Toronto – NY Islanders 5:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:3 (kon.) | Detroit – San Jose 2:1 (4:3 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
New York Islanders
Čtvrtek 01.02.2018, 01:42 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 267 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (04:20:20)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Travis Dermott (TOR) 1+1
    2. Justin Holl (TOR) 1+0
    3. Frederik Andersen (TOR) 28 zák., 0 gólů, 100 %

Dnešní zápas je tedy u konce a Toronto v něm vítězí 5:0. Domácí za výhrou nakročili již v úvodní třetině, kterou střelecky ovládli rozdílem deseti pokusů a navíc zaznamenali dvě branky. Stejný počet gólů pak Toronto přidalo i v druhé třetině a v té třetině už jen pečetilo vítězství. Skvělé utkání to dnes bylo především pro dvojici Dermott – Holl. Oba mladíci vstřelili své první branky v NHL a navíc v případě Holla to bylo hned v prvním utkání. Islanders dnes byli hodně nepřesní hlavně v zakončení a příliš jim svým výkonem nepomohl ani Thomas Greiss.

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 50
    New York Islanders – 28

59:48
    Kotouč je daleko od Frederika Andersena a ten už se může těšit na oslavu čistého konta!

59:06
    Při přechodu do útočného pásma Toronta byl spatřen ofsajd, ve kterém se nacházel Patrick Marleau.

58:41
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se přesune k Andersenovi.

58:09
    Až nyní přišlo další nadějnější zakončení. Z hranice brankoviště šla střela jednoho z hostů kousek vedle tyče.

58:06
    Sledujeme poněkud neurovnanou pasáž. Kotouč sice stále mají hokejisté Toronta, ale jejich souhra teď trochu drhne.

56:52
    Toronto by rádo šestý gól a nadále se tlačí do útoku. Zatím bez úspěchu.

56:03
    Marleau dobře zabojoval a rozjel akci dvou na jednoho. Sám pak ale přihlížel výbornému zákroku Greisse, který zneškodnil střelu z pravého kruhu.

55:52
    Hodně dlouho hostům trvalo než se odhodlali ke střele. Nakonec to byl Hickey, kdo vypálil, avšak Andersen byl znovu na správném místě.

54:59
    Po komerční přestávce se Toronto opět snažilo o přidání šesté branky. Zakončení však letělo pouze do Greisse.

54:17
    Zrovna ideálně si nyní nepočínal Andersen, který puk rozehrávkou nasměroval jen před svou prázdnou bránu. Prvním dojíždějícím hráčem však byl jeden ze spoluhráčů dánského gólmana.

53:31
    Hosté se snaží aspoň o čestný úspěch. Veškerá zakončení teď ale létají jen vedle brány Frederika Andersena.

52:40
    I po nevyužité přesilové hře se Toronto udrželo v blízkosti německého gólmana Islanders. Greiss si tak mohl připsat další zákrok.

52:07

51:48
    Další zakončení už zamířilo přesně do náruče hostujícího gólmana, který zastavuje časomíru.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Kapanen, 14. Matthews (Hyman, Gardiner), 31. Marner (Kadri, C. Carrick), 39. Dermott (W. Nylander), 44. Holl (Matthews, Dermott)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Gardiner, Dermott, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick, Holl – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen.
    New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Mayfield, Pelech, D. Seidenberg, Hickey, Pulock – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd (A), B. Nelson, Chimera – Cizikas, Fritz, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Furlatt, Rooney – Muray, Driscoll

Diváci: 19 267