Děčín – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 2:1 (kon.)
Opava – SHK Hodonín 5:3 (kon.) | Trutnov – Bílina 6:3 (kon.) | David Servis – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 6:3 (kon.) | Písek – Klatovy 3:6 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 1:8 (kon.)
Nymburk – Kolín 0:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Sokolov 0:2 (kon.)
HK Nový Jičín
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 31.01.2018, 18:002. liga skupina Východ • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer vážení hokejoví přátelé. Dnes máme na programu další utkání II. ligy Východ. Tradičně se utká domácí Ďáblové a hosté z Poruby.

HK Nový Jičín: Slovák (Sonnek), Adamík, Már, Běhal, Hruška, Metelka, Foltýn, Tomeček, Janiczek, Krupa, Pecha, Hilšer, Irgl, Gebauer, Kocián, Zedník, Palička, Sonnek, Slovák II, Uhlár

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Kůdela), Dresler, Janota, Hryciow, Adam, Slavík, Kaluža, Puškár, Káňa, Ballner, Haas, Káňa, Finsterle, Zdeněk, Zachar, Jaroš, Gelnar, Ollender, Luka.

Rozhodčí jsou již na ledě, hráči budou následovat. Utkání cca za dvě minutky začne.

00:01

00:50
    Zápas začal v dobrém tempu, Poruba se snaží dostat okamžitě do útočného pásma, Novému Jičínu se tyto akce zatím daří likvidovat.

01:50
    U puku před malou chvilkou byl Ballner, nevydrželo mu to příliš dlouho, byl o něj připraven domácí obranou.

03:11
    Adam Uhlár se pokoušel zpracovat rychlý puk, byl ale příliš skákavý, na to aby ho stihnul nějak lépe zpracovat, doputoval tedy až ke Kůdelovi, který ho raději skryl pod svou výstrojí.

04:02
    Malinko aktivnější teď domácí Ďáblové, konkrétně se snažil celou akci dojet Daniel Pecha (NJI).

04:13
    Zakázané uvolnění Poruby.

04:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Káňa – 2 min., podražení).

05:18
    Dobrý zámek domácích Ďáblů, příliš nekombinovali a snažili se střílet z první. Výborně ale zasáhl Hynek Kůdela. Domácí stále v útočném pásmu.

06:11
    Tlak Nového Jičína stále pokračuje, až na jedno vyhození se stále drží v útočném pásmu, to je určitě dobře sehraná přesilovka. Nicméně vypadá to, že oslabení Porubští přežijí.

06:46

06:59
    Zákazané uvolnění Nového Jičína.

07:44
    Teď se podařilo dobře prokličkovat Davidu Zacharovi, Slovák je ale na svém místě a střelu likviduje.

08:47
    Zatím stále domácí mají více ze hry, posílají střelu prakticky z každé pozice. Uvidíme, jestli se utkání bude vyvíjet tímto směrem.

11:22
    V uplynulých minutách jsme sledovali spíše hru ve středním pásmu a také šanci Poruby.

11:25
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Irgl – 2 min., podražení).

12:16
    Velmi dobrá šance Poruby, v přesilové hře. Tadeáš Jaroš dokázal obelstít obranu, na Lukáše Šrámka nevyzrál!

12:46
    Robin Gebauer teď zahrozil v oslabení, zachytil dobře rozehrávku ve středním pásmu, uháněl jako vítr a Kůdela jen tak tak zasahuje betonem!!!

13:32
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KÁŇA. Asistence: Finsterle a Haas. A je tady první gól utkání! Krátce po návratu Irgla se dostalo Porubské trio před bránu a Jan Káňa otevírá skóre utkání na 0:1 !

14:54
    Vladimír Luka si vzal kotouč a dokázal se dostat až do útočného pásma, tam už byl odzbrojen!

15:10
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Tomeček. Tak to byla neskutečná párada, z hokejek Ďáblů! Tomeček společně s Gebauerem se dostali do útočného pásma, ten dokázal probruslit před bránu Kůdely, položit si ho a následně ještě dostat puk za jeho záda, velice dobrá akce a je to 1:1 !

17:00
    Poruba teď mírně semkla domácí manšaft. Zkouší něco vymyslet, nicméně obrana si zatím nevede vůbec zle.

19:00
    Tempo obou týmů nabralo na obrátkách, můžeme sledovat celkem rychlý a pohledný hokej, to se musí divákovi líbit.

19:52
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Foltýn – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Finsterle – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

20:00

První třetina nám přinesla po jednom gólu na každé straně. Nejprve se podařilo skórovat hostům z Poruby zásluhou zkušeného Honzy Káni. Domácím se podařilo vyrovnat po velice slušné akci. Závěř třetiny ještě provázela potyčka, kterou rozhodčí vyřešil menším trestem pro oba hráče. Další třetina začne cca v 18:54.

20:01

20:58
    Začátek druhé třetiny se nese stále v oslabení dvou hráčů. To ale ničemu nevadí, momentálně vhazování před Jiřím Slovákem.

22:07
    Autorem branky je SLOVÁK II. Asistence: Běhal.

22:39
    Tak to je důležitý moment utkání, Porubě se podařilo vyrovnat, nicméně rozhodčí okamžitě rozpažil a gól neuznal pro hru vysokou holí!

25:22
    Momentálně aktivnější hosté z Poruby, kteří se snaží vyrovnat. Nicméně to co nemá obrana, má Jiří Slovák.

26:30
    Další obrovská šance pro Nový Jičín, přesně jsem neviděl který z útočníků byl teď velice blízko gólu ale Kůdela už ležel na zemi a zasáhl snad jen špičkou své hokejky, následně puk uklidila hostující obrana!!!

27:42
    Po nepříjemném střetu na ledě zůstává ležet jeden z domácích. Konkrétně je to Michal Foltýn. Za pomoci zdravotníku spěchá na střídačku.

29:14
    Hra se přesunuje ze strany na starnu, tempo hry mírně opadlo. Bude se vhazovat před Jiřím Slovákem.

29:59
    Obrovské štěstí teď stálo při Jiřím Slovákovi, když druhý útok Poruby založil perfektní akci a domácí brankář se jen ohlédl za sebe, kde zazvonila konstrukce branky. U Ďáblů teď stáli všichni svatí!

31:04
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Luka – 2 min., příliš mnoho hráčů).

32:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Janota – 2 min., podražení).

33:04
    Hosté hrají ve čtyřech, tato dvojnásobná přesilovka domácím vůbec nevyšla.

34:00
    Vypadá to že ani druhá přesilovka nebude potrestána a v podstatě až na dvě střely jsme neviděli nějakou lepší šanci.

34:25

34:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Zedník – 2 min., vysoká hůl).

34:43
    Autorem branky je SLAVÍK. Asistence: Finsterle. A je tady gól z přesilové hry! Po dobré nahrávce Marek Slavík přebírá inciativu a bez větších potíží dostává puk až za Jiřího Slováka a vyrovnává na 2:2 !

36:53
    Poruba si vytvořila velice slibný zámek a v podstatě dobrou minutu k ničemu domácí nepustila.

38:30
    Domácí Ďáblové se snaží těžit z chyb soupeře, tato taktika Porubě moc nevyhovuje. Dopustili se další chyby a hráli v šesti, to znamená přesilovou hru pro domácí.

38:41

39:30
    Přesilová hra zatím domácím Ďáblům nevychází úplně dle představ.

39:44
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Slovák II – 2 min., příliš mnoho hráčů).

40:00

Druhá třetina nám přinesla opět po gólu na každé straně. Nejdříve se trefili domácí a následně v 35. minutě se trefil i Marek Slavík. Skóre utkání je tedy vyrovnané a bude zajímavé sledovat, který z týmů si zajistí pozici lídra v poslední třetině. Anebo se dočkáme prodloužení? Na to si ještě budeme muset chvilku počkat, další třetina začíná cca v 19:48.

40:01

40:48

41:45

42:00
    Poslední třetina se nese zatím spíše v poklidnějším tempu. Obě strany se pokouší hrát spíše ze zadu a čekají na chybu soupeře.

43:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Puškár – 2 min., hákování).

45:00
    Přesilovka se domácím zatím nedaří úplně podle představ. Vypadá to, že zůstane nepotrestána.

45:34
    Autorem branky je HAAS. Asistence: Zachar. Tak tohle Nový Jičín bude mrzet, hodně špatná rozehrávka v obranném pásmu, následně obránci jakoby přestali úplně hrát a využili toho Zachar společně s Haasem, který posílá svůj tým do vedení na 2:3 !

47:01
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., držení).

47:35
    Novému Jičínu se daří vyhazovat puk, tato přesilovka nejspíše zůstane nepotrestána.

49:34

51:30
    Domácí Ďáblové ještě zkouší vytvořit nějakou šanci a teď se jim podařilo usadit v útočném pásmu. Poruba se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:45
    Dobrou práci s pukem předvedl Zedník, Poruba se opět osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění. Zároveň si Poruba bere oddechový čas.

54:00
    Momentálně je Nový Jičín aktivnějším týmem, nemá ale potřebný důraz v koncovce. Troufám si tvrdit, že poslední minutku až dvě odvolají brankáře a budou hrát v šesti, je to hop nebo trop.

55:35
    Domácí stále aktivnější a hosté z Poruby mají co dělat, aby tento stav udržela. Čas se ale krátí....

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, třetí třetiny.

58:35
    Robin Gebauer byl natlačen před bránu, následně bylo písknuto postavení útočícího hráče v brankovišti.

Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:47
    Nový Jičín zkouší hru v šesti bez brankáře!

59:01
    Písknuto zakázané uvolnění Poruby.

59:21
    Bude se vhazovat před brankou Hynka Kůdely.

59:37
    Autorem branky je ZACHAR. Asistence: Káňa. Je rozhodnuto, gól do prázdné brány vstřelil Zachar.

Je tady konec zápasu. Ze začátku byli aktivnější domácí, následně ale Poruba ukázala že umí hrát kvalitní hokej. Nedá se ale říct, že by byli výrazně lepším týmem. Nicméně i štěstí k hokeji patří.

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a brzy napočtenou. (20:30:39)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 16. Gebauer (Tomeček), 23. Slovák (Běhal) – 14. Káňa (Finsterle, Haas), 35. Slavík (Finsterle), 46. Haas (Zachar), 60. Zachar (Káňa)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň), Dresler, Janota, Hryciow, Adam, Slavík, Kaluža, Puškár, Káňa, Ballner, Haas, Káňa, Finsterle, Zdeněk, Zachar, Jaroš, Gelnar, Ollender, Luka