Košice – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Zvolen – Nitra 3:2 (po pr.) | Trenčín – Poprad 2:1 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 1:4 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HK Nitra
sk Úterý 30.01.2018, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 47. kolo

Zvolen teda nakoniec predsalen zdoláva Nitru, síce až na šiesty pokus, ale predsa. Domáci mali lepší úvod, hostia zase stred a záver. V predĺžení sa ale šťastie usmialo na domácich. Dva body ostávajú vo Zvolene a jeden putuje do Nitry. (20:39:21)

63:15
    Zvolen dal gól!
    Je rozhodnuté TIM COFFMAN ušiel po pravom krídle popred domácu striedačku. Natlačil sa pred Lawsona a utešenou strelou na lapačku rozhodol toto predĺženie.

63:00
    Ďalšia šanca hostí. Prečíslenie dvoch na jedného, ale zakončeniu Slováka chýbalo kúštik šťastia.

62:26
    Matej Paulovič ušiel domácej obrane ale samostatný najazd nedal. Blafák mu Šimko vystihol.

61:36
    Marek Slovák to teraz skúšal lyšiacky spoza brány do Šimkovho chrbta ale neuspel.

61:04
    Milan Kytnár po Šišovského zadovke netrafil prázdnu bránku.

60:34
    Nitra má puk na hokejkách a útočí ako prvá.

60:01
    Krištof vyhráva úvodné buly.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Riadna hracia časť je za nami a v treťom zápase je to s Nitrou tretie predĺženie. Pokračuje tak mimoriadna vyrovnanosť týchto dvoch tímov.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Obe mužstvá už zrejme zmierené s remízou. Šimko zakrýva puk a nasleduje buly po jeho pravici.

59:10
    Mohlo byť rozhodnuté. Domáci opäť zle striedali a Henrich Ručkay z ľavej strany skúšal rozhodnúť. Výborná prízemná strela a rovnako výborný zásah Šimka.

58:18
    Tlak hostí, lebo jeden z domácich hráčov stratil hokejku. K puku sa dostal Lantoši a strieľal na Šimka, ktorý mal zakrytý výhľad. Napriek tomu ale puk chytá.

57:16
    Pekná strela od modrej od Vojetecha Zeleňáka, Lawson puk videl a vyráža ho do rohu.

56:21
    Domáci kolektív v obrovskej šanci. Peter Šišovský dostal prihrávku spoza brány pred Lawsona. Skúsil to strelou pomedzi betóny. Puk sa kotúľal do siete, ale Lawson nakoniec nebol prekonaný.

55:32
    Kováčik zadovkou našiel ba hokejku Blackwatera, ten sa kľučkou zbavil obrancu, ale ohroziť Šimka už vážnejšie nedokázal.

54:15
    Šanca hostí, Milan ušiel Marcinekovi a aj Rossovi, vystrelil, Šimko puk iba nejako divne vyrazil a Milam v dorážke netrafil odkrytú bránu.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 7. Šišovský (Kováčik, Špirko), 12. Steén (Coffman, Ross), 64. Coffman – 24. Slovák (Rýgl), 49. H.Ručkay (Paulovič, Rýgl)

HKM Zvolen: Šimko (Nieminen) – Bokroš, Ross, Ťavoda, Kováčik, Ulrych, Hraško, Zeleňák – Coffman, Steén, Obdržálek – Flick, Kytnár, Matis – Puliš, Špirko, Šišovský – Török, V.Fekiač, Síkela – Marcinek – tréner P.Mikula
    HK Nitra: Lawson (M.Laco) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir.Pupák, Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, H.Ručkay – Blackwater, Slovák, Lantoši – Kovacs, J.Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Rzavský – tréner A.Stavjaňa

Rozhodčí: Baluška, Snášel – Kollár, Výleta – Martinko (video)