Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Anaheim 1:3 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Florida 1:4 (kon.)
St. Louis – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Dallas – Los Angeles 0:3 (kon.) | Calgary – Vegas 2:4 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:3 (po pr.)

2. Victor Rask (CAR) 1+0
    3. Cam Ward (CAR) 29 zák., 1 gól, 96,7% (03:47:40)

Statistiky: Střely na bránu: 39-30; Zablokované střely: 10-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 18-26; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Ottawa sice vedle v PNC Areně zásluhou Jeana-Gabriela Pageaua, který se prosadil v závěru druhé třetiny, jenže na začátku třetí rychle vyrovnal po návratu ze zranění Sebastian Aho a v přesilové hře poté rozhodl o těsné výhře Caroliny Victor Rask. Výsledek. Carolina Hurricanes 2 Ottawa Senators 1.

59:59
    Hurricanes se v závěru utkání ocitli pod velkým tlakem a raději si ještě vyžádali oddechový čas.

59:59
    Erik Karlsson ihned po vhazování na pravém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím, Cam Ward připraven.

59:56
    Craig Anderson vyrazil na střídačku a Bobby Ryan se ocitl u pravé tyče čtyři sekundy před koncem zápasu ve velké šanci, jenže Cama Warda mezi betony neprostřelil!

59:28
    Vyloučený Dion Phaneuf je zpět na ledě a hokejisté Ottawy ještě mají příležitost vyrovnat stav utkání.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:57
    Brett Pesce na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána ale byla na přední tyči zablokována.

57:28
    Dion Phaneuf dostal dvě minuty za držení a Senators půjdou místo tlaku do čtyřech hráčů. Přesilová hra pro Carolinu. To je hodně důležité vyloučení.

55:36
    Hurricanes se snažili prosadit na levém křídle, jenže se ocitli v postavení mimo hru. Hra přerušena.

54:54
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Carolina vede po obratu 2:1.

53:50
    Hurricanes před pár okamžiky mohli skórovat do prázdné brány, jenže Dion Phaneuf na brankové čáře puk odvrátil! To byla další stoprocentní nebo spíše miliónová šance!

52:42
    Senators na pravém křídle vystřelili od hrazení a Cam Ward jejich střelu z úhlu podržel ve svém náručí.

52:37
    Carolina dvěmi góly v řadě otočila utkání na svou stranu. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
    51:32 Victor RASK - 2:1

51:32
    Carolina právě vstřelila branku!
    Justin Williams se před pár okamžiky neprosadil, když Craig Anderson jeho střelu zastavil v levém podpaždí, proti střele VICTORA RASKA z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která zamířila do bližšího horního rohu brány, už byl ale o pár okamžiků později bezmocný! Carolina otočila utkání a po využití přesilové hry vede 2:1! Asistence: Justin Williams a Noah Hanifin.

50:57
    Carolina se na pravém křídle ocitla zřejmě v postavení mimo hru, která byla vzápětí přerušena.

49:51
    Jeden z hráčů Caroliny mohl rychle využít přesilovou hru, jenže Craig Anderson puk vyrazil!

49:39
    Zach Smith dostal dvě minuty za podražení a Carolina má šanci rozhodnout zápas v přesilové hře.

49:00
    Hurricanes vystřelili od modré čáry a Craig Anderson jejich táhlou střelu ukryl v náručí. Hra přerušena.

48:04
    Hra byla přerušena a ve třetí třetiny si odbudeme první krátkou reklamní přestávku. Skóre: 1-1.

47:50
    Jordan Staal rychle objel bránu a v blízkosti pravé tyče se ho snažil v plynulém pohybu bekhendem zasunout do brány, jenže Craig Anderson předvedl bleskový přesun a levým betonem puk vyrazil! Jeho spoluhráči poté puk vyhodili a do hry se zapojil Cam Ward.

46:57
    Tom Pyatt nabral rychlost a na pravém křídle se snažil prosadit z ostrého úhlu, Jaccob Slavin ale srazil puk za bránu.

45:46
    Justin Williams předvedl za bránou skvělý forčeking, kterého mohl u pravé tyče využít Jeff Skinner, jeho střela z blízkosti ale skončila nad bránou na ochranném skle!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:35
    Zakázané uvolnění se tentokrát proti Carolině nepískalo a hokejisté Ottawy museli hrát.

44:49
    Senators na levém křídle vystřelili ihned po vhazování od modré čáry a Cam Ward toho příliš neviděl, přesto dokázal puk na přední tyči vyrazit. Pokračujeme za stavu 1:1.

44:45
    Sebastian Aho na levém křídle nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a pískalo se zakázané uvolnění.

44:06
    Hurricanes vypálili od modré čáry, puk ovšem minul bližší horní roh brány Craiga Andersona.
    41:49 Sebastian AHO - 1:1

41:49
    Teuvo Teräväinen po ose ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a bekhendem ho přiťukl naslepo doleva na najíždějícího SEBASTIANA AHA, který na vrcholu levého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem a mezi betony Craiga Andersona zamířil do brány – 1:1! Sebastian Aho se vrátil po zranění a hned skóroval. Asistence: Teuvo Teräväinen a Jordan Staal.

41:13
    Nyní už se Hurricanes v pravém kruhu ke střele dostali, Craig Anderson ale na přední tyči puk podržel.

40:53
    Cam Ward vyrazil střelu Erika Karlssona mířící od modré čáry ke vzdálenější levé tyči pravým betonem a na opačné straně mohl udeřit Noah Hanifin, jenže nabral příliš velkou rychlost a ocitl se s pukem za bránou Craiga Andersona.

40:01
    Zack Smith vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, na které se postavil proti domácímu Victorovi Raskovi.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-22; Zablokované střely: 7-12; Vhazování: 56%-44%; Hity: 10-19; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 2-2.

Třetí třetina začne přibližně v 2:50.

Chris DiDomenico zahodil v úvodu prostřední části stoprocentní šanci, když místo odkryté brány trefil z blízkosti tyč, Senators to ale mrzet nemusí, protože Craig Anderson je nadále bezchybný a krátce před druhou přestávkou navíc udeřil Jean-Gabriel Pageau, který vstřelil svůj sedmý gól v letošní sezóně. Skóre po druhé části. Carolina Hurricanes 0 Ottawa Senators 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Noah Hanifin krásnou přihrávkou od modré čáry našel v blízkosti pravé tyče jednoho ze spoluhráčů, který z blízkosti a úhlu nedokázal Craiga Andersona mezi betony překonat!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
    38:48 Jean-Gabriel PAGEAU - 0:1

38:48
    Ottawa právě vstřelila branku!
    JEAN-GABRIEL PAGEAU krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování zamířil ke vzdálenější pravé tyči, kde se puk od spodní hrany lapačky Cama Warda odrazil do brány! Ottawa udeřila jako první a vede 1:0! Asistence: Zach Smith a Erik Karlsson.

38:34
    Senators vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování a připravený Cam Ward na přední tyči puk podržel.

36:34
    Derick Brassard si najel před bránu na krásnou přihrávku a po rychlé kličce se snažil puk usměrnit po ledě k levé tyči, jenže Cam Ward předvedl úžasný rozštěp a puk pravým betonem vyrazil!

36:20
    Haydn Fleury vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk zřejmě jemně tečoval Brock McGinn. Craig Anderson ale každopádně kotouč detekoval v náručí. Komerční přestávka.

34:13
    Mike Hoffman z bodu pravého kruhu krásnou střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Cam Ward předvedl úžasný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce!

33:55
    Craig Anderson další střelu Hurricanes podržel v náručí a následuje krátká komerční přestávka.

33:28
    Derek Ryan nejprve neuspěl v blízkosti levé tyče po nahození od modré čáry a Craig Anderson poté musel zasahovat ještě jednou, když tvrdou ránu s příklepem v podání Jeffa Skinnera z pravého kruhu vyrazil betony!

33:02
    Senators se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

32:11
    Hurricanes mohli udeřit po střele z levého křídla, jenže pozorný Craig Anderson na přední tyči puk vyrazil.

31:07
    Bobby Ryan v pravém kruhu vystřelil zápěstím a jeho pokus mířící ke vzdálenější levé tyči Cam Ward dobře vyrazil vyrážečkou. V PNC Areně stále marně čekáme na gól.

29:22
    Senators se nepodařilo rozehrát a proti hostujícímu celku se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.

28:48
    Vzápětí zkoušel střelou z levého kruhu prolomit bezbrankové skóre Mark Borowiecki, Cam Ward ale jeho střelu po ledě pravým betonem na přední tyči vyrazil za bránu.

28:32
    Ryan Dzingel na levém křídle nabral rychlost a v blízkosti levé tyče vyklepal betony Cama Warda.

27:07
    Justin Williams vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Craig Anderson podržel puk s problémy v náručí.
    26:45 Chris DiDomenico místo odkryté brány trefil tyč!

26:45
    Chris DiDomenico zahodil obrovskou šanci, když na vzdálenější pravé tyči mohl dorážet puk po diagonální přihrávce z levého křídla do prázdné brány, jenže trefil tyč a Cam Ward puk zmrazil pod sebou! Následuje komerční přestávka.

25:08
    Erik Karlsson a ještě před ním některý ze spoluhráčů na levém křídle vystřelil z úhlu, Cam Ward ale v prvním případě na přední tyči puk vyrazil a ve druhém ho podržel.

23:51
    Jaccob Slavin se ocitl před bránou po krásné přihrávce ve velké šanci, ani nadvakrát ale fantasticky chytajícího Craiga Andersona v rozkleku nepřekonal!

23:18
    Cody Ceci byl zřejmě hráčem, který zabránil Derekovi Ryanovi z pravého kruhu zamířit do odkryté brány, když na brankové čáře u přední tyče puk usměrnil čepelí hole za bránu!

22:35
    Mark Borowiecki zkusil zaskočit Cama Warda střelou z levého rohu útočného pásma, brankář Caroliny ale puk vyrazil na přední tyči betonem.

21:47
    Hurricanes na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Craig Anderson vestoje vyrazil puk betonem.

21:32
    Senators vyhodili puk pod tlakem na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Craiga Andersona.

21:03
    Hurricanes se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Dobrý tlak Caroliny.

20:53
    Vyloučený Erik Karlsson je zpět na ledové ploše a také Senators úspěšně přečkali první oslabení.

20:47
    Noah Hanifin od modré čáry napřáhl táhlé střele, kterou Craig Anderson tentokrát podržel ve svém náručí.

20:25
    Noah Hanifin střelou z vrcholu levého kruhu mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Craig Anderson ale na přední tyči puk vyrazil a poté si poradil i s dorážkou Dereka Ryana!

20:16
    Jeff Skinner na pravém křídle vypálil rychle od hrazení a Craig Anderson na přední tyči podržel puk v lapačce.

20:01
    V PNC Areně začala prostřední část, v jejímž úvodu Hurricanes dohrávají přesilovou hru po vyloučení Erika Karlssona.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-10; Zablokované střely: 4-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 5-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 1:58.

V PNC Areně úvodní třetina gól nenabídla, oba týmy k němu byly ale hodně blízko, když nejprve na domácí straně bekhendovou střelou téměř z nulového úhlu orazítkoval horní tyč Jeff Skinner a na opačné straně poté z bodu pravého kruhu pro vhazování Thomas Chabot, jehož pokus po ledě se odrazil od přední tyče za bránu. Oba brankáři drží čisté konto. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 0 Ottawa Senators 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Victor Rask vypálil od modré čáry a Craig Anderson jeho pokus hrudí vyrazil. V první třetině se už nic nestane.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:53
    Jeff Skinner u levé tyče neprostřelil Craiga Andersona mezi betony střelou z úhlu a Erik Karlsson vzápětí fauloval. Hra byla přerušena a kapitán Ottawy dostal dvě minuty za hákování.

18:10
    Thomas Chabot se v pravém kruhu dostal ke střele po ledě, která se od přední tyče odrazila za bránu!

17:13
    Hurricanes na pravém křídle vypálili po zakázaném uvolnění Senators od modré čáry a Craig Anderson jejich táhlou střelu na přední tyči podržel v náručí. Následuje komerční přestávka.

15:33
    Tom Pyatt střelou z pravého kruhu na opačné straně ledové plochy mířil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Cam Ward ale skvěle vykopl puk pravým betonem mimo!
    15:06 Jeff Skinner ani nadvakrát nepřekonal Andersona!

15:06
    Jeff Skinner zády k bráně v pravém kruhu nejprve skvěle tečoval nahození od modré čáry čepelí hole mezi betony Craiga Andersona a po jeho skvělém zákroku, během něhož včas sevřel betony a puk vyrazil, se dostal v blízkosti pravé tyče k bekhendové dorážce, která z téměř nulového úhlu zamířila do horní tyče a odrazila se zpět do hry!

14:48
    Jeff Skinner z levého rohu útočného pásma posílal přihrávku před bránu, kterou na přední tyči zastavil vyrážečkou přiloženou k ledu pozorný Craig Anderson.

13:46
    Další přerušení hry poté, co byl puk v útočném pásmu Caroliny sražen na jednu ze střídaček. Zatím stále čekáme na gól.

13:20
    Carolina podél střídaček zavážela puk do útočného pásma a tentokrát její akci zastavilo postavení mimo hru.

12:46
    Hurricanes na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich střela zamířila vedle vzdálenějšího pravého rohu brány.

12:13
    Derick Brassard se snažil zpoza brány zasunout puk do brány, jenže Cam Ward ho zmrazil v blízkosti své levé tyče pod lapačkou. Komerční přestávka.

10:45
    Erik Karlsson na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a po zákroku Cama Warda se na přední tyči dostal k dorážce Colin White, jenže bránu Caroliny minul!

09:18
    Sebastian Aho odpykal týmový trest Caroliny za příliš mnoho hráčů na ledě a Hurricanes hrají v plném počtu.

08:58
    Senators na levém křídle střelou od modré čáry nad ledem minula vzdálenější levou tyč a domácí puk vyhodili.

07:35
    Jordan Staal mohl udeřit v oslabení, když v pravém kruhu naznačoval pohledem přihrávku a rozhodl se pro prudkou střelu zápěstím naslepo, která minula bližší horní roh brány.

07:18
    Carolina hrála v šesti a Ottawa si po první krátké reklamní přestávce zahraje úvodní přesilovou hru zápasu. Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Sebastian Aho.

07:10
    Thomas Chabot u střídaček vybojoval puk a podél hrazení vyrazil společně s Tomem Pyattem do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru mu chtěl předložit puk, jenže jeho přihrávku fantasticky zablokoval ležící Jaccob Slavin!

06:01
    Domácím hokejistům se vzápětí nepodařilo rozehrát a proti Carolině se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.

04:25
    Hurricanes na pravém křídle prudce vypálili od modré čáry, Craig Anderson byl ale opět připraven a puk vyrazil.

04:09
    Jordan Staal na pravém křídle nádhernou diagonální přihrávkou od hrazení našel před bránou najíždějícího Sebastiana Aha, který se snažil puk bez přípravy usměrnit k levé tyči, jenže Craig Anderson kotouč fantasticky vyrazil pravým betonem!

03:35
    Jeff Skinner si na útočné modré čáře počkal na kolmou přihrávku, která mu přistála přesně na holi, jeho střela z vrcholu levého kruhu ale přesná nabyla a minula přední tyč.

02:46
    Thomas Chabot napřáhl k nepříjemné střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování a připravený Cam Ward vyrazil jeho pokus mířící do vzdálenějšího pravého rohu brány do ochranné sítě.

02:27
    Hurricanes se dostali v levém kruhu po rychlé akci ke střele, která nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, zároveň ale lapačky Craiga Andersona, který hru přerušil.

02:02
    Cody Ceci rychle a prudce vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána zamířila nad bránu.

01:44
    Senators se z obranného pásma nepodařilo rozehrát a puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky.

01:33
    Craig Anderson se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes a poté holí úspěšně rozehrál.

00:33
    Teuvo Teräväinen se ocitl po krátké přihrávce Victora Raska na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování ve velké šanci, jeho střela po ledě ale těsně minula vzdálenější levou tyč.

00:01
    Puk dopadl na led a utkání mezi Carolinou a Ottawou bylo právě zahájeno. Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – T. Teräväinen, V. Rask, Williams – Skinner (A), D. Ryan, Stempniak – Nordström, Krüger, B. McGinn. Hlavní trenér: Bill Peters.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Claesson – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Pääjärvi, Brassard, Dzingel – Z. Smith (A), Pageau, Pyatt – Burrows, White, DiDomenico. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Francois StLaurent. Čároví: Pierre Racicot, Tony Sericolo.

Po přestávce kvůli All-Star Game se opět vrací do popředí nejlepší hokejová soutěž světa, která se přehoupla do své druhé poloviny, a Ottawa, která loni nebyla daleko od toho, aby si místo Pittsburghu zahrála finále Stanley Cupu, se představí ve středu v noci poprvé v letošní sezóně NHL na ledě Caroliny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 42. Aho (T. Teräväinen, J. Staal), 52. V. Rask (Williams, Hanifin) – 39. Pageau (Z. Smith, E. Karlsson)

Diváci: 11448