Jihlava – Zlín 3:4 (po pr.) | Liberec – Mountfield HK 7:0 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 6:3 (kon.)
HC Olomouc
6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
HC Litvínov
Středa 31.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • O umístění

46:49
    Tentokrát se budou bránit Hanáci. Na trestnou lavici putuje Daniel Indrák (OLO), a to na dvě minuty za hákování.

38:55
    Tentokrát se budou bránit Hanáci, a to i ve třetí třetině. Na trestnou lavici míří chvíli před koncem prostřední části Adam Rutar (OLO), a to za podražení.

36:56
    Další trest pro hostující tým. Dan Bartoš (LIM) je potrestán dvěma minutami za hákování.

33:24
    Hosté se musí znovu bránit. Za držení je dvěma minutami potrestán Robert Bártek (LIM).

29:17
    Litvínov trápí nedisciplinovanost. Na trestnou lavici usedá na dvě minuty za hákování Dan Bartoš (LIM).

27:32
    Další trest pro litvínovský výběr. Jakub Beran (LIM) si odsedí menší trest za vražení na hrazení.

21:25
    Hosté jdou nakonec chvíli na to dokonce do tří! Za zdržování hry vyhozením puku mimo hřiště je dvěma minutami potrestán Přemysl Svoboda (LIM).

21:12
    Hned v úvodu prostřední části jdou Litvínovští znovu do čtyř. Za podražení si dvě minuty odsedí Josef Kitzberger (LIM).

16:56
    Kohouti špatně střídali a znovu se budou bránit. Za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká dvouminutový trest Jan Štědrý (OLO).

14:30
    A znovu se otevírají dvířka na trestnou lavici Olomouckých. Tentokrát si menší trest za držení odpyká Matěj Kořenek (OLO).

11:20
    O chvíli později ale putuje na trestnou lavici další z Olomouckých, a to Adam Rutar (OLO) za nebezpečnou výstroj. Domácí obránce si odsedí dvě minuty.

09:14
    První přesilovku si zahrají už v úvodní dvacetiminutovce také Hanáci. Robert Bártek (LIM) je odeslán na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

02:03
    První přesilovku utkání si zahrají hosté. Vítězslav Klesla (OLO) si odpyká menší trest za podražení.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Štefka, Vosátko), 15. Indrák (Liška D.), 22. Kalač (Kořenek, Rutar A.), 24. Handl (Štefka, Rutar A.), 33. Rutar A. (Štefka, Kořenek), 48. Harabiš (Kalač, Klesla) – 32. Kysela (Myšák), 35. Myšák, 38. Svoboda (Dufek)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Rutar A., Mader P., Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Šafránek, Štefka, Rosecký, Štědrý, Indrák, Liška D., Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák.
    HC Litvínov: Pejsar (Zelenka) – Baláž, Viedermann, Kitzberger, Bártek, Liška R., Šubrt, Šarlinger, Kovačič, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Damašek, Myšák, Beran, Berka, Svoboda.

Rozhodčí: Kubíček – Loun, Zouhar