Jihlava – Zlín 3:4 (po pr.) | Liberec – Mountfield HK 7:0 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 6:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (2:3, 1:0, 0:0 - 0:1)
Berani Zlín
Středa 31.01.2018, 15:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba, Brož, Smolko, Trávník, Zvěřina – V. Brož, Chlubna, Čermák, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda.

Aukro Berani Zlín: Kubík (Kořének) – Holík, Dluhoš, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Pröschl, Světlík, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Kozubík.

Rozhodčí: Luděk Vepřek – Pavel Kříž a Martin Šustr.

00:01

00:38
    Dukla se dostávala poprvé před zlínskou branku, ovšem gólmana Aukro Beranů nepřekonala.

01:27
    Filip nabral po pravé straně rychlost, nicméně Kubíka nepřekonal. Zlín tak jde rychle do protiútoku.

01:27
    Zlín právě vstřelil branku!
    No, tuhle situaci jsem zcela neviděl. Myslel jsem, že se původně pokračuje ve hře, ale najednou jej měl gólman Juřička za svými zády, když se zblízka prosadil MATĚJ SEBERA. Bez asistence.

01:37
    Tomáš Kristek je prvním vyloučeným hráčem zápasu, ven jde za podražení.

Na vyloučení: 0-1.

02:27
    Jihlavě se příliš nepodařilo dostat do útočného pásma, ba naopak. Patrik Čermák musel na útočné modré zahákovat a jde také na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-1.

02:35
    Jenže osm vteřin po vyloučení domácího hráče se znovu proviňují i hosté, konkrétně Sebastian Fajkus – dvě minuty, podražení.

Na vyloučení: 1-2.

03:28
    Vítězslav Brož dostal přihrávku mezi kruhy a ihned vystřelil. Nicméně mířil nad horní tyčku a dobrá šance tak vyzněla do ztracena.

03:37
    Tomáš Kristek je na ledě, hosté hrají ve čtyřech.

03:47
    A právě při hře čtyři na čtyři ujel do rychlého brejku Lukáš Světlík. Gólmana Jana Juřičku si sice rozhýbal, ovšem ten vytasil beton k pravé tyči, kam útočník Zlína zakončoval, a zkazil mu radost.

04:27
    Dukla hraje v plném počtu.

04:35
    A vzápětí je v plném počtu také celek Aukro Beranů.

06:04
    Jihlavští hokejisté prohrávají již o dvě branky. Pröschl totiž našel na vrcholu levého kruhu blíže ke středu DAVIDA KOZUBÍKA, který vypálil a kotouč skončil za zády Jana Juřičky, jenž asi neměl zcela ideální výhled, neboť před ním přejel jeden z hráčů Zlína. Asistence: Matěj Pröschl, Sebastian Fajkus.

06:34
    Šance i na druhé straně. Na levý kruh dostal kotouč Tomáš Chlubna, jehož rána na lapačku Kubíka šla nad branku.

08:04
    Valentýn Smolko už sahal u pravé tyčky po puku, aby mohl zakončovat, nicméně o metr na kus černé gumy nedosáhl.

08:45
    Z levého kruhu zkusil nahodit kotouč na Juřičku Sebastian Fajkus, nicméně gólman Dukly byl tentokrát pozorný.

09:01
    Při další šanci pálil z pravé strany David Kozubík, který schoval kotouč za bránící hráče. Jenže jednoho z nich trefil do bruslí.

09:17
    Tohle už je hodně nepovedená první třetina ze strany domácího týmu. Fajkus totiž našel před brankou nehlídaného DAVIDA KOZUBÍKA, kterému pouze stačilo usměrnit puk za záda Juričky, který neměl příliš šancí, jak zasáhnout. Asistence: Sebastian Fajkus.

09:17
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas.

10:24
    Střela Tomáše Chlubny z kruhů nenadělala Kubíkovi problémy, neboť jí viděl a schoval do výstroje.

10:34
    Dukla právě vstřelila branku!
    Těžko říct, zda nyní Jakub Kubík trošku nepodcenil situaci po střele TOMÁŠE CHLUBNY. Puk totiž chtěl ztlumit opět svou hrudí, od ní ale kus černé gumy odskočil a převalil se přes jeho záda do branky. Bez asistence.

12:26
    Juřička dokázal během krátkého časového sledu lapit dvě střely hostí a nepustit tak Aukro Berany znovu do tříbrankového vedení.

12:46
    Rána Krajíčka z levého kruhu nebyla zcela špatná, jenže pravou tyčku branky soupeře minula zhruba o metr.

13:15
    Znovu Jakub Krajíček. Po jeho střele z kruhů vyrazil Kubík puk jen před sebe a k dorážce už se po faulu soupeře nedostal.

13:19
    Krajíček nemohl zakončovat z prostého důvodu, David Lekeš jej totiž sekl do výstroje a dostává tak dvě minuty.

Na vyloučení: 1-3.

14:40
    Více jak minuta jihlavské přesilovky je pryč. Není to vůbec špatná početní výhoda, navíc s několika střelami, a Kubík se má co otáčet.

15:05
    Nejprve pálil Chlubna z kruhů, avšak Jakuba Kubíka nedokázal překvapit, gólman Aukra Beranů vyrazil puk před sebe. Nedlouho poté nabral kotouč na stejném místě na bekhend Patrik Čermák, sjel si blíže k brance, ovšem těsně netrefil prostor u levé tyče.

15:19
    Zlín hraje v plném počtu.

16:44
    Jakub Filip měl puk za brankou Kubíka a zkoušel zpoza ní nahrát jednomu z najíždějících soupeřů, což se mu ale přes pozorný zákrok zlínského obránce Jiřího Suhrady nevydařilo.

17:58
    Valentýn Smolko zavezl kotouč do útočného pásma a poté zkoušel střelu z pravé strany Miroslav Juda. Kubík na puk viděl a vyrazil ho.

18:20
    Matěj Pröschl dostává dvě minuty za sekání a Dukla si tak zahraje další přesilovou hru.

Na vyloučení: 1-4.

19:03
    Ačkoliv první třetina vypadala z jihlavského pohledu opravdu děsivě, nakonec jdou domácí do kabiny jen s mankem jedné branky. Krajíček vyslal kotouč za branku na Čermáka. Ten oklamal brankáře, když zamíchal s pukem, nechal Kubíka přesunout na levou tyč, načež na opačné našel TOMÁŠE CHLUBNU a ten zavěsil do volné části branky. Asistence: Patrik Čermák, Jakub Krajíček.

20:00

První třetina je u konce. Dukla v ní prohrávala již 0:3, když se v prvních devíti minutách a 17 sekundách postupně trefili Matěj Sebera a dva góly Aukro Beranů přidal David Kozubík. Nicméně poté našla odpověď také Dukla, dvě přesné trefy přidal Tomáš Chlubna a po první třetině je tak stav 2:3.

Další třetina, od které Vám budeme přinášet změny stavu, začne přibližně v 15:46.

20:01

26:08
    Vyloučení také na jihlavské straně. Dvě minuty za hrubost odpyká útočník Vítězslav Brož.

Na vyloučení: 2-4.

28:08
    Jihlavští hokejisté hrají v plném počtu.

30:25
    Vítězslav Brož se dvě a čtvrt minuty po návratu z trestné lavice vrací zpět do prostoru pro vyloučené hráče. Tentokrát jde ven za podražení.

Na vyloučení: 3-4.

32:25
    Jihlava hraje v plném počtu a ani tuto přesilovku Zlín nevyužívá.

38:00
    TOMÁŠ CHLUBNA vstřelil v letošní sezně v kategorii staršího dorostu šest branek a z toho tři v dnešním utkání. Útočník kategorie mladšího dorostu dovršuje svůj hattrick a 0:3 tak Dukla rázem srovnává na 3:3. Asistence: Jakub Filip.

40:00

Ve druhé třetině jsme se dočkali dvou jihlavských trestů, které ale Zlín nevyužil. Naopak dvě minuty před odchodem do kabin zkompletoval hattrick Tomáš Chlubna a stav je tak rázem nerozhodný 3:3.

Další třetina začne přibližně v 16:25.

40:01

43:39
    Pavel Zvěřina si posedí dvě minuty na trestné lavici a Zlín tak má možnost další přesilové hry.

Na vyloučení: 4-4.

45:39
    Jihlava hraje opět v plném počtu.

53:32
    Od druhé třetiny rozhodčí vylučují pouze na jihlavské straně. Čtvrtý trest Dukly za sebou si odsedí Martin Barák, který držel soupeře.

Na vyloučení: 5-4.

55:32
    Zlín svojí možnost přivést zápas znovu k vedení promarnil, hraje se tak opět v plném počtu.

57:52
    Jan Dluhoš oslabuje svůj tým v hodně špatnou chvíli, vždyť do konce chybí necelé dvě minuty. Zlínští tak budou hrát oslabení a budou tedy rádi, pokud stráví obránce Aukro Beranů na trestné lavici celé dvě minuty.

Na vyloučení: 5-5.

60:00

Ve třetí třetině naopak branka nepadla. Jihlava se ubránila dvěma přesilovým hrám soupeře, Aukro Berani zvládli oslabení necelé dvě minuty před koncem základní hradí coby. Stav je tak 3:3 a uvidíme, zda rozhodne pět minut nad rámec základní hrací doby.

60:01

60:02
    Hosté hrají v plném počtu.

63:58
    Aukro Berani se nejprve ubránili na konci základní hrací doby oslabení a 62 vteřin před koncem prodloužení rozhodují o své výhře. Trefil jí VOJTĚCH DOBIÁŠ, který tak dává při hře tři na tři svojí vůbec první branku za starší dorost v této sezoně. Asistence: Robert Sedláček, Jáchym Janošek.

Konec zápasu. (17:21:25)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Chlubna, 20. Chlubna (Čermák, Krajíček), 38. Chlubna (Filip) – 2. Sebera, 7. Kozubík (Pröschl, Fajkus), 10. Kozubík (Fajkus), 64. Dobiáš (Sedláček, Janošek)

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba, P. Brož, Smolko, Trávník, Zvěřina – V. Brož, Chlubna, Čermák, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda.

Rozhodčí: Luděk Vepřek – Pavel Kříž a Martin Šustr