Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 02.02.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (Montreal) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:31
    Jakub Jeřábek (Montreal) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:30 (03:37:43)

Tři hvězdy utkání
    1. Cam Ward (Carolina) – 100% úspěšnost zákroků, 30 zákroků.
    2. Brett Pesce (Carolina) – 1 + 0
    3. Brock McGinn (Carolina) – 1 + 0

A je tu konec! Ve třetí třetině jsme viděli také jeden gól, když se po pěkné přihrávce od Williamse prosadil Brock McGinn. Montreal se snažil vyrovnat, ale nepodařilo se mu překonat skvěle chytajícího Warda. S konstatováním, že domácí si připisují důležité 2 body se s vámi loučím. Brzy na shledanou u dalších přenosů!

59:30
    Aho se dostal k samostatnému úniku, ale na Price si střelou na vyrážečku nepřišel!

59:10
    Puk za brankou Price a domácí směřují za další výhrou!

58:55
    Střela Faulka minula branku!

58:40
    Noah Hanifin vypálil od modré, Price vyráží betonem.

58:20
    Kotouč za brankou Warda.

58:00
    Petry s Paciorettym kombinují ve třetině soupeře a šetří vteřinky.

57:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Daniel Carr – 2 min., hákování).

57:10
    Canadiens bojují o puk ve třetině soupeře, ale za brankou ho vybojoval domácí hráč a vyváží ho.
    54:51 Brock MCGINN - 2:0

54:51
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina uníká do dvougólového náskoku! Domácí nahodili puk do třetiny, za brankou ho jako první našel Justin Williams, který poslal zadovku na rozjetého BROCKA McGINNA, který ujel Jeřábkovi a překonal Price! Asistence: Justin Williams, Victor Rask

54:40
    Jeřábek a Williams se střetli před brankou, ale vylučovat se nebude.

53:40
    Benn nahazuje od modré, Ward si poradil i přes clonícího Hudona.

52:50
    Habs se usadili ve třetině soupeře, Petryho střela od modré nepřinesla úspěch.

51:40
    Rask trefuje tyč! Naděje hostů tak stále žije!

51:10
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit ve třetině soupeře a hraje se tak stále ve středním pásmu.

50:59
    Plekanec nahodil lob na Warda, ten si s pukem poradil a Montreal se dostal do třetiny.

50:38
    Teuvo Teräväinen vypálil od mantinelu, kotouč skončil v lapačce Warda.

50:10
    Hudonova střela byla nepřesná a následuje komerční přestávka.

49:40
    Canadiens mají kotouč za vlastní brankou a zakládají postupný útok.

49:00
    Drouin si počkal na Skinnera a uštědřil mu pořádný hit.

48:10
    Nicolas Deslauriers dorážel kotouč v brankovišti, ale Ward zůstává stále nepřekonán.

47:50
    Domácí kombinují ve třetině soupeře, ale k větší šanci to nevedlo.

47:30
    Byron dobře zblokoval střelu Slavina od modré.

47:05
    Lee Stempniak se pokusil Price překvapit otočkou kolem tyčky, ale hostující brankář byl pozorný.

46:30
    Carolina se po delší době dostala do třetiny Habs a Price hned musel vytáhnout zákrok lapačkou!

45:50
    Hosté jsou teď častěji na puku a střílí ze všech pozic.

45:30
    Jeřábkova střela těsně minula branku!

44:44
    Plekanec našel krásnou nahrávkou volného Lehkonena před brankou,ale finský mladíček netrefil branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:20
    Canadiens mají rozhodně lepší vstup do posledního dějství než Carolina, uvidíme jestli se jim podaří vyrovnat.

43:10
    Pacioretty našel skvělou nahrávkou na středu volného Hudona, ale ten nedokázal zamířit a trefil pouze prostředek branky.

42:40
    Rask nahazoval od mantinelu, Price vyráží.

42:20
    Domácí vysunuli napadání a Canadiens mají problémy s rozehrávkou.

41:40
    Price si poradil s kotoučem , který se odrazil od zadního mantinelu přímo do brankoviště a nadělal chaos.

41:10
    Brendan Gallagher se hnal sám na Warda, ale dobruslil ho obránce a tísněn obráncem zakončil mimo branku!

40:50
    Velká šance pro Faulka, Price si připsal pěkný zákrok betonem.

40:20
    Canadiens se usadili ve třetině.

40:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

40:01

Máme za sebou i druhou třetinu. Ve druhém dějství jsme viděli 1 gól, když si svůj první přesný zákrok v této sezóně připsal Pesce! Carolina mě znovu lepší vstup do třetiny a Canadiens se zvedali s koncem dvacetiminutovky. Oba týmy dostaly výhodu přesilové hry, ale nevyužily ji. Do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 1:0.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 18, Hosté – 19.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:55.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Hudon si vybruslil na střed a vypálil do šibenice,Ward si předvedl skvělý zákrok a zachránil domácí!

39:28
    Canadiens mají problém se zavezením puku do třetiny a Carolina se v pohodě brání.

39:00
    Brock McGinn se dostal do úniku,ale netrefil branku!

38:41
    Haydn Fleury vyhazuje kotouč až k Priceovi.

38:30
    Pacioretty vypálil ze středu Ward předvedl skvělý zákrok!

37:49
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min., podražení).

37:40
    Max Pacioretty vypálil od mantinelu, Ward vyráží do rohu hřiště.

36:30
    Byron tečoval kotouč těsně mimo branku Warda, to byla velká šance na vyrovnání!

35:57
    Galchenyuk vypálil ze středu hřiště, ale jeho pokus je znovu nepřesný.

35:20
    Puk za branou Price, Benn ho vydoloval a vyhazuje kotouč.

34:30
    Jeřábek zblokoval střelu Pesceho a vyhazuje kotouč.

33:54
    Plekanec drží kotouč ve třetině Canes a šetří cenné vteřinky.

33:30
    Byron se dostával do úniku ve vlastním oslabení,ale Aho v poslední chvíli zasáhl!

33:15
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordie Benn – 2 min., krosček).

32:30
    Canadiens zabrali a usadili se ve třetině. Nyní se ke střele dostal Brendan Gallagher, který prověřil Warda střelou z úhlu.

31:30
    Carr se protáhl kolem obránců, ale jeho střela nebyla přesná a Ward mohl zůstat v klidu.

30:50
    Domácí jsou aktivnějším týmem v této třetině, svědčí o tom i statistika střel v této třetině – 10:5.

30:30
    Na ledě se nám strhla šarvátka a tak následuje další komerční přestávka.

30:10
    Petry nahazoval kotouč od mantinelu, Ward měl potíže, ale nakonec kotouč vyrazil pryč.

29:30
    Justin Williams se snažil dorazit puk za záda Price,ale ten si poradil a dobře zasáhl betonem.

28:42
    Pacioretty s Byronem se srazili a založili protiútok Hurricanes, naštěstí pro hosty byl Faulk podobně šikovný a za modrou čárou s pukem upadl.

28:30
    Joakim Nordström vypálil od mantinelu, Price si připisuje jede z lehčích zákroků a následuje komerční přestávka.

27:40
    Aho našel ve druhé vlně volného Teuva Teräväinena, ale ten nedokázal trefit odkrytou klec!

27:00
    Pěkná spolupráce po ose Hudon – Pacioretty, Ward sklapl betony včas a vyrazil kotouč.

26:40
    Carr se prohnal obranou Hurricanes, ale Warda se mu nepodařilo překonat.

26:08
    Marcus Krüger tečoval nahození od modré těsně mimo branku! Nechybělo mnoho a domácí fanoušci se mohli znovu radovat.

25:40
    Petryho dělovka od modré minula branku.

25:12
    Justin Williams se prohranl po pravém mantinelu až před Price, ale jeho následná střela byly spíše propagační.

24:35
    Hanifin nahazuje na branku ze středního pásma, Price vyráží.

23:44
    Obrovská šance na vyrovnání, Pacioretty střílel do odkryté klece, ale Hanifin předvedl tygří skok, když střelu zblokoval!
    22:43 Brett PESCE - 1:0

22:43
    Carolina využívá dobrého vstupu do třetiny a ujímá se vedení! Domácí si vytvořili tlak ve třetině, který korunovat dělovkou od modré BRETT PESCE, který, prostřelil vše co mu stálo v cestě a připsal si tak první gól v této sezóně! Asistence: Elias Lindholm, Marcus Krüger.

21:55
    Carolina není příliš kreativní při zakládání útoku, domácí hráči pouze nastřelí kotouč, za brankou ho sebe Price a Habs puk vyvezou. Tohle kolečko jsme ve druhé třetině viděli již minimálně 3x.

21:20
    Další povedená střela, tentokrát se o ni postaral Fleury, který mířil na první tyč.

20:57
    Tečovaná střela Hanifina od modré nadělala Priceovi hodně vrásek, ale kanadský brankář si nakonec poradil a vytěsnil kotouč.

20:30
    Pacioretty zavezl kotouč do třetiny, ale tam ho o něj připravil Brett Pesce.

20:01
    Úvodní buly pro Carolinu.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme se nedočkali gólu. Carolina měla mnohem lepší vstup do třetiny. Price musel předvést několik skvělý zákroků aby uchránil svou svatyni. Habs se probrali až s koncem třetiny, když si vytvořily několik gólových šancí, ale i Ward zatím chytá skvěle. Do šaten se jde ta za stavu 0:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 7, Hosté – 4.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Obrovská šance Habs, když se řítili 3 na 1, ale Petry nedokázal prostřelit Warda!

19:20
    Joe Morrow zblokoval pokus Stempniaka a puk je ve středním pásmu.

19:10
    Nepřesná rozehrávka Alznera končí zakázaným uvolněním.

18:40
    Canadiens se usadili ve třetině, Hudon zkoušel překvapit Warda střelou z úhlu, domácí brankář byl pozorný.

17:40
    Brock McGinn si počkal na Petryho a tvrdě ho sundal, Jeff Petry asi není oblíbencem domácího týmu.

17:10
    Ward si připsal fantastický zákrok lapačkou proti střele Galchenyuka!

16:10
    Gallagher skončil v bráně, alespoň něco, respektive někoho se hostujícím hráčům podařilo dostat do branky.

15:50
    Lee Stempniak dostal skvělou přihrávka mezi kruhy a vypálil na druhou tyč, Price předvedl jeden z jeho neuvěřitelných zákroků a podržel Canadiens!

15:10
    V dnešním utkání můžeme sledovat českého rozhodčího Libora Suchánka, který právě zastavil útok domácích pro offside.

14:20
    Ward podržel nahození ze středního pásma a následuje komerční přestávka.

13:40
    Noah Hanifin vypálil od modré, Price betonem vyráží do rohu kluziště.

12:40
    Byron přerušil tlak Caroliny,ale místo založení proti útoku nahrál Pesceovi na ránu z jedničky, ta ale nebyla přesná.

12:00
    Staal se dostával k samostatnému úniku,ale Jeřábek se skvěle vrátil a vysekl mu kotouč.

11:40
    Carr se obtočil kolem tyčky a zkusil překvapit Warda, domácí brankář byl pozorný a vykopl kotouč betonem!

11:05
    Rask se dostal k dorážce v bezprostřední blízkosti branky, ale Price dokázal zasáhnout!

10:43
    Drouin se skvěle vrátil a sebral kotouč Raskovi, který se dostával za obranu hostů.

10:25
    Galchenyuk nabral rychlost ve středním pásmu a vypálil do šibenice na první tyč. Ward si vyjel a schoval kotouč v lapačce. Domácí brankář si připsal vůbec první zákrok tohoto zápasu!

09:58
    Hra je plná nepřesností, oba týmy ztrácí puky v středním pásmu.

08:40
    Joakim Nordström si počkal v rohu na Jeffa Petryho a uštědřil mu pořádný hit, to vypadalo jako vyřizovaní účtů z posledního vzájemného zápasu!

08:09
    Habs vůbec nenapadají rozehrávku domácího týmu a ten tak lehce zaváží kotouč do třetiny.

07:30
    Nicolas Deslauriers zavezl kotouč do třetiny, ale ihned o něj přišel a Hurricanes tak zakládají útok.

07:10
    Galchenyuk přejel modrou čáru a útok Canadiens zastavuje rozhodčí pro offside.

06:40
    Hra je teď hodně neuspořádaná a odehrává se hlavně ve středním pásmu.

05:20
    Habs se usadili ve třetině, ale k větší šanci to nevedlo.

04:10
    Galchenyuk se Staalem knockoutovali hlavního rozhodčího, který se těžce zvedá.

03:38
    Nepřesná rozehrávka hostů a máme tu zakázané uvolnění.

03:20
    Joakim Nordström vypálil skrz obránce, Price si připisuje dobrý zákrok betonem.

02:37
    Price se skvěle přemístil a chytil střelu Aha po křižné nahrávce!

01:57
    Pacioretty vyhazuje kotouč a půlka přesilovky je za námi.

01:20
    Plekanec vyhrál buly a Alzner vyhazuje kotouč.

01:15
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joe Morrow – 2 min., vysoká hůl).

00:45
    Byron vypálil ze středu hřiště, ale jeho pokus netrefil branku.

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal, Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner – E. Lindholm, Krüger, Nordström.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Jeřábek, Morrow, Jo. Benn, Mete – Pacioretty, Byron, Hudon – Galchenyuk, Drouin, Deslauriers – Lehkonen, Plekanec, Gallagher – Froese, J. de La Rose, Carr..

Vzájemné zápasy
    26. 01. 2018 Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 5 : 6
    28. 12. 2017 Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 3 : 1
    24. 03. 2017 Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 1 : 4
    25. 11. 2016 Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 2 : 1
    19. 11. 2016 Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 3 : 2

Duel solidně rozehrané Caroliny a spíše se trápícího Montrealu vyplní část programu v zámořské NHL v noci ze čtvrtka na pátek. Oba celky figurují ve spodní polovině tabulky, ale zatímco Carolina, která vyhrála poslední dva zápasy, má ztrátu na elitní osmičku jen dva body, Montreal, který prohrál poslední dvě střetnutí, se krčí s mankem 10 bodů na třetím místě od konce ve východní konferenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 23. Pesce (E. Lindholm, Krüger), 55. B. McGinn (Williams, V. Rask)

Rozhodčí: O’Rourke, Dwyer – Alphonso, Suchanek