Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
New York Rangers
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 02.02.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký den, od 1:00 se textovou podobou zaměříme na souboj zámořské National Hockey Leagu mezi New York Rangers a Toronto Maple Leafs.

NYR – nikdo
    TOR – Roman Polák (do zápasu však zřejmě nezasáhne pro nemoc)

New York Rangers je v tabulce Východní konference momentálně deváté pozici, když ze svých padesáti odehraných duelů vytěžil celkem pětapadesát bodů. V posledním utkání přestřílel venku San Jose poměrem 6:5. Soupeř nebyla nic platná trefa Tomáše Hertla, který v závěru pouze uzavíral skóre. Tu vítěznou poté obstaral J. T. Miller.

V domácím dresu se (zřejmě) můžeme těšit na švédského brankáře Lundqvista, který na jaře vychytal své zemi titul mistrů světa. Stejně tak by měl nastoupit šikovný Nor Zuccarello či nejlepší střelec světového šampionátu 2005, Kanaďan Rick Nash.

Toronto Meaple Leafs drží momentálně sérii tří výher. Naposledy v noci ze středy na čtvrtek porazilo na svém ledě v Air Canada Centre, dějišti Světového poháru 2016, New York Islanders jednoznačně 5:0. Do listiny střelců se zapsalo hned pět různých jmen. Nechyběl mj. ani Američan Matthews, někdejší jednička draftu a borec, který před vstupem do NHL hrál ve Švýcarsku.

V tabulce Východní konference patří Leafs čtvrtá příčka, když ve dvaapadesáti zápasech získal tým z Toronta na své konto třiašedesát bodů. Jeho nejproduktivnějším hokejistou je již zmiňovaný Matthews s bilancí 23+16, následuje jej Švéd William Nylander s resumé 10+27.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, M. Staal (A), Br. Smith, DeAngelo – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Holland, Fast – C. McLeod, Desharnais, Vesey.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick, Dermott, Holl – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen.

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Kovachik, MacPherson.

00:01

00:16
    McDonagh rozehrál křižně na pravé křídlo, kde byl protihráč v bílém dresu ve střední třetině.

00:46
    Zajcev uklidnil hru. Marner poté nabral rychlost po pravé straně, ale po otočce kolem tyče nezakončil za Lundqvista.

00:59
    Rick Nash (NYR) hákoval ve vlastní třetině a bude vyloučen.

01:21
    Domácí začínají početní nevýhodu výhozem za branku soupeře, kde se kotouče nedotkl brankář protivníka.

01:55
    Hosté zamkli Bozakem Rangers, ale zatím pouze kombinují v útočné třetině i s Marnerem na pravém kruhu.

02:22
    Matthews dělal na levém křídle svojí rychlostí soupeři problémy. Nylander z levého kruhu minul zadní tyč.

02:49
    Carrick reagoval chybou při první fázi útoku, ale Matthews neprohrál souboj jeden na jednoho, jinak by před brankou hostů hořelo.

03:28
    Skjei a Zibanejad vzali rozehrávku, které ovšem směřovala na levou stranu středního pásma k Hollovi.

03:56
    Bozak vyslal kříž na levé křídlo, které mu kotouč vrátilo, z toho těžil také agilní Borgman.

04:25
    Zatím se hraje prakticky bez střel na McElhinneyho či Lundqvista. Oba brankáři mají minimum práce.

04:54
    Carrick zakončoval z postu pravého beka od modré čáry na bližší tyč, kde jeho spoluhráč clonil Lundqvistovi, ale ten si vše pohlídal betonem.

05:25
    Hra má zatím spád a prakticky vůbec se nepřerušuje.

05:37
    Lundqvist oslovil hokejkou Grabnera, ale domácí celek nezvládl přechod do útoku.

05:47
    Stejně tak Nylander na pravém křídle, který vjel do ofsajdu.

05:54
    Icing domácích.

06:10
    Desharnais nerozehrál vůbec ideálně, ale McLeod nepustil protihráče k zakončení z levého kruhu.

06:33
    Nash poslal puk ze středu bekhendem do pravého betonu brankáře v zajímavé šanci, po které byl McElhinney donucen k zákroku proti střele v pádu.

07:09
    Moore absolvoval souboj v útočné třetině, ale hra se následně přesunula do pásma Leafs.

07:32
    Hayes, Miller a Zuccarello spolupracovali. Po krátké sekvenci před brankou hostů zatím ke střele nedošlo.

07:51
    McElhinney si poradil i přes clonu se střelou od modré čáry a čeká nás komerční pauza.

08:03
    Grabner naservíroval kotouč bekhendem na levý kruh, kde poslal hrací předmět těsně vedle delší tyče McDonagh.

08:42
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nylander a Matthews se starali o zábavu v útočné třetině. Až JUSTIN HOLL bez většího nápřahu zakončil z s hokejkou na pravou stranu z pravého kruhu na zadní tyč, od které se odrazil kotouč za Lundqvista. Podstatné bylo, že Hyman dobře clonil brankáři, který neviděl absolutně nic. 0:1. Asistence: Travis Dermott.
    08:42 Justin HOLL - 0:1

08:58
    Gardiner (TOR) hákoval Nashe v levé části útočné třetiny domácích a dostane tak dvě minuty.

09:05
    Nash, Zuccarello a Bučněvič jsou na ledě, ale momentálně útočí Toronto.

09:23
    Bučněvič na pravém kruhu měl proti sobě Komarova. Pokračoval McDonagh až domácí zakončovali tvrdou střelou zprava mimo branku.

09:53
    McDonagh nahrával křížem na pravé křídlo a domácí celek poté i díky Hayesovi získal pásmo.

10:12
    Avšak pouze na pár sekund, soupeř vyhodil až k Lundqvistovi.

10:29
    McElhinney vyrazil střelu z pravého kruhu, ale Vesey se na ose hřiště nedostal k dorážce.

10:52
    Hostující celek se osvobodil a domácí tým už z této přesilovky branku nevytěží.

11:12
    McElhinney použil hokejku za vlastní brankou. Stejně tak Nash, který se před brankáře natlačil zprava, ale Toronto vše dokázalo s problémy ustát.

11:42
    McLeod šel na levé straně do souboje s Carrickem, ale brankáře nikterak neprověřil z křídla.

12:12
    Moore a Bozak kontrovali po pravém křídle, ale čistý obranný zákrok předvedl ve vlastní třetině McDonagh.

12:38
    Moorova střela z levé části útočného pásma založená na razanci a nápřahu byla zablokovaná Staalem.

13:02
    Zatím se hraje v tempu a stále s minimem přerušení.

13:20
    Hyman se silou vůle dostal k zakončení z levého křídla, ale pro Lundqvista to byl rutinní zákrok.

13:49
    Komarov poslal do brejku po levé straně Nylandera, ale ten ze střední třetiny odevzdal puk domácím a odešel střídat.

14:13
    Moore byl součástí hostující rozehrávky, kdy jeden z domácích hráčů napadal, ale kotouč měl na holi tým z Toronta.

14:43
    Vesey přihrával z pravého křídla na druhou stranu, ale rozjetý McDonagh z druhé vlny nezpracoval kotouč na levém kruhu.

15:14
    Zuccarello ve střední třetině na pravém křídle pouze posunul kotouč k soupeři.

15:23
    Vše začalo rychlý křížem zprava. Následně při krátkém pobytu v útočné třetině přišla další nahrávka a rozjetý JAMES VAN RIEMSDYK nemohl jinak než bekhendem zakončit mezi nohama Lundqvista. Tomu nezabránil ani Zuccarello. 0:2. Asistence: Connor Brown, Tyler Bozak.
    15:23 James van Riemsdyk - 0:2

16:10
    Toronto se po první inkasované brance zaměřilo především na obranu a v defenzivě si počíná výborně.

16:32
    Proti souhře tří soupeřů nezasahoval Lundqvist, posléze byla střela Zajceva z postu levého beka od modré čáry sražena.

17:02
    Komarov si sjel na nahrávku mezi kruhy, ale jeho spoluhráč na levé straně pas pokazil.

17:32
    Hostující rozehrávka byla jistá, ale následovalo zakončení Kadriho zprava vedle zadní tyče.

17:47
    Komerční pauza.

17:57
    Toronto předvedlo solidní pohyb v útočné třetině, ale byla z toho pouze střela výrazně mimo branku.

18:14
    Skjei ze středu umístil kotouč do natažené lapačky brankáře.

18:23
    Dva hostující hokejisté forčekovali, McDonaghovi dělal za brankou Jezdců společnost Marner.

18:44
    Domácí celek se hodně trápil a nadřel, aby vůbec opustil pásmo, což se mu povedlo po levém křídle Holdenem.

19:10
    K vidění byla výrazně nepřesná rozehrávka zleva v podání Smithe, ale hostující celek nevystřelil.

19:42
    Bozak otřel střelu zprava o hokejku protihráče.

19:57
    Holl podrží kotouč za vlastní brankou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tím pádem vede Toronto 2:0. V prvních pěti minutách zápasu se hrálo hodně opatrně. Posléze McDonagh zleva minul o fous zadní tyč. Hosté využili víceméně svojí první větší šanci v duelu, když se prosadil střelou o tyč z pravého kruhu Holl svým druhým gólem v sezoně. Od té doby hokejisté z Toronta předváděli vynikající obranu. Navíc van Riemsdyk přidal bekhendovým blafákem mezi nohama Lundqvista ještě další trefu.

20:01

20:20
    Nylander musel bránit útok po pravé straně, ale nikdo z domácích hráčů nezakončil na brankáře.

20:52
    Nylanderův bekhendem po levém křídle propadl k jeho spoluhráči Kadrimu. Ten adresoval nahrávku na osu hřiště, kde PATRICK MARLEAU z jedničky propálil Lundqvista tvrdou střelou s hokejkou na levou stranu. Asistence: Nazem Kadri.
    20:52 Patrick MARLEAU - 0:3

21:18
    Komarov si sjížděl na střed na nahrávku z pravého kruhu, ale Bučněvič před ním odehrál kotouč, jinak by čekala Lundqvista velice složitá práce, možná až neřešitelná.

21:53
    McDonagh, Desharnais a Vesey zatopili hostům, ale proti střele zprava byl beton brankáře.

22:29
    Icing New Yorku.

22:41
    Po rozehrávce McDonagha po levé straně sebral kotouč za vlastní brankou zřejmě Gardiner a těžil z toho může na pravém křídle Matthews.

23:05
    Matthews a Nylander odvedli dobrou práci na pravé straně, ZACH HYMAN si narazil kotouč se zmiňovaným Švédem a bekhendovým blafákem vyhnal Lundqivsta z branky. Asistence: William Nylander, Auston Matthews.
    23:05 Zach HYMAN - 0:4

23:05
    Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Henrik Lundqvist, přichází Ondřej Pavelec.

23:40
    Pavelec toho proti střele zprava nic neviděl, navíc před ním skončil protihráč, ale ani tak domácí potřetí neinkasovali.

23:57
    Bozak měl na starosti Nashe, posléze vyprodukoval střelu z pravého kruhu na lapačku brankáře mimo branku jeho spoluhráč Holden.

24:35
    Toronto hraje oproti domácím s obrovskou lehkostí v útočné fázi, to soupeř je ve velké křeči v ofenzivě.

24:45
    Carrick hrál čistě z postu pravého beka, stejně tak Borgman za vlastní brankou.

25:05
    Skjei centroval bekhendem zprava do ohně, ale tam byly pouze bílé dresy, takže bez zásahu brankáře hostů.

25:28
    McElhinney zahrál lehce na nervy hostujícím fanouškům při chybě za vlastní brankou, ale pokračoval i tak po levém křídle soubojem jeden na jednoho Matthews.

26:11
    Naprosto nepochopitelně nechal domácí celek hodně prostoru k zakončení Hymanovi z levého kruhu, Pavelec vyrazil kotouč před jiného protihráče, který netrefil kotouč při dorážce čistě.

26:55
    Zuccarello šel za hostující brankou do souboje se Zajcevem, ale Toronto má v New Yorku nadále vynikající obranu.

27:31
    Miller byl nepřesný při rychlé akci a střele z levého kruhu, ještě se chtěl prosadit následně v útočné třetině Nash.

28:03
    Zajcevova střela zprava od modré čáry minula výrazně tři tyče, ale hostující celek ještě krátce udržel útočnou třetinu...

28:38
    Gardiner na levé straně střední třetiny hrál do pásma soupeře na hokejku protihráče. Domácí celek poté začal útok rozehrávkou bez potíží.

29:15
    Po chabé domácí rozehrávce lízl kotouč hokejku hostujícího brankáře. Z kontru poté vypálil zprava jeden z mužů v bílém zřejmě přes Fasta.

30:00
    Miller trefil zleva pouze brankáře. Následně ještě Zuccarello pokračoval v tlaku, ale McElhinney vše ustál s jistotou.

30:25
    Střela z pravého kruhu byla zablokovaná Dermottem, Toronto nadále drží čisté konto.

30:29
    Icing hostů.

30:29

30:29
    Prasklina v plexisklu stojí za tím, že se v New Yorku chvíli hrát nebude.

31:00
    Už se opět hraje a naposledy byl k vidění icing domácích.

31:12
    Veseyho zastavil Gardiner. Hostující celek byl v obraně aktivní, až měl za vlastní brankou potíže se soupeřem Skjei.

31:40
    Bozak zkusil kříž zprava na střed, Brown odehrál kotouč za zakázané uvolnění.

32:00
    Carrick neposlal kotouč bekhendem pryč z pásma. Od modré čáry vsadil na razanci Staal, ale McElhinney byl svým zákrokem proti změně skóre.

32:38
    Domácí celek rozehrával křížem na levou stranu, kterou ovšem měl pokrytou Holl a nepustil nikoho v modrém k ohrožení brankáře.

33:06
    Matthews nenašel zleva na druhé straně najíždějícího Nylandera, ale přechodová domácí fáze byla celkem pomalá.

33:41
    Další spolupráce Matthewse s Nylanderem na pravé straně, ale ani nyní nebyl donucen Pavelec k zásahu.

34:03
    Rukavicí ze svého pohledu u pravé tyče zasáhl Pavelec a je tady komerční pauza.

34:16
    Zuccarello a Miler vyvinuli po levé straně tlak na obranu, až střela toho druhého byla zablokovaná.

34:42
    Marleau, Kadri a Gardiner zatlačili domácí celek, ale hosté pouze kombinovali před Pavelcem.

35:12
    Bozak nahodil kotouč do pásma, kde svedl souboj s Brownem zleva Staal.

35:23
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (James van Riemsdyk – 2 min., sekání).

35:31
    Toronto nadvakrát vyhodilo kotouč po pravé straně z pásma, dobrou práci odvedl Komarov.

35:57
    Jelikož McElhinney zmenšil úhel protihráči na levém kruhu, tak se stále domácí celek neprosadil.

36:22
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nedaří, momentálně je kotouč za brankou Jezdců na hokejce Pavelce.

36:47
    Holl uklidil kotouč po levé straně opět za Pavelce.

37:05
    Po dalším domácím nahozením kotouče do útočného pásma vidíme výhoz Zajceva.

37:31
    Van Riemsdykovi na levé straně utekl kotouč před Skjeiem a Pavelec byl tak bez práce.

38:02
    Nejisté hostující rozehrávky nevyužil Fast, který musí bránit při útoku Moora po levém křídle.

38:37
    Od Matthewse se kotouč dostal na pravou stranu, kde tvrdou střelu vyslal Carrick.

38:55
    Hostující celek pouze držel kotouč v útočné třetině Marleauem či Kadrim a chce dohrát tuhle třetinu s čistým kontem.

39:17
    Nash a Zibanejad ukázali rychlost na levé straně, ale nikdo z nich z kruhu nezakončoval.

39:40
    Marner se Zajcevem začali útok po levé straně, kdy nakonec Pavelec zastavil kotouč hokejkou.

39:55
    Domácí neudeřili z útoku po levém křídle.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Což znamená, že má Toronto nakročeno k výhře. Po dvou třetinách totiž vede poměrem 4:0. Ve druhé dvacetiminutovce se o to postaral nejprve střelou z jedničky Marleau a posléze bekhendovým blafákem Hyman. Ten vyhnal Lundqvista z branky a od 24. minuty hájí domácí pokladnici Pavelec. Hosté kontrolují průběh duelu a směřují za dvěma body z Madison Square Garden.

40:01

40:01
    Domácí nastoupili do třetí třetiny bez Bučněviče, kterého trápí zranění v horní části těla a dnes do boje už nezasáhne.

40:35
    Nylander a Matthews motali hlavu protihráčům až střelu Zajceva zprava chytil Pavelec.

40:52
    Marnerovi se střela z otočky zprava vůbec nepovedla a kotouč byl trefený nečistě.

41:17
    Marner v jasné šanci napálil zleva místo prázdné branky zadní tyč, Pavelec už jen natahoval hůl.

41:46
    Ani Desharnais a ani McLeod neprocpali kotouč z dorážky po chybě Borgmana za dnes klidného a jistého brankáře hostů.

42:04
    McElhinney odolal sérii střel od modré čáry a opět potvrdil dnes svůj nesmírně jistý výkon v hostující brance.

42:34
    Gardiner chyboval při rozehrávce zleva, ale pomocnou ruku mu podal spoluhráč ve středním pásmu po ztrátě kotouče.

42:50

42:57
    Brown uháněl po pravém křídle až mu plány překazil protihráč ve středním pásmu, z vlastní třetiny tak rozehrává Desharnais.

43:33
    Skjei byl pod tlakem při rozehrávce zleva a poté si to za hostující branku namířil rychle a zběsile Miler, avšak hokejka brankáře jej k puku nepustila.

44:09
    Holl měl proti sobě forčekujícího hráče, ale chyba v rozehrávce z toho nebyla. A tak Toronto kontroluje hru ve vlastní třetině Carrickem.

44:40
    Pavelec nadále neinkasoval, naposledy jej nepřekonal ani rozjetý a rychlý Marleau z levého křídla.

45:13
    Důraz opravdu domácím ve střední třetině nechyběl, ale i tak střelu z levého kruhu zablokoval jeden z hráčů Rangers do ochranné sítě po zakončení Komarova.

45:43
    Domácí hrají dnes velice špatně, zejména v ofenzivě je z pohledu Rangers velký problém a Toronto směřuje za výhrou na ledě Jezdců.

45:53
    Střela domácího hráče zprava zapadla vedle přední tyče. Ale Rangers mají ještě jednu šanci Nashem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:16
    Proti přesile soupeřů ležel McElhinney na zemi, ale vše ustál, byť s velkým štěstím.

46:27

46:38
    McDonagh předvedl chybu za vlastní brankou, po které mohl poslat kotouč za Pavelce Hyman, ale nepovedlo se mu to.

46:51
    Třetí třetina je z pohledu nezaujatého diváka tou vůbec nejhorší v tomto střetnutí. Hraje se velice špatný hokej a jako kdyby se tenhle mač jen dohrával.

47:31
    Marner z postu falešného pravého beka ucpal modrou čáru a poté vytasil zakončení zprava vedle zadní tyče.

47:56
    Domácí celek se snažil tečovat zakončení od modré čáry, ale proti byla dvojice McElhineey – Kadri.

48:30
    Staal se pohybem za vlastní brankou zbavil soupeře a posléze rozdal kotouč na levou stranu na rychlého Zuccarella, kterého včas hostující obrana chytila.

49:04
    Za držení Nashe, který se chtěl otočit kolem tyče dostává dvě minuty Gardiner (TOR).

49:16
    První sekundy domácí přesilovky nabídly chybu z kategorie velkých a nevynucených v podání Rangers.

49:50
    Domácí celek je naprosto bezzubý a i tato přesilová hra to jasně ukazuje, hostům nehrozí žádné nebezpečí.

50:22
    Zuccarello připravil nahrávkou pod sebe kotouč na pravou stranu pro Veseyho, ale ten zcela sám před brankářem minul tři tyče.

51:05
    Domácí celek už nehraje přesilovku. V situaci pět na čtyři ani jednou nevystřelil na branku soupeře.

51:28

51:35
    Carrick kombinoval krátce v útočné třetině s Hymanem, následně se neprosadil domácí celek po křídle.

52:02
    Fast a Smith zajistili první fázi útoku, ale posléze dobře pracoval tělem v pravém rohu útočné třetiny Carrick.

52:40
    Když to nejde, tak to nejde. Domácí celek je naprosto odevzdaný...

52:53
    Nash na levé straně vystřelil po odpískání ofsajdu a my si dáme komerční pauzu.

53:04
    Po hře vysokou holí v podání domácích je hra přerušena.

53:10
    Kadri nepůsobil přesvědčivě ve střední třetině, stejně tak na levé straně Nash.

53:30
    McElhinney směřuje za čistým kontem, Toronto za dvěma body. Průběh nudné třetí třetiny tomu naprosto odpovídá.

53:57
    Pavelec zasáhl proti zakončení od modré čáry a poté ucpal ze vsého pohledu pravou tyč proti Hymanovi.

54:16
    Je to špatné z pohledu Rangers. Teď to vypadalo, že tam nechají Browna a Bozaka dorážet, jak dlouho budou potřebovat. Až vše ukončil zákrokem rukavicí Pavelec.

54:16

54:23
    Grabner minul zleva z jízdy výrazně delší tyč, domácí celek ještě zůstali chvíli na kotouči a v pásmu.

54:54
    Smithovi bylo umožněno hrát po pravé straně a pomohl mu na křídle Holland, jenže domácí jsou nulové směrem dopředu.

55:36
    Marleau s Kadrim přehráli situaci dva na jednoho. Toronto si už závěr užívá.

56:04
    Icing Toronta.

56:20
    Po souhře domácích hráčů v útočné třetině nedostal kotouč zleva u zadní tyče Vesey před pravý beton brankáře do sítě.

56:50
    Grabner vytěžil z akce po pravém křídle pouze nahození za branku soupeře.

57:10
    Matthews chtěl forčekovat. Následně se do zakončení snažil dostat po levém křídle Fast, což se mu obrana hostů nepovolila.

57:42
    Van Riemsdyk vypálil zleva přes beka mimo branku po nahrávce ze středu v podání Browna.

58:05
    Vesey se spoluhráčem rozpohybovali nohy brankáře, ale ten stále drží čisté konto.

58:28
    Marner napadal rozehrávku protivníka, na pravém křídle posléze přišel o kotouč Nash.

58:59
    Zuccarello spolupracoval s McDonaghem, jehož střela od modré čáry zaměstnala pořádně brankáře, ale i ten přes teč spoluhráče schoval kotouč.

59:10
    Po nahrávce Komarova zakončoval Matthews zprava k bližší tyči, kde byl Pavelec.

59:41
    Kapanen nabral velice dobrou rychlost na pravé straně, zbavil se beka, ale poslal kotouč vedle přední tyče.

59:57
    Pavelec zastavil kotouč pro Staala, který se jako poslední hráč dotkne puku v tomto duelu.

Který vyzněl lépe pro Toronto. To předvedlo soustředěný výkon v obraně od první po poslední minutu. Vytvořilo si čtyřbrankový náskok, kdy víceméně proměnilo vše, co mu soupeř nabídl. Mužstvo v bílých dresech navíc vyhnalo Lundqvista z branky, když se prosadil ve 24. minutě bekhendovým blafákem Hyman. Čech Pavelec už žádný kotouč do sítě nepustil a krátce před koncem se zaskvěl pravým ramenem proti přečíslení dva na jednoho.

Rozhodně působil jistě. A zaslouží za dnešek pochvalu. Avšak nikoliv jeho spoluhráči. Ti byli naprosto odevzdaní ve třetí třetině. Poslední dvacetiminutovka byla nudná a nebyla vůbec pohledná.

Hvězdy zápasu:
    1. Curtis McElhinney (TOR) 0 branek, 100%, 25 zákroků
    2. Justin Holl (TOR) 1+0
    3. James van Riemsdyk (TOR) 1+0

Československá stopa v zápase:
    1. Ondřej Pavelec (NYR) 36 minut, 0 gólů, 100%, 18 zákroků (03:38:35)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 9. Holl (Dermott), 16. J. van Riemsdyk (Co. Brown, Bozak), 21. Marleau (Kadri), 24. Hyman (W. Nylander, Matthews)

New York Rangers: H. Lundqvist (24. Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, M. Staal (A), Br. Smith, DeAngelo – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Holland, Fast – C. McLeod, Desharnais, Vesey.
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick, Dermott, Holl – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen.

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Kovachik, MacPherson