Toronto – NY Islanders 5:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:3 (kon.) | Detroit – San Jose 2:1 (4:3 po s.n.)
po s.n. (4:3)
Detroit Red Wings
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 01.02.2018, 02:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (05:09:55)

Československá stopa v utkání
    Martin Frk (DET)
    0+0, 4 střely, čas na ledě 12:33
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:25
    Petr Mrázek (DET) 65 minut, 30 zák., 1 gól, 96,8%
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:33.

1. Justin Abdelkader (DET) 0+0
    2. Petr Mrázek (DET) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    3. Martin Jones (SJS) 43 zák., 1 gól, 97,7%.

Střely na branku: 44 – 31 (12:11, 13:9, 12:11, 7:0).

Je dobojováno! Utkání mezi Detroitem a San Jose dlouho patřilo zejména brankářům, kteří kapitulovali až ve třetí třetině. Jako první se za za Red Wings prosadil Daley, ovšem v 56. minutě vyrovnal Labanc a zápas došel až do nájezdů, v nichž rozhodla sedmé série a pokus Justina Abdelkadera. Rudá křídla se tak po dlouhé době dočkala domácího vítězství a o něco málo navýšila naději na postup do play-off. Naopak Sharks počtvrté v řadě padli a v Západní konferenci se mohou brzy výrazně propadnout.

Justin ABDELKADER - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je JUSTIN ABDELKADER.

7. série
    4:3
    Tomáš Hertl v souboji dvou českých hokejistů na Mrázka nevyzrál a zápas je u konce!

7. série
    4:3
    Justin Abdelkader vrátil výhodu na stranu Detroitu. Jonese překonal precizním bekhendovým blafákem.

6. série
    3:3
    Tierney odmítl konec zápasu přesnou střelu na lapačku Petra Mrázka.

6. série
    3:2
    Tomáš Tatar bleskurychle zamíchal s kotoučem a položil si Jonese, který pak nemohl na forhendovou střelu dosáhnout.

5. série
    2:2
    Burns mohl rozhodnout, avšak bekhendem zvedl puk do břevna!

5. série
    2:2
    Larkinovi zakončení mezi betony nevyšlo.

4. série
    2:2
    Donskoi to zkoušel forhendovým blafákem, nicméně kotouč mu utekl od hokejky.

4. série
    2:2
    Zetterberg si hodil kotouč na bekhend, ovšem Jones betonem vytěsnil puk do bezpečí.

3. série
    2:2
    Labanc si rozhýbal Mrázka, ale ten ho přesto vychytal.

3. série
    2:2
    Athanasiou zvolil bekhendový blafák, na který Jones nenašel odpověď.

2. série
    1:2
    Couture zvolil střelu nad lapačku a zavěsil těsně pod břevno.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 47. Daley (Nielsen), rozh. náj. Abdelkader – 56. Labanc (Dillon, Hertl)