Kunlun – Barys 0:4 (kon.) | Riga – Jokerit 1:2 (kon.)
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Barys Nur-Sultan
Neděle 28.01.2018, 12:30 • LeSports Center • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (14:41:44)

Je dobojováno! Po nevýrazné první třetině, ve které jsme se branky nedočkali se šlo do periody druhé, která již byla o poznání zajímavější. Tedy alespoň z pohledu fanoušků Astany. Ti měli hned dvakrát důvod k radosti, protože po trefách Nigela Dawese a Dmitrije Ševčenka vedl jejich tým po 30. minutách 2:0.
    Stejný skóre svítili i na začátku poslední třetiny, ve které si Barys svou výhru ještě pojistil. V 52. minutě zvyšoval na 3:0 Roman Savčenko a na konečných 4:0 uzavřel skóre Dmitrij Gurkov. Astana tedy si tedy z Číny odváží všechny body za tuto jednoznačnou výhru.

59:40
    Astana zřejmě se svým poslední útočným výpadem neuspěla a Kunlun se tak může ještě pokusit ohrozit Malgina.

59:00
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:40
    Hellberg musel ještě zasahovat u své pravé tyče proti výpadu Grence zpoza brány, ale nakonec pátý gól do své sítě nepustil.

57:55
    Hosté mají navíc kotouč za svou bránu a čekají na dostřídání svých spoluhráčů.

57:11
    Ta však zatím nepřichází. Malgin ani po této střele Kunlunu nekapituloval a po jeho zákroku se bude vhazovat v obranné třetině Astany.

55:32
    Zápas je již definitivně rozhodnut, ale domácí diváci velmi sympaticky povzbuzují svůj celek a rádi by viděli alespoň jednu branku v síti Astany.
    54:14 Dmitrij GURKOV - 0:4

54:14
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak nyní už je definitivně rozhodnuto! Kunlun ve snaze vstřelit alespoň čestný gól naprosto rezignoval na bránění a po přečíslení tří na jednoho naservíroval Markelov puk za ležícím obráncem před bránu DMITRIJ GURKOVOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonává Hellberga počtvrté. Asistence: Vladimir Markelov.

52:35
    Další pokus Nigela Dawese z levého kruhu kryje Hellberg. Kunlunu již mnoho času na případný zvrat nezbývá a zdá se, že je tak rozhodnuto.
    51:07 Roman SAVČENKO - 0:3

51:07
    Hosté sice přesilovku nevyužili, ale i tak se poté dočkali třetího gólu! Po pravé straně vnikl do útočného pásma Markelov, načež puk předal ROMANE SAVČENKOVI, jenž se šikovným přibržděním zbavil soupeře a následně z mezikruží zamířil do horního rohu domácí brány.

50:24
    Domácí hrají v plném počtu.

50:12
    A do třetice je touš u hostujícího brankáře a přesilovka Astany je pomalu u konce.

49:50
    A domácí opět posílají kotouč přes všechny čáry až k brankáři Malginovi.

49:25
    Tak až nyní přiletěla rána od modré čáry, která ovšem minula Hellbergovu bránu a Kunlun se následně osvobozuje.

48:50
    Astana sice dobře kombinuje v útočném pásmu, ale ještě vůbec nevystřelila a svou rotací si snaží připravit palebnou pozici.

48:24
    Astana si poté zahraje další přesilovou hru. Menší trest za podražení vyfasoval Lucas Lessio.

47:47
    Tak po hodně dlouhé době je hra přerušena. Může za to zakázané uvolnění Kunlunu, po kterém se hra vrací do jeho obranné třetiny.

47:34
    Přečíslení dvou proti jednomu vyřešili hosté střelou z pravého kruhu. Hellberg se však nenechal zaskočit a ránu Astany stačil vyrazit do strany.

46:46
    Nigel Dawes to zkoušel z voleje z levého kruhu, ale Hellberg byl u své pravé tyče připraven a ránu hostujícího kapitána zastavil.

46:05
    Malginovi nyní vypadla hůl z ruky, ale naštěstí mu vypomohli jeho spoluhráči, kteří obrali soupeře o kotouč.

44:40
    Nyní to již byla o něco slibnější pozice, když se domácí ocitli osamoceni mezi kruhy. Následná rána šla ale přímo doprostřed brány a Malgin ji s přehledem vyrazil.

43:50
    Teď už to však Kunlunu vyšlo a a alespoň na chvíli se usadil v pásmu soupeře. Blackerova střílená přihrávka ovšem minula bránu Astany a tak nezasáhla ani nastavenou hůl jeho spoluhráče.

43:13
    Astana nyní velmi dobře obsadila svou modrou čáru, kde si také na soupeře počkala a s přehledem mu puk ihned odebrala.

42:28
    Další ránu vyslali domácí od modré čáry, ale ta šla tentokrát mimo tři tyče hostující brány a Malgin tak nemusel vůbec zasahovat.

41:52
    Malgin zastavil kotouč za svou bránou pro své spoluhráče, kteří však poté vyhazují na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí do obranného pásma Astany.

40:15
    Hosté mohli hned v úvodu závěrečné části navýšit své vedení! Ideální přihrávku do jízdy dostal na pravém kruhu jeden z hráčů Barysu, který však bránu Kunlunu trestuhodně minul.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:12.

I druhá část je minulostí. K nelibosti domácích fanoušků jsme byli svědky dvou branek, které padly do sítě jejich týmu. Ve 27. minutě otevřel přesnou ranou z pravého kruhu Nigel Dawes a Astana se tak ujala vedení. O tři minuty později to již bylo o dva góly, když si volného puku vedle Hellberga všiml Dmitrij Ševčenko, jenž touš dotlačil za brankovou čáru. Hosté tedy vedou po čtyřiceti minutách 2:0 a jsou velmi blízko k zisku tří bodů.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Dallman nezpracoval přihrávku na pravém kruhu a domácí tak mohou kotouč dostat ze své třetiny.

39:15
    A hra se ještě v závěru této části vrátí před Hellberga, protože se jeho spoluhráči dopustili zakázaného uvolnění.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

32:02
    Squires poté nabral velkou rychlost a vpadl do útočného pásma. Tam však jeho pokus srazila hostující obrana a Malgin následně kotouč schoval do své rukavice.

37:02
    Astana i toto, byť krátké, oslabení dokázala ubránit a bude se pokračovat ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.

36:45
    Lessio si pohotově zpracoval kotouč na vrcholu levého kruhu, ale poté trefil jen hůl clonícího hráče, od které se touš odrazil do ochranné sítě.

36:28
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

36:22
    Malgin následně kryje tvrdou ránu z vrcholu levého kruhu a jistým zákrokem nedovolil soupeřům dorážet.

35:50
    Kunlun se snažil využít více prostoru na ledě, ale Astana se dobře ubránila v souboji jeden na jednoho a může přejít do útoku.

35:02
    Dmitrij Malgin podrazil pronikajícího Kanea, který se natlačil před hostující bránu a síly na ledě se tak vyrovnají. Menší trest za podražení totiž dostává brankář Astany.

34:28
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jaakko Rissanen – 2 min., podražení).

33:56
    Barys přežil i toto oslabení a hraje znovu v plném počtu.

33:42
    Střela domácích minula klec Malgina a kotouč následně po mantinelu vycestoval ven z útočného pásma Kunlunu.

33:01
    A následuje další osvobození hostů a Kunlun se musí vracet pro puk znovu do své třetiny.

32:35
    Domácí se sice usadili v pásmu soupeře, ale vyloženou šanci si vytvořit nedokázali a Barys následně kotouč vyhazuje ze svého pásma.

31:56
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., hrubost).

31:30
    Astaně dvoubrankové vedení neuspokojilo a snaží se o přidání dalšího gólu. Proti však byl nyní Magnus Hellberg a jeho pohotový zákrok.
    29:43 Dmitrij ŠEVČENKO - 0:2

29:43
    Barys před polovinou utkání přidává druhý gól a zvyšuje tak svůj náskok na 2:0! Hellberg se nyní vyznamenal proti bekhendovému pokusu DMITRIJE ŠEVČENKA z mezikruží a ještě lepší zákrok si připsal při vyjetí hráče Astany zpoza brány. To totiž tygřím skokem zabránil jistému gólu, když touš nepustil do odkryté klece. Následně si myslel, že zalehl kotouč u své pravé tyče, ale Ševčenko jej zahlédl volně ležet vedle domácího brankáře a dotlačil jej za brankovou čáru. Asistence: Nigel Dawes, Roman Starčenko.

29:28
    Malgin byl nyní pozorný u své levé tyče a kotouč po bekhendové dorážce přikryl pod svou rukavici.

28:55
    Hosté hrají v plném počtu.

28:42
    A znovu si zahraje domácí brankář po dalším osvobození Astany, jejíž oslabení je pomalu u konce.

28:09
    Nahození od modré čáry se k Malginovi ani nedostalo a hosté následně kotouč vyhazují přes všechny čáry až k Hellbergovi.

27:43
    Gilbert Brulé opět pálil z hranice pravého kruhu, ale svou ranou našel pouze připravenou lapačku brankáře Malgina.

26:55
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadejev – 2 min., hákování).
    26:28 Nigel DAWES - 0:1

26:28
    Jako by mě teď hostující hráči vyslyšeli, protože se po chvíli dostávají do vedení! Z pravé strany přihrával Kevin Dallman ideálně do jízdy NIGELU DAWESOVI, jenž měl na vrcholu pravého kruhu dostatek času zamířit a střelou o zadní tyč rozvlnil síť za Hellebergem. Asistence: Kevin Dallman.

25:05
    Kunlun ovšem po buly ve svém pásmu žádné nebezpečí pro svou bránu nepřipustil a stále tak na první vážnější akci zápasu čekáme.

24:59
    Domácí brankář raději podrží nahození zpoza modré čáry ve své rukavici a bude se následně muset spolu se svým spoluhráči bránit.

23:55
    Hellberg posléze vyrazil střelu od modré čáry levým betonem a kotouče se následně ujímají jeho spoluhráči.

23:12
    Semjonov tak dlouho otálel se střelou z mezikruží, až mu do jeho pokusu vložili domácí svou hůl a puk se od ní následně odrazil do ochranné sítě.

22:51
    Hosté se poměrně snadno dostali ke kotouči v útočném pásmu, ale následně se jednomu z nich nepodařilo prostrčit touš do skuliny mezi obránci.

21:50
    Malgin se také zapojil do hry za svou bránou a po chvíli se jeho spoluhráči dokázali dostat k puku a vyvézt ho ze své třetiny.

21:10
    Makljukovovu ránu ovšem Hellberg likviduje a vyráží kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se poté bude po jeho pravici.

20:58
    Ani teď domácí vystřelit nedokázali a budou muset rychle spěchat zpět do obranného pásma.

20:20
    Gilbert Brulé sice nabral rychlost ve středním pásmu, ale se již z vrcholu pravého kruhu ke střele nedostal.

20:01

Je za námi úvodní dějství zápasu, ve kterém však nebyla k vidění příliš atraktivní hokejová podívaná. Snaha se sice ani jednomu celku nedala upřít, ale vážnější situaci si vyprodukovat nedokázali. Nezměnily to ani přesilové hry, které Kunlun s Barysem nesehrály příliš dobře. Uvidíme, co nám nabídne druhá dvacetiminutovka, která začne přibližně v 13:21.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53
    V závěru třetiny ještě zaútočili hosté. Dawesovu nabídku ovšem jeho spoluhráč netrefil a v této části hry se již nic nestane.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

18:56
    Od levého mantinelu si do mezikruží vybruslili domácí, avšak jejich pokus vykopl levým betonem strážce hostující svatyně.

18:15
    Také Malgin si po delší odmlce připisuje úspěšný zákrok, kterým přerušuje hru. Bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Red Star.

18:00
    Nigel Dawes vystihl rozehrávku soupeře a následně touš naservíroval do mezikruží svému spoluhráči, který ovšem minul bránu Kunlunu.

17:44
    Do útočného pásma se však vůbec nedostali a naopak se museli bránit. Grencovu střelu z velkého úhlu ovšem Hellberg spolehlivě kryje.

16:55
    Útočit nyní mohou domácí hráči, kteří mají kotouč na svých holích za bránou a čekají na dostřídání svých kolegů.

16:09
    Vyloučený Kulda se vrátil na led a pokračuje se v pěti proti pěti.

15:30
    Domácí brankář následně musel předvést důležitý zákrok, neboť se k němu dokázal prokličkovat Roman Starčenko. Hellberg ovšem i tuto situaci ustál a drží stále nerozhodný stav.

14:40
    Jeden z hostů ještě v pádu stačil přihrát na modrou čáru, odkud také přišla střela zadáka Astany. Ta se však přes bránící hráče k Hellberovi nedostala a Kunlun poté vyhazuje.

14:09
    Přesilovku si vyzkouší i hosté. Arturs Kulda inkasuje menší trest za nedovolené bránění.

13:52
    Kunlun při snaze založit další útok chyboval a kotouč přešel všechny čáry až na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací opět před Hellberga.

13:28
    Zničehonic mohlo udeřit na druhé straně! Jedikomov měl před sebou po přihrávce od pravého mantinelu prázdnou bránu, ale těsně před tím stačil kotouč do ochranné sítě srazit jeden z domácích beků.

12:59
    Postavení mimo hru zastavuje další útok Astany a vhazování je nařízeno ve středním pásmu.

12:20
    Znovu byla přihrávka Kunlunu delší než by bylo zdrávo a Barys tak měl práci o hodně lehčí. Vzápětí však kotouč odevzdal zpět do moci soupeře.

11:14
    Domácí se však i nadále budou muset mít na pozoru, neboť se po zakázaném uvolnění bude vhazovat opět v jejich obranné třetině.

11:05
    Po delší době se musel činit také brankář Hellberg. Jednalo se spíš o takové lehké protažení, neboť slabá střela od modré čáry nemohla mu a jeho lapačce nadělat větší obtíže.

10:37
    Red Staru se poté nepovedla ani předávka puku na modré čáře a Astana se i nyní v pohodě ubránila.

09:30
    Kunlun i nadále pokračuje v aktivní hře, ale zatím se mu nedaří vstřelit vedoucí branku. Nejinak tomu bylo ani teď po nahození od modré čáry, které minulo klec Malgina.

08:14

07:44
    Následně měl Malgin dobrý výhled na pumelici Järvinena, který trefil od modré čáry jen lapačku hostujícího gólmana.

07:09
    Malgin měl nyní štěstí, že měl Cory Kane kotouč na dlouhou hůl, a tak nemohl svůj průnik lépe zakončit. Zmohl se pouze na slabé šťouchnuté špičkou hokejky, které hostující brankář vyrazil pravým betonem.

06:52
    Astana dokázala vyhrát buly ve svém pásmu a poté vyhodila puk přes všechny čáry.

06:40
    Domácí si dvakrát vyměnili kotouč přes šířku pásma. Z vrcholu levého kruhu ovšem poté pálil Gilbert Brulé nad bránu Barysu.

06:14
    Red Star si po komerční pauze zahrají první přesilovou hru. Na trestné lavici Dmitrij Grenc, jenž bude pykat dvě minuty za hrubost.

05:26
    Hosté se však dostali z menšího sevření, ale v následném protiútoku neměl jediný hráč Astany proti čtyřem domácím žádnou šanci na úspěch.

04:40
    U dalšího nahození hostů budou dříve domácí hráči, kteří mají dostatek prostoru k založení další útočné akce.

03:35
    Gilbert Brulé pálil přes obránce z prostoru pravého kruhu, avšak svou ranou trefil jen clonícího protihráče, od kterého se kotouč odrazil mimo bránu.

02:49
    Nahození ze středního pásma skončilo po teči domácích v ochranné síti. Buly se následně bude konat po levici Hellberga.

02:03
    O´Donnell se dostal k puku mezi houštinou těl. Poté však napálil svou střelu pouze do chráničů Malgina, jenž svým zákrokem přerušuje hru.

01:10
    Na druhé straně je pískáno postavení mimo hru Kunlunu a vhazovat se tak bude ve neutrální zóně.

00:24
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí, kteří se v něm ovšem příliš neohřáli. Při následném protiútoku pálil Nigel Dawes z mezikruží těsně vedle pravé tyče.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Järvinen, Graborenko, A. Kulda, Blacker, Schaus, N. Chlystov – Beck, DeFazio, Brulé – Kane (A), Lessio, Yip (A) – Rissanen, Chipchura, Ponikarovskij (C) – Squires, Lockhart, O'Donnell.

Barys Astana: Malgin (Kudrjavcev) – M. Semjonov (A), Dallman (A), Dietz, Makljukov, Lipin, Orechov, Savčenko, Polochov – Kučin, Dawes (C), R. Starčenko – Sagadejev, Michajlis, Jevdokimov – Gurkov, Žajlauov, Markelov – Ševčenko, Belgibajev, Grenc.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo.

Poslední tři vzájemná utkání

14.10.2017 Astana – Kunlun 4:3 pp.
    12.12.2016 Kunlun – Astana 5:1
    23.11.2016 Astana – Kunlun 4:1

Barys Astana

Astana je rovněž dvě kola do konce základní části bez šance na vyřazovací boje. Na svém kontě má totiž po čtyřiapadesáti duelech 71 bodů, jenž jí garantují 10. příčku ve Východní konferenci.
    Barys má naopak velké problémy v defenzivní činnosti. V průběhu základní části doposud inkasoval 160 gólů, což z něj dělá společně s Jugrou druhý nejhorší tým soutěže. Hůře již je na tom pouze Slovan Bratislava.
    Na ledech soupeře odehrál kazašský celek dohromady sedmadvacet duelů a posbíral v nich 33 bodů. V konečném zúčtování se tedy řadí na 10. místo v tabulce venkovních klubů své konference.

Posledních pět utkání

23.1.2018 Astana – Jekatěrinburg 2:3 sn.

Kevin Dallman 30 (7+23)

Kunlun doposud odehrál pětapadesát zápasů, ze kterých vytěžil 61 bodů, které mu stačí na 12. místo ve Východní konferenci. Jeho ztráta je však příliš velká a je jasné, že se do play off letos nepodívá.
    Jeho velkou slabinou je jednoznačně ofenzíva. V dosavadním průběhu nastřílel pouze 103 branek, což je čtvrtý nejhorší výkon v celé KHL.
    Před vlastními fanoušky se představil v sedmadvaceti případech, ale pouze devětkrát odcházel jako vítěz. S 31 body mu náleží 12. pozice v tabulce domácích týmů Východní konference.

Taylor Beck 20 (7+13)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 27. Dawes (Dallman), 30. Ševčenko (Dawes, R. Starčenko), 52. Savčenko (Markelov, Žajlauov), 55. Gurkov (Markelov)

Barys Nur-Sultan: Malgin (Kudrjavcev) – M. Semjonov (A), Dallman (A), Dietz, Makljukov, Lipin, Orechov, Savčenko, Polochov – Kučin, Dawes (C), R. Starčenko – Sagadejev, Michajlis, Jevdokimov – Gurkov, Žajlauov, Markelov – Ševčenko, Belgibajev, Grenc.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo