Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Anaheim Ducks
Pátek 02.02.2018, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Ottawa Senators a Anaheim Ducks.

Domácí tým je momentálně až na sedmém místě Atlantické divize se ziskem 39 bodů ze 48 utkání. Na šestou Floridu ztrácí sedm bodů a na třetí Toronto už propastných 24 bodů! Mužstvo prohrálo už šest zápasů v řadě, forma je tedy opravdu fuč. Naposledy se Ottawa představila v Carolině a i když inkasovala pouze dvakrát, skončil duel výsledkem 2:1 pro domácí. Jedinou branku Ottawy dal Pageau.

Mike Hoffman 30 (12+18)

Hosté jsou na tom lépe, na čtvrtém místě Pacifické divize mají 59 bodů z 51 odehraných utkání a tento bodový zisk je stejný, jako má i druhé Los Angeles. Anaheim má za sebou třízápasovou vítěznou šňůru, do Kanady tak přijíždí se slušnou formou. Naposledy se o tom přesvědčil Boston, který na domácím ledě padl po výsledku 1:3. Za hosty se trefili Silfverberg a dvakrát Henrique.

Ondřej Kaše (ANA) 22 (12+10)

Zápas v Canadian Tire Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson (C)) – E. Karlsson, Oduya, Ceci, Phaneuf, Chabot, Borowiecki (A) – B. Ryan, Duchene, Hoffman – DiDomenico, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau (A), Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Pääjärvi.

Anaheim Ducks: R. Miller (Berra) – Bieksa, Fowler, Manson (C), H. Lindholm, Montour, Beauchemin – Silfverberg, Getzlaf (A), Rakell – J.T. Brown, Kesler, Cogliano – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie (A) – Perry, Vermette, Wagner..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:15
    Hosté jsou hned v úvodu utkání velice aktivní a vytvořili si nejednu střeleckou příležitost, brankář ale neměl žádné větší problémy.

00:43
    Thomas Chabot si chytře počkal na svého soupeře u mantinelu a obdaroval ho tvrdým bodyčkem. Kotouč ale poté stejně skončil u branky Anaheimu.

01:25
    První šance i na druhé straně, tahle ale byla o hodně větší! Matt Duchene se šikovně zbavil hned dvou obránců a jeho technická rána skončila v lapačce brankáře Millera!

02:00
    Ottawa si vytváří mírný tlak, tentokrát to zkoušel Thomas Chabot, ale jeho rána, bohužel pro něho, neměla gólové parametry.

02:40
    Hra se na kratší dobu poněkud uklidnila a hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

03:29
    Antoine Vermette se zmocnil puku a namířil si to rovnou na domácí svatyni, jeho samostatný únik ale ztroskotal na pečlivé obraně.

04:08
    Bobby Ryan poprvé v zápase na sebe upozornil a takřka zničeho se objevil před Millerem. Jeho dělovka ale skončila pouze u pravého betonu Millera.

04:38
    Ottawa si drží útočné tempo a snaží se vytvořit nějakou nebezpečnou střeleckou pizici, to se hráčům ale moc nepovedlo a Ryan Dzingel přišel o kotouč.

05:20
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Karlsson – 2 min., podražení).

05:35
    Hosté mají výhodu první přesilové hry v zápase, uvidíme, jak s ní naloží.

06:05
    Tohle vypadalo hodně nebezpečně! O modré čáry pálil Jakob Silfverberg a brankář Mike Condon dlohou dobu nevěděl, kde se puk vlastně nachází, naštěstí pro něj letěl těsně kolem levé tyče.

07:10
    Tentokrát si Mike Condon vedl sebejistě. Důkladně viděl na střelu jednoho z útočníků a jeho lapačka byla přeně, tam kde měla.

07:20

07:37
    Cam Fowler se s ničím neštval a z levé strany vypálil ostrou ránu na domácího brankáře. Mike Condon ovšem zůstal jistý a ránu schoval, bude se vhazovat.

07:53
    Ottawa se poměrně snadno dostala do přečíslení tři na dva, ale následná rána Natea Thompsona neměla dostatečnou razanci a skončila mimo.

09:05
    Mike Hoffman nahodil puk na branku a jen sledoval, jestli ho někdo bude tečovat, to se nakonec nestalo a brankáře neměl problém.

09:55
    Za hostující brankovou konstrukcí teď bylo poněkud rušno a několik hráču se snažilo získát puk pro sebe, nejúspěšnější byl Jakob Silfverberg a přechází do útoku.

10:57
    Další střelecký pokus z větší vzdálenosti, ale ani tentokrát se Miller nenechal zaskočit.

11:49
    Anaheim se rozhodl k hodně riskantnímu presinku a nakonec z toho vytěžil to, co se dalo. Brankář Mike Condon musel zasahovat a bude se před ním vhazovat.

12:15
    Hra je v posledních chvílích plná nepřesností a ani jeden z celků si nedokáže vytvořit nějakou pohlednou akci.

12:55
    Alexandre Burrows se rozhodl napadat soupeřovu rozehrávku a nakonec se dostal do zakončení, jeho rána zápěstím ale opět skončila u zatím vynikajícího Millera.

13:30
    Na druhé straně musel znovu zasahovat Mike Condon, oba brankáři si v dosavadním průběhu vedou velice dobře a bude hodně těžké je překonat.

14:20
    Ottawa se rozhodla změnit svůj styl útočení a hned tři snajpři bránili Millerovi ve výhledu, ani jedna z dorážek ale neletěla mezi tři tyče.

15:15
    Tohle byla velká hrubka domácích. Antoine Vermette mohl jen tak zničeho otevřít gólový účet utkání, vystihl perfektně rozehrávku a puk cpal mezi betony brankáře, Mike Condon se ale včas zorientoval.

15:54
    Derick Brassard prokázal hodně rychlé nohy a jen tak se dostal do až před brankáře, byl ale ve velkém úhlu a ke střele se následně neodhodlal.

17:00
    Magnus Pääjärvi si v souboji možná vedl proti pravidlům, rozhodčí ale zůstál naprosto klidný a hra vesele pokračuje.

17:40
    Nick Ritchie z pravé strany nahodil puk na branku a jeden z útočníků byl u kotouč možná byl včas, ale Mike Condon si vyjel ze své svatyně a schoval kotouč do lapačky.

18:40
    Závěr úvodní dvacetiminutovky se zřejmě odehraje před domácí brankou, Anaheim si vytváří tlak, ale zatím z toho není žádná velká šance.

19:30
    Domácím obránců se povedlo vyhodit kotouč mimo své pásmo a díky šikovné teči se ani nebude píská zakázané uvolnění.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A je konec první třetiny, v ní se fanoušci branky nedočkali, ale šancí bylo požehnaně. Nejprve se ve druhé minutě prezentoval pěknou individuální akci MAtt Duchene, poté nedokázal MIllera překonal Bobby Ryan svou tvrdou střelou od modré čáry. Skóre je tedy nerozhodné a oba dva brankáři si zatím vedou opravdu na jedničku, dnes bude opravdu hodně obtížné je překonat, v závěru si hosté vytvořili tlak, ale žádná tutovka z toho nakonec nebyla. Uvidíme, co nám nabídné druhé dějství.

Další třetina začne přibližně v 2:00.

20:01

20:23
    Rickard Rakell se snažil všemožně zmást své protivníky kličkami, ale jeho pokusy byly snadno předvídatelné a moc daleko se nedostal.

21:05
    Ottawa vyváží kotouč ze svého obranného pásma a říti se do útoku.

21:05
    Tom Pyatt byl hodně mršný a našel si ideální střeleckou pozici, jeho prudká rána zápěstím ale skončila těsně kolem pravé tyče.

22:05
    Chris DiDomenico hodně nebojácně bojoval o kotouč a nakonec ho i získál pro svůj celek, střela jeho spoluhráče ale byla hodně nepřesná.

23:01
    Zákrok hostujícího Millera, který nedopustil, aby Cody Ceci dokázal kotouč protečovat až do branky, bude se tedy vhazovat.

23:45
    Ryan Getzlaf si předhodil puk přes tři protihráče, ty se mu povedlo obejít, ale brankář si vyjel ze své branky a kotouč poslal o mantinel pryč.

24:40
    Matt Duchene nahodil kotouč na branku od modré čáry a brankář Miller měl hodně velké problémy s výhledem, ale nakonec stál přesně tam, kde měl.

25:30
    Ottawa se s rozehrávkou nikam nehrne a snaží se postupnou kombinaci přejít až k brankáři.

26:08
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris DiDomenico – 2 min., nedovolené bránění).

26:45
    I přesto, že je Anaheim v početní výhodě, tak si zatím nepřipravil žádnou nebezpečnou akci, či střelu, která by mířila mezi tři tyče.

27:25
    Corey Perry poprvé dokázal, že on bude jeden z nejnebezpečnějších hráčů v dnešním utkání! Jeho rána zápěstím orazítkovala levou tyč branky!

28:08

29:20
    Anaheim má kotouč plně pod svou kontrolou a snaží se vytvořit další akci, tentokrát už ale s gólovým koncem.

30:00
    Máme za sebou půlku základní hrací doby a zatím jsme nebyli svědky žádné branky, i když blíž k tomu rozhodně mají hosté.

30:32
    Ottawa se brání zuby, nehty a nakonec se ji i povedlo vyhodit puk mimo své vlastní pásmo.

31:20
    Corey Perry neměl komu přenechat puk a tak ho nechal za hostující brankou a šel vystřídat, neboť jeho spoluhráči udělalil přesně to samé, Ottawa si tak na chvíli může oddychnout.

32:20
    Jakob Silfverberg to zkoušel z hodně ostrého úhlu a jeho pokus letěl těsně nad horní tyč, útočník bude muset vymyslet něco jiného.

33:20
    A pro změnu J.T. Brown, ale ani ten nenašel receptl na dobře postaveného Condona, bude se znovu vhazovat. Anaheim je jasně lepším týmem na ledě, ale chybí mu vstřelit branku.

34:35
    Ottawa se vymanila z tlaku, ale nepovedlo se ji dostat do nějaké slibné šance a tak se bude muset postupně opět bránit.

35:39
    A už po několikáté v posledních minutách muse zasahovat Mike Condon, tentokrát mu puk vypadl ze své lapačky a musel si pro něho skočit.

37:07
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., nedovolené bránění).

38:00
    Ottawa bude druhé dějství dohrávát v početní převaze a je hodně pravděpodobné, že nebude inkasovat.

38:41
    Cody Ceci rozehrává akci od prostředka hřiště, ale jeho finální přihrávka byla hodně nepřesná a nenašla svého adresáta.

39:25
    V poslední minutě se toho moc nestalo, Ottawa se dostala do herní pohody i díky přesilovce a drží puk u své vlastní branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A je konec i druhého dějství, stav se opět nemění. Anaheim sice zapnul na větší obrátky, ale stejně nedokáže vyzrát na skvěle chytajícího Mikea Condona, který se blýskl nejedním skvělým zákrokem. Například Corey Perry už ho mohl překonat, ale zdá se, že brankář má i správně postavené tyče, neboť výše zmíněny útočník trefil pouze levou tyč branky. Ottawa se na konci třetiny uklidnila a už nečelila takovému tlaku, i díky přesilové hře. Snad se v závěrečném dějství už dočkáme nějaké branky.

Další třetina začne přibližně v 2:55.

40:01

40:14
    Hned po několika sekundách se kotouč ocitl na domácí střídačce, ale rozhodně to nebylo úmyslně, tudíž se bude pouze vhazovat.

40:28
    A opět stejná básnička. Střela jednoho z útočníků a zákrok MIkea Condona.

40:57
    Cam Fowler pouze nenápadně nahodil puk před branku, ale překvapivě měl Condon, co dělat, kotouč několik poskočil, ale cestu do branky si nenašel.

41:45
    Ottawa jakoby se rozhodla hrát stylem: vyvést puk z pásma a potom opět bránit.

42:25
    Další nebezpečný průnik Anaheimu, ale ke střele nakonec ani nedošlo díky pohlednému obrannému zákroku.

42:38
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., hrubost).

43:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., podražení).

43:30
    Ottawa má obrovskou šanci dostat vedení na svou stranu z přesilovky čtyři na tři. První rána Mikea Hoffmana lelěla pouze do lapačky Millera.

44:37
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je tam! První branka utkání! Ottawa dokázala využít svou šanci z přesilovky čtyři na tři a ujímá se vedení, i přesto, že byla jasně horším týmem na ledě. Do střelecké listiny se zapsal BOBBY RYAN, který svou ránu umístil do pravého horního rohu. Rozhodčí ještě kontrolují branku na videu, zda nestál jeden z útočících hráčů v brankovišti. Asistence: Erik Karlsson, Mike Hoffman.
    44:37 Bobby RYAN - 1:0

45:17
    Hosté se z výsledkem snaží něco dělat a konečně jsme svědky pohledného hokeje z obou stranu!

45:50
    Chris DiDomenico vyhodil puk do útočného pásma, kde ale nečíhál žádný ze spoluhráčů.

46:47
    Corey Perry se obtočil kolem branky a snažil se překvapit brankáře rychlou střelou, Condon je ale dneska pevný jako skála a tento pokus neměla naděje na úspěch.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:08
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:30
    Ottawa se nikam nehrne a její přesilová hra vypada opravdhu hodně opatrně.

50:08

50:08

51:05
    Rickard Rakell se rychle dostal do samostatného úniku, ale jeho rána zápěstím byla hned třikrát tečována a letěla naprosto mimo brankovou konstrukci.

51:53
    Po dalším zákroku Condona si něktěří útočníci vyměnili své názory, ale nic vážnéjšího se nestalo, neboť rozhodčí včas zasáhl.

52:20
    Tahle rozehrávka se hostům vůbec nepovedla a píská se zakázané uvolnění, hra se tedy přesune před Millera.

53:00
    Corey Perry se pokusil za brankou procpat puk až před Condona, ten ale tento umýsl předpovídál a včas zasáhl, dneska je opravdu bezchybný.

53:58
    Brandon Montour to zkoušel bekhendem, ale to byla spíš taková střela z ubohosti, která neměla nárok na sebemenší úspěch.

55:00
    MIkea Condona už čelí jen pět minut od čistého konta v dnešním zápase. Ottawě se navíc povedlo kotouč vyvést ze svého pásma.

56:10
    Anaheim už to zkouší z naprosto každé pozice, což je logické. když už mu moc času nezbývá, každou chvíli se nejspíš odvolá brankář.

57:30
    Domácí celek vyvedl puk ze svého pásma a snaží se získát, co nejvíce času.

58:27
    Anaheim už hraje bez svého brankáře a pokusí se vyrovnat!

59:06
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Necelou minutu před koncem základní hrací doby se přecejen povedlo Anaheimu vyrovnat a zcela určitě budeme svědky prodloužení! RYAN KESLER číhál pár milimetrů před brankou a stačilo mu jen nastavit svou hokejku a změnit trajektorii puku. Exceletní přihrávkou se pyšnil Rickard Rakell. Asistence: Rickard Rakell, Cam Fowler.
    59:06 Ryan KESLER - 1:1

59:24
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., vysoká hůl).

59:58
    Ottawa se nedokáže dostat do nějakého zakončení a utkání bude pokračovat v prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině jsme se tedy dočkali dvou branek, Ottawa se dokázala prosadit v přesilové hře čtyři na tři a dlouho to vypadalo, že si vedení také udrží i díky skvělému Mikeu Condonovi, ten ale v poslední minutě utkání přecejen inkasoval, když se před ním zjevil Ryan Kesler, za malou chvíli začne prodloužení a případně samoastatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:31
    Tak to teda moc dlouho netrvalo! Ottawa se definitivně stává vítězem dnešního utkání a opět se prosadila v počeetní výhodě! Matt Duchene si trpělivě vybíral, komu pošle svou přihrávku a nakonec našel zcela osamoceného ERIKA KARLSSONA, který vystřelil hned, jak k němu kotouč došel a našel mezeru mezi nohou a rukou brankáře Millera. Ottawa tedy získává bod navíc. Asistence: Matt Duchene, Derick Brassard.
    60:31 Erik KARLSSON - 2:1

Tak a je dobojováno. Zprvu poněkud nudný zápas se strhl v hodně pohlednou bitvu do posledního okamžiku. První branka utkání přišla až po dlouhých čtyřiceti pěti minutách a byla to do té doby horší Ottawa, která rozjásila domácí publikum, v přesilové hře se prosadil Bobby Ryan. Anaheim od té chvíle jednoznačně zapl na vyšší obrátky, ale Mike Condon byl prostě fantastický. Ryan Kesler to ale nevzdal a v poslední minutě dokázal vyrovnat výsledek! Utkání tedy došlo až do prodloužení, kde se podruhé v utkání prosadila Ottawa a získává bod navíc do tabulky. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.

3. Bobby Ryan 1+0
    2. Mike Condon 30 zákroků
    1. Erik Karlsson 1+1 (03:48:02)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 45. B. Ryan (E. Karlsson, B. Ryan), 61. E. Karlsson (Duchene, Brassard) – 60. Kesler (Rakell, Fowler)

Rozhodčí: McIsaac J. (Can), Furlatt E. (Can)