Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj 2:1 (kon.) | Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomoucký kraj – Praha 3:1 (kon.)
Královéhradecký kraj – Plzeňský kraj 3:1 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 4:5 (po pr.)
konec
Olomoucký kraj
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Hlavní město Praha
Čtvrtek 01.02.2018, 09:50 • Zimní stadion Choceň • Olympiáda dětí a mládeže • O 5. - 6. místo
Partner:
   
  Souboj o konečnou pátou příčku sice začali lépe hráči z Prahy, kteří se ve druhé třetině dostali do vedení, v průběhu posledního dějství ale třikrát inkasovali a tím ztratili veškeré naděje. V turnaji tak končí šestí, pátá příčka patří Olomouckému kraji! (11:06:23)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Olomoucký kraj – Lukáš Kuncek
  Hlavní město Praha – Michal Vitouch
   
  Konec zápasu.
   
  44:22
  Puk za brankou Suchánka, Hlavní město Praha již ani nebude zkoušet odvolávat brankáře. O vítězi je rozhodnuto.
   
  43:43
  Maxim Brummel mohl snížit na rozdíl jediného gólu, Suchánek ale vyrážečkou vytěsnil jeho nadějné zakončení do bezpečí.
   
  43:01
  Rozběhly se poslední dvě minuty, Praha se ještě snaží nadechnout.
   
  41:51
  Definitivní razítko na olomoucké vítězství mohl, a dokonce si myslím, že měl, udělat Martin Ryšavý, který si najel před Krbečka, stáhl si kotouč do jeho protipohybu a následně bekhendem zakončoval do prázdné branky! Jakub Krbeček ale vytáhl skvělý zásah lapačkou, když mu kotouč doslova sebral z čepele!
   
  40:42
  Krbeček musí znovu zasahovat proti dorážkám olomouckého týmu, hra stále zůstane v obranné třetině Prahy.
   
  39:32
  Praha ve třetím dějství totálně odpadla a po třech brankách během třech minut, zdá se, nenajde další síly na zvrat ve skóre.
   
  38:52
  Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
  Další nepřesnost v rozehrávce Prahy již Olomoučtí trestají! Přihrávku vystihl Fibirg, přihrál na brankoviště přesně na čepel LUKÁŠE KUNCKA, který si již věděl rady – 3:1! Asistence: Jiří Fibigr.
   
  38:02
  Stanislav Svozil předvedl skvělé čtení hry, když na útočné modré čáře zachytil rozehrávku soupeře, nakonec to ale přesným zakončením umocnit nedokázal.
   
  37:00
  Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
  A na druhou branku nebylo potřeba dlouho čekat! Olomoučtí hokejisté otáčí skóre zápasu díky kvalitnímu tlaku do brankovišti, kotouč doslova za záda Krbečka dotlačil LUKÁŠ KUNCEK – 2:1! Asistence: Michal Šilhavý.
   
  36:21
  Olomoucký kraj nabitý nadšením po vyrovnávacím gólu se snaží otočit skóre zápasu, před obranou Prahy je ještě hodně práce.
   
  35:11
  Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
  Dlouhá série Prahy bez inkasovaného gólu, která trvala více než 103 minut, končí! Na brankovišti se nejlépe zorientoval JAN KUČERA a v poklidu dorazil puk do prázdné branky Hlavního města Prahy – 1:1! Asistence: Jakub Zembol a Martin Ryšavý.
   
  34:59
  Jakub Zembol mohl deset minut před koncem vyrovnat stav utkání, před brankářem vyzkoušel bekhendové zakončení, jenže ležící beton brankáře Krbečka se mu přehodit nepodařilo!
   
  33:59
  Tlakem v útočném pásmu odpověděla pro změnu i Praha, její dlouhá kombinace v okolí branky ale k zakončení nevedla. Alespoň prozatím.
   
  32:47
  Olomoucký kraj přece jen zabral, ve třetím dějství se zatím hraje především před brankářem Krbečkem.
   
  32:18
  Přerušit tuto šňůru mohl Přecechtěl, jehož zakončení z mezikruží bylo na poslední chvíli přizvednuto až do ochranné sítě.
   
  32:00
  Výběru Hlavního města Prahy závěr turnaje vychází na jedničku, dohromady neinkasoval již 100 minut!

  Petr Dejnožka

  Branky a nahrávky: 36. Kučera (Zembol, Ryšavý), 37. Kuncek (Šilhavý), 39. Kuncek (Fibigr) – 23. Krupička (Adamec)


  Olomoucký kraj: Suchánek (Zlatnický) – Šilhavý, Fibigr, Minařík, Zembol, Hrůzek, Kuncek, Kunst, Vyroubal, Přibyl, Ryšavý, Přecechtěl, Kubíček, Svozil (C), Havel, Štíbr, Kučera, Křivohlávek.
  Hlavní město Praha: Krbeček (Liemann) – Straka, Václavík, Rulc, Hamara, Čech, Brummel, Š. Němec, R. Němec, Slavíček, Krupička, Šesták, Palát, M. Adam, Bucek, Broš, Daniel Král, Vitouch, Adamec (C), Ducháč

  Rozhodčí: Vrba – Hrabal, Kalina