přesilovka Čáslavi. Martin Frolík je vyloučen za podražení.

24:19
    Domácí se ubránili, jsou v plném počtu.

23:34
    Hostům se následně nepodařila rozehrávka, zahráli jen na icing.

23:25
    Domácím se podařilo vyhodit.

22:18
    Domácí byli pod tlakem a Martin Sekerka poslal kotouč jen do hlediště. Dostává tedy trest za zdržování.

22:01
    Pipek obkroužil domácí branku a předložil puk Lukášovi Kapecovi. Ten z dobré pozice trefil jen Matouška!

21:10
    Nahození od modré čáry skončilo ve výstroji Matouška. Čáslav začala i druhou třetinu aktivně.

20:43
    Hosté solidně zahrozili. Lukáš Skokan si sjel z pozice obránce před branku, kde naštěstí pro Slaný nedosáhl na puk.

20:15
    První zákrok Matouška ve druhé třetině. Vyrážel nahození ze středního pásma.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která se lépe povedla Čáslavi. Hosté, které přijela povzbudit početná skupina fanoušků, jsou aktivní a v 11. minutě se ujali vedení po střele Václava Kadlece. V závěru úvodní části hry navíc brankář Lvů Matoušek pokryl hned dva samostatné nájezdy soupeře a udržel tak pro domácí hratelný stav.

20:00

19:32
    Hosté dohrávají druhou třetinu v tlaku. Matoušek přerušil hru po střele protihráče.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:21
    Matoušek teď drží Slaný! Pokryl další samostatný únik hostí!

18:13

17:42
    Ujfaluši nebezpečně vypálil od modré, ale Svoboda si poradil. Na druhé straně pak ujel do úniku Michal Kraučuk, ale jeho bekhendovou kličku pokryl skvělým zákrokem Matoušek!

17:02

16:41
    Teď už jsou hosté ve čtyřech.

16:12
    Domácí budou hrát 28 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. Dvě minuty dostává Jakub Kůrka!

16:08
    Od pravého mantinelu střílel Michal Voháňka. Svoboda jeho pokus vyrazil.

15:31
    Rostislav Zilcher si vyměnil puk s Kulichem a od modré čáry zamířil vedle.

14:59
    Nezačali ji dobře, hosté se hned osvobozují.

14:40
    Domácí budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici míří Ondřej Šlejtr.

14:21
    Nyní si zachytal i náhradní brankář hostí Jan Krištof. Ten sáhl lapačkou pro puk, který mířil na střídačku Čáslavi.

13:11
    Fiala trefil od modré jen bránícího hráče a hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Borovanský se řítil na branku z pravé strany, ale Matouška nepřekonal!

12:12
    Na domácích je vidět, že se nacházejí v útlumu, což se projevuje především v útočné fázi. Zde hrají Lvi spíše na náhodu.

10:49
    Hosté se ujímají vedení! Do přihrávky Langa se opřel jeho kolega z obranné dvojice VÁCLAV KADLEC a kotouč skončil až za Matouškem. Asistence: Lukáš Lang..

10:27
    Série nepřesností na obou stranách. Domácím selhala rozehrávka, následně se Čáslavští vyhodili z útočného pásma.

09:32
    Domácí zahrozili. Ránu Patrika Cigánika vyrážel Svoboda.

08:52
    Přihrávka zamířila mezi hostující obránce, kteří se nedohodli a Čáslav tak přišla o útočné pásmo.

08:30
    Vše se snad podařilo vyřešit, hra bude pokračovat.

08:30
    Máme tu nějaký problém s dvířky na čáslavské střídačce. Ten musel přijít řešit pracovník zimního stadionu a chvíli se tedy hrát nebude.

08:30
    Po dobrém zákroku brankáře Matouška se bude vhazovat v obranné třetině Slaného.

08:16
    Domácí obránce Voháňka se položil do přihrávky Křišťana, která měla oslovit spoluhráče, jenž si najížděl do předbrankového prostoru.

07:44
    Hosté navíc zahráli na zakázané uvolnění.

07:31
    Hosté soupeře zavřeli asi na půl minuty v jeho obranném pásmu. Teď už se Lvi vymanili.

06:05
    Martin Slánský se na levém křídle protáhl až do zakončení. Z úhlu však branku přestřelil.

05:45
    Domácím byl odpískán ofsajd.

05:17
    Následně však Lvi forčekinkem získali puk a z toho mohl těžit Kubinčák. Střelu domácího útočníka z vrcholu kruhů vyrážel Svoboda.

05:05
    Domácí se vymanili z tlaku jen za cenu vyhození.

04:02
    Průnik Michala Borovanského skončil nepřesnou střelou z levého kruhu. Hosté jsou od přesilovky aktivnější.

03:20
    Domácí vyhození zachytil Lukáš Kapec, od modré čáry ale branku netrefil.

02:55

02:47
    Čáslav v závěru přesilovky přeci jen zatlačila. Matoušek opět přerušil hru.

02:35
    Po závaru končí puk pod domácím gólmanem Matouškem. Následovala menší strkanice, za kterou se vylučovat nebude.

01:17
    Domácí se nyní osvobodili.

00:54
    Domácí se budou muset bránit. Hned v 54. sekundě zápasu je vyloučen Michal Voháňka.

00:01

UHK Lev Slaný: Matoušek (Oliva) – Frolík, Kulich, David, Zilcher, Voháňka, Krégl, Fiala – Lapáček, Kubinčák, Novák, Slánský, Sekerka, Ujfaluši, Cigánik, Kasala, Malát.

HC Čáslav: M. Svoboda (Krištof) – Skokan, L. Svoboda, Lang, Kadlec, Kůrka, Šlejtr, Janata – Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, Kapec, Muras, Borovanský, Pánek, Miller, Šudoma, Sladký.

Rozhodčí: Jelínek – Čajan, Karda.

Slánští hokejisté klesli po včerejších zápasech na páté místo tabulky skupiny Západ za Příbram. Do play off přitom postupují jen první čtyři týmy. Domácí by tak potřebovali bodovat.

Čáslav nasbírala 35 bodů a v tabulce východní skupiny ji patří druhé místo. Navíc táhne vítěznou šňůru, která čítá už čtyři zápasy.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V 19. kole středočeské Krajské ligy mužů přivítají Lvi ze Slaného nováčka z Čáslavi. Hosté ale disponují kvalitním týmem a vzhledem k aktuální formě budou dokonce mírnými favority zápasu. Slánští hokejisté se budou chtít především oklepat po ostudné porážce 1:11, kterou v minulém kole utrpěli na ledě kladenské PZtky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. Sekerka (Kulich), 48. Kasala (Kubinčák) – 11. Kadlec (Lang), 46. Janata (Borovanský, Ježek), 49. Borovanský (Skokan)

Rozhodčí: Jelínek – Čajan, Karda