Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Anaheim 1:3 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Florida 1:4 (kon.)
St. Louis – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Dallas – Los Angeles 0:3 (kon.) | Calgary – Vegas 2:4 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:3 (po pr.)
Nashville Predators
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Chicago Blackhawks
Středa 31.01.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! NHL měla o víkendu na programu All-Star Game a týmy si tak užily několikadenní pauzu. Dnes už ale soutěž pokračuje hned 12 zápasy a já Vás provedu atraktivním soubojem mezi loňskými finalisty Stanley Cupu z Nashvillu a Chicagem Blackhawks, které však prožívá na své poměry slabší ročník.

Chicago Blackhawks:
    Černí jestřábi patří v posledních letech k nejlepším týmům celé soutěže, ale v letošním ročníku se jim zatím nedaří podle představ. S 53 body se tak nacházejí až na dvanáctém místě tabulky Západní konference a na postup do play off momentálně ztrácejí čtyři body. Před krátkou přestávkou alespoň dokázali protrhnout sérii čtyř porážek v řadě, když zvítězili 5:1 na ledě Detroitu. Nepříjemností pro Blackhawks je zranění brankáře Coreyho Crawforda, který by mohl podle nejčernějších scénářů scházet až do konce sezóny.

Nashville Predators:
    Celek Nashvillu loni naplno vystrčil růžky a letos tak patří k největším favoritům na zisk Stanley Cupu. A to také potvrzují. Na kontě mají už 65 bodů a v tabulce Západní konference jim patří třetí místo. Navíc mají výbornou formu, když z posledních sedmi zápasů hned šest vyhráli. Naposled zvítězili 3:0 v New Jersey. Predátoři spoléhají na vyvážený tým s nadstandardními obránci a dvojicí kvalitních finských brankářů Rinne – Saros.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Irwin, Ekholm (A) – Arvidsson, Johansen, Åberg – C. Smith, Turris, Hartnell – Järnkrok, Bonino, Fiala – Watson, Sissons, Salomäki.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, C. Murphy, Kempný – Duclair, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Schmaltz, Saad – Wingels, Anisimov, Hartman – Jurčo, Kämpf, Hinostroza.

Rozhodčí: Dwyer, Chmielewski – Galloway, Murchison.

V sestavě Blackhawks by dnes neměli scházet ani čeští hokejisté Michal Kempný s Davidem Kämpfem a také Slovák Tomáš Jurčo. Naopak Jan Rutta bude zápasu zřejmě přihlížet pouze z tribuny.
    Všichni návštěvníci utkání si odnesou domů stylové ručníky.

Vše se již chystá k úvodnímu buly zápasu, v němž rozhodně můžeme očekávat atraktivní hokej.

00:01

00:08
    Hra byla hned přerušena. Puk totiž skončil na hostující střídačce.

00:38
    Domácí si vytvořili první šanci! Craig Smith zachytil špatnou přihrávku Duncana Keitha a z pravé straně najížděl proti brance soupeře. Zakončoval ke vzdálenější tyčce, ale Forsberg tam měl pravý beton.

01:37
    Další akce Predátorů byla zastavena čárovým rozhodčím. Ten viděl ofsajd.

02:33
    Hostující obránce Oesterle využil toho, že lajna Nashvillu střídala a tak se v obranném pásmu v klidu rozhlédl, na koho by měl rozehrát.

03:03
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení! Brankář Juuse Saros vyrazil pro puk za branku, ale nedokázal ho vyhodit do bezpečí. Kotouč tak u mantinelu vybojoval Tomáš Jurčo, následně ho Vinnie Hinostroza posunul k DAVIDU KÄMPFOVI a mladý český útočník se z pravého kruhu trefil nad lapačku domácího gólmana. Asistence: Vinnie Hinostroza.
    03:03 David KÄMPF - 0:1

03:45
    David Kämpf zaznamenal druhý gól kariéry v NHL. Nadějný start do angažmá v nejlepší lize světa.

04:25
    Hosté jsou povzbuzeni a hrají útočně. Nyní z dobré pozice přestřelil Patrick Kane.

05:12
    Na druhé straně to zkoušel Kevin Fiala. Mířil pod břevno, ale Anton Forsberg kotouč škrtnul pravým ramenem a vytěsnil ho vedle tyčky!

05:32
    Hosté v postavení mimo hru.

06:25
    David Kämpf posílal před branku velmi zajímavou zadovku. Tomáš Jurčo ale na kotouč nedosáhl.

06:38
    Domácím byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

07:54
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

08:15
    Přichází nápor Nashvillu! Nejprve se snažil po dobré práci Arvidssona prosadit Pontus Åberg, který puk za švédského krajana Forsberga neprocpal. Následně pálil od modré čáry Ryan Ellis, ale Forsberg kotouč dokázal zachytit. Následovala ještě šarvátka, jelikož hostům se nelíbil důraz útočníků soupeře v brankovišti.

08:59
    Po objetí branky se snažil prosadit Patrick Kane. Puk skončil pod Sarosem.

09:04
    Hned po buly střílel Connor Murphy. Saros puk našel ve výstroji.

09:51
    Hosté už dlouho drží útočné pásmo, velmi dobře se tam pohybují.

10:17
    Od modré čáry pálil Erik Gustafsson a k dorážce se poté dostal Vinnie Hinostroza! Juuse Saros se po puku vrhl jako akrobat, ale popravdě si nejsem jist, zda gólu zabránil on, nebo mu pomohl spoluhráč!

11:13
    Tahle pasáž patří Chicagu, hosté teď Predátory přehrávají.

12:12
    Patrick Kane si s pukem nabruslil na levý kruh. Jeho střelu zápěstím vyrazil Saros vyrážečkou.

12:36
    Hosté v ofsajdu. Následuje reklamní přestávka, při které si můžou hráči Nashvillu srovnat myšlenky. Potřebují to, v posledních minutách byli pod velkým tlakem.

13:11
    Hosté po ledě nadále létají, Preds mají s rychlým přístupem soupeře velké problémy.

13:31
    Saros raději podržel nahozený puk. Blackhawks získali buly v útočném pásmu.

13:58
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Tomáš Jurčo a situaci Sarosovi ještě ztěžoval clonící Vinnie Hinostroza. Finský gólman Preds ale udržel puk na svém těle.

14:02
    Po vhazování puk vylétl z hrací plochy. Další reklamní přestávka.

14:47
    Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo. Hráči Chicaga se tam dostávají ke kotoučům a naopak otáčejí hru na druhou stranu hrací plochy.

14:57
    Predátoři tak vše vyřešili nástřelem na branku ze středního pásma a Forsberg raději podržel puk.

15:20
    Šance domácích! Ryan Johansen vyzval ke skórování Viktora Arvidssona, který jeho nabídku tečoval vedle!

15:50
    Nyní vypálil od modré čáry Mattias Ekholm, Forsberg našel puk na svém těle.

16:44
    Hosté si hodně zajímavě přihrávali v útočném pásmu. Rezultovala z toho však jen zblokovaná střela Patricka Kanea.

17:36
    Nádherně to udělal Kevin Fiala, který si prohodil obránce Oesterleho a následně se snažil vymíchat i gólmana Forsberga. Puk za brankovou čáru však přes jeho pravý beton nezasunul!

18:41
    Po ráně Subbana se dostal k dorážce Ryan Johansen. Forsberg se stačil přesunout a zabránil vyrovnání!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede v Chicagu v Nashvillu 1:0 díky zásahu Davida Kämpfa, který přišel už ve 4. minutě. Nutno říci, že hosté hráli velmi dobře a většinu prvního dějství byli lepším týmem. Predátoři se opravdu osmělili až v závěrečných třech minutách, kdy si vypracovali několik šancí, ale puk za záda brankáře Forsberga nedostali Fiala ani Johansen.

20:21
    Aktivní vstup Chicaga do druhé třetiny. Saros musel vyrážet pokusy DeBrincata a Keitha.

21:01
    Viktor Arvidsson střílel z vrcholu levého kruhu. Trefil však jen nohy hostujícího obránce.

21:45
    Ryan Johansen nahrál na osu hřiště Pontusovi Åbergovi, který z dobré pozice těsně minul!

22:12
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Také gólová akce domácích začala nepříliš šťastnou rozehrávkou gólmana za brankou. Forsberg totiž odehrál puk jen ke Craigu Smithovi, jenž ho posunul ke Scottovi Hartnellovi a ten našel před brankou KYLA TURRISE, který zblízka překonal po předchozím výletu ještě rozhozeného Forsberga. Asistence: Scott Hartnell a Craig Smith.
    22:12 Kyle TURRIS - 1:1

22:43
    Domácí jsou nabuzeni. Ránu Mattiase Ekholma dokázal vyrazit Forsberg, přestože mu clonil ve výhledu Watson.

23:01
    Anton Forsberg nyní přerušil hru po ráně Ryana Ellise.

23:21
    Zaútočili i hosté. Střelu Jonathana Toewse schoval Saros v rukavici.

25:09
    Je tu bitka Austina Watsona s Tommyn Wingelsem!

25:09
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za bitku. Watson tam má navíc ještě dvě minuty za nedovolené bránění a tak si hosté zahrají přesilovku!

26:09
    Ryan Ellis vyhazuje až za branku Chicaga.

26:31
    Domácím se opět podařilo vyhodit.

26:48
    Duclair hledal před brankou Hartmana, tomu však přizvedl hůl Calle Järnkrok.

27:10
    Domácí jsou v plném počtu. Oslabení odehráli velmi dobře.

27:14
    A nyní tu máme reklamní přestávku.

27:36
    Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Po přihrávce Jurča však střílel Duncan Keith vedle.

28:36
    Domácí byli pod tlakem a Ekholm se tak spokojil s odehráním puku do středního pásma.

29:43
    Hosté jsou aktivní. Hned dvě střely vyslal na Sarose Connor Murphy. Domácí brankář si pak poradil i s dorážkou Alexe DeBrincata.

30:20
    Také hostující brankář byl na svém místě. Byl prověřen Scottem Hartnellem.

30:49
    Od modré střílel Duncan Keith. Saros byl pozorný.

31:51
    Brandon Saad se natlačil až před Sarose, ten stačil zasáhnout vyrážečkou!

32:18
    Hráči Chicaga dnes opravdu výborně bruslí. Hrají hodně nepříjemný hokej.

33:24
    Nyní se však hosté museli bránit a tak přišlo vyhození na zakázané uvolnění.

33:41
    Kevin Fiala se hezky dostal až před Forsberga, ale z úhlu puk mezi jeho betony neprocpal. Následuje reklamní přestávka.

33:58
    S ranou Brenta Seabrooka od modré čáry si poradil Juuse Saros, který puk vyrazil do rohu.

34:33
    Tak tohle byla bomba, kterou VINNIE HINOSTROZA málem protrhl síť! Patrick Kane sice schytal u mantinelu ostrý hit, ale díky jeho příspěvku se dostali Nick Schmaltz a Vinnie Hinostroza do rychlého protiútoku. Druhý jmenovaný se golfákem opřel do přihrávky svého spoluhráče a jeho dělovka zapadla k pravé tyčce z pohledu naprosto bezmocného Sarose. Asistence: Nick Schmaltz a Patrick Kane.
    34:33 Vinnie HINOSTROZA - 1:2

35:12
    Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Blackhawks. Kevin Fiala totiž krosčekoval Seabrooka.

35:19
    Ryan Ellis odehrál kotouč jen do hlediště. Rozhodčí se radí, zda pošlou domácího beka na trestnou lavici!

35:19
    Rozhodčí viděli teč hráče Chicaga! Domácí si mohou oddechnout, Chicago nadále hraje jen klasickou přesilovku.

35:51
    Domácí vyhazují.

36:46
    Černí jestřábi se zatím v přesilovce k ničemu nedostali.

36:58
    Teď však měli výbornou možnost! DeBrincat uvolnil Jonathana Toewse, který zkusil proti Sarosovi bekhendovou kličku, ale hostující brankář svůj tým podržel!

37:13

37:42
    Střelu Pontuse Åberga vyrazil Anton Forsberg.

38:59
    Do dobré pozice se dostal Ryan Ellis, Forsberg opět na místě.

39:40
    Hosté se snaží udržet hru v rohu za brankou soupeře.

39:52
    Nakonec se ještě dostali do šance! Connor Murphy bekhendem nepřekonal Sarose!

40:00
    V úplném závěru třetiny to ještě zkoušel P. K. Subban, Forsberg zasáhl přesně ve chvíli, kdy zazněla siréna, která ukončila druhou periodu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé třetině velmi zajímavého zápasu prohrává Nashville s Chicagem 1:2. Domácí ve 23. minutě vyrovnali, když zaváhání brankáře Forsberga za brankou potrestal Kyle Turris. Blackhawks se ale nenechali otrávit, hráli i nadále aktivně a ve 35. minutě jim vrátil vedení parádním volejem Vinnie Hinostroza.

40:07
    Domácí hned zahráli na icing, hra se stěhuje před Sarose.

40:23
    Anthony Duclair vybojoval za brankou puk a rychlým vyjetím se snažil překvapit Sarose. Ten kotouč škrtl a vytěsnil ho tak mimo svou klec!

41:26
    Domácím je odpískáno postavení mimo hru.

42:12
    Alexej Jemelin si mezi kruhy přehazoval puk na bekhend, jeho pokus však neprolétl až na brankáře Forsberga.

42:58
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude zřejmě ve středním pásmu.

43:27
    Nick Bonino a Calle Järnkrok jeli na jediného obránce Chicaga! Toho si Bonino položil na led a předložil puk Järnkrokovi, který pálil do bližšího horního růžku branky. Forsberg se však fantasticky přesunul a vyrážečkou puk přizvedl do ochranné sítě!

43:57
    Na druhé straně zahrozil Michal Kempný, kterému puk předložil Anisimov. Český obránce přestřelil!

44:28
    Velká příležitost domácích! Po střele Ekholma doráželi Salomäki a Watson. Druhý jmenovaný trefil tyčku!

44:46
    Další ránu na Forsberga vyslal P. K. Subban. Hostující gólman ji vyrazil.

45:39
    Hraje se ve velkém tempu, dnes se potkaly dva velmi kvalitní týmy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:19
    Jonathan Toews zavezl puk do útočného pásma a vystřelil na Sarose. Ten má puk v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

46:25
    Alex DeBrincat před domácí brankou promáchl puk. Z toho mohla být dobrá šance.

47:02
    V dobré příležitosti se ocitl Kevin Fiala. Do jeho zakončení však vložil hůl Duncan Keith!

47:32
    Od modré čáry vypálil Erik Gustafssin, Saros přerušil hru.

47:48
    Ellisova střela od pravého mantinelu skončila v lapačce Antona Forsberga.

48:29
    Puk byl nyní sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Vhazuje se ve středním pásmu.

48:46
    Tomáš Jurčo vrazil do zasahujícího Sarose a to se vůbec nelíbilo Scottu Hartnellovi, který si to přijel se slovenským útočníkem vyřídit. Vylučovat se však nebude.

49:13
    Salomäki prohodil puk před branku na Coltona Sissonse. Vše končí valnou hromadou na brankáři Chicaga! Ten se těžce zvedá z ledu, ale snad bude v pořádku.

50:01
    Začíná druhá polovina třetí části zápasu. Nápor domácích pomalu začíná sílit.

50:12
    Nahození P. K. Subbana od modré čáry pokryl Forsberg. Následuje reklamní přestávka.

50:40
    Schmaltz hledal po objetí branky Patricka Kanea. Moc nescházelo a hostující kanonýr byl už ve velké šanci. Puk mu však propadl pod hokejkou.

51:51
    Domácí si zahrají svou první přesilovku v utkání! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ryan Hartman.

51:56
    Hned po buly vypálil Ekholm, Forsberg přerušil hru.

53:01
    Hostující brankář pokryl i pokusy Romana Josiho a Ryana Johansena.

53:52
    Predátoři ze svého tlaku vyrovnání nevytěžili, hosté jsou v plném počtu.

54:03
    Anton Forsberg chytá výborně. Nyní pokryl dělovku Mattiase Ekholma.

55:19
    Tlak Preds sílí, Roman Josi si stáhl puk na bekhend a Forsberg měl další práci.

55:51
    Hosté kontrovali průnikem Nicka Schmaltze, jeho ránu musel likvidovat Saros.

56:38
    Další zákrok Forsberga, zkoušel to Calle Järnkrok.

58:27
    Obrovský závar před Forsbergem! Nejprve střílel Järnkrok, poté se snažil procpat puk za brankovou čáru Craig Smith, ale svému brankáři vypomohl obránce Gustafsson!

58:35
    Domácí už hrají bez gólmana!

58:59
    Kyle Turris neprostřelil Forsberga. Domácí si berou 61 sekund před koncem time-out.

59:04
    Po buly střílel Subban, Forsberg vyráží.

59:45
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění! Saros musí zpátky do branky a do konce už zbývá jen 15 sekund.

59:51
    Buly navíc Toews vyhrál a Alex DeBrincat ještě prověřil Sarose. Tohle si už hosté pohlídají.

Ve třetí třetině už branka nepadla a Chicago tak vítězí v Nashvillu 2:1! Hrál se velmi kvalitní hokej, dobré výkony navíc předvedli i oba brankáři. Anton Forsberg Blackhawks podržel zejména v závěrečné části a nyní tak může se svými spoluhráči slavit důležitou výhru, která hosty přibližuje blíže ke příčkám, jež zaručují postup do play off.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 43:31 (8:9, 13:13, 22:9)

David Kämpf (CHI) 1+0, 1 střela, čas na ledě 10:37
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 9:16 (04:52:40)
    Tahle bomba Hinostrozy nakonec rozhodla o výhře Blackhawks.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Turris (Hartnell, C. Smith) – 4. Kämpf (Hinostroza, Jurčo), 35. Hinostroza (Schmaltz, P. Kane)

Rozhodčí: Dwyer, Chmielewski – Galloway, Murchison

Diváci: 17172