Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Anaheim 1:3 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Florida 1:4 (kon.)
St. Louis – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Dallas – Los Angeles 0:3 (kon.) | Calgary – Vegas 2:4 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:3 (po pr.)

2. Victor Rask (CAR) 1+0
    3. Cam Ward (CAR) 29 zák., 1 gól, 96,7% (03:47:40)

Statistiky: Střely na bránu: 39-30; Zablokované střely: 10-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 18-26; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Ottawa sice vedle v PNC Areně zásluhou Jeana-Gabriela Pageaua, který se prosadil v závěru druhé třetiny, jenže na začátku třetí rychle vyrovnal po návratu ze zranění Sebastian Aho a v přesilové hře poté rozhodl o těsné výhře Caroliny Victor Rask. Výsledek. Carolina Hurricanes 2 Ottawa Senators 1.

59:59
    Hurricanes se v závěru utkání ocitli pod velkým tlakem a raději si ještě vyžádali oddechový čas.

59:59
    Erik Karlsson ihned po vhazování na pravém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím, Cam Ward připraven.

59:56
    Craig Anderson vyrazil na střídačku a Bobby Ryan se ocitl u pravé tyče čtyři sekundy před koncem zápasu ve velké šanci, jenže Cama Warda mezi betony neprostřelil!

59:28
    Vyloučený Dion Phaneuf je zpět na ledě a hokejisté Ottawy ještě mají příležitost vyrovnat stav utkání.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:57
    Brett Pesce na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána ale byla na přední tyči zablokována.

57:28
    Dion Phaneuf dostal dvě minuty za držení a Senators půjdou místo tlaku do čtyřech hráčů. Přesilová hra pro Carolinu. To je hodně důležité vyloučení.

55:36
    Hurricanes se snažili prosadit na levém křídle, jenže se ocitli v postavení mimo hru. Hra přerušena.

54:54
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Carolina vede po obratu 2:1.

53:50
    Hurricanes před pár okamžiky mohli skórovat do prázdné brány, jenže Dion Phaneuf na brankové čáře puk odvrátil! To byla další stoprocentní nebo spíše miliónová šance!

52:42
    Senators na pravém křídle vystřelili od hrazení a Cam Ward jejich střelu z úhlu podržel ve svém náručí.

52:37
    Carolina dvěmi góly v řadě otočila utkání na svou stranu. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
    51:32 Victor RASK - 2:1

51:32
    Carolina právě vstřelila branku!
    Justin Williams se před pár okamžiky neprosadil, když Craig Anderson jeho střelu zastavil v levém podpaždí, proti střele VICTORA RASKA z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která zamířila do bližšího horního rohu brány, už byl ale o pár okamžiků později bezmocný! Carolina otočila utkání a po využití přesilové hry vede 2:1! Asistence: Justin Williams a Noah Hanifin.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 42. Aho (T. Teräväinen, J. Staal), 52. V. Rask (Williams, Hanifin) – 39. Pageau (Z. Smith, E. Karlsson)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – T. Teräväinen, V. Rask, Williams – Skinner (A), D. Ryan, Stempniak – Nordström, Krüger, B. McGinn. Hlavní trenér: Bill Peters.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Claesson – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Pääjärvi, Brassard, Dzingel – Z. Smith (A), Pageau, Pyatt – Burrows, White, DiDomenico. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Francois StLaurent. Čároví: Pierre Racicot, Tony Sericolo

Diváci: 11448