Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Anaheim 1:3 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Florida 1:4 (kon.)
St. Louis – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Dallas – Los Angeles 0:3 (kon.) | Calgary – Vegas 2:4 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:3 (po pr.)
Boston Bruins
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Anaheim Ducks
Středa 31.01.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn. (03:55:35)

Československá stopa v utkání
    David Krejčí (BOS)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 18:09
    David Pastrňák (BOS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 22:22
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:26
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:55.

1. Cam Fowler (ANA) 0+2
    2. John Gibson (ANA) 25 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Torey Krug (BOS) 0+1.

Střely na branku: 31 – 27 (5:15, 13:4, 13:8).

Je dobojováno! Anaheimu stačila jediná výborně zvládnutá třetina k tomu, aby mohl oslavit vítězství a ukončit sérii Bostonu, který po osmnácti zápasech poprvé padl už v základní hrací době. Bruins po inkasovaných gólech od Silfverberga a Henriquea dlouho marně dobývali obranu Kačerů a prosadili se až těsně před koncem. Po snížení Spoonera už ale domácí nestihli nic vymyslet a naopak ještě jednou inkasovali do prázdné branky.

59:53 Adam HENRIQUE - 1:3

59:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Sedm sekund před koncem je definitivně rozhodnuto! ADAM HENRIQUE potvrdil výtečnou formu a střelou do prázdné branky zaznamenal dnešní druhý gól. Bez asistence.

59:42
    Francois Beauchemin vyhodil puk do bezpečí a výrazně tím zvýšil šance Anaheimu na vítězství!
    59:19 Ryan SPOONER - 1:2

59:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    Po devětapadesáti minutách hry se konečně dočkal také domácí tým, kteří ještě zažehl jiskřičku naděje! Dnešní narozeninový oslavenec RYAN SPOONER po přihrávce od Kruga nenápadně vystřelil zpoza pravého kruhu a kotouč nečekaně doletěl až do Millerovy brány! Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.

59:03
    Chára naskočil na led a až tímto okamžikem startuje domácí přesilová hra šesti proti čtyřem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Až během Krejčího propagační střely mířící do lapačky Millera odjel Chudobin na střídačku a pustil do hry šesté hráče.

58:25
    Stále se domácí nemohou usadit v útočném pásmu a rozjet nějakou kloudnější kombinaci. Chudobin mezitím zůstává v brankovišti.

57:03
    Hodně rozčílený Zdeno Chára se pustil do krátké šarvátky s Ryanem Getzlafem, jenž ho v přerušené hře lehce sekl do lýtek. Getzlaf dostal 2+2 minuty za sekání a hrubost, naopak Chára jen jeden menší trest za hrubost. Resultuje z toho přesilovka pro Bruins!

56:27
    Pastrňák v obležení obránců sice přihrál ze zadního mantinelu před brankoviště, ale tam neměl ani jednoho spoluhráče v černožlutém dresu.

55:56
    Anaheim hraje co nejjednodušeji to jde a vystačuje si s vyhazováním kotouče mimo obranné pásmo.

55:23
    Krejčí přihrál doprava Millerovi, jehož střela vyrazila Getzlafovi hokejku z rukou a do blízkosti brankáře Ducks neprošla.

54:43
    Ritchieho zákrok byl posouzen jako čistý a Boston se přesilové hry nedočká. Po Bjorkovi navíc přišel o dalšího útočníka.

54:43
    Backesovi nesedla střela zpoza levého kruhu a pak do něj nemilosrdně vrazil Nick Ritchie. Zkušený útočník Bostonu zůstal ležet na ledě a nyní je ošetřován.

54:05
    Montour byl zahnán k mantinelu a z pravé strany trefil Chudobinovy betony. Domácí brankář poté zneškodnil také šanci neuhlídaného Ondřeje Kašeho.

53:09
    Zkušený gólman a vítěz Vezinovy trofeje z roku 2010 na svůj první zákrok nečekal dlouho, nicméně s Bergeronovou střelou z pravého křídla neměl žádné větší starosti.

52:35
    Gibson dnešní utkání nakonec nedochytá. Kvůli zranění v dolní polovině těla přepouští své místu Ryanu Millerovi.

52:35
    John Gibson pokryl nahozený puk a přinutil hlavního rozhodčího zastavit hru. Ta bude pokračovat po komerční přestávce.

52:18
    Ryan Getzlaf se opět neměl ke střele, i když byl na levé straně úplně volný. Místo toho přihrál před brankoviště, kde zaúřadovala brusle Davida Krejčího.

51:46
    Grzelcyk dobře zapracoval u levého mantinelu a zadovkou pustil puk k DeBruskovi, který nemířil dostatečně přesně a Gibson zasahovat nemusel.

51:16
    Chárovi nevyšly hned tři střely od modré čáry, Ducks po nich získali puk a vyhodili ho tak, aby se nemusel pískat icing.

50:59
    Medvědům se pomalu začíná krátit čas. Na vyrovnání a vstřelení dvou branek mají už jen posledních devět minut.

50:02
    Kaše s Ritchiem absolvovali spoustu soubojů, v útočném pásmu sice pobyli několik desítek sekund, ale ke střele se nedostali.

49:25
    Domácí se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma a do hry musel vstoupit i Chudobin, který nyní sleduje boj v rohu jeho pásma.

48:58
    Coglianovu střelu z levého mantinelu Chudobin vyrážečkou odrazil do bezpečí a nyní už se zase hraje mezi modrými čarami.

48:32
    Pastrňák uklidnil hru a odvážně se vrhl proti kompletní pětce Anaheimu, která ho ještě ve středním pásmu čistě odzbrojila.

47:15
    Velké problémy u Gibsona! Ten nejprve vyrazil střelu Schallera a pak i další pokus Millera z osy hřiště, po kterém čelil nepříjemným dorážkám Nashe.

46:41
    Perryho střela z pravé strany letěla jen do boční sítě. Domácí branku pak rychle obkroužil Wagner, ale Chudobin byl u pravé tyče včas.

46:23
    Chudobin schoval volný puk do lapačky a přerušil hru. Následuje komerční přestávka a zřejmě další ošetření Gibsona.

45:51
    Po další Krugově střele od modré čáry se Gibson zase zvedal o něco pomaleji, než bývá zvykem. Uvidíme, zda vydrží v brankovišti až do konce zápasu.

45:09
    Torey Krug si poněkolikáté vylámal zuby na Gibsonovi, který ho v lehce akrobatické pozici vychytal. Brankář Ducks je podle všeho zdráv.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:55
    Oba týmy střídají a hosté, kteří jsou v držení kotouče, nemají sebemenší důvod bezhlavě spěchat do útoku.

44:06
    Brownův nástřel u zadního mantinelu protečoval Chudobin do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Anaheimu.

43:32
    Danton Heinen se prokličkoval přes Lindholma, ale poté narazil na Beauchemina, který pokus o střelu ihned zablokoval.

43:08
    Lindholmova dlouhá přihrávka nenašla nikoho v bílém a zavinila odpískané zakázané uvolnění Ducks.

42:53
    Richard Rakell měl hodně volného prostoru na levém křídle, ani to mu nepomohlo k přesnější střele z vrcholku kruhu pro vhazování.

42:11
    Ondřej Kaše byl při brejku dvou na jednoho rozhozený zákrokem Grzelcyka a nakonec se vystavil do ofsajdu. Z nebezpečně vypadající akce tak nic nebylo.

41:33
    Krejčího vyhrané vhazování umožnilo od modré čáry napřáhnout Millerovi, ovšem John Gibson s přehledem zasáhl a opět přerušil hru.

41:13
    Lindholm zachytil přihrávku a upaloval do protiútoku. Při střele z levého kruhu nejprve trefil beton Chudobina, který vyrazil i následnou dorážku z ostrého úhlu.

41:00

40:33
    Nakonec to vypadá na problém v dolní polovině těla. Hostující brankář se po ošetření každopádně postavil zpět mezi tyče a bude moci pokračovat.

40:33
    Heinen ze zadního mantinelu přihrál do pravého kruhu na Bergerona, který vypálil z první a trefil Gibsona, který zůstává v nehokejové pozici ležet na ledě! Kotoučem dostal někam na břicho.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 19 (5:15, 13:4).

Prostřední dějství bylo jasně v režii domácího Bostonu, který téměř po celých dvacet minut diktoval tempo hry. Vyložených gólovek si Bruins ale moc nevytvořili a na čistém kontu Gibsona za celých čtyřicet minut nic nezměnili. Anaheim tak stále vede 2:0 a je na dobré cestě k ukončení dlouhé série Bostonu, jenž osmnáct zápasů v řadě nepohrál v základní hrací době.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Patrice Bergeron tečoval Krugovu dělovku golfákem, ale puk se ani teď neodrazil tak, aby směřoval mezi tři tyče Gibsonovy klece.

39:25
    Pastrňák si sjel do rohu a vrátil puk k modré čáře. Nijak nebezpečná střela ale Gibsona neohrozila a Kačerům se povedlo vyhodit.

39:00
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:05
    Carlovu riskantní přihrávku přes osu hřiště před Chárou tečoval Silfverberg a kotouč se dotkl někoho na střídačce Bostonu. Sudí přerušili hru a nařídili buly u modré čáry poblíž Gibsona.

37:29
    Bergeronovo nahození ze středu hřiště pomohlo Bostonu získat vhazování v útočném pásmu. Gibson si totiž netroufl na rozehrávku a přerušil hru.

36:59
    Opět vyletěl puk do hlediště, kde ho parádně zachytil fanoušek v dresu Anaheimu. Za svou oslavu si vysloužil bučení domácí většiny.

36:35
    Elitní formace Bostonu v čele s Patricem Bergeronem se k ničemu neprobojovala. Puk vyletěl mimo hřiště a hra je vykázána do středního pásma.

35:55
    Ryan Spooner nabral dobrou rychlost ve středním pásmu, pak už se ale dostal mimo ideální úhel a bekhendem z pravé strany Gibsona nepřekonal.

35:06
    Danton Heinen měl poměrně volnou cestu do levého kruhu, ale čisté konto brankáře Gibsona ani tentokrát nezrušil.

34:45
    Další dělovka Cháry proletěla skrz několik překážel, ale do branky se nevešla. Getzlaf posléze otočil hru, ale právě slovenský obr jeho střelu zápěstím zablokoval do ochranné sítě.

34:30
    Teď zase zahrozili hokejisté v převážně černých dresech. Spoonerovu střelu zleva Gibson vyrazil a po několika dalších přihrávkách uspěl i proti Chárově pokusu od modré.

34:15
    Manson podél modré čáry nahrál svému kolegovi Lindholmovi, jenž nedal do střely moc razance a Chudobin ji hokejkou vyrazil k zadnímu hrazení.

33:24
    Bruins nejprve málem trestuhodně propadli v obranném pásmu a o pár okamžiků později už pádili do protiútoku tři na dva. Po Vatranově střele z pravé strany dorážel Schaller mimo tři tyče.

32:36
    Tim Schaller nabral rychlost a namířil si to do levého kruhu, z něhož vystřelil do Gibsona, jenž měl velké starosti také s dorážkou důrazného Backese.

32:03
    Boston od první třetiny hraje bez zraněného útočníka Anderse Bjorka. Na druhé straně nově chybí autor prvního gólu Silfverberg.

31:39
    Lindholmovo nahození za svou brankou zastavil Chudobin. Přes Kruga se puk vrátil na zmíněného obránce Ducks, jehož střelu od modré zvedl Pastrňák do ochranné sítě.

31:07
    Miller to vzal na sebe a z pozice libera si to namířil do hloubi útočného pásma. Přihrávku zprava mu však jeden ze soupeřů srazil nad mantinely.

30:56
    Puk opustil hrací plochu a těsně za polovinou základní hrací doby nastal čas pro další reklamní přestávku.

30:43
    Další hluchá pasáž nastala po špatné rozehrávce Bergerona, což vzápětí zopakovali také hokejisté Anaheimu, kteří se v útočném pásmu moc dlouho nezdrželi.

29:34
    Boston velmi rychle přešel přes střední pásmo, z čehož těžil David Pastrňák. V situaci dvou na jednoho mohl přihrát Heinenovi, místo toho sám střílel a nechal vyniknout dobrý zákrok Gibsona.

28:37
    Nash po zakázaném uvolnění vyhrál buly pro McQuaida, který bolestivě napálil Silfverberga. Ten o pár sekund později dostal další ránu od Kruga.

28:21
    David Backes poslal zadovku do levého kruhu na DeBruska, jenž mířil k bližší tyči, ovšem Gibson si potřebné prostory pohlídal.

27:43
    Vše vyvrcholilo ofsajdem Kačerů, po němž přichází na řadu krátká reklamní přestávka a úprava ledové plochy.

27:30
    Probíhá hodně rozháraná pasáž plná nepřesností a neúspěšných pokusů Anaheimu o nějaký smysluplnější a déle trvající útok.

25:59
    Perryho střelu z otočky zablokoval McQuaid. Následoval icing Bostonu a vhazování před Antonem Chudobinem.

25:32
    Hampus Lindholm se vydal na útočný výlet a prokličkoval se až do předbrankového prostoru. Chudobin ale zasahovat nemusel a Krejčí obloučkem dostal puk aspoň do středu hřiště.

24:40
    Ondřej Kaše si narazil s Henriquem a z osy hřiště vystřelil nepřesně. Na druhé straně svou dělovkou netrefil Gibsonovu klec Kevan Miller.

24:08

24:05
    Další bomba Pastrňáka přišla z osy hřiště, ale gólem také neskončila. Stejně tak pokus Kruga, který se octl uprostřed pravého kruhu.

23:27
    David Pastrňák dostal nabito do své oblíbené pozice, ovšem Gibson jej vychytal a poradil si i s menším závarem u jeho brankoviště.

23:01
    Heinen podle všeho bruslí tečoval Krugovu střelu od modré vedle branky. Vzápětí zakončoval z vrcholku levého kruhu Krug a také minul.

22:35
    Krug hodně zariskoval v rozehrávce a jeho tým se tak zdržel v obranném pásmu. Nyní už ale rozjel přesilovkové snažení na druhé straně.

22:23

22:08
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Antoine Vermette – 2 min., držení).

21:47
    Nahození Vermettea si Chudobin pohlídal a jeden z domácích hráčů vzápětí vyvezl puk až do útočné třetiny Bostonu.

21:17
    Cam Fowler dostal od Getzlafa hodně špatnou přihrávku, která při letu opustila útočné pásmo Anaheimu.

20:47
    Ryan Getzlaf přijal puk na modré čáře a rychle si nabruslil do mezikruží, odkud Chudobina nepřekonal.

20:23
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Frank Vatrano – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 15.

Favorizovanému Bostonu se první třetina zápasu proti Anaheimu vůbec nepovedla a během přestávky bude muset střádat plány na smazání dvoubrankového manka. První gól Chudobin inkasoval v desáté minutě, když ho v pádu smolně pokořil spoluhráč Chára. Druhá trefa pak přišla na konci čtrnácté minutě, kdy nabídnutou přesilovku zužitkoval Adam Henrique.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Getzlaf dostal kotouč do bezpečí a přihrál Bieksovi, který těsně před klaksonem z velké dálky neškodně nahodil puk do Chudobina.

19:19
    Ryan Getzlaf zleva nastřeloval kotouč do ohně, kde se dobře zorientoval Rakell a bekhendem vystřelil na branku, kterou trefený Chudobin tentokrát ustrážil.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:48
    Anton Chudobin si na poslední chvíli rozmyslel rozehrávku po nahození Cogliana a pro jistotu přerušil hru.

18:18
    Vyhození Montoura směřovalo přesně do brankoviště Chudobina a zakázané uvolnění se nepíská. Místo toho se bojuje ve středním pásmu.

17:27
    Pastrňák s Kuralym narušili rozehrávku Anaheimu a málem se dostali do šance. Krugovu střelu z levého kruhu pak schytal jeho spoluhráč Kuraly do zad.

16:39
    Střela Carla narazila na dolní končetiny Lindholma, od kterého se kotouč odrazil přímo na hokejku Ryana Getzlafa, jenž se snaží vymyslet protiakci Kačerů.

16:16
    Bruins se po velkém boji dostali z mantinelů na modrou čáru, ze které vystřelil Matt Grzelcyk a Gibson nepředvedl zrovna nejjistější zákrok. Nakonec si ale věděl rady a přerušil hru.

15:39
    Kaše u zadního mantinelu neobešel Millera a musel se rychle vracet s útokem Bostonu, který už operuje v blízkosti Gibsona.

14:59
    Krug spíše jenom nahazoval zpoza levého kruhu a Gibson puk jednoduše vyrazil do míst, kde už čekali jeho kolegové z obrany.
    13:59 Adam HENRIQUE - 0:2

13:59
    Kačeři využívají přesilovou hru a vedou už o dva góly! Getzlaf nejprve propásl možnost vystřelit z levé strany a Fowler měl s jeho zpětnou přihrávkou velké starosti. Nakonec se k puku dostal na pravém křídle Rakell a přenechal ho ADAMU HENRIQUEOVI, jehož střelu zápěstím z bodu pro vhazování zastavila až síť za zády Chudobina. Asistence: Rickard Rakell, Cam Fowler.

13:22
    Cam Fowler se po delším rozmýšlení rozhodl přihrát k levému mantinelu na Getzlafa, který vystřelil do dobře postavených betonů brankáře Chudobina.

12:56
    Fowlerův pokus od modré čáry zablokoval Bergeron před sebe a mohl se pustit do protiútoku, který zakončil spíše propagační střelou, s níž neměl Gibson problém.

12:35
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., sekání).

12:04
    Torey Krug si udělal prostor ke střele z vrcholku levého kruhu, Gibson všechno dobře viděl a letící kotouč vyrazil do bezpečí.

11:55
    Lindholm tak dlouho otálel s rozehrávkou zpoza vlastní branky, až si vysloužil bučení z řad fanoušků konkurenčního týmu.

11:22
    Carlovo nahození z poloviny hřiště vedlo k usazení Bostonu v útočném pásmu. Po Spoonerově přihrávce z otočky Chára střílel zápěstím jen do Kevina Bieksy.

10:46
    Tim Schaller se dobře vypořádal s těsným bráněním soupeře a probil se až do střelecké pozice. Zblízka si na pozorného Johna Gibsona ale nepřišel.

10:26
    Ryan Kesler vyhrál buly na modrou čáru, ze které to znovu zkusil Francois Beauchemin a opět našel jen místo, kde se nacházela Chudobinova výstroj.

10:22
    Svou pošramocenou reputaci si napravil také Anton Chudobin, který svým hrudníkem zastavil Beaucheminův projektil zpoza levého kruhu.

10:04
    Hostující strážce branky si po slabé střele Torey Kruga počínal mnohem lépe a počkal si na hvizd hlavního arbitra, který přerušil hru.
    09:04 Jakob SILFVERBERG - 0:1

09:04
    Ducks se z velmi nenápadné situace dostávají do vedení! Cam Fowler vyslal propagační bekhendový pokus, který Chudobinovi vypadl z lapačky před brankoviště. Tam probíhal souboj mezi JAKOBEM SILFVERBERGEM a Zdenem Chárou, který ztratil stabilitu a vleže si srazil puk do vlastní branky. Asistence: Cam Fowler, Rickard Rakell.

08:18
    Během letu kotouče na Gibsona došlo k zákroku Beauchemina na Bjorka, který zůstal ležet a s nějakým zraněním v horní polovině těla dokonce odešel do útrob TD Garden.

08:18
    Až v osmé minutě se Bruins dostali k první střele na branku. Z pravého mantinelu ji vyslal David Backes, avšak Gibson na ni dobře viděl a zasáhl.

07:36
    Chára se dostal pod tlak napadajících soupeřů, ale nakonec si s trochou štěstí poradil a konstruktivně rozehrál.

06:43
    A další icing Kačerů. Chvíli předtím vyletěl kotouč z vhazování rovnou do brankoviště, ovšem Gibson se zaskočit nenechal.

06:17
    Úmysl o rychlý návrat do útočné třetiny se Anaheimu nevyplatil, po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Gibsona.

06:01
    A další zákrok pro Chudobina, jenž rychle zareagoval na Brownovu teč střely od modré čáry a u levé tyče schoval kotouč do lapačky.

05:52
    Po pěti minutách se hra konečně přerušila, když Anton Chudobin bez větších starostí pokryl Lindholmovu střelu zápěstím z delší vzdálenosti.

05:27
    Chárovi se nepovedlo dostat puk ven z obranného pásma a společně s Carlem musí řešit pokračující akci Ducks.

04:55
    Pastrňák se uvolnil v rohu a přihrál na modrou Krugovi, jehož pokus ještě tečoval Bergeron, ale mezi tři tyče kotouč nenasměroval.

04:20
    Několikadenní přestávka je na obou týmech znát, hraje se v hodně vlažném tempu a takřka bez zákroků obou gólmanů.

03:56
    Riley Nash si vyměnil přihrávku s Grzelcykem a zpoza levého kruhu vystřelil do noh dobře postaveného Fowlera.

03:04
    Ryan Getzlaf uklidnil hru a přihrál puk za Gibsona, odkud rozehrává Cam Fowler.

02:46
    Přesilovka se Bostonu vůbec nepovedla, až po jejím konci se Bruins na chvíli usadili v útočném pásmu a snaží se dostat ke střele.

02:27

01:45
    Henrique potáhl puk přes střed hřiště a poslal ho doprava Silfverbergovi, který ve vlastním oslabení prověřil Chudobinovu pozornost.

01:20
    Wagner si našel puk a odpálil ho přes celé hřiště až do betonů Antona Chudobina.

01:05
    Kačeři úvod oslabení zvládli na výbornou a nenechali domácí hráče kombinovat v útočném pásmu.

00:27
    Ryan Kesler sekl Grzelcyka do nohou a vysloužil si brzký dvouminutový trest. Bruins si v první minutě zahrají přesilovou hru.

00:07
    Hned po sedmi sekundách hry vycestoval puk na jednu ze střídaček. Buly ve středovém kruhu se tedy bude opakovat.

00:01

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Heinen – Spooner, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Riley Nash, Bjork – Vatrano, Kuraly, Schaller.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Bieksa, Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, Beauchemin – Silfverberg, Getzlaf (C), Rakell – J.T. Brown, Kesler (A), Cogliano – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie – Perry (A), Vermette, Wagner.

Rozhodčí: Rooney, MacDougall – MacPherson, Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

16.11.2017 Anaheim – Boston 4:2
    23.02.2017 Anaheim – Boston 5:3
    16.12.2016 Boston – Anaheim 3:4
    19.03.2016 Anaheim – Boston 4:0
    27.01.2016 Boston – Anaheim 2:5

*Anaheimu se na Boston dlouhodobě daří, naposledy s ním prohrál na začátku roku 2015, od té doby zvítězil ve všech osmi dalších vzájemných zápasech.

Kačery dlouhé týdny a měsíce trápila početná marodka v ofenzivních řadách a jejich výkony se dlouhou dobu řadily do podprůměru. Aktuálně však je Anaheim v plné síle a jeho forma šla výrazně nahoru. Z posledních pěti utkání Kaliforňané vybojovali čtyři výhry a z jedenáctého místa Západní konference ztrácí pouhé dva body na sedmé Calgary. Předchozí duel Ducks odehráli doma proti Winnipegu a urvali výhru 4:3 po nájezdech.

Nejproduktivnější hráči:
    • R. Rakell – 36 bodů (18+18)
    • R. Getzlaf – 31 bodů (6+25)
    • A. Henrique – 29 bodů (13+16).

Boston má z dlouhodobého hlediska jednoznačně nejlepší formu v celé NHL. Bodoval už ve dvaadvaceti zápasech v řadě a po vlažnějším startu do sezóny se vyšvihl už na druhé místo Východní konference, ze kterého ztrácí na vedoucí Tampu pět bodů. Před víkendovou pauzou určenou pro utkání hvězd se Bruins představili na ledě trápící se Ottawy a i bez distancovaného útočníka Brada Marchanda zvítězili 3:2.

• B. Marchand – 50 bodů (21+29)
    • D. Pastrňák – 46 bodů (20+26)
    • P. Bergeron – 42 bodů (20+22).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 60. Spooner (Krug, Pastrňák) – 10. Silfverberg (Fowler, Rakell), 14. Henrique (Rakell, Fowler), 60. Henrique

Anaheim Ducks: Gibson (53. R. Miller) – Bieksa, Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, Beauchemin – Silfverberg, Getzlaf (C), Rakell – J.T. Brown, Kesler (A), Cogliano – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie – Perry (A), Vermette, Wagner.

Rozhodčí: Rooney, MacDougall – MacPherson, Murphy

Diváci: 17 565