Děčín – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 2:1 (kon.)
Opava – SHK Hodonín 5:3 (kon.) | Trutnov – Bílina 6:3 (kon.) | David Servis – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 6:3 (kon.) | Písek – Klatovy 3:6 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 1:8 (kon.)
Nymburk – Kolín 0:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Sokolov 0:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
HC Tábor
Středa 31.01.2018, 18:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Střed (ČR) • 30. kolo

To je dnes ode mne z Kotliny vše. Přeji vám krásný zbytek týdne a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (21:24:33)

Do třetí třetiny nastoupili Bruslaři s Davidem Markem v bráně a nepřipustili žádné překvapení. Po většinu času byli lepší a nakonec své vedení potvrdili dvěma góly. O první z nich se postaral Lukáš Endál, poslední pojistku přidal Jakub Šuhaj. Havlíčkův Brod tak uhájí čtyřbodový náskok na čele tabulky.

Střely na bránu: 45:32

59:54
    Hosté jsou kompletní.

59:00
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři přesilovou hru pěti proti třem využívají. Luboš Voříšek se uvolnil na ose hřiště a mířil sám na brankáře. Svým blafákem hostujícího brankáře pokořil, puk se ale za brankovou čáru nedostal. Tam jej dorazil až JAKUB ŠUHAJ! Asistence: Luboš Voříšek, Jan Milfait.

58:36
    Bruslaři zakončili kombinaci proti třem protihráčům střelou od modré čáry, která skončila v moci Davida Nováka.

57:54
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (hráčská lavice, odpyká Škrdleta – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., držení + 10minutový osobní trest, nesportovní chování + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Pechánek.

57:48
    Hosté by se rádi pokusili zdramatizovat závěr utkání, nemohou se ale vymanit z vlastního pásma.

Utkání sleduje z ochozů Kotliny 735 diváků.

57:16
    Ondřej Šulek vzal situaci na sebe a snažil se prokličkovat do útočného pásma, jeho manévry před modrou čarou ale vedly pouze do ofsajdu.

56:19
    Jakub Šuhaj vystihl rozehrávku Tábora a počkal si na z druhé vlny najíždějícího Luboše Voříška, jeho střelu zápěstím nadvakrát zkrotil David Novák lapačkou.

55:33
    Lukáš Endál napadal hostující rozehrávku, z čehož nakonec těžil Patrik Přidal, který se dostal ke kotouči. Brzy o něj ale zase přišel.

54:44
    Teď už jsou kompletní i domácí, pokračuje se ve hře pět na pět.

54:16
    Jihočeši nakonec dokázali kombinovat v pásmu Havlíčkova Brodu a dostali se ke dvěma nebezpečným pokusům, které ovšem zlikvidoval David Marek.

53:48
    Oslabení zatím zvládají na výbornou, hosté se ještě nedostali přes útočnou modrou čáru.

53:19
    Ondřej Šulek se vrací na ledovou plochu, domácí se budou nějakou dobu bránit ve čtyřech.

53:02
    Lukáš Endál prošel středem hřiště až do útočného pásma, kde přihrál doleva na Miroslava Třetinu. Ten mířil do protějšího horního rohu, David Novák ovšem mistrně zasáhl vyrážečkou.

52:44
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Semrád – 2 min., hákování).

52:30
    David Vala vypálil od modré čáry a z Davida Nováka kotouč vypadl, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.

51:55
    Tomáš Semrád nabídl kotouč na teč jednomu z dvojice Miroslav Třetina – Patrik Přidal, hostující gólman ovšem dokázal zasáhnout. Poradil si i s následnou dorážkou Jana Milfaita z pravé strany.

51:23
    Po vyhrané buly zamířil puk na Tomáše Semráda, který se do něj na modré čáře vší silou opřel a napálil jej do Novákovy lapačky.

51:19
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Šulek – 2 min., hákování).

51:10
    Miroslav Třetina zastavil hostující rozehrávku, než se ale dostal ke střele, byl zase odzbrojen.

50:41
    Bruslaři teď dominují. Jan Milfait se šikovným manévrem uvolnil mezi kruhy, zblízka ale hostujícího gólmana neprostřelil. Neujala se ani rána Tomáše Semráda od modré čáry.

50:17
    Kotouč se dostal ke Kryštofu Kulhánkovi, po jehož střele z vrcholku pravého kruhu hostující brankář vůbec nevěděl, kde má kotouč. Sudí hru přerušil.

50:10
    Patrik Přidal vybojoval kotouč a po mantinelu jej poslal na Tomáše Semráda, jeho tvrdá rána míří mimo.

49:23
    Tomáš Ludvík vyhrál buly za sebe na Niklavse Balgalvise, jenž hned vystřelil. Přízemní střelu zkrotil David Novák na svých betonech.

49:14
    Celek z Vysočiny získal klid na hokejky a nadále operuje v útočném pásmu.

48:37
    Bruslaři se znovu usadili v pásmu soupeře, jejich kombinace k zakončení ale nevedla. Puku se zmocnili hosté, ti jej ale jenom odevzdali zpátky havlíčkobrodským obráncům.

47:33
    Domácí početní výhodu využívají a navyšují své vedení znovu na rozdíl dvou branek! LUKÁŠ ENDÁL zpracoval kotouč na pravém kruhu, přehodil si jej na forhend a prudkou ranou ke vzdálenější tyči nedal Davidu Novákovi nejmenší šanci! Asistence: Patrik Přidal, Martin Kříž.

47:24
    Domácím teď dělá problémy dostat se přes střední pásmo před Novákovu klec.

47:01
    Bruslaři kotouč v pásmu soupeře neudrželi a zahajují další útočnou akci od vlastní brány.

46:20
    Tomáš Semrád nahazoval puk na bránu od modré čáry. V prostoru mezi kruhy jeho pokus tečoval Patrik Přidal, puk se ale vznesl do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:00
    Hosté začali oslabení dobře, za vlastní bránou vybojovali kotouč a vyhodili jej přes všechny čáry.

45:42
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Březina – 2 min., držení).

45:37
    Domácí si svoji aktivitou vybojovali faul hostů, pokračuje se v ponechané výhodě.

44:27
    Patrik Přidal nezpracoval prudký pas, po něm se ale dostal ke střele z levé strany Jan Milfait, jenž z ostrého úhlu nepřekonal ležícího Nováka. Kotouč potom vyplaval na Kryštofa Kulhánka, jeho střela z vrcholku pravého kruhu zastavilo až břevno!

43:54
    Tábor se dostal ke kotouči a z levého kruhu vyslal střelu na bránu, která skončila ve výstroji Davida Marka.

43:31
    Jihočeši vytáhli forčeking a dobrým napadáním znepříjemňují havlíčkobrodskou rozehrávku.

42:51
    David Marek musí poprvé zasahovat. Pravým betonem vykopl střelu Tomáše Syrovátky od modré čáry.

41:44
    Kryštof Kulhánek objel bránu a přihrál Miroslavu Třetinovi, který si řekl o přihrávku. Jeho střelu po ledě z prostoru mezi kruhy ovšem David Novák vyrazil levým betonem!

40:54
    Bruslaři se dostali do útočného pásma, David Vala v těžké pozici ale neudržel puk před modrou čarou a domácí musí zakládat útok znovu od vlastní brány.

40:01
    V brankovišti Havlíčkova Brodu dochází ke střídání, Čeňka Nováka nahradí David Marek.

40:01

Ve druhém dějství si domácí postupně vypracovali tříbrankový náskok, o který ale krátce před druhou sirénou přišli. Po Radku Seidlovi se střelou od modré čáry prosadil ještě Jakub Doktor a ve třetí třetině tak budeme sledovat ještě dramatickou bitvu.

Střely na bránu: 28:22

Třetí perioda začne přibližně v 19:43.

40:00

39:22
    Teď se nepodařilo rozehrát ani Havlíčkovu Brodu. Po zakázaném uvolnění se vhazovalo v pásmu Bruslařů a Čeněk Novák vykopl puk pravým betonem.

38:53
    Bruslaři si koledují. Hosté se dostali na koně a hnali se za vyrovnávající brankou. Jejich akci ovšem překazila nepřesné rozehrávka, která vyústila v zakázané uvolnění.

37:59
    Tábor právě vstřelil branku!
    Kamil Černý adresoval přihrávku JAKUBU DOKTOROVI, který z vlastního pásma zavezl puk až do útočné třetiny. Krok za modrou čarou napřáhl a jeho rána se zastavila až v síti Novákovy brány! Asistence: Kamil Černý.

37:47
    Filip Beneš opustil trestnou lavici, domácí hrají v plném počtu.

37:23
    Teď navíc museli dávat pozor na útočný výpad Lukáše Endála. Ten sice nakonec svoji akci nezakončil, ale alespoň ukrojil značnou část z trestu Filipa Beneše.

36:49
    Táboru se nedaří usadit v útočném pásmu tak, aby mohli rozehrát svoji přesilovkovou kombinaci.

36:18
    Bruslaři se proti přesile Jihočechů zatím brání úspěšně. už dvakrát poslali puk přes všechny čáry až k Davidu Novákovi.

35:47
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., podražení).

33:33
    Po nepřesné rozehrávce Havlíčkova Bordu Jihočeši snižují skóre na rozdíl dvou branek. Ondřej Šulek svůj výpad zakončil jenom do betonu Čeňka Nováka, puk se ovšem odrazil na levou stranu k RADKU SEIDLOVI, který jej nekompromisně přišpendlil pod horní tyč havlíčkobrodské svatyně! Asistence: Ondřej Šulek.

33:08
    Ondřej Kachyňa vylovil puk ze skrumáže těl a z vrcholku levého kruhu poslal puk na bránu. Čeněk Novák jej shrábl lapačkou ze vzduchu, jako kdyby česal jablka ze stromu.

32:35
    Radim Heřman vedl táborský útok po pravé straně a v prostoru kruhu napřáhl ke střele. Ta ale domácí bránu minula, puk se navíc od plexiskla odrazil do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:20
    Další nepřesností se prezentovali hosté. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravé ruce Davida Nováka.

32:10
    Druhý útok Bruslařů o kotouč přišel. Michal Semrád sice zachytil rozehrávku hostů, dostal se ale za modrou čáru a píská se ofsajd.

31:42
    První lajna Havlíčkova Brodu dlouho motala hlavy táborské obraně. Puk nakonec mířil před brankoviště na Lukáše Endála, který po nepříjemném zákroku zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou. Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

30:37
    Michal Semrád se vrací do hry, Bruslaři se v početní nevýhodě znovu ubránili.

30:31
    Jihočeši vytvořili před Čeňkem Novákem závar, domácí brankář musel dvakrát zasahovat proti dorážkám z bezprostřední blízkosti. Pak ale hosté zahráli vysokou holí a hra se přestěhuje do středního pásma.

30:08
    Ondřej Šulek vystřelil z vrcholku levého kruhu. Čeněk Novák měl zakrytý výhled, přesto dokázal zasáhnout lapačkou.

29:48
    Do trpělivé kombinace Tábora se vloudila nepřesnost a po zásahu havlíčkobrodských obránců puk končí pod lapačkou domácího brankáře.

29:28
    Hosté už jsou zpátky v pásmu Bruslařů a trpělivě si přihrávají. Čeněk Novák zatím zasahovat nemusí.

28:43
    Tábor na vhazování prokázal více šikovnosti, Petr Kuchta se ale natáhl a zastavil přihrávku mířící na hostujícího beka. Následně svůj celek osvobodil.

28:37
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (M. Semrád – 2 min., podražení).

28:21
    Miroslav Třetina vystihl soupeřovu rozehrávku a uviděl před brankovištěm zcela volného Luboše Voříška, kotouč k němu ale nedostal.

27:52
    Bruslaři se hnali do dalšího útoku, Patrik Přidal svedl sprinterský souboj s hostujícím obráncem, který nakonec nestačil k rozpažení čárového rozhodčí. Píská se zakázané uvolnění.

27:20
    Domácí rychle přispěchali s odpovědí a znovu vedou o tři branky. DAVID VALA dostal přihrávku před brankoviště, kde měl dostatek času, aby si vymíchal brankáře a bekhendem poslal kotouč za jeho záda! Asistence: Filip Beneš.

26:00
    Ondřej Šulek předvedl výbornou práci, když v rohu kluziště přehrál dva protihráče a poslal kotouč před brankoviště na úplně volného RADIMA ŠKRDLETU, který už neměl nikterak složitou situaci a usměrnil kotouč mezi Novákovy betony! Asistence: Ondřej Šulek, Radek Seidl.

25:26
    Hosté dostali puk ze své třetiny, jenže Kryštof Kulhánek bleskově rozehrál na LUKÁŠE ENDÁLA. Ten se rozjel po pravé straně a svůj výpad zakončil bekhendovým pokusem na bližší tyč. Puk propadl pod vyrážečkou Davida Nováka, který se trošku červená. Asistence: Kryštof Kulhánek.

25:15
    Filip Beneš si prodloužil střídání a spolu se zbytkem první lajny se postaral o práci pro Davida Nováka.

24:29
    Tomáš Syrovátka nahodil puk na bránu z pravé strany. Čeněk Novák jej chytil do lapačky a pak jej hned vyklepal znovu na led, aby mohl rozehrát.

23:59
    Petr Kuchta ujel dopředu po pravém křídle a čekal, až se mu na ose hřiště ukáže David Kozlík, jeho přihrávka přes ležícího obránce neprošla. Následný pokus Michala Semráda od modré čáry skončil na betonech Davida Nováka.

23:23
    Hosté se dostali ze sevření, následně ale kotouč jenom odevzdali Havlíčkovu Brodu a budou se muset znovu bránit.

22:48
    Martin Kříž po vyhrané buly zkusil vystřelit od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný s končil za hostující bránou.

22:24
    Jan Milfait zavezl po levé straně puk do útočného pásma a zadovkou jej přenechal Patriku Přidalovi. Ten už si dělal prostor ke střele, pak byl ale na hranici pravidel sražen k ledu.

21:50
    Trest Kryštofa Kulhánka vypršel a domácí jsou v plném počtu.

21:29
    Hosté se ani napotřetí nedokázali v pásmu soupeře usadit a musí začínat znovu od své brány.

20:45
    A brání se úspěšně. Puk znovu překlouzal celé hřiště a skončil za svatyní Davida Nováka.

20:24
    Bruslaři začali vyhozením puku přes všechny čáry, teď už se musí ale bránit.

20:01

První třetina je za námi a domácí celek potvrdil předzápasové prognózy. Je aktivnějším mužstvem a zaslouženě vede o dvě branky. O tu první se postaral Luboš Voříšek, vedení Havlíčkova Brodu pak navýšil Miroslav Třetina.

Střely na bránu: 21:13

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:54.

20:00

19:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., faul kolenem).

19:39
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo v pásmu Havlíčkova Brodu. Hosté hned po buly vypálili puk od modré čáry a Čeněk Novák si přispal další úspěšný zákrok.

19:24
    Hosté se zmocnili puku a bleskově se přesunuli do útoku. Situaci vzal na svá bedra Radek Seidl, který se po přejetí modré čáry nikterak nerozpakoval a vypálil. Čeněk Novák našel kotouč ve své výstroji.

19:08
    Jin Milfait se protáhl u pravého hrazení kolem hostujícího obránce a bekhendem poslal puk před brankoviště, kam si sjížděl Patrik Přidal, ten zblízka mezírku v postoji Davida Nováka ovšem nenašel.

18:15
    Hosté si vzali puk zpátky, jenže se jim nepodařilo rozehrát přesně a po zakázaném vhazování se bude vhazovat znovu v pásmu Tábora.

18:04
    Petr Kuchta zastavil hostující rozehrávku ve středním pásmu, dopředu ale pokračovat nemohl, neboť by se dostal do ofsajdu.

17:24
    havlíčkobrodští hokejisté znovu vyhráli buly a hned se nastěhovali do pásma svého soupeře, teď už jsou ovšem hosté kompletní.

16:53
    Bruslaři dvojnásobnou početní převahu využívají a budou hrát ještě 31 sekund v pěti proti čtyřem. Tomáš Semrád dostal kotouč na modrou čáru, jeho střelu ještě dokázal tečovat MIROSLAV TŘETINA a kotouč zapadl nad Novákovo rameno. Asistence: Tomáš Semrád, David Vala.

16:40
    Bruslaři na chvilku ztratili kotouč, teď už jsou ale zase zpátky usazeni v pásmu Tábora.

16:15
    Domácí drží svého soupeře pod tlakem, střelu Tomáše Semráda hostující brankář vyrazil.

15:40
    Domácí jsou kompletní a začíná jim zkrácená přesilová hra.

15:24
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (K. Černý – 2 min., krosček).

15:19
    Domácí byli na buly znovu úspěšnější a od modré čáry tak mohl střílet Kryštof Kulhánek. Jeho pokus na vzdálenější tyč vytáhl David Novák lapačkou.

15:10
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Havran – 2 min., nedovolené bránění).

14:36
    Bruslaři se ujali kotouče a dlouho svého soupeře drželi daleko od vlastní brány. Až teď se Tábor usadil v pásmu, střelu Martina Havrana Čeněk Novák vyrazil.

13:40
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., vražení na hrazení).

13:34
    Hosté uzamkli svého soupeře v jeho pásmu. Kamil Černý se proháčkoval až před brankoviště a mířil do horního rohu Novákovy brány, domácí gólman tam ale žádné místečko, kudy by mohl puk proklouznout, nenechal.

12:55
    Po nahození z levé strany před brankářem tečoval puk Radek Seidl, domácí gólman ovšem hbitě zareagoval a vykopl kotouč pravým betonem.

12:34
    Domácí získali puk z buly a okamžitě se tlačili do zakončení. Z vrcholku pravého kruhu střílel Tomáš Chlubna, puk se ovšem stal kořistí Davida Nováka.

12:23
    Táboru se nepodařilo rozehrát podle jejich představ a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje opět před Davida Nováka.

12:11
    Luboš Voříšek se prodral s pukem na holi až před hostující brankoviště, zblízka ale poslal kotouč pouze do gólmanovy výstroje.

11:32
    Čeněk Novák zastavil hostující útok a Bruslaři okamžitě rozehráli. bylo z toho přečíslení tří na jednoho, které zakončoval střelou z osy hřiště Jan Milfait. David Novák ovšem jeho zakončení zneškodnil.

11:16
    Patrik Přidal si sjel před brankoviště hostů, měl u sebe ale okamžitě bránícího hráče, který mu zakončit nepovolil.

10:58
    Domácí se po buly ve vlastní třetině ujali kotouče, po zakázaném uvolnění se bude ale znovu vhazovat po levici Čeňka Nováka.

10:27
    Radim Heřman přijel do pásma Havlíčkova Brodu a dlouho o něj bojoval proti domácí obraně za Novákovou svatyní. Nakonec dostal puk na modrou čáru, odkud vystřelil David Blažek do připravené náruče domácího gólmana.

09:24
    Petr Kuchta hledal zpoza brány Tomáše Chlubna, který si najížděl před brankoviště, přihrávka na něj ale neprošla.

08:40
    Miroslav Třetina zavezl puk do útočného pásma a z pravého kruhu poslal kotouč před brankoviště. Tam dobře bojoval Jakub Šuhaj a puk propadl až na levý kruh k LUBOŠI VOŘÍŠKOVI, který dorazil puk za Novákova záda! Asistence: Miroslav Třetina.

07:48
    Lukáš Endál objel beka Tábora a přes šířku kluziště přihrál Tomáši Semrádovi. Před ním se otevřela část hostující brány, z ostrého úhlu ale trefil betony Davida Nováka!

07:25
    Lukáš Endál se uvolnil na pravém kruhu a okamžitě poslal puk na bránu, David Novák si ovšem s jeho pokusem poradil.

06:46
    Puk zůstal zaklesnutý mezi bruslemi hráčů za domácí bránou. Puk nakonec získal David Vala, rozehrávka se mu ale nepodařila.

05:52
    Tomáš Semrád vyzval dlouhou rozehrávkou Tomáše Křehlíka, který mezi dvojicí bránících hráčů protečoval kotouč do útočného pásma. Před dojíždějícímu útočníky puk odpálil David Novák.

05:06
    Výpad Tábora žádné ohrožení domácí svatyně nepřinesl a na druhou stranu tak po pravém křídle spěchal Luboš Voříšek. Jeho nahození od hrazení končí v náruči Davida Nováka.

04:32
    Chybné rozehrávka hostů využil Niklavs Balgalvis, jenž od modré čáry vypálil ke vzdálenější tyči. David Novák jeho ránu vytáhl špičkou levého betonu.

03:41
    Kryštof Kulhánek napřáhl na modré čáře a vyprášil levý beton Davida Nováka. Patrik Přidal se po dorážce natahoval marně.

03:23
    Po vyhrané buly nahazoval kotouč na bránu David Vala, jeho pokus byl ale sražený a skončil na zadním mantinelu.

03:11
    Lukáš Endál vybojoval kotouč v útočném pásmu a z pravé strany posílal bekhendem puk před brankoviště, kde jej srazil hostující obránce do moci Davida Nováka.

02:17
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo v pásmu Havlíčkova Brodu. Puk získali po buly hosté a Čeněk Novák si musel dávat pozor na nepříjemný pokus Davida Blažka z mezikruží.

01:48
    Na druhé straně z podobné pozice pálil Tomáš Chlubna, jenž mířil nad Novákovu lapačku. Hostující brankář si dokázal poradit.

01:26
    Jan Březina se po vlastním nahození dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus ovšem vyrazil Čeněk Novák pravým betonem.

01:10
    David Vala se zmocnil kotouče ve vlastní třetině a přejel s ním až do útočného pásma, na modré čáře jej ale zastavil ofsajd.

00:49
    Luboš Voříšek obral hostujícího beka o kotouč, ale nedokázal puk posunout doleva na najíždějícího Miroslava Třetinu.

00:27
    Branka je znovu vzorně ukotvena. Veřejné bruslení obou mužstev končí, rozhodčí vhodí kotouč do hry ve středním pásmu.

00:27
    Tomáš Semrád zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál doprava na Lukáše Endála. Ten zakončoval bekhendem, David Novák jeho pokus ovšem vyrazil. Domácí útočník byl v tísni a po souboji skončil na ledě. Spolu s hostujícím brankářem vyrazili brankovou konstrukci ze své pozice a teď se čeká na zásah ledařů.

00:12
    Z prvního vhazování si vzali kotouč domácí, nikam se ale nehnali. Obranná dvojice si rozvážně vyměňuje kotouč.

00:01

Z kabin už spěchají v modrých dresech také hosté. Oba celky se pozdravily a po tradičních rituálech okolo brankovišť se vhodí úvodní buly.

Domácí hokejisté už jsou nastoupeni na ledě. Na rozbruslení schytal tvrdou ránu Tomáš Chlubna a dlouho se nezvedal z ledu, dokonce k němu musel přispěchat lékař. Teď už je ale připraven na modré čáře, takže je zdá se v pořádku.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – T. Semrád, M. Semrád, Kulhánek, Vala, Balgalvis, Kříž – Endál, Milfait "A", Přidal – Šuhaj, Třetina "C", Voříšek – Kozlík, Kuchta, Chlubna – Křehlík, Ludvík, Beneš

Hockey Club Tábor: D. Novák (Klestil) – Tesař, Havran, K. Černý "C", Kachyňa, Dvořák, T. Černý, Duben – Blažek, Heřman "A", Seidl "A" – Březina, Šulek, Škrdleta – Pechánek, Doktor, Syrovátka – Kadilák

Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík.

Letošní bilance

Tito soupeři na sebe v letošní sezoně narazili třikrát a pokaždé se z plného bodového zisku radoval Havlíčkův Brod, který je favoritem i dnes. Celkové skóre z těchto zápasů činí 17:7.

Poslední vzájemný zápas

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Černý (Severa, Györi) – 8. Vašíček (Endál, Přidal), 8. Milfait (Voříšek), 27. Kříž, 56. Vašíček (Endál). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Martin Klouda, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:6, navíc Havran (TAB) 10 min OT [NESP] – Balgavis, Vašíček (oba HBR) 10 min OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2131. Střely na branku: 28:31 (9:8, 13:13, 6:10). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Tábor: D. Novák (od 27. Klestil) – Havran, Pýcha – Kachyňa, Tesař – K. Černý, Dvořák, Duben – Heřman, Matušík "C", Blažek – Györi, Seidl "A", Severa – Urbanec, Pechánek, Březina

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgavis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál, Voříšek, Milfat "A", Šuhaj, Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík, Michálek

HC Tábor při minulém střetnutí s Havlíčkovým Brodem okupoval druhou pozici v tabulce, teď se ale propadl na čtvrté místo. Kvůli horšímu skóre se nachází za Moravskými Budějovicemi, na záda mu ale s jednobodovou ztrátou dýchá Kolín.

Za propadem tabulkou stojí série šesti porážek v řadě, kterou odstartoval právě zápas s Bruslaři. Tuto černou šňůru Jihočeši přerušili až v minulém kole v derby s Pískem. Podívejte se na podrobný seznam výsledků Tábora.

Celek od řeky Lužnice táhne Radim Heřman (14+16), což ho pasuje také do role nejlepšího střelce mužstva. Nejvíce asistencí nasbíral Jakub Matušík (10+19), z beků se bodově nejvíce daří Martinu Havranovi (3+9). Z brankářské dvojice do více zápasů nastoupil David Novák s průměrem 2,73 inkasovaných gólů na zápas.

BK Havlíčkův Brod se i přes zhoršenou formu v posledních zápasech drží na první příčce tabulky. Jeho náskok před druhým Žďárem nad Sázavou se ovšem ztenčil už jen na čtyři body.

Na vině je série pěti po sobě jdoucích zápasů na kluzištích soupeřů, ve kterých Bruslaři získali pouze pět bodů. Postupně se představili ve Žďáru nad Sázavou (4:3), Písku (2:9), Nymburku (2:3p), v Českých (6:1) a posléze i Moravských Budějovicích (4:3).

Nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu je jeho kapitán Miroslav Třetina (20+35), jenž je zároveň nejlepším nahrávačem. Tabulce střelců vévodí Lukáš Endál (24+27). Z obránců body nejpilněji sbírá Tomáš Semrád (9+26), mezi tyčemi dostává více prostoru s průměrem 2,87 gólů na zápas Čeněk Novák.

Vítáme vás u on-line přenosu z 30. kola II. ligy skupiny Střed. BK Havlíčkův Brod na svém ledě přivítá HC Tábor. Utkání začíná v 18:00.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Třetina), 17. Třetina (T. Semrád, Vala), 26. Endál (Kulhánek), 28. Vala (Beneš), 48. Endál (Přidal, Kříž), 59. Šuhaj (Voříšek, Milfait) – 26. Škrdleta (Šulek, Seidl), 34. Seidl (Šulek), 38. Doktor (K. Černý)

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (od 41. Marek) – T. Semrád, M. Semrád, Kulhánek, Vala, Balgalvis, Kříž – Endál, Milfait "A", Přidal – Šuhaj, Třetina "C", Voříšek – Kozlík, Kuchta, Chlubna – Křehlík, Ludvík, Beneš
    HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Tesař, Havran, K. Černý "C", Kachyňa, Dvořák, T. Černý, Duben – Blažek, Heřman "A", Seidl "A" – Březina, Šulek, Škrdleta – Pechánek, Doktor, Syrovátka – Kadilák

Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík